dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 158 z 184
Pokaż wyniki od 3.141 do 3.160 z 3677
  1. #3141

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Puławiak w lutym tak napisał
    Ja w swoich ocenach tylko w niewielkim stopniu opieram się na opiniach dilerów i serwisów - bo wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przeglądam od czasu do czasu oferty innych producentów szczególnie pod kątem rozwiązań i nowinek technicznych i rewolucji - poza samym systemem sterowania elektronicznego - nie widzę. Jeśli chodzi o elektronikę - to im jej mniej, tym działanie urządzenia mniej awaryjne. Do tak prostych urządzeń, jakimi są kotły na paliwo stałe wszelkie fontanny i wodotryski moim zdaniem są zbyteczne, oszczędność rzędu 5 - 8 % peletu to przy spalanych średnio 4 - 5 tonach na sezon nie drenuje aż tak kieszeni żeby ryzykować częstsze wystąpienie usterek. Również samo ustawienie optymalnych warunków spalania jest trudniejsze niż przy prostym, pierwotnym sterowniku bez udziwnień. Ale to tylko moja opinia i nie namawiam nikogo, żeby się nią kierował. Dodam tylko, że mój granpal wkracza w 13 sezon ogrzewania i oprócz wytarcia przez ślimak prowadnicy - co zmodernizowano mi bezkosztowo w Polimecie - żadnych innych kłopotów nie miałem. Ta awaria to głównie moja wina, bo powinienem dużo wcześniej zrobić tę modernizację - ale lenistwo wzięło górę

  2. #3142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam,

    Ja w tym roku przechodzę na kocioł gazowy i w związku z tym mam pytanie...
    Jeśli ktoś czyta ten wątek to wie że w zeszłym sezonie przedarła mi się rura podajnika.
    Została zespawana na szybko przez spawacza
    Nie chcę mi się bawić w sprzedaż tego kotła ale znowu szkoda go oddawać na złom.
    Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie to sobie wymieni rurę podajnika i piec będzie śmigał, nie wiem ile ale będzie
    Czy ktoś z tego forum zechciałby się nim zaopiekować za jakąś symboliczną opłatą ?
    Bo chyba nie ma sensu wystawiać takiego kotła np. na olxie ?

  3. #3143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Na tym wątku wszyscy mają taki właśnie kocioł - czy ktoś tu potrzebuje drugi?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #3144

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum. Dużo czytałem na temat pieca granpal Eco2 i postanowiłem dokonać jego zakupu. Mam pytanie dotyczące ustawień sterownika przy spalaniu owsa, ponieważ nigdzie w instrukcji nie jest napisane jakie mają być na pelet a jakie na owies. Piec posiada sterownik Elta, Jakie mają być ustawienia na spalanie owsa, a jakie na pelet ?
    Z góry dziękuje za pomoc

  5. #3145

    Domyślnie

    Dawno nie paliłem owsem ale z tego co pamiętam trzeba tylko zwiększyć ilość powietrza.

  6. #3146

    Domyślnie

    A reszta parametrów?

  7. #3147

    Domyślnie

    Ja mam starszy sterownik i tu zmieniałem tylko powietrze. Nowego nie znam ale zapytaj swojego instalatora.

  8. #3148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chris528i

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na samym począdku chciał bym się przywitać i podziękować wszystkim za aktywność w temacie o granpalu.
    Nie dawno temu szukałem kotła dla siebie i natrafiłam na to forum i za pomocą jego zdecydowałam się na granpala.
    Dyskusja na tym forum na temat tego piecyka jest skarbnicą wiedzy pomimo tego że dobrnołem narazie do 100 strony. Więc szacunek dla was wszystkich.
    Ok. Do żeczy

  9. #3149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chris528i

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Piec Granpal Eco 15kw sterownik Estyma
    Domek 110m2 dobrze ocieplony
    kiedyś dojdzie jeszcze 20m2
    Panowie jaki zawór 4d chodzi mi o rozmiar bo nie mam zielonego pojęcia nigdzie nie wyczytałem.

  10. #3150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris528i Zobacz post
    Dyskusja na tym forum na temat tego piecyka jest skarbnicą wiedzy pomimo tego że dobrnołem narazie do 100 strony.
    widzę 79 stron wątku

    a to pewnie przez to ,że mam ustawione w "Opcje wyświetlania tematów" - "40 postó na stronę"
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 21-10-2018 o 20:35

  11. #3151

    Domyślnie

    Ja widzę 158 stron.
    U mnie jest zawór 1" czyli 32, nie wiem czy to dobrze czy źle ale działa już 13-nasty rok

  12. #3152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chris528i

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ok rozumiem tylko nie bardzo rozumiem bo jest jeszcze coś takiego jak D20.D25.D30.
    Troche jestem z tego zielony bo gdzieś tam widziałem w internecie że trzeba ten parametr dobrać do mocy kotła i temperatury powrotu.chce to podłączyć zgodnie z zaleceniami żeby nie było potem problemów.
    Może ktoś by mi to wytłumaczył na chłobski rozum.

  13. #3153

    Domyślnie

    Też się nie znam na hydraulice ale chodzi o zawór 1"
    Będzie sam podłączał?

  14. #3154
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chris528i

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie tak do końca sam.
    Wszystkie rurki i kaloryfery rozmieszczałem sam
    Ale z i nstrukcją mojego instalatora ponieważ nie miał czasu za bardzo tylko sprawdzał czy dobrze zrobiłem teraz jestem już w kotłowni którą też sam stawiałem i jestem na etapie kupna wszystkiego i pociągnięcia aż do kotła a reszte zrobi mi mój instalator.Jest nim mój majster w pracy i zajmuje sie instalacjami C.O. Wiadomo każdy próbuje ciąć koszty

  15. #3155

  16. #3156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej zmieniam instalację na gaz.
    Szkoda oddawać mi Granpala na złom. Elektryka,dmuchawa, podajnik,silnik wszystko działa.
    Czy nikt nie chce go odebrać ?
    Oddam...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181023_114656_resized.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	420671   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181023_114705_resized.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	420672   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181023_114709_resized.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	420673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181023_114720_resized.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	420675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181023_114738_HDR_resized.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	420676  


  17. #3157

    Domyślnie

    Panowie... jest gdzieś może jakaś instrukcja jak wymienić zawleczkę bo chyba to ona się zerwała (ułamany kawałek drutu).
    Odpaliłem dziś pierwszy raz od kwietnia piec... elegancko się rozgrzał... nagrzał wodę w bojlerze, nawet zdążył raz puścić ciepłą wodę.
    Poszedłem skontrolować jak sytuacja się przedstawia przy rozruchu i okazało się, że ślimak stoi w miejscu. Wszystko inne działa.
    Czemu tak się mogło stać? Od ponad 6 lat wszystko jest OK. To mój pierwszy "problem". Może za dużo pelletu nasypałem (prawie pełny).

  18. #3158
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chris528i

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafiklegia Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej zmieniam instalację na gaz.
    Szkoda oddawać mi Granpala na złom. Elektryka,dmuchawa, podajnik,silnik wszystko działa.
    Czy nikt nie chce go odebrać ?
    Oddam...
    Czy można wiedzieć jaka moc kotła?
    Mam paru znajomych którym spodobał się mój piec a więc może coś się uda załatwić.(oczywiście bez obietnic).pozdrawiam.

  19. #3159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris528i Zobacz post
    Czy można wiedzieć jaka moc kotła?
    Mam paru znajomych którym spodobał się mój piec a więc może coś się uda załatwić.(oczywiście bez obietnic).pozdrawiam.
    Moc kotła 25kv

  20. #3160

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące mocy kotła.Sprzedawca dobrał mi kocioł 15kv do powierzchni domu 180m kwadratowych ocieplony 15cm styropianu. Parter + poddasze użytkowe. Ogrzewane będzie co i cwo. Twierdzi ze jest wystarczająca moc nawet z delikatnym zapasem. Odradzał mi bardzo zakup mocniejszego twierdząc że będzie sie zapychał, ponieważ nie będzie tak dużego odbioru ciepła. Pytałem paru znajomych i twierdzą ze będzie za słaby. PIec juz zamówiłem tylko nie jest jeszcze wysłany i zastanawiam sie czy nie dopłacić i kupić większej mocy. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam teraz zrobić.

Strona 158 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony