dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 184
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3677
  1. #2021
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zaniew
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Brzoza k. Bydgoszczy
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał masel Zobacz post
    no troszkę mi przeszło, ale rano to już byłem zrezygnowany

    Mam ustawione 15 min przerwy, 6 podawania nie pamiętam dmuchawy, ale już wiem że trzeba zmienić - rozmawiałem z Polimetem. Jak przyjedzie osłona na palenisko, odpalę i przestawię na 10min stop, 6 sek podaj
    witam
    mój kociół również grzeje w trybie podtrzymania, moje ustawienia to 35min przerwy, 20s podawania, wybieg dmuchawy 30s i moc dmuchawy 10. Tak sobie myślę, że 6 s podawania w Twoim przypadku może być zbyt krótko - za mało peletu podajesz co by miał się żarzyć, więc mała porcja w przeciągu 15min wypali się do cna. Potem to już tylko co 15 min dosypuje kocioł na wygasłe palenisko. Dla ścisłości dodam, że na tych ustawieniach palę różnym peletem, od różnych lokalnych producentów, a więc liściem - dąb, sosną, bukiem, Lavą.
    Pęknięta osłona, o ile na dwie połowy, i da się złożyć i ponownie na miejsce wstawić nie robi różnicy. Mnie strzeliła na dwie połówki, które ładnie się o się opierają i spełniają rolę całej osłony. Drugą mam już zakupioną i czeka na półce...
    mój stosunek do pieca wciąż się nie zmienił - nie kupiłbym innego.
    pozdrawiam zaniew

  2. #2022
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zaniew
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Brzoza k. Bydgoszczy
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Ja miałem w zimę przerwy na 30min i było ok, teraz zrobiło się ciepło i musiałem przestawić na 10min, bo zaczęły się pojawiać przegrzania podajnika. Po zmianie z 30 na 10 już nie mam żadnych problemów. Teraz mam spalanie ok. 8kg pelletu na dobę (trochę grzeje grzejnikiem w łazience). Podawanie 6sek.
    hey, ja pomimo lata nadal trzymam przerwę na 35 min, i nie mam problemu z przegrzewaniem się podajnika......oto mój sposób, a nawet dwa, które zadziałały od pierwszego razu i tak już jest:
    pierwszy sposób, który zastosowałem rok temu to otwarta/uchylona klapa wyczystki na dole komina - pomysł pochodzi z tego forum,
    drugi sposób, zastosowany miesiąc temu i z powodzeniem się sprawdza - zamknąłem klapę wyczystki na kominie, ale rozszczelniłem, przy pomocy podłożonej śruby u dołu, pokrywę komory czopucha, która się znajduje pod panelem nr 10 (wg schematu z instrukcji).
    Obecnie przy rozszczelnionej klapie, pracy kotła w trybie lato, i 35 min podtrzymaniem nie ma mowy o przegrzaniu podajnika, gdyż jego obecna temperatura to 41 - 45 stC. Przy rozwiązaniu nr1, podajnik miał się na poziomie 52 stC.
    pozdrawiam
    zaniew

  3. #2023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał serse Zobacz post
    Hello everybody !

    I need your advice regarding Granpal boilers. I have got aprox. 160 sqm to heat up, and also I need hot water for washing etc.

    I think I will be fine with the 20 KW type, but after going through 20 pages of this thread, I cannot say that I understood much and google translate is hillarious.
    So, I am asking you because Granpal is Polish made and I am assuming most of the buyers and users are Polish also...

    So, Granpal users, please tell me if my decision of buying a Granpal boiler is right and I would like to know, based on your experience, what is the error ratio of this boiler, known problems, consumption, efficiency, mentenance, every detail that you think is important.
    Also, I wanted to ask if in the case of this boilers the existence of chimney is absolutely compulsory. I am asking this because lately I see a lot of boilers don't need a chimney, but a very simple expandable stainless steel "pipe", altough it might be a legislation difference between Poland and Romania in this matter.

    I also saw that this boilers are working with oat (owsa). Please tell me what is the eficiency of the boiler using oats and if there are other grains that this boiler is working with (corn, wheat etc). I did read the tehnical data sheet of Granpal boilers, but users experiences are best for having an objective picture about it.
    I also understood that someone from the forum had a bad experience with smoke from the boiler, is it a regular problem, or not?

    Waiting for your replies,
    Thank You
    Hello, I think that should be enough to 15KW. For proper combustion of the chimney is mandatory. You can connect the flexible tube boiler to the chimney, but the chimney needs to be. The boiler burns perfectly oats, corn, przenicę, pellets, seeds, in a word, everything that passes through the tray. In the case of oats and other grain combustion is higher by 25 percent compared with the pellet. I have a house of 176 square meters, 15 cm polystyrene foam insulation, roof 25 cm mineral wool. The second year I use the pellets of 8 mm and for the season need to 5t. The boiler is error-free, you only need to take care of it. Smoke can be shown that when the boiler is dirty or chimney does not have the appropriate string.
    Regards and sorry for my English.
    Pozdrawiam Jacek

  4. #2024

    Domyślnie

    I confirm - granpal is the best boiler for any grain - rye, wheat, corn etc and bean or pea too. Best burned oat and pellet. IMHO granpal 20 kW will be better than 15 kW - Cluj Napoca that is Transilvania and hard winter
    Regards
    Granpal forever!

  5. #2025

    Domyślnie

    Hej granpalowcy,
    Mam dojście do pelletu BARLINKA w sporo niższej cenie niż na All....ro. Szukam "wspólnika - ów" z okolic Warszawy, żeby ściągnąć cały samochód (tylko tak się opłaca). Zainteresowanych poproszę o kontakt na PW
    POzdrawiam

  6. #2026

    Domyślnie

    W domu zostaje mi sporo papieru. Czy ktoś z was dorzucał papier np. przetrawiony przez niszczarkę do zasobnika? Teoretycznie to czego się obawiam to zapłon tego papieru w zasobniku.

    Pozdrawiam.

  7. #2027

    Domyślnie

    Czy nikt z szanownych kolegów/koleżanek nie dorzucał do peletu ścinek papieru z niszczarki?

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał fmau Zobacz post
    Czy nikt z szanownych kolegów/koleżanek nie dorzucał do peletu ścinek papieru z niszczarki?
    Koniecznie spróbuj! Daj znać jak poszło

  9. #2029

    Domyślnie

    Panowie i Panie... jeśli to nie tajemnica, ile płaciliście za swoje piece 15kW wraz z montażem (bo jeśli się nie mylę to aby mieć pełną gwarancję trzeba ten piec kupić od dystrybutora wraz z montażem).

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał patol Zobacz post
    Panowie i Panie... jeśli to nie tajemnica, ile płaciliście za swoje piece 15kW wraz z montażem (bo jeśli się nie mylę to aby mieć pełną gwarancję trzeba ten piec kupić od dystrybutora wraz z montażem).
    Dystrybutor musi ci uruchomić piec (pierwsze uruchomienie), to jest warunek gwarancji a zamontować możesz nawet sam jeżeli masz takie zdolności

  11. #2031

    Domyślnie

    Jak jest duży wiatr to często zdarzają mi się przegrzania podajnika. Zasobnik zasilikonowany w/g instrukcji z forum. Jakieś rady?

  12. #2032
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Jak jest duży wiatr to często zdarzają mi się przegrzania podajnika. Zasobnik zasilikonowany w/g instrukcji z forum. Jakieś rady?

    regulator ciągu kominowego tzw RCK
    R-290 pod strzechy

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    regulator ciągu kominowego tzw RCK
    Już jest zamontowany.

  14. #2034

    Domyślnie

    zamontuj RC 14 na komin z Polmaru- na pewno zadziała

  15. #2035
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    zmniejsz nastawę na 10 Pa, sprawdź szczelność podajnika i zasobnika, jak nie pomoże mieszaj z innym mniej palnym paliwem lub zrób sobie zapalarkę i nie trzymaj go ciągle w podtrzymaniu, bo palet średnio się do tego nadaje.
    R-290 pod strzechy

  16. #2036

    Domyślnie

    To mnie zaciekawiło. Naprawdę wpływa to na faktyczną oszczędność w spalaniu?? http://www.valkor.pl/pl/p/Regulator-...prostokatny/75
    Będzie to pasować do mojego komina? Mam komin LEIER (http://www.leier.pl/tarnow/katalog/3210_izolowany.php)
    Cena jest lekko porażająca.....

  17. #2037

    Post W sprawie pompy od cwu

    Witam.
    Jakie warunki muszą być spełnione aby pompa cwu wystartowała?
    Mam ustawione lato , priorytet , osiąga temp. a pompa nie rusza.
    Od czasu do czasu dostaje 1-2 sek sygnał na przekażnik ale nie ma to przełożenia na pojawienie sie napiecia na samej pompie.
    Dla wyjaśnienia dodam że piec pracował na cwu , odstawiłem go na miesiąc i po ponownym uruchomieniu jest jak jest.
    Mam podłaczony regulator pokojowy ( piszę żeby uniknąć pytania) na którym styk jest otwarty wiec piec go "nie widzi".
    Za wszelkie sugestie dziękuję.

    Pozdrawiam.

  18. #2038

    Domyślnie

    Może pompa zastała się?
    Jaka masz temp. na kotle ,jaka temp. minimalną pomp?
    Może obieg CWU działa grawitacyjnie i masz cały czas powyżej zadanej CWU w zasobniku?

  19. #2039

    Domyślnie

    Nie zastała się.(?)Nie bardzo rozumiem termin.
    Temp minimalną muszę spr.
    Nie grawitacyjnie.

    Pozdrawiam.

  20. #2040

    Domyślnie

    Pojawia się na wyświetlaczu napis CW ??? Temperatura kotła musi być wyższa niż temperatura cwu w zasobniku. Czy na pompie pojawia się napiecie ???
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 102 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony