dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1043 z 1144
Pokaż wyniki od 20.841 do 20.860 z 22870
  1. #20841

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    To może ja zakończę

    Za miał 25MJ/kg,który wygląda prawie tak jak groszek płaciłem 560-580 zł. z dowozem.(kupuje suchy latem na cały sezon)
    Za ekogroszek trzeba zapłacić od 800-950zł z dostawą pod dom a nie ma pewności co to jest i ile będzie wody w foliowych workach.
    Na 5t spore oszczędności.
    10-12% popiołu nie jest dla mnie problemem.
    Ja za miał w lokalnym składzie płaciłem 2 lata temu 600zł , rok temu za 570zł (pakowany niby Piast 24Mj).
    Niestety miał jaki kupiłem okazał się zanieczyszczony i nie ma nic wspólnego z Piastem albo jest to jakiś "mix" , bardzo cięzki do spalania , zostawiający dużo popiołu i koksu ...

    Ekogroszek w tym samym składzie brałem 2 lata temu po 800zł (podobno Chwałowice). Ekogroszek dużo łatwiej się spalał mimo że też do łatwych nie należał , ale w porównaniu w miałem to był w spaleniu dziecinnie prosty ...

    W Toruniu w Obi mam chyba czeski opał za 600zł pakowany (i to w worki z wentylacją) a ruska w Leroyu po 730zł (w promocji zapewne będzie tańszy).

    Wiem że już miału nie kupię , bo się z tych cholerstwem męczę. Zrobiłem błąd że zaufałem sprzedawcy i nie sprawdziłem , tylko ponownie zamówiłem w ślepo.

    Na następny sezon albo czech albo rusek. Nie potrzebuje bardzo mocnego ekogroszku , ale miału za taką cenę już nie kupię ...

    Według mnie jak różnica w cenie pomiędzy miałem a ekogroszekim jest około 100-150 zł to nie ma sensu bawić się w miał , no chyba że ktoś spala tego wiele wiele ton , to dla niego różnica może być warta tego ...

    Ja się z miałem "przejechałem" i czekam aż mi się skończy , tyle że mi powoli schodzi i zapewne te 2 tony pójdą do .. końca sezonu ...

    Chociaż jakbym mógł kupować miał za tyle co sprzedaje Tauron odbiorcom detalicznym (max 6 ton) za 250zł to zapewne zupełnie by wtedy to wyglądało i miałbym pewnośc że to co dostaje jest tym czymś za co zapłaciłem ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-02-2015 o 14:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #20842
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    - - >kaszpir007

    Ty potrzebujesz ok. 2t,ja min.5t.na ogrzanie chałupy i CWU od września do końca kwietnia+500kg na lato.
    Przy różnicy w zakupie rzędu 200zł na 1t,mam tysiaka w kieszeni.

    Z tego co się orientuje miał z Piasta ma 19,23 i 25MJ/kg
    O 24MJ/kg nie słyszałem i nie ma takiej wartości podanych przez kopalnię.
    Najprawdopodobniej sprzedawca z Tobą pograł(wystaw mu odpowiednią opinię)

  3. #20843

    Domyślnie

    Jak ktoś ma warunki i ochotę żeby bawić się z miałem, to może warto. Ja opału nie składuję, kupuję na bieżąco, więc odpada.
    Raz kiedyś się skusiłem na miał, choć na palniku pancerpola spaliłem go bez problemów, to jednak z racji tego, że był wilgotny, wieszał się w zasobniku. Sporo więcej było też popiołu. Dlanie nie warto. Może jak ktoś spala sporo opału. U mnie na sezon to max 1500kg z CWU. Palę obecnie ruskim, więc koszt to ok. 1000zł. Przy czechu byłoby pewnie ze 150 zeta taniej.
    piotr

  4. #20844
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To jest temat o węglu czy o kotłach?
    o kotłach spełniających wymagania dla 4. i 5. klasy emisji.

    Zmodyfikowane kotły serii DEFRO DUO posiadają elementy ceramiczne wkomponowane w wymiennik ciepła, a także ekonomizery w ciągach spalinowych zwiększające efektywność spalania.

    Jestem ciekaw opinii użytkownika takiego kociołka .

    "Ekonomizery w ciągach spalinowych,to urządzenie pozwalające odzyskać nawet do 40% ciepła, które uchodzi do komina.

    Działanie
    Gorące spaliny, uchodzące z urządzenia grzewczego do komina, przechodzą poprzez ekonomizer ogrzewając jednocześnie czyste powietrze zaciągane przez wentylator promieniowy a ogrzane powietrze wypychane jest do palnika.

    Dodatkowe ciepło uzyskane ze spalin podnosi wydajność grzewczą urządzenia, pozwalając tym samym na ogrzanie większej powierzchni ,to obniża zużycia paliwa wykorzystywanego przez urządzenie grzewcze ."
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-02-2015 o 20:52
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #20845

    Domyślnie

    Za jakiś czas napiszę o spostrzeżeniach dot. użytkowania kotła Defro Uni. Jak pisałem wcześniej, znajomy właśnie takowy zainstalował w nowobudowanym domu. Narazie był jedynie uruchomiony celem sprawdzenia.
    piotr

  6. #20846

    Domyślnie

    czy ktoś mi napisze konkrety? bo mam mętlik w głowie nie chciałbym wydać więcej niż 6 tys na piec ten stalkot wydawał się ok ale widzę że opinie podzielone i że za duża moc ;/

  7. #20847

    Domyślnie

    Moc za duża stanowczo. Oszacuj najpierw zapotrzebowanie na ciepło, a póżniej dobieraj moc kotła.
    A że opinie podzielone? Zawsze tak będzie. Osobiście uważam, że ten kociołek wygląda bardzo solidnie i przyzwoicie.
    piotr

  8. #20848
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Za jakiś czas napiszę o spostrzeżeniach dot. użytkowania kotła Defro Uni. Jak pisałem wcześniej, znajomy właśnie takowy zainstalował w nowobudowanym domu. Narazie był jedynie uruchomiony celem sprawdzenia.
    Czerwony czy siwy?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-02-2015 o 21:25
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #20849

    Domyślnie

    Animuss, jednak czerwony, aż dzwoniłem do kumpla. Tych siwych w naszej okolicy dystrybutorzy nie mają w sprzedaży. Domniemywam, że to jakaś nowość w ofercie defro?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2015 o 21:14
    piotr

  10. #20850

    Domyślnie

    Animuss, jednak czerwony, aż dzwoniłem do kumpla. Tych siwych w naszej okolicy dystrybutorzy nie mają w sprzedaży. Domniemywam, że to jakaś nowość w ofercie defro?
    Jakie wogóle są opinie o defro duo uni? Pytam się bo o mały włos nie kupiłem takiego u siebie w hurtowni. Doczytałem trochę na tym forum zanim pewni ludzi go nie zaśmiecili i w ostatecznym rozrachunku zostały RBR i Skam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2015 o 21:14

  11. #20851

    Domyślnie

    Wiesz co, nie mogę na razie nuc powiedzieć. Znajomy właśnie takowy odpalił, ale tylko celem sprawdzenia - kotła i instalacji.
    Firma jednak znana, to i chyba produkty dipracowane.
    piotr

  12. #20852

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Wiesz co, nie mogę na razie nuc powiedzieć. Znajomy właśnie takowy odpalił, ale tylko celem sprawdzenia - kotła i instalacji.
    Firma jednak znana, to i chyba produkty dipracowane.
    Ogólnie konstrukcja raczej musi być dopracowana, ze względu na doświadczenie. Zastanawia mnie jak spisują się palniki, czy czasem nie są wybredne na eko no i czy nie są za duże.

  13. #20853

    Domyślnie

    Zaciekawił mnie ten odzysk ciepła ze spalin defro - mam kupione rurki do heat-pipe`a ale czasu na realizację brak , a tu masz defro zrobiło gotowca - jest może przekrój albo jakiś schemat ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  14. #20854

    Domyślnie

    Zerknij na stronę defro, może coś będzie w dokumentacji technicznej dostępnej na stronie.
    piotr

  15. #20855

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Zaciekawił mnie ten odzysk ciepła ze spalin defro - mam kupione rurki do heat-pipe`a ale czasu na realizację brak , a tu masz defro zrobiło gotowca - jest może przekrój albo jakiś schemat ?
    Ten odzysk to zupełna nowość? Jakoś nowości w piecach wychodzą po latach i wolałbym tego nie testować.

  16. #20856

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Zerknij na stronę defro, może coś będzie w dokumentacji technicznej dostępnej na stronie.
    Grzebie tam już chwilkę ale coś mi słabo idzie ...

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Ten odzysk to zupełna nowość? Jakoś nowości w piecach wychodzą po latach i wolałbym tego nie testować.
    kociołki defro jako całość mają jeden minus - temp powrotu , w instrukcji było coś o temp minimalnej zasilania i powrotu , temp zasilania min 65*C , temp powrotu min 55*C ...

    ...znowu się ktoś prz...
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 01-02-2015 o 20:28
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  17. #20857

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Grzebie tam już chwilkę ale coś mi słabo idzie ...



    kociołki defro jako całość mają jeden minus - temp powrotu , w instrukcji było coś o temp minimalnej zasilania i powrotu , temp zasilania min 65*C , temp powrotu min 55*C ...




    ...znowu się ktoś prz...
    Nie da się ominąć tego problemu z powrotem zaworem 3d?

  18. #20858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuzi Zobacz post
    czy ktoś mi napisze konkrety? bo mam mętlik w głowie nie chciałbym wydać więcej niż 6 tys na piec ten stalkot wydawał się ok ale widzę że opinie podzielone i że za duża moc ;/
    Według mnie ten kocioł wygląda porządnie , ma fajne inowacje (bieg wsteczny + elektroniczna zawleczka) , ma dobry wybór palników , wykonany jest z grubej blachy 6mm (malo który kocioł ma tak grube blachy). Patrząc na konstrukcje też wygląda interesująco ...

    Tyle że jak chcesz brać to weź model 12KW . Na pewno NIE BIERZ 19KW bo to stanowczo za dużo !!!

    Tak jak pisałem sam mam 12KW i grzeję 165m2 i kocioł ma zapas mocy ...

    Co do dmuchawy , sam mam mocna dmuchawę (WBS6a) i nie widzę problemów. Jest regulacja mocy , można przesłonić ..

    Obecnie spalam bardzo trudny w spaleniu miał. Tragedia niesamowita. Wymaga jakiegoś gigantycznego nadmuchu..
    Przy przymkniętej przesłonie - spieki na max i figury się tworzą , przy otwartej na MAX i bardzo mocnym nadmuchu wypala się ...

    Osobiście w tej cenie (chyba 5100 za 12KW) uważam że NIC lepszego nie znajdziesz ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #20859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    kaszpir007 A w tym Stalkocie który palnik godny uwagi??

  20. #20860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuzi Zobacz post
    witam

    co myślicie o takim piecu ?
    http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-mial-i5034495391.html
    40m2 podłogówki 12 grzejników pow użytkowa 150m2 a kubatura budynku to 650m2
    To podobnie jak u mnie, tyle, że mam wentylację z rekuperatorem i znając dane z ciepłomierza wiem, że kocioł 7 kW by wystarczył, a mam 18 kW, którego moc musiałem ograniczyć o ponad połowę.

    PS porządny kocioł na ekogroszek ma blachy 6mm a sprawność powyżej 88%, jeden nawet 93,4% osiągnął na badaniach i tyle ma w papierach.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 01-02-2015 o 21:35
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 1043 z 1144