dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 170
  1. #141

    Domyślnie

    Czereśniowa brzmi swietnie

  2. #142

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał olga_j
    Czereśniowa brzmi swietnie
    hehe no proszę, proszę ile to zależy od takiej nazwy ulicy!

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mieszkam na osiedlu z ulicami górskimi: Tatrzańska, Sudecka, Bieszczadzka. Jest też osiedle mneralne: Kalcytowa, Kryształowa, Gipsowa, Alabastrowa.

    Ale to chyba oklepane nazwy. Nigdzie nie spotkałam osiedla z mitologicznymi ulicami. Gdybym miała wybierać, chyba na takie bym się zdecydowała: Ul. Afrodyty, Wenus (no i Marsa), Adonisa, Zeusa itd.

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Co powiecie na Osiedle Bajkowe i ul. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Kaczora Donalda , Reksia itp?

    Jak pierwszy raz jechałam do lekarza na to osiedle, to myślałam, że pielęgniarka robi sobie "jaja", podając mi taki adres Ale to było ponad 10 lat temu.

    Niedaleko jest oś chyba "Leśne" z nazwami drzew np. Klonowa, Bukowa, Lipowa

    Całkiem przyjemnie jest tam szukać adresu, a jak miło adresować koperty.

  6. #146

    Domyślnie

    Nazwa ulicy powinna miec jeszcze jedna ceche: być łatwa do zapamietania.
    Mieszkam w okolicy, gdzie co chwila, ktoś pyta o ulice, ponieważ dwie sasiadujace ze soba są dosć podobne do siebie i zawsze okazuje sie ze chodzi mu o te druga.
    A z fajnych ulic:
    Bojowników o Wolność i Demokrację
    Autentyczna
    Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza... scyzoryk przeznaczenia ma dwa ostrza, korkociag, srubokret i otwieracz do konserw.

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    foof_22

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    A u nas można wymyślać nazwy, ale tylko "roślinną" i na daną literę, bo ja mam "podłużną" miejscowość i wszystkie nazwy są alfabetycznie ułożone i związane z kwiatami, krzewami i owocami

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał foof_22
    A u nas można wymyślać nazwy, ale tylko "roślinną" i na daną literę, bo ja mam "podłużną" miejscowość i wszystkie nazwy są alfabetycznie ułożone i związane z kwiatami, krzewami i owocami
    Zaproponuj rododendronową, ostrokrzewową, albo wiciokrzewową albo coś w tym stylu

  9. #149

    Domyślnie

    niezłe pomysły - Radę pierun trafi jak będą mieli głosować takie propozycje nazw
    a z oryginalnych nazw ulic: w podwarszawskim Rembertowie jest Aleja Generała Antoniego Chruściela "Montera" - tabliczki z nazwą ulicy mają chyba z półtora metra długości
    jest tam też ulica Topograficzna, Frontowa, Czerwonych Beretów, Pontonierów, Admiralska, Plutonowych, Ułańska, Aleja Sztandarów...
    teraz mieszkam na Zimowej, a jak dobrze pójdzie, to zamieszkam przy ul. Spokojnej

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  10. #150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kefifi

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    A propos zbyt długich nazw, mieszkałam kiedyś na ul. Generała Felicjana Sławoja Składkowskiego na szczęście można się było ograniczyć tylko do nazwiska.

    Teraz mieszkam w Krakowie gdzie szybkie pączkowanie miasta wymusza wymyślanie kolejnych niepowtarzających się nazw. Rozśmieszyło mnie m.in zestawienie Alei Waszyngtona prowadzącej na Kopiec Kościuszki. Zabawny tygiel międzynarodowy.

    Bardzo smaczne są ulice owocowe od razu ślinianki pracują. Malinowa wygrywa !

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    No i my też mamy wybrać nazwę ulicy

    Chyba padnie na: Za siedmioma górami

  12. #152

    Domyślnie

    A my na serialowej mieszkać będziemy: Na Wspólnej

    Pozdrawiam
    Trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać. Upchać miłość tam w każdy kąt...
    NASZE SŁONECZKO
    http://images44.fotosik.pl/272/de5f2336870a3116med.jpg

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Mieszkam na osiedlu z ulicami górskimi: Tatrzańska, Sudecka, Bieszczadzka. Jest też osiedle mneralne: Kalcytowa, Kryształowa, Gipsowa, Alabastrowa.

    Ale to chyba oklepane nazwy. Nigdzie nie spotkałam osiedla z mitologicznymi ulicami. Gdybym miała wybierać, chyba na takie bym się zdecydowała: Ul. Afrodyty, Wenus (no i Marsa), Adonisa, Zeusa itd.
    Beskidzka - bez cego ????!!! Noo! - bez kicka ....

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a ja myślałam ze podepną nas pod Romantyczną a tu ci 3maja

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    W mieście gdzie obecnie mieszkam na są mitologiczne nazwy ulic: Marsa, homera, eurydyki, Antygony,Centaura, Achillesa itp. A obok nazwy pochodzące z astrologii: Koziorożca, Wodnika, Kasjopei, Bliźniąt, Wegi, Jednorożca, Syriusza, Galaktyczna, Międzygwiezdna.
    My pewnie nazwy ulicy się nie doczekamy, bo chociaż jako pierwsi budujemy to droga jest prywatna i po prostu nas podepną pod główną. Co z tego że to 3 linia zabudowy?!

  16. #156

    Domyślnie

    W mojej miejscowości musimy z sąsiadami wystąpić z wnioskiem o przydzielenie nazwy ulicy. Sąsiadka zaproponowała ul. Wspólna - jak w serialu, ja zaś myślę o ul. Słowiczej lub ul. Dolina Mgieł, ponieważ od nieopodal płynącej rzeki wieczorami rozchodzi się mgła, a nasza wieś leży w dolinie.
    ...niech się mury pną do góry...

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cóż, w Toruniu dali nazwę "ul. Obi Wana Kenobiego" i trafili na łamy gazet na całym świecie

    Sądzę, ze nazwa "Wspólna" stała się oklepana. Serialowo może też być "Na rozlewisku" :>

    Może "Dobrosąsiedzka"

    W podpoznańskiej miejscowości mąż szukał ulicy "Porannej Rosy" na nowo budowanym osiedlu. Podjechał do jakiegoś starszego miejscowego zapytać o drogę i jak facet usłyszał nazwę ulicy skomentował: "Kolejny, kurna, poeta się trafił!"

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gosia86
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Wrocławia
    Posty
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    W mieście gdzie obecnie mieszkam na są mitologiczne nazwy ulic: Marsa, homera, eurydyki, Antygony,Centaura, Achillesa itp. A obok nazwy pochodzące z astrologii: Koziorożca, Wodnika, Kasjopei, Bliźniąt, Wegi, Jednorożca, Syriusza, Galaktyczna, Międzygwiezdna.
    My pewnie nazwy ulicy się nie doczekamy, bo chociaż jako pierwsi budujemy to droga jest prywatna i po prostu nas podepną pod główną. Co z tego że to 3 linia zabudowy?!
    nasza droga też jest prywatna, ale gminny geodeta stwierdził że za dużo było by domów z nuerem X i doklejona liteką więc otrzymaliśmy nazwę ulicy, którą sami mogliśmy zaproponować chcieliśmy różaną ale została kwiatowa, w sumie też może być ważne że nie błotna czy polna
    a pozostałe nazwy ulic to Okrzei, lipowa, wiosenna i słoneczna

  19. #159
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    A u mnie na wsi nie ma ulic, to niesprawiedliwie. Tylko numerki domów.

  20. #160

    Domyślnie

    Tak jak teraz nawet fajnie brzmi http://atrium-czerwienskiego.malopolska.pl

    Błotna, to niechlujstwo Dobrze, że macie tak jak jest.
    Ostatnio edytowane przez chomik77 ; 18-12-2012 o 17:33
    nieruchomości w krakowie

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony