dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3677

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrican
    Dlatego ja - jednak zostaję przy granpalu
    oj , sporo musisz poczytać i mocno zweryfikować swoją wiedzę.
    Przy czasie, zedytuję i naświetlę temat.



    Cytat Napisał electrican
    Jak zresztą znam życie i wsłuchując się w to, co śpiewają ptaszki współczynnik odzysku z obecnych 80% zjedzie do 50%
    stek bzdur od Goździkowej

    propozycja z 2019r
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...ster-emilewicz


    Propozycja z 2020r, w opracowaniu

    Pełnomocnik ds. OZE zaznaczył, że w rządzie pojawiają się pomysły zwiększenia prosumenckiego opustu do 1:1, jednak ocenił je negatywnie, opowiadając się za zwiększeniem współczynnika opustu, ale sugerując poziom 1:0,85 – bez zachowania obecnego podziału na instalacje o mocy do i powyżej 10 kW. Jak zaznaczył, taka propozycja wymaga jednak wcześniej przedyskutowania jej z operatorami sieci.

    Teraz, jak wynika z wypowiedzi rządowego pełnomocnika ds. OZE, pojawia się szansa na uregulowanie tej kwestii i ujednolicenie zasad bilansowania międzyfazowego, które powinno być prowadzone metodą korzystniejszą dla prosumenta.

    Jak mówił Ireneusz Zyska, obecnie w sposób korzystniejszy dla prosumentów bilansowanie międzyfazowe rozlicza PGE i nowe regulacje powinny doprowadzić do tego, że taki model bilansowania będą stosować także pozostałe firmy obsługujące prosumentów.
    [quote]Rozporządzenie prosumenckie – wraz z drugim rozporządzeniem doprecyzowującym zasady działalności spółdzielni energetycznych – powinno zostać przyjęte w tym kwartale, a jak zapewnił podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju, Przemysław Hoffman, prace nad rozporządzeniem są zaawansowane.

    https://www.gramwzielone.pl/energia-...-wyzsze-opusty




    Cytat Napisał electrican
    pod jednym wszakże warunkiem - że mamy zapewnioną pewną dostawę energii elektrycznej. W przypadku domu na wsi - nawet blisko większych miast - takiej pewności zasilania nie ma, bo stan naszych linii średnich napięć jest na ogół opłakany i przy większych wiatrach przerwy kilkugodzinne w dostawie energii są normą. Przy obecnych zmianach klimatu a także braku inwestycji w stan energetyki nawet kilkudniowe wyłączenia mogą się zdarzyć, a niech do tego dojdzie kilka stopni mrozu - to robi się nieciekawie
    a Twojego granpala i pompki to co niby napędza ? Krasnoludki czy może też prąd ? Którego są braki podobno . U mnie Wlkp, ostatnia dłuższa niż 8h przerwa była kilka lat temu i dom nie wychodził się poniżej 20 st w 24h
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 13-03-2020 o 21:45
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony