dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 184
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 3677
  1. #1661
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Ja też sobie nie wyobrażam palenia groszkiem w tym piecu. Po co ustawiać ten dodatkowy wybieg?

    Czy to normalne, że jak zasobnik mam prawie pusty to jak piec chodzi i otworze zasobnik to jest cały zadymiony?

    I jeszcze pytanie dla palących pelletem. Jakie macie ustawienia "podt. stop"?
    Wcześniej ktoś miał 15, inny 30, ja mam fabrycznie 10.

    Czy Wy też macie taki bardzo blady wyświetlacz, że ledwo widać na nim?
    Co do słuszności ustawienia wybiegu pomp trudno mi się ustosunkować, ja mam fabrycznie ustawioną wartość 00
    Czy dym w zasobniku (prawie pustym) to normalne - nie wiem, ja czasem mam. Być może przyczyną tego jest
    a) lewe powietrze (było na forum jak również gdzie uszczelniać zasobnik)
    b) zapchane zawirowacze i niedostateczny ciąg komina
    Ja w podtrzymaniu mam ustawienia 30, 10, 10 (stop, podawanie, dmuchawa)
    Blady wyświetlacz - trzeba odkręcić pokrywę programatora (sterownika śruby x 2) poprawić taśmę łączącą wyświetlacz ze sterownikiem - może coś nie kontaktuje. Oczywiście przed tym manewrem odłączyć zasilanie od kotła !!!!

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Jacek

  2. #1662

    Domyślnie

    A co to jest pod max/10 sek ???
    Nie ma tego w instrukcji obsługi
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 25-10-2011 o 15:19

  3. #1663
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cześć,

    jasność wyświetlacza jest regulowalna (przynajmniej u mnie).

    Natomiast podtrzymanie stop trzeba sobie przećwiczyć. Im częściej podaje ślimak w podtrzymaniu tym większe jest zużycie paliwa. Jednak nie można dać zbyt długiego postoju, bo na palenisku zgaśnie i będzie kicha.
    Ja mam 23 min., dawałem 25 ale mi raz przegrzało podajnik (żar się powoli cofał chyba).

    Kupiłem już paliwo - bukowo dębowy pellet. Testowa partia paliła się ładnie. Zobaczymy jak pójdzie w ilościach hurtowych

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  4. #1664

    Domyślnie

    witam ponownie

    juz piecyk wrócił z Polimetu po naprawie gwarancyjnej.
    Wiec tak stary wymiennik zostal tylko zrobiono modernizacje polegajaca na wstawieniu tulei posredniej miedzy wymiennikiem a slimakiem ,to ona teraz bedzie sie zużywać a nie wymiennik. dziura zaspawana
    Nie jezdzijcie po mnie jak po dzkiej swini , wybralem w tym sezonie groszek tak dla odmiany i dla ekonomi.
    On jest dostepny wszedzie w przeciwienstwie do pelletu.Mam tu na mysli kazdy skald budowlany ,kazdy market .
    A co do producentow pelletu to im sie chyba w glowach przewala od tej kasy zarabionej ,co sezon to drozszy a wegiel w miare ceny sie trzymaja takie same.
    Jak kupowalem piec Barlinek byl po 680 zloty teraz jest po 820 to jest normalne? groszek jak kupowalem piec byl po 800 teraz po 600

    Electican- juz temp spalin jest na poziomie 85 stopni ,bo piec czysty .Wtedy byl bardzo brudny i te spaliny dusily sie chyba w wymienniu ,stad taka temp spalin .
    Mam jeszcze do Ciebie pytanie bo nie moge dojsc do ladu jak ustawic optymalnie groszek?jak ma sie palic? wolno ,plomienie az po otworzeniu drzwi wychodza czy szybko jak u kowala? mam teraz tak:
    20%-24
    40%-28
    60%-32
    80%-36
    100%-40

    jakies sugestie?
    Przy tych nastawach temp spalin to max 90-92 stopni .Piec jak rusza po postoju ,wchodzi na 80% pochodzi okolo 5 min ,temp spalin 85 stopni i zaczyna schodzic z moca .temp spalin rosnie jeszcze pomalutku do 90 a jak pochodzi na 20% spada na 85-86 i tak juz trzyma az do wylaczenia.

    bede wdzieczny za rady bo groszkiem pierwszy sezon .

    A co do samego powrotu z uslugi gwarancyjnej to jestem zadowolony.
    Nowa ceramika ,nowe uszczelki na drzwiach,nowy slimak ,modernizacja tej przeciekajacej rury, nowy silikon na klapie , co jeszcze nowego nie wiem ale tylko te sprawy zauwazylem.

    Wielki plus dla producenta ,z mojej strony zadnych kosztow

    pozdr Grzegorz

    p.s. podlaczenie i wciagniecie na miejsce zajelo mi tylko 30 min ,wiec wkladanie szybsze ale jakis ciezszy chyba wrocil

  5. #1665

    Domyślnie

    Sorry, tutaj niewiele Ci mogę pomóc. U mnie sterownik stary, bez PID, więc zupełnie inny program i algorytm pracy. Mój piec szósty sezon grzewczy bodajże zalicza - więc stareńki on już, ale ciągle jary i bezawaryjny /odpukać/. Wg mnie temperaturę masz teraz OK. Jedyne, co mogę doradzić - to wyjąć turbulizatory, ale to pewnie już zrobiłeś. No i trzeba pilnować zarastania - minimum co dwa tygodnie trzeba zajrzeć do wymiennika. Ja bardzo niechętnie wspominam ten krótki okres palenia ekogroszkiem - ale cóż, postęp wymaga poświęceń
    Pzdr

  6. #1666

    Domyślnie

    Zawsze jak zaglądam do popielnika to na podajniku mam duży spiek z niewypalonego pelletu.
    Jakie ustawienia palnika zmienić żeby się ten pellet wypalał?

    Moje ustawienia:
    paliwo 1
    dm. rozpalanie 19
    podt.stop 15
    podt.podaj 8
    podt.dm 17

    Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/arturp2...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 26-10-2011 o 19:14

  7. #1667
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciężko jest wskazać poprawne ustawienia, trzeba samemu drogą prób i błędów. Spieki to raczej wina paliwa, a nie ustawień, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Nie wiem jak długo użytkujesz swój kocioł, ale przeglądając Twoje zdjęcia sugeruję abyś dokładnie oczyścił palnik i komorę spalania. Sprawdź też zawirowacze i ewentualnie oczyść wyczystkę w kotle.
    Pozdrawiam Jacek

  8. #1668

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Ciężko jest wskazać poprawne ustawienia, trzeba samemu drogą prób i błędów. Spieki to raczej wina paliwa, a nie ustawień, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Nie wiem jak długo użytkujesz swój kocioł, ale przeglądając Twoje zdjęcia sugeruję abyś dokładnie oczyścił palnik i komorę spalania. Sprawdź też zawirowacze i ewentualnie oczyść wyczystkę w kotle.
    Właśnie zbieram się do czyszczenia kotła, bo w sobotę minie miesiąc od ostatniego czyszczenia.

    Wyczystka w kotle? Co to jest? Sorry za debilne pytanie ale poważnie nie wiem
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 27-10-2011 o 10:02

  9. #1669
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Właśnie zbieram się do czyszczenia kotła, bo w sobotę minie miesiąc od ostatniego czyszczenia.

    Wyczystka w kotle? Co to jest? Sorry za debilne pytanie ale poważnie nie wiem
    Może niezbyt precyzyjnie się określiłem, chodziło mi o taką czarną pokrywę z boku kotła, znajdującą się za podłużnym bocznym panelem (tym zdejmowanym). Tam jest taka komora ujście do komina i wyjście z górnych zawirowaczy. U mnie po roku grzania zebrało się tam mnóstwo popiołu, gdzieś połowę tej komory. Warto raz na jakiś czas wyczyścić co by było lepsze odprowadzenie spalin.
    Pozdrawiam Jacek

  10. #1670

    Domyślnie

    Co ile czyścicie swoje kotły?

  11. #1671
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja czyszczę jak zawirowacze zajdą mocno sadzą, trudno odpowiedzieć raz na 2 miesiące. Raz w roku przed sezonem takie gruntowniejsze, palnik, zapalarka, wyczystka ogólnie całość.
    Pozdrawiam Jacek

  12. #1672

    Domyślnie

    Poza wyjęciem ceramicznej osłony można jeszcze coś zdemontować w celu dokładnego wyczyszczenia?

    Jak wyczyścić zapalarkę?

  13. #1673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Mi się udawało w tamtym roku czyścić raz na 3 tygodnie. Niestety w tym roku zamówiłem pellet u nowego dostawcy po 700 zł ( lava 880 zł).
    No i teraz czyszczę rurki wymiennika co tydzień Strasznie dużo lekkiej sadzy mam też na drzwiczkach wymiennika i oczywiście zawirowacze wyjąłem...
    Nie wiem czy jeśli dam więcej mocy dmuchawy to będzie lepiej czy nie ?
    Jeżeli chodzi o dym w zasobniku to u mnie niestety norma po 6/7 dniach od czyszczenia, dym ten aż szczypie w oczy jak tam zajrze.
    Dzisiaj zauważyłem nie pokojącą sprawę, mianowicie: Pellet jest w zasobniku, piec normalnie się pali a już dwa razy dziś miałem komunikat o braku opału.
    Z tego co się orientuję to jest jakaś zależność pomiędzy temp. kotła a temp. spalin i wtedy występuje ten komunikat. A niestety zapalarkę mam zepsutą także sam się nie włączy ponownie.
    Może ktoś ma jakieś pomysły na moje problemy ?

  14. #1674

    Domyślnie

    Czy zapalarkę można wymienić na miejscu czy trzeba odsyłać kocioł do Polimetu?

  15. #1675

    Domyślnie

    mozna wymienic na miejscu jest z tym troche zabawy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #1676

    Domyślnie

    Witam. Puławiak podesłałem Ci moje ustawienia na prv.

  17. #1677

    Domyślnie

    ewajacek pisał parę postów wcześniej, że korki wywala jak zapalarka jest zabrudzona. Mam właśnie to samo. Wyczyściłem piec i chciałem odpalić i za każdym razem jak zapalarka się odpala to po chwili wywala mi korki.

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak w tym piecu wyczyścić zapalarkę??

    Piecyk rozpaliłem sprawdzoną zasadą: podpałka do grilla

    Ale jak gdzieś pojadę i piec włączy zapalarkę to wywali mi korki i będzie kicha.


    I jeszcze jeden temat: wyjąłem dziś ceramiczny element z palnika i mi się ukruszył Mam nadzieję, że to nie wpłynie na użytkowanie pieca. Czy wy przy każdym czyszczeniu pieca wyjmujecie ten element? Chciałem wyczyścić bardzo dokładnie......

    Fotki: https://picasaweb.google.com/arturp2...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 29-10-2011 o 17:29

  18. #1678

    Domyślnie

    Mam nadzieję, ze pisząc "korki" masz na myśli różnicówkę. Stosowane powszechnie wyłączniki różnicowo-prądowe mają prąd różnicowy 30 mA - to naprawdę malutko jak na piec o takiej konstrukcji. Generalnie instalator powinien wyprowadzić na piecyk osobny obwód zabezpieczony różnicówką 300 mA. Jeśli masz jednak osobny obwód na piec podłączony pod wspólną różnicówkę 30 mA poproś elektryka, żeby zmienił zabezpieczenie na piec na max 10 A charakterystyka B i pomierzył pętlę zwarcia po wykonaniu układu TNCS czy spełnia warunek szybkiego wyłączenia. Jeśli tak, to niech ominie różnicówkę zostawiając czysty TNC - będzie po kłopocie. Zawsze uczulam instalatorów, aby na kocioł wykonywali osobny obwód - wtedy można robić z nim co sie chce. Najlepszym rozwiązaniem jest też zabezpieczanie każdego obwodu w domu zabezpieczeniem różnicowo-nadprądowym, wtedy nie grozi black out w całym domu z powodu jakiejś duperelnej upływności Deflektorem /to ta ceramika/ ukruszonym się nie przejmuj, na wszelki wypadek zaopatrz się - co radzę też innym użytkownikom granpala - w 6-8 cegieł szamotowych z których w przypadku rozpadnięcia się deflektora /w końcu pracuje w ekstremalnych warunkach i kiedyś się na pewno rozleci/ można skonstruować całkiem zgrabny deflektor zastępczy dopóki nasz niezawodny Polimet nam nowego nie dośle.
    Zapalarkę, a raczej popioły pod paleniskiem można usunąć-oczyścić odkręcając tunel dmuchawy po zdjęciu tej wąskiej bocznej osłony. Należy oczywiście pamiętać o uprzednim wyłączeniu piecyka
    Możesz też - jeśli nie chcesz jej używać albo jako rozwiązanie tymczasowe - wypiąć zapalarkę z przekaźnika. Można też na sterowniku ustawić paliwo, którego zapalarka nie rozpala. Ja nie używam zapalarki od 5 lat, bo nie chce mi się co sezon usuwać zanieczyszczeń z niej.
    A piecyk ładnie wyczyszczony
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 29-10-2011 o 18:28

  19. #1679

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Mam nadzieję, ze pisząc "korki" masz na myśli różnicówkę. Stosowane powszechnie wyłączniki różnicowo-prądowe mają prąd różnicowy 30 mA - to naprawdę malutko jak na piec o takiej konstrukcji. Generalnie instalator powinien wyprowadzić na piecyk osobny obwód zabezpieczony różnicówką 300 mA. Jeśli masz jednak osobny obwód na piec podłączony pod wspólną różnicówkę 30 mA poproś elektryka, żeby zmienił zabezpieczenie na piec na max 10 A charakterystyka B i pomierzył pętlę zwarcia po wykonaniu układu TNCS czy spełnia warunek szybkiego wyłączenia. Jeśli tak, to niech ominie różnicówkę zostawiając czysty TNC - będzie po kłopocie. Zawsze uczulam instalatorów, aby na kocioł wykonywali osobny obwód - wtedy można robić z nim co sie chce. Najlepszym rozwiązaniem jest też zabezpieczanie każdego obwodu w domu zabezpieczeniem różnicowo-nadprądowym, wtedy nie grozi black out w całym domu z powodu jakiejś duperelnej upływności Deflektorem /to ta ceramika/ ukruszonym się nie przejmuj, na wszelki wypadek zaopatrz się - co radzę też innym użytkownikom granpala - w 6-8 cegieł szamotowych z których w przypadku rozpadnięcia się deflektora /w końcu pracuje w ekstremalnych warunkach i kiedyś się na pewno rozleci/ można skonstruować całkiem zgrabny deflektor zastępczy dopóki nasz niezawodny Polimet nam nowego nie dośle.
    Zapalarkę, a raczej popioły pod paleniskiem można usunąć-oczyścić odkręcając tunel dmuchawy po zdjęciu tej wąskiej bocznej osłony. Należy oczywiście pamiętać o uprzednim wyłączeniu piecyka
    Możesz też - jeśli nie chcesz jej używać albo jako rozwiązanie tymczasowe - wypiąć zapalarkę z przekaźnika. Można też na sterowniku ustawić paliwo, którego zapalarka nie rozpala. Ja nie używam zapalarki od 5 lat, bo nie chce mi się co sezon usuwać zanieczyszczeń z niej.
    A piecyk ładnie wyczyszczony
    Pzdr
    Oczywiście, że chodziło o różnicówkę
    Dziękuję za instrukcję dla elektryka!!!

    Do czyszczenia pieca się mocno przyłożyłem przed zimą. Zeszło mi ze 2 godziny.
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 29-10-2011 o 23:33

  20. #1680
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    werka05

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-028
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam jako nowy użytkownik formu, mamy w domu piecyk i chyba nie dokońca jesteśmy z niego zadowoleni, po odpaleniu 2 tygodnie temu piec pali niemal cały czas, mam kłopot z serwisem, czyszcze palenisko regularnie co 7-9 dni, szukając parametrów na zime znalazłem we wczesniejszych wpisach to: Ustawienia piecyka mam następujące:
    KOCIOŁ:
    temp. zadana 65C
    histereza 00
    OBWÓD GRZEWCZY:
    temp.obliczona 52C
    obniżenie 40C
    krzywa 0,8
    przesunięcie 00
    WODA UŻYTKOWA:
    temp. zadana 42C
    priorytet TAK
    histereza 02
    kocioł CWU 60C
    PALNIK:
    paliwo 2
    dm. rozpalanie 26
    podt. stop 15
    podt. podaj 10
    podt.dm 15

    USTAWIENIA SERWISOWE:
    min.temp.pomp 58
    próba ognia 06
    dm. rozpal 05
    talarm pod 85
    talarm kotła 90
    t min kotła 60
    postój co/pcw 20
    praca co/pcw 05
    wybieg pomp 00
    antyblok 01
    tmin powrotu 48
    tmax mieszacza 60
    lambda nie
    pod max/10 sek 4,0

    czy mogą mi Państwo potwierdzic, że tak nalezy ustawić piec na zimę, korzystamy z czujnika temperatury w domu, piec 15W. miłego dnia.

Strona 84 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony