dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
  1. #1

    Domyślnie Sterownik VRC 420

    Właśnie taki mam sterownik przy kotle kondensacyjnym.
    Z opisu tego sterownika i z rozmowy z instalatorem wynikało że to bardzo rozbudowany sterownik zapewniający niezależne sterowanie dwoma układami. Obecnie zaczynam jego użytkowanie i zagłębiam się w jego funkcje w czym niestety instrukcja nie bardzo pomaga bo jak to czasem bywa jest napisana jakby dla osób dość obytych w temacie. Największe rozczarowanie to :
    - sterownikiem ustawia sie temp. wody w układzie grzewczym a nie temp. na sterowniku ( przynajmniej tak to odbieram jeśli się mylę to mnie sprostujcie )
    - nie wiem w jaki sposób zmienić temp wody w drugim układzie ( grzejnikowym) ...efekt ... sterownik jest w salonie z podłogówką i jeśli temp. dojdzie do zadanej na piętrze robi sie zimno bo grzejniki nie grzeją z powodu tej samej nastawy temp. wody co w układzie z podłogówką .
    Jeśli ktoś będzie w stanie pomóc będę wdzięczny

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Informacje które Cię interesuję powinny być omówione podczas pierwszego uruchomienia
    Napisz jaki masz układ w kotowni.
    Masz dwie niezależne strefy grzejniki + podłogówka. Jakie powierzchnie ?
    Czy układ jest na sprzegle hydraulicznym czy bez ?
    To jest sprzęgło

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Informacje które Cię interesuję powinny być omówione podczas pierwszego uruchomienia
    Napisz jaki masz układ w kotowni.
    Masz dwie niezależne strefy grzejniki + podłogówka. Jakie powierzchnie ?
    Czy układ jest na sprzegle hydraulicznym czy bez ?
    To jest sprzęgło.....
    Układ podłogówki (cały parter ok. 50 m2 ) zasilany jest z mieszacza - cztery obiegi bez sprzęgła, siłownik mieszacza podpięty pod VCR. Mieszacz ma osobną pompę. Górę obsługuje drugi układ grzejnikowy, 7 pomieszczeń - 7 grzejników + podłogówka w łazience na RTL'u - ok 8-10 m2.
    Z góry wielkie dzięki za zainteresownie

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście serwisant dużo mówił o sterowniku i funkcjach podczas uruchomienia ale to za dużo informacji na raz. Mimo tego informacji o odrębnym sterowaniu dwoma układami jakoś nie słyszałem. Zasobnik miał też ponoć raz w tygodniu być podgrzewany do ok 70st. automatycznie - tego też nie zauważyłem
    Czy mam rację że na tym sterowniku samemu ustala sie temp wody w układzie a nie temp na sterowniku ? Inne duzo prostrze sterowniki w zależności od zadanej temp w pomieszczeniu same dobierają parametry grzania ...czy tu tak nie jest ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Na priv

  6. #6

    Domyślnie

    SlawekD,
    Mam ten sam sterownik od prawie dwoch lat i jakies juz doswiadczenia z dwoch zim. Chetnie odpowiem na jakies sczegolowe pytania z eksploatacji.
    A na razie:
    -Co do ochrony legionalnej, to najpierw musisz ta opcje uaktywnic. Prawe pokretlo pod klapka na pozycje "narzedzia" i tam gdzis sie to wlacza i wylacza.
    -Na sterowniku zadajesz temprature w pomieszczeniu a nie wody grzewczej. Temperature wody grzewczej wybiera sam kociol w oparciu o zadana przez Ciebie temperature pomieszczenia i wybrana krzywa grzewcza. Podstawa: na kotle temprature grzania musisz nastawic na maks. Sterownik i tak wybierze nizsza.
    -Co do tego sterowania, to w tym samym miejscu co ochrone legionalna, ustawiasz wplyw tempratury zmierzonej przez czujnik na dzialanie obiegu grzejnikowego i z mieszaczem. W tym wypadku mozna wylaczyc wplyw tej temp na obieg grzejnikowy i ten bedzie sobie pracowal w oparciu o pomiary wody zasilajacej i grzejnej i krzywa grzewcza. Albo tez zadac wyzsza krzywa grzewcza i pomieszczenie z grzejnikami nagrzeje sie szybciej i nie bedzie tego problemu co wczesniej. VPS popraw mnie jesli sie myle.
    VPS, jesli mozesz mi podeslac tez to co wyslales SlawkowiD na priv, to bede wdzieczny. Walcze z tym sterownikiem juz dlugo, ale nadal sa pewne rzeczy ktore niekoniecznie rozgryzlem.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki - przetestuję.
    Co do tego co VPS nasał na priva to ...... ... raczej Tobie nie prześle
    A to że walczysz z sterownikiem to wieżę bo sam widzę jaki jest rozbudowany.
    Z tego co wyczytałem można nastawić przedziały w których kocioł grzeje w ciągu doby zasobnik i układ grzewczy. Do zasobnika tego używam bo w nocy nie grzeję, ale raz już miałem zimną kompiel bo było po 22:00 i wtedy już kociół nie podgrzewał c.w.u - fabryczna nastawa.
    Czy stosujesz do ogrzewania domu grzanie w przedziałach czasowych ? Ja planuję grzać cały czas jedynie nastawiać niższą temp. w nocy i wówczas jak mnie nie ma. Tylko są tego pewne minusy, czyli zanim przełączę pokrętło z grzania nocnego na dzienne ( bo to chyba idzie zrobić tylko ręcznie ??? - jeszcze sam nie wiem) to trochę czasu zejdzie zanim się nagrzeje pomnieszczenie z podłogówką . Kurcze .... ciężki żywot z tym sterownikiem, a miało być tak pięknie ....

  8. #8

    Domyślnie

    Co do temp. na sterowniku....
    jeśli wejdę w info.. mam:
    1. temp. zasobnika
    2. temp. wody w układzie grzewczym 1 zadana
    3. temp. wody w układzie grzewczym 1 jaka fizycznie jest
    4. temp. wody w układzie grzewczym 2 zadana
    5. temp. wody w układzie grzewczym 2 jaka fizycznie jest
    i dalsze funkcje ....
    To co ja zauważyłem ( być może źle interpretuję ) faktycznie na sterowniku bez otwierania klapki wyświetla się temp. wewnątrz pomieszczenia i na zawnątrz. Po otwarciu klapki i przełączeniu na info. jak podałem wyżej.
    Problem jaki widzę to to że informacja jest o temp wody w układzie a nigdzie nie widzę miejsca gdzie moge podać temp. zadanej w pomieszczeniu do której ma sie dostosować sterownik i kocioł. Mało tego jeśli podniosę temp wody kocioł startuje z grzaniem ale jeśli osiągnie jakiś tam zadany stan się wyłącza i grzejniki robią się zimne do góry. Nie widzę też miejsca gdzie mógłbym zadać temp. drugiego układu bo jeśli ruszę pokrętłem od regulacji temp. wody grzewczej to zmienia sie tak samo temp. w układzie 1 i 2.

  9. #9

    Domyślnie

    SlawekD,
    Nie mowie o wchodzeniu w info. Ponizej info jest jeszcze jeden symbol. Wyglada jak taki klucz do srub. Tam sie ustawia m.in. wplyw temperatury zmierzonej czujnikiem na prace sterownika. Mozna ustawic, ze nie ma wplywu, a mozna ustawic, ze koryguje. Takze tam jedna z opcji pozwala ustawic wlaczenie ochrony legionalnej.
    Co do ustawiania temperatury zadanej w pomieszczeniu. Na obudowie( nie pod klapka) masz dwa pokretla. Gornym ustawiasz tryb pracy( nocny, grzanie albo zaprogramowany), dolnym ustawiasz zadana temperature do osiagniecia. Na srodku skali od tego pokretla masz kropke. Jesli na nia ustawisz pokretlo, to znaczy ze chcesz 20 stopni. Kazda kreska w prawo lub w lewo to okolo 2,5 stopnia.
    Co do obnizenia w przedzialach. Mam chyba ciut male grzejniki( tzn dobrane na styk) i jesli probowalem obnizac, to efekt byl taki, ze w trakcie obnizen tempreatura spadala do zadanej i kociol sobie grzal w tej obnizonej( a przy -25 stopniach na zewnatrz to spadek temperatury o 2-3 stopnie to kwestia 2-3 godzin). Jak nastepowalo zapotrzebowanie na podniesiona znowu, to efekt byl taki, ze kociol grzal na maksa i dogrzewal do zadanej pod koniec okresu grzania. Czyli pracowal prawie caly czas na niezly gwizdek.( Mysle, ze to efekt sciany jednowarstwej z ceramiki, bez tynku zewnetrznegoteraz juz jest tynk zewn itd , wiec moze byc nieco inaczej). W koncu w polowie zimy zmienilem to tak, ze kazelm mu trzymac przez cala dobe te sama temperature i mysle, ze zuzycie gazu jak nie spadlo, to na pewno nie wzroslo.
    Co do obnizenia nocnego. Od tego jest programator. Tam ustawiasz , ze np od 5-9 ma grzac na zadana temp a potem tak samo np od 15 do 22. A reszte czasu sterownik potraktuje jako czas na obnizenie. Wszystko zrobi sam. Dla kazdego obiegu mozesz ustawic trzy przedzialy grzania. Ale niestety nie mozna tego zrobic osobno dlakazdego dnia. ( bo wtedy potrzebowal bys 7 albo wiecej). Za to mozesz ustawic, ze podlogowka grzeje przez cala dobe, a grzejniki tylko w wybranych okresach. Albo mozesz nastawic, ze rano grzejniki zaczynaj grzac od 5 a podlogowka( bo ma dluzszy okres nagrzewania ) od 4. Takie mozliwosci daje Ci ten sterownik. Mimo jednak, ze jest dosyc rozbudowany, to tez ma ograniczenia. Nie jest doskonaly. Ale to rozmowa na gdzie indziej i dluzej.
    A w ogole, czytales instrukcje sterownika?
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  10. #10

    Domyślnie

    Czytałem ale jak napisałem jest ona dla mnie nie bardzo zrozumiała. Opis cząstkowy bez dokładnego opisu krok po kroku jak to zrobić - pisze tylko że można coś zrobić a nie do końca dla mnie jasno jak .
    Bardzo dziękuję za wskazówki, z tego co wiem w najbliższym czasie temp. ma nieco wzrosnąć więc być może do tematu wrócimy za jakiś czas po testach.
    Jeszcze raz dzięki

  11. #11

    Domyślnie

    Inna myśl mnie właśnie naszła... czy jest gdzieś w necie dastępna instrukcja obsługi tego sterownika ?. Być może będzie bardziej przystępna niż ta dostarczona z kotłem

    VPS
    Przepraszam za brak kontaktu ale jeśli możesz to odnieś się fachowo do mojego problemu - jutro poczytam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jankes
    Dla kazdego obiegu mozesz ustawic trzy przedzialy grzania. Ale niestety nie mozna tego zrobic osobno dlakazdego dnia. ( bo wtedy potrzebowal bys 7 albo wiecej).
    Nie wiem jak 420, ale mój 410 pozwala na ustawienie 3 przedziałów dla każdego dnia w tygodniu z osobna. Czyli w sumie 21 przedziałów. Można też każdy z trzech przedziałów ustawić od razu dla wszystkich dni, dni roboczych, albo weekendu. Ale równie dobrze można ustawić dla każdego dnia z osobna.
    Damian

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Do zasobnika tego używam bo w nocy nie grzeję, ale raz już miałem zimną kompiel bo było po 22:00 i wtedy już kociół nie podgrzewał c.w.u - fabryczna nastawa.
    W 410 wystarczy przełączyć na party albo 1x ładowanie cwu (nacisnąć 1x albo 2x przycisk) i kocioł podgrzeje cwu niezależnie od godziny. U mnie trwa to ze 3 minuty żeby zaczęła lecieć ciepła woda, jak potrzebuję "w środku nocy".
    Damian

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Co do temp. na sterowniku....
    jeśli wejdę w info.. mam:
    1. temp. zasobnika
    2. temp. wody w układzie grzewczym 1 zadana
    3. temp. wody w układzie grzewczym 1 jaka fizycznie jest
    4. temp. wody w układzie grzewczym 2 zadana
    5. temp. wody w układzie grzewczym 2 jaka fizycznie jest
    i dalsze funkcje ....
    .
    he,he - wolf ma taki sterownik DWTM (sterownik pogodowy ze sterowaniem mieszacza - bez czjnika temp wewn... jakis palant marketingowiec do tego wymyslil ze user musi kupic/jak chce osobno DWT za kilkaset pln ktory ma czujke temp wewnetrznej...nie wazne ale z grubsza chyba ten dwtm podobny jest do omawianego sterownika ).. ustawianie tego to masakra!!!! zamiast jakiejs ludzkiej informacji to stosuje sie 'programy' a one maja 'parametry'... i np. na (strzelam) w programie 123 (opisu ludzkiego nie ma w sterowniku!!!!) parametr moze przyjac wartosc od 0 do 6 a to (+1) oznacza np dzien tygodnia w ktorym np kociol ma nie pracowac itp... jednym slowem ustawiajac to czuje sie jakbym programowal w assemblerze.. pod wzgledem przyjaznosci dla usera dwtm wolfa to dno (jest rownie przyjazny jak menu serwisowe w nokiach)
    Przemek

  15. #15

    Domyślnie

    SlawekD - faktycznie trzeba mieć głowę ukształtowaną pod tym samym chełmem, który nosił projektant sterownika...
    Temperatury docelowej w pomieszczeniu nie ustawiasz - tylko regulujesz pokrętłem czy ma być cieplej czy zimniej. Pewnie marketing wtrącił się inżynierom i dlatego Ale idzie się przyzwyczaić pamiętając - jak ktoś powyżej napisał - że pośrodku jest 20 stopni C.
    Osobność obu układów polega na tym, że mogą różnie intensywnie grzać (w/g różnych krzywych grzewczych) ale korzystają przecież z tego samego termometru wewnętrznego/zewnętrznego.
    Pamiętaj o guziku "Party" - bardzo użyteczny gdy zasiedzisz się z gośćmi wieczorem. Jest tam tylko jeden babol: barany nie pomyślały, że jak kto chce dłużej mieć ciepłą wodę to może i cyrkulacja by się przydała w tym czasie włączona! Niestety zatem jak o 23 sobie przypomnisz o wodzie do kąpieli to musisz parę litrów wody wylać do kanalizacji. No i wtedy też możesz usłyszeć parę ciepłych słów od Sławkowej: że niby woda już ciepła a z kranu leci zimna!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Problem jaki widzę to to że informacja jest o temp wody w układzie a nigdzie nie widzę miejsca gdzie moge podać temp. zadanej w pomieszczeniu do której ma sie dostosować sterownik i kocioł.
    Na regulatorze jest wyświetlana tylko temp pomieszczenia. Nastawa temp pomieczszenia pokrętłem (lewy dolny) kropka odpowiednik 20'C jakakolwiek zmiana tym pokrętłem nie wyświetla ustawionej dziennej temp pomieszczenia.
    Mało tego jeśli podniosę temp wody kocioł startuje z grzaniem ale jeśli osiągnie jakiś tam zadany stan się wyłącza i grzejniki robią się zimne do góry.
    No własnie. Głównie w tym wypadku chodzi o hydraulikę. Gdyby było sprzęgło (taki układ jak na zdjęciu) nie byłoby tego problemu.
    1. Kocioł pracuje palnik grzeje.
    2. Koniec grzania pompa kotłowa pracuje z wybiegiem 5min (nast fabryczna w funkcji d.1). Jest możliwość zmiany czasu wybiegu.
    3. Pracuje pompa obiegowa na podłogówkę i odbiera ciepło grzejnikom.
    4. Grzejniki zimne.
    Nie widzę też miejsca gdzie mógłbym zadać temp. drugiego układu bo jeśli ruszę pokrętłem od regulacji temp. wody grzewczej to zmienia sie tak samo temp. w układzie 1 i 2.
    Jest funkcja w regulatorze (klucz) OG2 Róznica temp od -10 do 10'C.
    Przykład w strefie grzejnikowej OG1 żądanie tem pomieszczenia jest ustawione na 20'C, jeśli w różnicy temp wprowadzona zostanie wartość -2'C to w OG2 (podłoga) temp pomieszczenia będzie 18'C

    Informacje te sa podanie w instrukcji VRC 420

  17. #17

    Domyślnie

    Czyli mam skopaną instalację ? Powinno być sprzęgło ? Czy bez sprzegła nie będę mógł samym sterownikiem tak regulować by dojść do oczekiwanego stanu. Jak rozmawiałem z serwisantem podczas uruchamiania moje oczekiwania były następujące:
    1. sterownik w pomieszczeniu w salonie na parterze gdzie jest podłogówka
    2. ręczne nastawienie przepływomierzami odpowiedniej temp na poszczególnych obwodach podłogówki
    3. umożliwienie takiej regulacji by podłogówka była sterowana wg nastawionej temp. pomieszczenia z jednoczesnym sterowaniem pogodowym wg ustalonej krzywej
    4. odrębne sterowanie układem grzejnikowym niezależnym od podłogówki - bo moim zdaniem tak powinno być bo są dwie pompy i jest możliwość wyłączenia pompy mieszacza a załączenie tylko grzania i pompy w układzie grzejnikowym. Wg mnie kocioł a może i sterownik powinien dostawać sygnał o stanie temp. z podłogówki, jeśli za niska to grzeje np do ok 28 st. co uzyskuje się przez mieszacz a jednocześnie dostaje drugą informację o temp. z układu grzejnikowego i tam może iśc np 50 st. a temp w pomieszczeniach regulowało by się głowicami a sterownik by tylko trzymał zakres temp. zadanej od X do Y. Jeśli taki stan można wyciągnąć z samego sterownika to będe zadowolony. Podstawowe pytanie czy taki stan można osiągną tylko ze sprzęgłem ????
    Czymoje rozumowanie z wywodu jest prawidłowe ???

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    1. sterownik w pomieszczeniu w salonie na parterze gdzie jest podłogówka
    Zły wybór. Moja rada. Sterownik powinien być w części grzejnikowej lub wmontowany w kocioł.
    2. ręczne nastawienie przepływomierzami odpowiedniej temp na poszczególnych obwodach podłogówki.
    Jak sama nazwa wskazuje przepływomierzami reguluje się przepływ, a nie temperature.
    3. umożliwienie takiej regulacji by podłogówka była sterowana wg nastawionej temp. pomieszczenia z jednoczesnym sterowaniem pogodowym wg ustalonej krzywej
    OK
    4. odrębne sterowanie układem grzejnikowym niezależnym od podłogówki - bo moim zdaniem tak powinno być bo są dwie pompy i jest możliwość wyłączenia pompy mieszacza a załączenie tylko grzania i pompy w układzie grzejnikowym. Wg mnie kocioł a może i sterownik powinien dostawać sygnał o stanie temp. z podłogówki, jeśli za niska to grzeje np do ok 28 st. co uzyskuje się przez mieszacz a jednocześnie dostaje drugą informację o temp. z układu grzejnikowego i tam może iśc np 50 st. a temp w pomieszczeniach regulowało by się głowicami a sterownik by tylko trzymał zakres temp. zadanej od X do Y. Jeśli taki stan można wyciągnąć z samego sterownika to będe zadowolony. Podstawowe pytanie czy taki stan można osiągną tylko ze sprzęgłem ????
    Czymoje rozumowanie z wywodu jest prawidłowe ???
    Twoje założenia są prawidłowe Ze sprzęgłem napewno. Bez sprzęgła być może.
    Zamontuj regulator w strefie grzejnikowej przedłużając przewód znajdź optymalne miejsca montażu lub reg zamontować w kotle. Regulator zamontowany w kotle nie ma funkcji temp pomieszczenia.

  19. #19

    Domyślnie

    4. odrębne sterowanie układem grzejnikowym niezależnym od podłogówki - bo moim zdaniem tak powinno być bo są dwie pompy i jest możliwość wyłączenia pompy mieszacza a załączenie tylko grzania i pompy w układzie grzejnikowym. Wg mnie kocioł a może i sterownik powinien dostawać sygnał o stanie temp. z podłogówki, jeśli za niska to grzeje np do ok 28 st. co uzyskuje się przez mieszacz a jednocześnie dostaje drugą informację o temp. z układu grzejnikowego i tam może iśc np 50 st. a temp w pomieszczeniach regulowało by się głowicami a sterownik by tylko trzymał zakres temp. zadanej od X do Y. Jeśli taki stan można wyciągnąć z samego sterownika to będe zadowolony. Podstawowe pytanie czy taki stan można osiągną tylko ze sprzęgłem ????
    Czymoje rozumowanie z wywodu jest prawidłowe ???
    Twoje założenia są prawidłowe Ze sprzęgłem napewno. Bez sprzęgła być może....
    A pociągnijmy temat dalej .... dlaczego " być może "?? Czyżby umiejscowienie sterownika i specyfika układu grzewczego jaki mam była jakaś nietypowa-wadliwa ? Czy jeszcze nie spotkłeś się z podobną konfiguracją że nie jesteś pewien że bez sprzęgła uda się osiągnąć stanu jaki opisałem ?

    No to trochę się będę musiał podszkolić w temacie bo jokoś nie rozumiem celu umieszczania sterownika w pomieszczeniu z grzejnikami. Obecnie jest on w salonie na dole grzejniki są w pomieszczeniach na całym piętrze. Z tego co ja wiem ale nie wykluczam pomyłki najwygodniejsze jest umiejscowienie sterownika w pomieszczeniu w którym przebywa się najwięcej, poza tym jeśli ma on funkcję regulatora pokojowego to tym lepiej bo sterownik ciągle utrzymuje ta samą temp w podłogówce. Jeśli bym przestawił sterownik w pomieszczenie z grzejnikiem to w jaki sposób temperatura byłaby trzymana na tym samym poziomie bez kontroli temp pomieszczenia ? to samo pytanie nasuwa się co jeśli by ten sterownik był na kotle bo wówczas nie ma żadnej informacji o temp w jakim kolwiek pomieszczeniu
    Przeppływomierzami nie bezpośrednio a pośrednio ustala się temperaturę bo skoro zmieni się przepływ to tym samym zmienia sie ilość oddawnego ciepła do podłogówki a co za tym idzie i temp.
    Przestawianie sterownika w obecnej sytuacji nie bardzo jest możliwe bo dom prawie wykończony

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Z podobnymi problemami spotykam się na codzień.
    Zagadnienie jest bardziej złożone i nie starczy czasu aby je omówić.
    No dobra. Podasz mi wyliczone zapotrzebowanie ciepło, prędkości przepływu wody w poszczególnych obiegach, straty ciśnienia, przepływ masowy, itd wątpię. Instalacja zapewne wykonana bez projektu i wyliczeń. Stąd te problemy z konfiguracją hydrauliczną całego układu.
    Miejsce montażu sterownika w układzie grzejniki-podłogówka było wielokrotnie omawiane na forum. Zgada się, ze sterownik powinien być zamontowany w miejscu którym przebywa się najwięcej lecz układ ten powinien być dynamiczny, a ogrzewanie podłogowe takim układem nie jest i ma bardzo dużą bezwładność.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony