dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    ...bo dowiedziałem się, że można je pomalować Uni-gruntem (być może mylę nazwę). W każdym razie ma to sprawić, że gips nie będzie pił wody z farby, w efekcie - podczas kolejnego malowania farba będzie wydajniejsza.

    Mam jednak obawy, że przy takim rozwiązaniu coś w przyszłości może się dziać z gipsem. Jakie rozwiązanie zastosować? A może - po prostu raz pomalować białą farbą, a potem - już właściwą?

    michalp

  2. #2

    Domyślnie

    Jak najbardziej możesz, a nawet powinieneś je zagruntować - powyschnięciu. Ściany gipsowe schną dosyć długo - u nas ok. 1 miesiąca (latem). Zrobiliśmy tak - zagruntowaliśmy raz Uni - gruntem, potem białą farbą i dwa razy kolor - akrylowo - lateksowa Tikurilla. Wyszło super.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja moge poradzic farby akrylowe CanadaHouse. Sa o tyle "przyjazne dla uzytkownika", ze jak sobie zazyczysz wybrany kolor ze schematu kolorystycznego ("kolornika"), to farba, ktora otrzymasz z mieszalnika bedzie miala dokladnie taki sam kolor, jaki sobie wybrales (w przeciwienstwie do Beckersa ).
    Sciany gipsowe oczywiscie trzeba najpierw zagruntowac, ale to nie wymaga zadnej wiekszej filozofii i praktycznie wszystkie dostepne na rynku preparaty przeznaczone do tego celu sa skuteczne.

    Pozdrawiam,
    arcious

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A co z tradycyjnymi tynkami pokrytymi gładzią szpachlową, czy tez powinno się je gruntować??
    Krzysztof

  5. #5

    Domyślnie

    Jak najbardziej trzeba zagruntować. W przeciwnym razie będziesz miał problemy z kryciem koloru (gips może przebijać).

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A czy grunt nie utworzy powiłoki, którą ciężko będzie pomalować farbą emulsyjną? Jaki preparat do gruntowania polecasz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony