dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: Retopal

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paweł.k

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Retopal

    Czy ktoś używa retopalu w swoim domu?? Jeśli tak to prosze podać link do strony z kotłami bo nie umiem znaleźć.

  2. #2

    Domyślnie

    ja używam retopalu, ale jest to paliwo do kotłów retortowych a nie kocioł. Kotły na to paliwo produkuje wiele firm zębiec, hef i inni.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak oczeniasz Bredka ten Retopal. Napisz trochę więcej o kaloryczności, spiekach, ilości popiołu itp.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm, według mnie ma za dużą zawartosć popiołu (wyższą niż przewiduje nawet mój piec, co skutkuje ogromną ilością popiołu do wyjęcia, skutkiem czego częściej wyjmuję popioł niż dokładam do zasobnika, do do reszty jest ok, nie zacina się w podajniku, z kalorycznością też ok. mam zębca 25 kW

  5. #5

    Domyślnie

    Zawartość popiołu jest w/g normy poproś dostawcę o certyfikat na dostawę. Spotkałem się z przypadkiem , że sprzedawca dostarczył groszek jako retopal, były kłopoty ze spiekiem i popiołem .
    Poradziłem żeby poprosił o kwity i zaczeła się jazda.
    Na takim przekręcie można zarobić.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    mam workowany oryginalny Retopal , na szczęście tylko 25 worków , ale wg. mnie jest to chyba najgorszy węgiel z eko-groszków bo spala się spiekając się w wielki kawał sklejonej szlaki która oblepia retortę i po 4-5 godzinach pracy kotła trzeba to strącić , wręcz skuwać....wielkie ilości popiołu , ale spala się jakoś poza tym popiołem i szlaką to ok, ale więcej go nie kupię, piec ma być bezobsługowy przez conajmniej parę dni , a paląc Retopalem trzeba zaglądac co kilka godzin i czyścić popiół i szlakę.

  7. #7

    Domyślnie

    sugerowałem przecie żeby pop-rosić o kwity ja w retopalu nic takiego nie zauważyłem , ale mam kwit

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał heksa
    sugerowałem przecie żeby pop-rosić o kwity ja w retopalu nic takiego nie zauważyłem , ale mam kwit

    Mam zamiar zakupić Retopal w workach bezpośrednio na KWK PIAST II
    BRAĆ CZY NIE BRAĆ? O TO JEST PYTANIE!!! MAM ZAMIAR WZIĄŚĆ OK 6 TON!

  9. #9

    Domyślnie retopal

    Palę retopalem od lipca - kupiłem po 390 tona (kujawsko-pomorskie), jeden zasobnik 120 kg wystarcza na podgrzanie wody dla 7 osób przez ponad 3 tygodnie. Z zasobnika zostaje 1 niepełne wiaderko 10l popiołu. Trochę żużluje, ale w zależności od ustawień żużel jest bardzo kruchy i sam spada z retorty.

  10. #10

    Domyślnie

    ja kupowalem na kwk piast II, ponad 300 za tonę workowanego (10 workow na rozruch pieca) i jakość jak wcześniej napisałem chyba poszukam innego węgla.....

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć!

    Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

    Oto lista moich "wybranych":

    1. Ling 25
    2. Fakora 25
    3. Eko-Tech 26

    A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info....roducts_id=481

    I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

    Dzięki za pomoc.
    _________________
    "Money for nothing and chicks for free..."

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć!

    Czy węgiel eko-ret i energo-ret to tosamo co słynny RETOPAL?

    Pozddrawiam.
    "Money for nothing and chicks for free..."

  13. #13

    Domyślnie

    NIE KUPUJCIE EKOGROSZKU RETOPAL

    Ja się naciołem, kupiłem 3 tony!!!

    - Węgiel pakowany w papierowe worki jest bardzo mokry – trzeba go rozpakowywać, wysypywać i suszyć!

    - Szyszkuje, żużluje itp. – jednym słowem tworzą się twarde grudy niedopalonego węgla które dosłownie zapychają palenisko

    Oszczędzcie sobie problemów i kupcie cokolwiek innego

  14. #14

    Domyślnie

    eko-ret to co innego niż retopal.

  15. #15

    Domyślnie

    A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawturo
    A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.

    Próbowałem już wszystkich ustawaień

    Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek86
    Cytat Napisał slawturo
    A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.

    Próbowałem już wszystkich ustawaień

    Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera
    Wilgoć akurat nie ma żadnego znaczenia a nawet pomaga bo mniej się kurzy. Żużel jest spowodowany zbyt dużą spiekalnością węgla. Przysłoń wentylator (ja mam na mniej więcej 1/3 odsłonięte) i będzie OK.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek86
    Cytat Napisał slawturo
    A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.

    Próbowałem już wszystkich ustawaień

    Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera
    Wilgoć akurat nie ma żadnego znaczenia a nawet pomaga bo mniej się kurzy. Żużel jest spowodowany zbyt dużą spiekalnością węgla. Przysłoń wentylator (ja mam na mniej więcej 1/3 odsłonięte) i będzie OK.

  19. #19

    Domyślnie

    Po pierwsze Retopal to nie jest ekogroszek!!!! Jest to paliwo do kotlów retortowych na bazie miału, zreszta chyba najgorsze dlatego tanie.
    Lepiej wydac wiecej za np. ekogroszek Chwałowicki (chyba najlepszy) albo Eko-ret i miec "cos" z tego wegla a nie sam żużel.
    Nie dajcie sie nabierac!!!!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Trudno nazwać to tanie, kiedy u nas za workowany krzyczą po 580 zł/t

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony