dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 176 z 184
Pokaż wyniki od 3.501 do 3.520 z 3677
  1. #3501

    Domyślnie

    Może ktoś doradzić jaki regulator pokojowy kupić do tego kotła ?

  2. #3502

  3. #3503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Sterownik bezprzewodowy AURATON2030 RTH działa bezproblemowo i bez kabli wygodny można przenosić po całym domu polecam

  4. #3504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja używam pokojowych po wi fi (z głowicami) https://archiwum.allegro.pl/oferta/t...344858797.html jeden centralny mnie nie zadowala. http://www.ernst-ortner.de/wp-conten...loesung_de.pdf jak nie ma odbioru ciepła to przechodzi w podtrzymanie... wykres w poscie bodaj 3476
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #3505

    Domyślnie

    No i nareszcie po 10 latach użytkowania pozbyłem się tego beznadziejnego kotła. Jeżeli się ktoś zastanawia nad zakupem tego modelu to ZDECYDOWANIE ODRADZAM! Paliłem na różnych pelletach. Czyszczenie kotła to dramat. Zawleczka regularnie się zrywa. Polecam zapytać sprzedawcy przed zakupem jaka jest procedura, jak Wam się zerwie zawleczka przy pełnym zasobniku..... W instrukcji brak informacji, że należy wymieniać rurę między zasobnikiem, a kotłem. Automatyczne rozpalanie to fikcja, bo spadający popiół niszczy grzałkę itd..... Mógłbym jeszcze dużo wymieniać takich ciekawostek o tym badziewiu.
    Serwis w zasadzie nie istnieje. Tak samo jak obsługa telefoniczna producenta. Za te pieniądze można kupić dużo lepsze kotły.
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 03-01-2021 o 18:08

  6. #3506

    Domyślnie

    To pochwal się czym teraz grzejesz.

  7. #3507

    Domyślnie

    Gaz ziemny Nareszcie!!!

  8. #3508

    Domyślnie

    Szczęściarz z Ciebie. U mnie gaz będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości

  9. #3509

    Domyślnie

    Teraz to nie musisz mieć gazu Robisz powietrzną pompę ciepła + fotowoltaikę....

  10. #3510

    Domyślnie

    Rozważałem, kosmiczny koszt.

  11. #3511

    Domyślnie

    Podobnie jak przyłącze gazu + przeróbka kotłowni i porządny kocioł
    Dobrze, że jest ulga termomodernizacyjna.

    Ale wracając do wątku kotła to na obecne czasy zakup kotła na pellet za ok 10tys to szaleństwo.

  12. #3512

    Domyślnie

    Przy pompie ciepła dochodzi jeszcze przystosowanie instalacji do grzani niższą temperatura, a to remont całego domu.

  13. #3513

    Domyślnie

    Racja. Ja mam w całym domu podłogówkę i kilka grzejników. Zainwestowałem przy budowie domu

  14. #3514

    Domyślnie

    U mnie niską nie nagrzeję wszystkiego.

  15. #3515

    Domyślnie

    Olej opalowy jest tani.

  16. #3516

    Domyślnie

    Jak na razie Granpal służy piętnasty sezon i póki działa to nic nie planuję.

  17. #3517

    Domyślnie

    wymieniał z was ktos zawias klapy zasobnika ? mac ktoś namiar gdzie taki dostane ?

  18. #3518

  19. #3519

    Domyślnie

    Podłączyłem regulator salus 091flv2 i piec nie reaguje , podłączone zgodnie ze schematem pod pin 24v i drugi przewód pod in3 . Na jakiej zasadzie powinno to działać ? Jest też drugi sposób podłączenia w instrukcji regulatora , podłączenie w obwód pompy CO lecz nic nie pisze o takim sposobie podłączenia w instrukcji kotła . Może ktoś coś doradzić?

  20. #3520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Olej opalowy jest tani.
    Tiaaa! 3,50 za litr to rzeczywiście taniocha. W pierwszej wersji mojego ogrzewania rzeczywiście /rok 1999/ olej był tani. Ale potem zaczęli przy nim majstrować spece od finansów, dołożyli akcyzę i opałowy "potaniał". Dlatego piętnaście lat temu kupiłem Granpala i uważam, ze jest to najlepszy zakup jeśli chodzi o wyposażenie domu. Piec /poza jednym przetarciem tulei wynikającym z mojego lenistwa/ pracuje bezawaryjnie. Nie liczę zerwania zawleczek /było tego chyba ze trzy razy/ bo to żadna robota - z opróżnieniem zasobnika ok. godziny. Piec na olej opałowy mam w instalacji nadal, bo traktowałem go jako awaryjne źródło ciepła - ale ani raz nie korzystałem w ciągu tych 15 lat. Ciekaw jestem, czy kocioł gazowy /porządny kosztuje niewiele mniej od Granpala/ wytrzyma 15 lat eksploatacji? Poza tym nie każdy ma możliwość podłączenia gazu /gdzie koszt eksploatacji będzie wyższy niż Granpala/ - u mnie nie ma i nawet ptaszki nie ćwierkają kiedy będzie. Pisząc o powietrznej pompie ciepła i fotowoltaice zapewniającej bezkosztową eksploatację - nie obraź się, ale nie wiesz o czym piszesz. Taka inwestycja żeby fotowoltaika wystarczyła na pokrycie potrzeb ogrzewania zimą /kiedy prawie całą energię odbierasz z sieci/ to około 60 - 70 tysięcy marnych złotówek. Nie liczę tu dodatkowego, awaryjnego zasilania pompy /np. agregatem/ w przypadku dłuższych przerw w dostawie energii elektrycznej i średnich mrozów /w granicach - 10 st C/ przez dni kilka.
    Jeśli chodzi o różnicę w kosztach ogrzewania olejem i peletem - w sezonie grzewczym zużywałem 2500 l oleju co przy cenie 3,50 zł/l daje 8750 zł /a olej bywał już też powyżej 4 zł/l/ natomiast peletu spalam ok. 4 ton za sezon co przy średniej cenie 750 zł/t daje 3000 zł. W każdym sezonie oszczędzam więc ponad 5500 zł - za taką kwotę opłaci mi się raz w miesiącu wyczyścić piec i co jakiś czas dosypać do zasobnika. O wyrzucaniu popiołu nawet nie wspomnę, bo te dwie szuflady miesięcznie nie wymagają nawet wspomnienia.
    Jednego jestem pewny - jeśli Granpal za kilka lat /oby jak najpóźniej/ odmówi pracy i nadal nie będzie gazu /bo jednak pewnie trochę się zestarzeję i będę chciał być wygodniejszy/ - to następnym kotłem również będzie Granpal.
    Bo Granpal forever

Strona 176 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony