dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 99
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1975

Temat: Muzyka

  1. #1021
    Banned
    Spain

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pepeg dzięki za filmik Tosinem Abasi na prawdę robi wrażenie! http://www.youtube.com/watch?v=bt-RoSzsEKA

  2. #1022
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Piękny kawałek zapodałeś, zagrany solo dla potrzeb producenta pickupów, a grany przez Animals AL.
    Tak z ciekawości zapytam.Słyszałeś wcześniej już Tosina?
    Pytam, bo jego zazwyczaj znają tylko gorliwi fani ambitniejszego prog-metalu albo muzycy.
    Witaj w klubie muzycznych nudziarzy.

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Witaj Krzyśku.
    Nie wiem czy znasz tego faceta ?
    (...) Nazywa się Tosin Abasi.
    Wstyd się przyznać, ale słyszę i widzę gościa po raz pierwszy . Robi wrażenie!
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  4. #1024
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Wstyd się przyznać, ale słyszę i widzę gościa po raz pierwszy . Robi wrażenie!
    Cieszę się, że takiego starego wyjadacza, znowu udało mi się czymś zaskoczyć.

    Korci mnie ,żeby poszperać w zakamarkach pamięci i znaleźć takie hity, które zapadły w serca słuchaczy a nawet jakimś dziwnym trafem przeszły do historii, lecz mają w sobie coś takiego, co powoduje śmiech, budzi zniecierpliwienie a nawet powoduje uczucie obciachu.
    Oczywiście nie będzie to w żaden sposób obiektywne, bo podobno o gustach się nie dyskutuje.
    Może to być np. zespół Weekend z przebojem ostatniego tysiąclecia ale może też być i Guns&Roses czy też inne moje ulubione Przedsiębiorstwo Produkcji Hiciorów sp. z o.o. "Bon Jovi GmBH".
    Masz coś takiego na podorędziu ?
    Ostatnio edytowane przez Pepeg z Gumy ; 29-01-2013 o 13:53

  5. #1025
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    (...)czy też inne moje ulubione Przedsiębiorstwo Produkcji Hiciorów sp. z o.o. "Bon Jovi GmBH".
    Też ich (go) kocham!

    Czy chodzi Ci o coś w stylu Goombay Dance Band -Sun of Jamaica? Do dziś resztki mojego owłosienia dostają erekcji, gdy sobie przypomnę, że bawiłem się przy tym przednio (wprawdzie nie bez wsparcia branży, której liderem był Palikot).
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  6. #1026
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Też ich (go) kocham!

    Czy chodzi Ci o coś w stylu Goombay Dance Band -Sun of Jamaica? Do dziś resztki mojego owłosienia dostają erekcji, gdy sobie przypomnę, że bawiłem się przy tym przednio (wprawdzie nie bez wsparcia branży, której liderem był Palikot).
    Yes Sir!
    Ja na pierwszy rzut zapodam 2 kawałki Gunsów. Muzyka od biedy ujdzie w tłoku ale to video. Malina!
    Ktoś miał obsesję połączoną z wizjami maniakalnymi śmierci i cmentarza. Naiwnych fascynatów znalazło się co niemiara, wystarczy zobaczyć ilość wyświetleń. Poziom treści filmów obciachowy a naiwnością i dosłownościami aż kipi. No i klasyczna pozycja Slasha podczas rzeźbienia głupawych solówek. Bezcenne! Chyba reżyser miał jakąś sztance na clipy.

  7. #1027
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    I drugi w tej samej konwencji, ze straszną śmiercią w tle. Kurde, trzeba mieć zryty mózg.Ale może to realizował śmiertelnie zakochany gimnazjalista a ja się nabijam. W każdym razie polecam, oba są trumiennie śmieszne.

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Teraz narażę się miłośnikom hard rocka. Zapodam przykład utworu, który został okrzyknięty ponadczasowym i jest sztandarowym hitem Van Halen. Lubię twórczość braci Van Halen (teraz to raczej rodziny Van Halen), ale Jump uważam za żenująco tragiczny, beznadziejny, popowy kawałek. Ale to chyba tylko moje zdanie.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  9. #1029
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Nie tylko Twoje zdanie
    Tego gniota nie uratowała nawet wersja filmowa z solówką Vai w tle i stadem smukłych lasek.

    Powrócę do Zakładu Produkcyjnego Szlagierów im. Stefci Rudeckiej -"Bon Jovi GmBH".
    Na pierwszy rzut ucha smutna pościelówa z dramatem miłosnym i znaną marką podpasek w tytule.
    "Always" ma wszystko , co porządna bajeczka spod znaku Harlekina mieć powinna.

  10. #1030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Całkiem z innej beczki. Przeglądałem swoje winyle i trafiłem na perełeczkę, której niestety już nie da się odtworzyć - tak zjechana. To Bundles SOFT MACHINE.
    Ostatnio edytowane przez jola_krzysiek ; 22-02-2018 o 08:14
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    (...)hity, które zapadły w serca słuchaczy a nawet jakimś dziwnym trafem przeszły do historii, lecz mają w sobie coś takiego, co powoduje śmiech, budzi zniecierpliwienie a nawet powoduje uczucie obciachu.
    (...)
    Przypomniał mi się taki kawałek, gdzieś z okolicy połowy lat siedemdziesiątych. W zespole, który go popełnił występował Midge Ure, więc było to przed Ultra Vox. Grupa nazywała się SLIK a utwór Forever and Ever. Już sam tytuł sugeruje, że to totalny badziew! Ja słuchałem go chętnie i chętnie się przy nim bawiłem. Dziś wzbudza we mnie lekkie zażenowanie.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  12. #1032
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Dobre!
    Przyznaję, że tego kawałka nie pamiętałem.
    Mam za to coś co żenadą już nie jest. W języku ludzi w miarę kulturalnych nie ma takiego słowa , które by odpowiednio określiło te wypociny.
    Uwielbiam te clipy i ten wokal, zwłaszcza, że w każdym niemal wideo pani śpiewa obowiązkowo, chociaż przez chwilę na leżąco, leci i i rzuca się w przepaść. Poziom wyalienowania podmiotu lirycznego w jej pieśniach jest na poziomie głupoty faceta, dla którego " ona właśnie tańczy".

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Muzycznie i optycznie nie jest to raczej utwór żenujący. Ale skandal, który wywołał jest jednym z większych w historii muzyki pop. Była to mistyfikacja. Wybrano dwóch modeli tak dobrze prezentujących się na ekranie, że żeńska część widowni darła majtki na ich widok. W istocie śpiewali wynajęci muzycy studyjni. Zespołowi odebrano nawet nagrody w tym Grammy. Parcie na kasę Franka Fariana, producenta m. in. Boney M i Eruption, był tak wielki, że wymyślił coś takiego. W konsekwencji jeden z tych ekranowo pięknych zaćpał się kilka lat później.

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Pepega wcięło na amen to nikt nie napisze. Może jak znowu podniosę temat, to ktoś zaglądnie, skomentuje bądź zaproponuje jakiś temat do obgadania. Budzę Was mocnym progresywnym metalem z pogranicza fusion. W zespole tym występuje bardzo w tym topiku chwalony i sądzę, że lubiany gitarzysta:

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  15. #1035
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Trochę wcięło Pepega, bo Gumę zasypało na amen.
    Fajnie ,że Abasin się przyjął. Będą z niego ludzie.
    Czytałem niedawno z nim wywiad w jednym z magazynów dla gitarzystów. Facet jest nie z tej ziemi. Dawno tak otwartego muzyka młodego pokolenia nie słyszałem. Co ciekawe, głównie słucha spokojnego jazzu, ambitnej muzyki alternatywnej, poetyckich projektów młodych artystów poszukujących i para-muzycznych eksperymentów. Niespokojny duch szukający inspiracji w miejscach, które z reguły omijają metalowcy
    Jego osobistym odkryciem stał się nikomu specjalnie nie znany multiinstrumentalista, znaleziony przez niego gdzieś w necie, niejaki Methew Hemerlein. Zaprosił go do nagrania utworu.

    Dla mnie głos i wrażliwość gdzieś z okolic Jeff Buckley'a. Chłopak znalazł sobie sposób na muzykę Gra w pojedynkę , jedynie z looperem.
    Ciekaw jestem co z tego będzie?
    Tak abstrahując, z okazji polskiego koncertu Herr Knota Bibera , dobrze, że ktoś wypełnia tę niszę, gdzie pozostało jeszcze odrobinę refleksji.


  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    O jak miło przywitać!

    Nie wiem jak to powiedzieć, ale to już chyba czarna magia. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z kumplem o Jeffie Buckley'u. Przypomniałem sobie ten utwór:

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  17. #1037

    Domyślnie

    Klasyka.
    Dobrze jest posłuchać na aparaturze.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Tak, tak, klasyka!

    Dobrze jest posłuchać w ogóle.

    Ostatnio edytowane przez jola_krzysiek ; 22-02-2018 o 08:21
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #1039
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    No to skoro klasyka, to coś pomiędzy crimsonowską czarną biblią a niebiańskim Pergolesim.
    Co prawda już po świętach, jednak chociaż kawałek.
    Stabat w całości słucham tylko raz do roku ale z jaka przyjemnością w tym wykonaniu.

  20. #1040

Strona 52 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony