dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 1144
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 22870
  1. #81
    Guest

    Domyślnie

    <My palimy w Sasie na eko-groszek i jesteśmy bardzo zadowoleni. Załadunek i wybieranie popiołu raz na kilka dni. Kocioł wykonany solidnie i w naprawdę przyzwoitej cenie.

  2. #82

    Domyślnie j.w.

    A to ci!
    Obśmiałem się jak norka! Ja też jestem lokalnym patriotą, ale realistą niestety. Porównanie Viadrusa i Klimosza, to jak porównanie kota i pchły. Viadrus produkuje technikę grzewczą od 1946 r. a Klimosz jakoś prapoczątkami się nie chwali. Wiem, że Microsoftu też nie było w XIX w, ale to zupełnie inna bajka. Konstrukcja kotła z podajnikiem i palnikiem retortowym, to także jakby prehistoria. A kto pierwszy produkował konstrukcję taką jak Ling 15 łatwo można sprawdzić w internecie. I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne! Howgh. I tym pozytywnym akcentem zamykam dyskusję / przynajmniej z mojej strony/.
    Pzdr.
    P.S. A na największym obszarze Europy, to handlowali nasi, a potem Rosjanie i Ukraińcy. Niektórzy jeszcze handlują, ale to nie świadczy o wielkości.

  3. #83

    Domyślnie Piec na owies

    Między zasobnikiem a pryzmą owsem można zainstalować zwykły podajnik ślimakowy z z czujnikami zasypu w zasobniku i dosypywanie owsa do zasobnika przy piecu odbywa sie automatycznie. Ja mam takie rozwiązanie.

  4. #84

    Domyślnie Re: Piec na owies

    Cytat Napisał Piotrek77
    Między zasobnikiem a pryzmą owsem można zainstalować zwykły podajnik ślimakowy z z czujnikami zasypu w zasobniku i dosypywanie owsa do zasobnika przy piecu odbywa sie automatycznie. Ja mam takie rozwiązanie.
    Czy nie myślałeś o dodatkowym zabezpieczeniu p.poż takiego rozwiązania, bo z twego opisu wynika, że owsa w kotłowni masz sporawo...???...
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #85

    Domyślnie

    Ja palę kotłem stalmark .nawet jest tu osobne forum na ten temat .
    co do piecy to jest ich na rynku tyle że naprawdę ciężko się było mi zdecydować który wybrać .Długo szukałem i wybrałem stalmarka chociaż zastanawiałem się nad innym kmg.Jest to kocioł z podajnikiem tłokowym .
    mogę w nim palić i groszkiem i miałem .sami sprawdzcie jest na stronie www.eko-kotly.pl. Zanim kupiłem poprosiłem sprzedawcę o kilka telefonów i adresów e-mail urzytkowników tych kotłów i na tej podstawie wybrałem kocioł .Trzeba zapytać innych osób co posiadają taki kocioł i mogą coś więcej powiedzieć o nim .bo ten co sprzedaje zawsze wymieni same zalety a niepowie nic o wadach

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawoj
    Aha, jeszcze jedno. Nie róbcie przedpłaty. Potem mogą być problemy w przypadku uszkodzenia towaru w czasie transportu. Tak można towar na miejscu obejrzeć i w razie czego przesyłki nie przyjąć.
    To warto zapamiętać Problem wyboru pieca zbliża się pomalutku... Ale jeszcze mam czas, żeby dokształcić się w temacie
    Oregano

  7. #87
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Aguu
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanie do użytkowników pieców z podajnikiem ślimakowym i tłokowym. Jak bardzo głośne są owe podajniki podczas pracy? Czy w specyfikacji pieca podawana jest głośność w dB?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aguu
    Witam!
    Mam pytanie do użytkowników pieców z podajnikiem ślimakowym i tłokowym. Jak bardzo głośne są owe podajniki podczas pracy? Czy w specyfikacji pieca podawana jest głośność w dB?
    Nie polecam budowy kotłowni w centralnej części domu bo Hałas jest sporawy. Osobna sprawa to kurz i brud.

    W dzień prawie nic nie słychać, ale w nocy już nie jest tak różowo.

    Jeśli ktoś ma problemy z zasypianiem, to przy pracy pieca nabawi się nerwicy i będzie liczył sekundy cyklu pracy pieca w podświadomości

    Szczelne drzwi trochę poprawiają sytuację, ale pomimo to, że mam sypialnię na piętrze i nie bezpośrednio nad kotłownią to i tak wiem kiedy piec pracuje

    Dlatego postanowiliśmy wybudować budynek gospodarczy i wyekspediować piec z domu
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  9. #89

    Domyślnie piec w budynku gospodarczym

    Ponieważ użytkuję piec w budynku gospodarczym podzielę się uwagami.
    Zalety:
    kompletna cisza w domu
    brak zagrożenia czadem i skutkami wybuchu pieca
    brak zapylenia /w przypadku pieca na paliwa stałe/
    Wady:
    nieuniknione straty ciepła na trasie pomiędzy domem a budynkiem
    w przypadku braku cyrkulacji cwu dość długie czekanie na cw
    jeśli mamy cyrkulację cwu straty ciepła j.w.
    W moim przypadku po analizie zalet i wad zdecydowałem się na zainstalowanie pieca w budynku gospodarczym, choć mój pierwszy piec to olejak z zamkniętą komorą spalania, który mógłby stać nawet w dużym pokoju /celowo nie piszę "w salonie", bo salon to miał książę Radziwiłł, a ja moge mieć co najwyżej duży pokój/ po obudowaniu.
    Z perspektywy 7 lat mieszkania uważam swoja decyzję za trafną, gdyż zalety zdecydowanie przewyższają wady. A najważniejsze jest to, że teraz po przesiadce na paliwo stałe miałem gdzie zainstalowac ten nowy kocioł i zasobnik cwu oraz nie mam "smrodziucha" i "kurzacza" w domu.
    Ponieważ z racji poprzedniego kotła /dwufunkcyjny, bez zasobnika/ nie mam zrealizowanej cyrkulacji, problem cwu dla potrzeb "umywalkowych" rozwiązałem poprzez zainstalowanie przepływowych podgrzewaczy elektrycznych, a na wodę do wanny czy zmywania można chwilę poczekać. Może to trochę i marnotrawstwo wody, ale coś za coś.
    Pzdr

  10. #90

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów

    Ja własnie jestem na etapie wyboru i kupna pieca. Z tych które ogladałem najbardziej przypadły mi do gustu piece LING - firmy Klimosz. Mam do ogrzania około 125m2 pow. uzytkowej wiec 15kw mi starczy. Czy ma ktos jakies doswiadczenia z tymi piecami? A moze jakies inne godne uwagi mozecie polecic? Bede wdzieczny za każda sugestie No i moze znacie jakaś dobrą firme handlujaca piecami w kujawsko-pomorskim?

    Pozdrawiam

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof088
    Witam wszystkich forumowiczów

    Ja własnie jestem na etapie wyboru i kupna pieca. Z tych które ogladałem najbardziej przypadły mi do gustu piece LING - firmy Klimosz. Mam do ogrzania około 125m2 pow. uzytkowej wiec 15kw mi starczy. Czy ma ktos jakies doswiadczenia z tymi piecami? A moze jakies inne godne uwagi mozecie polecic? Bede wdzieczny za każda sugestie No i moze znacie jakaś dobrą firme handlujaca piecami w kujawsko-pomorskim?

    Pozdrawiam
    Poczytaj to:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=
    Pozdrawiam.

  12. #92

    Domyślnie

    Cześć
    A czy widziałeś piecyk R-eco
    www.r-eco.pl
    Też sie przymieżam do kupna pieca i ten mi sie spodobał bardzo.
    Pozdrawiam

  13. #93

    Domyślnie

    Witam !
    Jestem właśnie po rozmowie z panem który będzie nam robił instalację w domu .
    Też zaproponował nam piec LING-DUO firmy KLIMOSZ. Muszę powiedzieć że
    z kilku propozycji ten najbardziej się nam spodobał.Wiadomo jak każdy piec ma swoje zalety i wady ale przemówił fakt że można w nim także spalić drewno i jakiś papier /coś drobnego/ .
    Niestety z tego co się dowiedzieliśmy trzeba go czyścić co 1-2 miesiące konkretnym odkurzaczem.Cena też nie jest niska chyba 8 tysięcy jak dobrze pamiętam. My w swoim domy na pewno go będziemy mieli ale to za jakieś 8-10 miesięcy jak dobrze wszystko pójdzie........
    Nadmienię że Rybnik sąsiaduje z Żorami /tam mieści się firma KLIMOSZ/
    www.klimosz.pl
    pozdrawiam
    kajzerka

  14. #94

    Domyślnie

    Kajzerka
    A czy ogladałaś Reco - ma podobny wymiennik
    Pozdrawiam

  15. #95

    Domyślnie

    Witam!
    Oglądałam RECO .
    Jestem jednak przekonana do LING_DUO i chyba już tak pozostanie
    ale dzięki za "propozycję".
    kajzerka

  16. #96

    Domyślnie

    Witam
    Znalazłem w necie piecyk firmy EKO-Tom
    Czy ktoś może ma taki lub może coś na jego temat powiedzieć ?
    Mam na oku Reco ale jeszcze sie rozglądam.
    Widziałem u siebie w mieście piecyk ze stalowym wymiennikiem za prawie 7000 i tylko 24 mieś gwarancji-porażka ,zdecydowanie nastawiam sie na żeliwniaka jeszcze sie tylko ostatecznie zdecydować musze jaki.
    Pozdrawiam

  17. #97

    Domyślnie

    Witam,
    borykam sie z problemem ogrzewania i biorę pod uwagę gaz z butli bo wygodny i lub groszek bo tani. Jeśli chodzi o kotły to byłam przekonana do Zębca ale widzę ,że tu malo kto go chwali. Potrzebuję kociołek który dalabym radę sama zaladować, do ktorego nie trzeba często dosypywać - wydajny i jak najbardziej bez obsługowy, wiem, że tak się nie da, ale wolę więcej zaplacić, niż mieć problemy, dlatego cena nie gra roli. Przydałby się też piec dostosowany do kotłowni bo jest mała. Słyszałam, że są kotły na groszek które "od niedzieli" z racji lenistwa można przełączyć na prąd i sobie grzeją wode w instalacji prądem, czy to prawda???
    Pozdrawiam

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie


  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adamxl

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę o poradę na temat kotłów KTM www.grobelny-pleszew.com.pl
    Zastanawiam się nad kupnem modelu KTM-25 i chciałbym dowiedzic się czy jest to dobry wybór?

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Alexs


    Witam,
    borykam sie z problemem ogrzewania i biorę pod uwagę gaz z butli bo wygodny i lub groszek bo tani. Jeśli chodzi o kotły to byłam przekonana do Zębca ale widzę ,że tu malo kto go chwali. Potrzebuję kociołek który dalabym radę sama zaladować, do ktorego nie trzeba często dosypywać - wydajny i jak najbardziej bez obsługowy, wiem, że tak się nie da, ale wolę więcej zaplacić, niż mieć problemy, dlatego cena nie gra roli. Przydałby się też piec dostosowany do kotłowni bo jest mała. Słyszałam, że są kotły na groszek które "od niedzieli" z racji lenistwa można przełączyć na prąd i sobie grzeją wode w instalacji prądem, czy to prawda???
    Pozdrawiam
    W sumie to wymagania nie są zbyt wygórowane
    Kilka razy już to pisałem ale napiszę jeszcze raz każdy kociołek na opał stały jest niczym innym tylko kotłem na opał stały i obsługi takiego kotła należy się nauczyć i dobrze by było żeby polubić
    Kotłownia na opał stały potrzebuje sporo miejsca i niestety czasu jest z tym również związany pewien bałagan w przypadku obsługi kotła na opał stały dojdzie nam jeszcze okresowe czyszczenie kotła i komina
    Jako uzupełnienie kotłowni na opał stały elektryka proponuję kociołek elektryczny do co cena do 2000 zł
    Proponował bym kociołek na gaz płynny z zasobnikiem z grzałka elektryczną dla wygody i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym lub z rozprowadzeniem powietrza
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 5 z 1144