dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1141 z 1144
Pokaż wyniki od 22.801 do 22.820 z 22870
  1. #22801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mi znowu wychodzi bez obliczeń że spalając 38kg/dobę to średniodobowa moc około 8kW, przy takiej wielkiej chałupie to żadne spalanie, mimo że zima do srogich nie należy.
    Przy zakładanej sprawności obecnego kotła na poziomie 70% i kaloryczności węgla 26 MJ/kg wychodzi obecnie 8 kW, ale jak sam piszesz zimy nie ma w tym roku i mamy temp. średniodobowe >0C a dobrać trzeba do -20 przy którym zużycie będzie co najmniej 2 razy większe czyli 16 kW, do tego

    " tu wisi termostat- temperatura ustawiona na 21,8, po poludniu 22.2 i 21 na noc, gora- lazienka, pokoj dzieciecy i sypialnia- grzejniki z termostatem elektrycznym, otwieraja sie kiedy sie budzimy i kiedy idziemy spac, w dzien sie zamykaja, reszta grzejnikow zamkniete na amen"

    więc trzeba okresowo średniodobową moc zwiększać, żeby podbić temperaturę na co jest potrzebna nadwyżka mocy, i dalej

    "rozumiem, ze dom jest spory, ale jednak polowa grzejnikow pozakrecana "

    kocioł dobieramy do całego domu i jak je będzie trzeba odkręcić by tam nagrzać to przy kotle 25 kW da się to zrobić, a przy dobranym na styk co klient zrobi ?

    Podsumowując na te 450 m2 marnie ocieplone widzę kocioł 25 kW.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie będzie spalał po 12 czy 15kg na dobę jak Ci którzy grzeją domki po 120 czy 140m.
    To na pewno, pewnie będzie to jakieś 10-20% mniej z racji wyższej sprawności nowego kotła, ale cudów nie ma, dobrze, że ma rozsądne podejście i jak pisze

    "mam mozliwosc podlaczenia sie do gazu, jednak sie obawiam, kiedy idziemy w gosci do kogos kto ma gaz to odrazu wiemy, zeby grubiej sie ubrac a nie o to przeciez chodzi"

    bo przy gazie dopiero by były koszty ogrzania tego domu pewnie co najmniej o połowę większe niż obecnie, do tego rewolucja w domu i przed nim przy podłączaniu i koszty razem z kotłem podobne do wymiany obecnego na podajnikowy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #22802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert14-83 Zobacz post
    Witam. Panowie który kocioł polecacie SKAMP-PV czy Sztoker? Jakie różnice? Jakie zalety i wady ma każdy z tych kociołków?
    Skam-PV a resztę zostawiam do poszukania bo było już o tym kiedyś pisane.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #22803
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przy zakładanej sprawności obecnego kotła na poziomie 70% i kaloryczności węgla 26 MJ/kg wychodzi obecnie 8 kW, ale jak sam piszesz zimy nie ma w tym roku i mamy temp. średniodobowe >0C a dobrać trzeba do -20 przy którym zużycie będzie co najmniej 2 razy większe czyli 16 kW, do tego

    " tu wisi termostat- temperatura ustawiona na 21,8, po poludniu 22.2 i 21 na noc, gora- lazienka, pokoj dzieciecy i sypialnia- grzejniki z termostatem elektrycznym, otwieraja sie kiedy sie budzimy i kiedy idziemy spac, w dzien sie zamykaja, reszta grzejnikow zamkniete na amen"

    więc trzeba okresowo średniodobową moc zwiększać, żeby podbić temperaturę na co jest potrzebna nadwyżka mocy, i dalej

    "rozumiem, ze dom jest spory, ale jednak polowa grzejnikow pozakrecana "

    kocioł dobieramy do całego domu i jak je będzie trzeba odkręcić by tam nagrzać to przy kotle 25 kW da się to zrobić, a przy dobranym na styk co klient zrobi ?

    Podsumowując na te 450 m2 marnie ocieplone widzę kocioł 25 kW.



    To na pewno, pewnie będzie to jakieś 10-20% mniej z racji wyższej sprawności nowego kotła, ale cudów nie ma, dobrze, że ma rozsądne podejście i jak pisze

    "mam mozliwosc podlaczenia sie do gazu, jednak sie obawiam, kiedy idziemy w gosci do kogos kto ma gaz to odrazu wiemy, zeby grubiej sie ubrac a nie o to przeciez chodzi"

    bo przy gazie dopiero by były koszty ogrzania tego domu pewnie co najmniej o połowę większe niż obecnie, do tego rewolucja w domu i przed nim przy podłączaniu i koszty razem z kotłem podobne do wymiany obecnego na podajnikowy.
    Nie 25kw to będzie za mały 50kw będzie lepszy a najlepiej 100kw.

    16kw (będzie spalał mniej paliwa niż 25kw) w zupełności wystarczy, po za tym w Polsce nie ma -20 w zimie .

    Ale na 25kw sprzedawca ma większą marżę niż na 16kw.

  4. #22804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie 25kw to będzie za mały 50kw będzie lepszy a najlepiej 100kw.

    16kw (będzie spalał mniej paliwa niż 25kw) w zupełności wystarczy, po za tym w Polsce nie ma -20 w zimie .

    Ale na 25kw sprzedawca ma większą marżę niż na 16kw.
    Sprzedaj mu sam na 450 m2 te 16 kW ale na własną odpowiedzialność jak jesteś taki cwany, najwyżej będziesz potem wymieniał na własny koszt na mocniejszy gdy za rok lub dwa będzie większy mróz, a zanim napiszesz kolejny raz zobacz jak małe są różnice w cenie pomiędzy kotłami 15, 20, 25 kW np. RBR-K lub Skam-PV 20 a 25.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #22805

    Domyślnie

    ile mniej więcej procentowo musiałbym się liczyć z wzrostem kosztu ogrzewania gdybym zainstalował kocioł na pellet czy gaz?

  6. #22806
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Sprzedaj mu sam na 450 m2 te 16 kW ale na własną odpowiedzialność jak jesteś taki cwany, najwyżej będziesz potem wymieniał na własny koszt na mocniejszy gdy za rok lub dwa będzie większy mróz, a zanim napiszesz kolejny raz zobacz jak małe są różnice w cenie pomiędzy kotłami 15, 20, 25 kW np. RBR-K lub Skam-PV 20 a 25.
    A sprzedam.
    Tylko będę miał mniejszą marżę bo mniejszy kocioł.

  7. #22807
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Widać że w handlu nie siedzisz, bo wyższa cena nie oznacza wyższej marży, to Ci Suspenser próbuje uświadomić.

  8. #22808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widać Ty też nie, jeśli producent daje Ci X% marży a wiadomo że większy mocą kocioł zawsze jest droższy choćby ta różnica między mocami i cenami była niewielka to i tak przy większym kotle będzie większy zarobek miał sprzedawca.

  9. #22809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A sprzedam.
    Tylko będę miał mniejszą marżę bo mniejszy kocioł.
    Jak już pisałem różnica w cenach jest tak niewielka, że jak dla mnie nie znacząca i kieruję się tym, żeby to klientowi dobrze działało bo to podstawa - napisz co mu sprzedałeś i za ile ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #22810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad/hd Zobacz post
    ile mniej więcej procentowo musiałbym się liczyć z wzrostem kosztu ogrzewania gdybym zainstalował kocioł na pellet czy gaz?
    To zależy od tego po ile kupisz pellet ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #22811
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jak już pisałem różnica w cenach jest tak niewielka, że jak dla mnie nie znacząca i kieruję się tym, żeby to klientowi dobrze działało bo to podstawa - napisz co mu sprzedałeś i za ile ...
    Odpowiednio mniejszy niż ty wciskasz.

  12. #22812
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widać Ty też nie, jeśli producent daje Ci X% marży a wiadomo że większy mocą kocioł zawsze jest droższy choćby ta różnica między mocami i cenami była niewielka to i tak przy większym kotle będzie większy zarobek miał sprzedawca.
    Bzdura. Siedzę na tyle długo żeby wiedzieć, że towar droższy nie oznacza bardziej marżowy. Ty mówisz że swojego doświadczenia a ja ze swojego. Wciskanie parowozów wynika bardziej z niewiedzy i brania kotłów z "zapasem"

  13. #22813

    Domyślnie

    chcę złożyć wniosek o dofinansowanie na wymianę kotła
    o ile każdy potwierdził mi, że wybierając pellet podniosę koszty ogrzewania o 30% to z gazem jest inaczej
    kilka osób twierdzi, że grzejąc gazem finansowo dużo się dla mnie nie zmieni- przed domem puśili nitkę, dostęp mam bajeczny, a składając wniosek muszę teraz udowodnić wyceną, że podłącznie do nitki gazowej będzie kosztowało ponad 5tyś co może być trudne ponieważ do rury mam z 50 metrów
    ma ktoś jakieś doswiadczenia z wymiany ekogroszku na gaz, zna kogoś kto wymienił i może jednoznacznie powiedzieć jak to wygląda finansowo?
    dziękuję i pozdrawiam

  14. #22814

  15. #22815

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    dzieki
    wg stronki gaz wyszedl mi 600zl drozej niz ekogroszek- wydaje sie ok, zgodzilbym sie na to
    liczac, ze po wymianie kotla na nowoczrsniejszy generalnie koszty zostaly by bez zmian, a mialbym czysto i spokojniej
    jednak czy to mozliwe wogole?
    pellet wyszedl drozej od gazu 300zl, 900zl drozej niz ekogroszek

    pompa ciepła- warto wogole brać pod uwagę?

  16. #22816
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Było dać link do wyniku który ci wyszedł.

  17. #22817

  18. #22818
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A mówiłem, że 16kw wystarczy to się tu ze mną kłócą

  19. #22819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad/hd Zobacz post
    dzieki
    wg stronki gaz wyszedl mi 600zl drozej niz ekogroszek- wydaje sie ok, zgodzilbym sie na to
    liczac, ze po wymianie kotla na nowoczrsniejszy generalnie koszty zostaly by bez zmian, a mialbym czysto i spokojniej
    jednak czy to mozliwe wogole?
    pellet wyszedl drozej od gazu 300zl, 900zl drozej niz ekogroszek

    pompa ciepła- warto wogole brać pod uwagę?
    Jak widzisz wg strony maksymalna potrzebna moc to będzie 18 kW więc dobierz kocioł, który tyle może generować w warunkach domowych [nie w laboratorium ze stałym odbiorem ciepła i na optymalnym paliwie].

    Z praktyki ogrzewanie gazem wychodzi około 2 razy drożej niż ekogroszkiem, a pelletami zależy od tego po ile je kupisz - może wyjść nawet taniej niż ekogroszkiem np. przy zakupie pelletów po 590 zł / tonę a ekogroszku po 980 zł / tonę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #22820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A mówiłem, że 16kw wystarczy to się tu ze mną kłócą
    Ze strony wyszło 18 kW, ale skoro uważasz, że 16 będzie ok to napisz który konkretnie model 16 kW kotła na ekogroszek, pellety, gaz polecasz do tego domu i tyle - jak go forumowicz kupi to się sam przekona czy to był dobry wybór i odpowiednio za to podziękuje.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 1141 z 1144