dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 184
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 3677
  1. #1021

    Domyślnie

    Przy tych temperaturach to tak 2-3 dni
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #1022
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może to głupie pytanie, dwa trzy dni grzania i co dalej, ja w tej chwili jestem tylko na weckendy i praktycznie włączam kocioł tylko do grzania ciepłej wody. Czy po tym wygrzaniu jak wrócę np po tygodniu to znów mogę mieć problem z dymem? Czy to już jak raz się wygrzeje to dymić nie będzie, jak to jest?
    Pozdrawiam Jacek

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy jest możliwość, aby kocioł w trybie pogodowym/ lato po nagrzaniu grzejników lub wody wyłączał się, nie wchodził w tryb podtrzymania żaru, a następnie grzałką rozpalał pellet, gdy zajdzie potrzeba zagrzania wody? Coś takiego jest w kotle FUWI u mojego kolegi. Zmniejszyłoby to chyba zużycie paliwa, które jednak dla podtrzymania żaru jest, co jakiś czas podawane.
    Pozdrawiam Jacek

  4. #1024

    Domyślnie

    Niestety to nie ten kocioł i nie ten typ palnika. No moze przy trochę innym sterowaniu jakoś do takiego efektu byśmy doszli ale rozpalanie to koszty energi elektrycznej które też nie są małe.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #1025
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak na logikę, kocioł posiadający grzałkę (automatycznie rozpalający paliwo) powinien mieć taką możliwość, bo po cholerę zużywać paliwo, chyba, że jak wspomniałeś chodzi o rodzaj palnika i oto, że prąd do rozpalenia jest droższy, niż samo paliwo zużyte w podtrzymaniu. Jeśli byś mógł wytłumaczyć mi jak dziecku, dlaczego tak nie zrobiono jak np. w FUWI.

  6. #1026

    Domyślnie

    1. Utrzymanie stałej temperatury kotła jest bezpieczniejsze dla wymiennika i wydłuża jego żywotność. 2. Zużycie energii. 3. Zużycie zapalarek.
    A dlaczego tak jest to już pytanie do Polimetu

  7. #1027

    Domyślnie

    Może ktoś mi udzieli informacji gdzie trzymacie owies ?(poworkowane czy luzem) Czy piwniczka 10m2 starczy na kilka ton?

  8. #1028

    Domyślnie

    Można tak, można tak - oblicz sobie sam. Luzem 10m2 podstawy x 1m wysokości - to 10 m3 owsa, czyli ok. 6-7 ton. W workach nieco mniej, ale zawsze można ułożyć wyżej - czyli te 7-8 ton dasz radę zmagazynować. Chyba, że drzwi od piwniczki otwierają się do wewnątrz

  9. #1029

    Domyślnie

    witam jedna tona owsa ma objętość 2m3. ale z innej beczki. kupiłem granpala 30 kw i niepokoi mnie jedna rzecz, według danych technicznych kocioł powinien mieć szerokość 700 mm a mój ma tylko 600 mm. czy to zmiana konstrukcyjna czy dostałem mniejszy kocioł tylko tabliczka znamionowa została z 30 kw.

  10. #1030
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, do jakiej temperatury rozgrzewa się przewód spalinowy? Pytam bo chciałem go zaizolować rękawem z wełną szklaną i alu od DGP (dystrybucji gorącego powietrza), która mi pozostała po budowie kominka i instalacji.
    Pozdrawiam Jacek

  11. #1031

    Domyślnie

    Tak średnio to powinno byc max 150 st a normalnie to tak 100-120
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #1032
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, miałem wątpliwości, bo wełna szklana wytrzymuje ok 250 (włókna ok 600 - 700 stopni), a na marginesie to zapraszam do siebie na kawę, jakbyś przypadkiem przejeżdżał gdzieś w pobliżu.
    Pozdrawiam Jacek

  13. #1033
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał figurka01 Zobacz post
    Może ktoś mi udzieli informacji gdzie trzymacie owies ?(poworkowane czy luzem) Czy piwniczka 10m2 starczy na kilka ton?
    Kurczę, chciałbym mieć taką piwniczkę jak Ty, niestety wody gruntowe dość wysoko - byłby kłopot, a tak muszę trzymać wszystko w garażu. Samochód już się nie zmieści jak dojdzie pellet lub owies.
    Pozdrawiam Jacek

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Kurczę, chciałbym mieć taką piwniczkę jak Ty, niestety wody gruntowe dość wysoko - byłby kłopot, a tak muszę trzymać wszystko w garażu. Samochód już się nie zmieści jak dojdzie pellet lub owies.
    Pozdrawiam Jacek
    Piwniczka wyszła całkiem przypadkiem mogłem ją zasypać albo zrobić mały strop nad nim (wody gruntowe bardzo niskie)Tylko że drzwi są tylko z zewnątrz dostępne więc pewnię będę musił do kotłowni trochę zawsze ponosić ale jakoś dam radę

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.marcel Zobacz post
    witam jedna tona owsa ma objętość 2m3. ale z innej beczki. kupiłem granpala 30 kw i niepokoi mnie jedna rzecz, według danych technicznych kocioł powinien mieć szerokość 700 mm a mój ma tylko 600 mm. czy to zmiana konstrukcyjna czy dostałem mniejszy kocioł tylko tabliczka znamionowa została z 30 kw.
    Witam

    W starym pdf w danych technicznych wkradł się błąd i kocioł 30kW ma tam 700mm. Proszę o maila to podeślę porpawioną wersję.

    pozdrawiam

  16. #1036
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Trochę Was (specjalistów siedzących w branży) pomęczę tym automatycznym rozpalaniem (wygaszaniem) kotła po osiągnięciu max temperatury. W instrukcji na stronie 32 jest napisane w rozdziale MOC PALNIKA
    „W ekranie MOC PALNIKA wskazywana jest aktualna moc ustawiona na podstawie algorytmu PID Fuzzy Logi w procentach.
    RODZAJ PALIWA
    W menu „USTAWIENIA ZAAWANSOWANE” należy wybrać odpowiedni rodzaj paliwa. Dostępne są trzy rodzaje:
    - Pellets/zboże – praca z automatycznym rozpalaniem paliwa, bez trybu podtrzymania, tylko do kotłów z automatyczną zapalarką
    –groszek węglowy – praca bez automatycznego rozpalania z trybem podtrzymania żaru"

    Rozumując przy paliwie pellets kocioł powinien się wygasić i czekać do chwili potrzeby grzania. Jeśli tak nie jest to, po co pisać o tym w instrukcji?
    Co prawda dalej jest napisane o podtrzymaniu żaru, można jednak czytając to dojść do wniosku, że chodzi tu o palenie eko groszkiem.
    Pozdrawiam Jacek

  17. #1037

    Domyślnie

    Jest taka funkcja w ustawieniach serwisowych jak antyblokada palnika. Przez określony czas paliwo jest podawane na palnik w określonych dostępach czasu.Po upływie tego czasu palnik zgaśnie ale znacznie lepiej jest utrzymać kocioł rozpalony.
    I tak masz narazie problem z kominem wiec jeśli nie chcesz mieć wiekszych problemów to zostaw tak jak jest.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #1038
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki...;-(, a co się stanie jak zmieniłbym rodzaj paliwa z "2", który w tej chwili jest ustawiony, na "1"?
    Pozdrawiam Jacek

  19. #1039

    Domyślnie

    Zobaczyć możesz zmień na pellets i bedzie działało - tylko życzę późnej udanego czyszczenia kotła )
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Zobaczyć możesz zmień na pellets i bedzie działało - tylko życzę późnej udanego czyszczenia kotła )
    Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem to znaczy, że mam ustawione na węgiel? Wyjaśnij mi proszę, o co tu chodzi i dlaczego w kotle dedykowanym do palenia pelletem i owsem ustawia się inne paliwo niż to, które jest w podajniku. Chyba, że jestem w błędzie albo brak mi jeszcze doświadczenia, a może jedno i drugie
    Pozdrawiam Jacek

Strona 52 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony