dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 172 z 172
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wklejam link do pliku excela w googledocs, moze komus sie przyda, mozna zapisac plik na swoj dysk. Edycji nie daje, bo popsuja ;p
    Plik znaleziony chyba na jakims forum, nie moja robota, wiec zaslugi dla Pana/Pani anonim
    Nie jest idealny, ale chyba wystarczy.

    mam dosc tych ofert lub pogaduszek typu co ty mozesz dla mnie zrobic...pozdr
    https://docs.google.com/spreadsheet/...xYVFGNFE&hl=pl
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 14-11-2011 o 09:34
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    Wklejam link do pliku excela w googledocs, moze komus sie przyda, mozna zapisac plik na swoj dysk. Edycji nie daje, bo popsuja ;p
    Plik znaleziony chyba na jakims forum, nie moja robota, wiec zaslugi dla Pana/Pani anonim
    Nie jest idealny, ale chyba wystarczy.

    mam dosc tych ofert lub pogaduszek typu co ty mozesz dla mnie zrobic...pozdr
    https://docs.google.com/spreadsheet/...xYVFGNFE&hl=pl

    Problem w tym, że ten link prowadzi do przykładu, który się ma nijak do prośby typu: "proszę o kosztorys na dom 150 m2 do banku milenium".
    Taki przykład wymaga pracy z przeliczeniem i wypełnieniem a prośby dotyczą gotowych kosztorysów.
    Jeżeli ktoś chce tylko przykład do samodzielnego opracowania to bez problemu taki znajdzie choćby tu
    http://www.remiz.com.pl/dokumenty/pr...nkuBOSBank.gif

    A dlaczego masz kolego dość takich ofert? Czy możesz coś konkretnego zarzucić takiej ofercie poza tym, że Tobie się nie podoba?
    Widzę, że jesteś zwolennikiem udzielania pomocy za darmo, ale z pracy wykonanej przez innych. Oferty, o jakich z niechęcią wspominasz to oferty darmowej pracy WŁASNEJ w zamian za pracę innych. Czy widzisz w tym coś niemoralnego? Wymiana usług starsza niż historia pieniędzy.
    Pozdrawiam
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  3. #163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pytanie tylko do czego potrzebny jest taki kosztorys - jeśli tylko bank ma go "łyknąć", może on być powtarzalny.

    Z 2 strony sorry, ale taki kosztorys pi razy drzwi jest do policzenia przez każdego - oczywiście, trzeba lekko się rozeznać w cenach i technologii budowlanej - ale nie jest to jakaś specjalna filozofia. W sumie to nawet prostsze niż ofertowanie "pracy twórczej" - w przypadku domu mając projekt większość rzeczy da się naprawdę dokładnie wyliczyć. Ja wiem, że panowie kosztorysanci od KNR-ów i innych tabelek się oburzą - ale to podstwy budżetowania; każdy inwestor - przynajmniej każdy budujący systemem gospodarczym - powinien być to w stanie policzyć przynajmniej do etapu wykończeniówki (bo tu i na etapie fundamentów najłatwiej o największe rozjazdy )

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Pytanie tylko do czego potrzebny jest taki kosztorys - jeśli tylko bank ma go "łyknąć", może on być powtarzalny.

    Z 2 strony sorry, ale taki kosztorys pi razy drzwi jest do policzenia przez każdego - oczywiście, trzeba lekko się rozeznać w cenach i technologii budowlanej - ale nie jest to jakaś specjalna filozofia. W sumie to nawet prostsze niż ofertowanie "pracy twórczej" - w przypadku domu mając projekt większość rzeczy da się naprawdę dokładnie wyliczyć. Ja wiem, że panowie kosztorysanci od KNR-ów i innych tabelek się oburzą - ale to podstwy budżetowania; każdy inwestor - przynajmniej każdy budujący systemem gospodarczym - powinien być to w stanie policzyć przynajmniej do etapu wykończeniówki (bo tu i na etapie fundamentów najłatwiej o największe rozjazdy )
    Taki kosztorys jest potrzebny tylko i wyłącznie bankowi - po co? to już pewnie bank raczy wiedzieć.

    Dlaczego jako kosztorysanci mielibyśmy się oburzać?
    Osobiście jestem zwolennikiem wykonywanie jak najwięcej samodzielnie...
    Kosztorysów również

    Jak masz czas i siły to, jaka to filozofia zrobić szalunek i zalać fundamenty gotowym betonem z wytwórni? Albo, jaka to filozofia posmarować fundamenty izolacją...itd....

    Można też samemu napisać pismo prawnicze, samemu wypełnić książkę przychodów i rozchodów, samemu upiec chleb, samemu zrobić dżem, iść pieszo zamiast jechać autobusem, itd....po co to kupować albo zlecać komuś?....w sumie nie wiadomo...ale większość tak robi....
    Może dlatego, że jak napisałeś "trzeba się trochę rozeznać" itd...laikowi przygotowanie prostego kosztorysu dla banku może to zająć kilka dni, więc może po prostu mu się nie chce...Tak jak może się komuś nie chcieć iść godzinę pieszo, kiedy może pojechać autobusem... ale musi się wymienić...wymienia jeden papierek na drugi (banknot na bilet)

    Dlaczego więc kosztorysant nie może się wymienić...? to już nie wiadomo...

    Całkowicie się zgadzam, że kosztorys polegający na wypełnieniu tabelki banku to wycena „pi razy drzwi”. Taką szacunkową wycenę można policzyć samodzielnie max w godzinę (przynajmniej dla mnie). Kosztorysant jak ma dostać za taki kosztorys kilkadziesiąt złotych to na pewno nie będzie robił do tego przedmiarów ani używał KNR-ów. Aby zrobić kosztorys z przedmiarem w oparciu o KNRy na wszystkie prace w typowym domku jednorodzinnym, trzeba by na to poświęcić kilka dni, więc będzie drogo kosztować. Na etapie starania się o kredyt to się nie opłaca, bo kredytu można nie dostać i pieniądze będą wydane niepotrzebnie.

    Ten wątek nie jest jednak pełen deklaracji: "sam zrobię kosztorys”, ale "poproszę o kosztorys"
    Więc, o co chodzi?

    Czy to, co robisz w pracy inni mogą zrobić sami?
    Może mogą....Ale skoro kupują u Ciebie to chyba nie jesteś tym zdegustowany? A może nawet podpowiadasz im jak mogą to za co chcesz od nich pieniądze, zrobić sami?
    Kosztorysanci podpowiadają....., np. na stronie firmy remiz można znaleźć bardzo dużo inf. potrzebnych do samodzielnego wykonania kosztorysu... http://www.remiz.com.pl/kosztorysy-darmo.htm


    Pozdrawiam....
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pytanie - jaki to kosztorys - czy chodzi o bumagę dla banku, czy coś faktycznie konkretnego. Ja akurat mam doświadczenie - może nie w budowlance/kosztorysowaniu, ale nieraz muszę oszacować nakład pracy na podstawie mglistych wymagań - to jest dopiero wróżenie z fusów

  6. #166

    Domyślnie jaki to kosztorys....taki jakie pytanie...

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Pytanie - jaki to kosztorys - czy chodzi o bumagę dla banku, czy coś faktycznie konkretnego. Ja akurat mam doświadczenie - może nie w budowlance/kosztorysowaniu, ale nieraz muszę oszacować nakład pracy na podstawie mglistych wymagań - to jest dopiero wróżenie z fusów
    hymm...
    A jaki to może być kosztorys, kiedy jedynymi danymi do niego jest informacja..."dom 150 m2, parterowy"?

    Taki sam jak kosztorys w odpowiedzi na pytanie: "ile kosztuje instalacja elektryczna do domku 100m2 ?"
    albo
    Ile kosztują 4 opony zimowe?

    Dokładny kosztorys można sporządzić w oparciu o projekt....najlepiej jak to będzie projekt WYKONAWCZY
    Większość budujących dysponuje tylko projektem BUDOWLANYM a w nim są ogólniki...
    Więcej na ten temat napisałem tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...tuje-kosztorys
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar bertoldi
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Każda osoba starająca się o kredyt wie, że w zależności od banku i jego wymogów wraz z wnioskiem kredytowym otrzymujemy załącznik w postaci ZESTAWIENIE KOSZTÓW I ZAAWANSOWANIA BUDOWY.

    Poniżej przykład takiego kosztorysu wymaganego przez Bank


    Elementy budowy /// Koszt elementu /// Koszt poniesiony /// Koszt do poniesienia

    1 Roboty ziemne
    2 Fundamenty, piwnice

    I. RAZEM STAN ZEROWY (1 - 2)

    3 Ściany konstrukcyjne - nadziemia
    4 Ścianki działowe
    5 Stropy, balkony, tarasy
    6 Schody
    7 Dach - konstrukcja, ocieplenie
    8 Dach - pokrycie, obróbki
    9 Stolarka okienna z oszkleniem
    10 Stolarka drzwiowa

    II. RAZEM STAN SUROWY (3 - 10 )

    11 Podłogi i posadzki
    12 Tynki wewnętrzne, okładziny
    13 Malowanie
    14 Elewacja

    III. RAZEM STAN WYKOŃCZENIOWY (11 - 14)

    15 Instalacja wod.- kan.
    16 Instalacja c.o. i c.w.
    17 Instalacja gazowa
    18 Instalacja elektryczna

    IV. RAZAEM INSTALACJE WEWNĘTRZNE (15 - 18 )

    19 Przyłącza: - wodne
    20 kanalizacyjne
    21 energetyczne
    22 gazowe
    23 cieplne

    V. RAZEM PRZYŁĄCZA DO BUDYNKU (19 - 23)

    Dokumentacja, nadzór
    Roboty zewnętrzne
    Inne prace

    VI. Ogółem koszt budowy

    VII. Aktualna wartość działki
    Wartość całkowita nieruchomości
    (koszt budowy + wartość działki)


    Każdy kosztorys, który składamy w placówce banku ubiegając się o kredyt zostaje dokładnie weryfikowany.
    Z doświadczenia wiem, że bardzo często wnioski zostają odrzucone w związku z błędnym wypełnieniem zestawienia kosztów budowy.

    Kosztorysy budowlane opracowywane przez naszą firmę są zgodne z polskimi przepisami i normami w oparciu o aktualne ceny z katalogów Sekocenbud oraz przy ścisłej współpracy z zamawiającym. Nasze wyceny sporządzamy na podstawie projektów budowlanych lub wykonawczych, przedmiarów dostarczanych przez zamawiającego oraz na podstawie obmiarów robót, które możemy zrealizować osobiście na terenie budowy.

    Więcej o kosztorysach http://www.profcad.pl/kosztorysy.html

    Pozdrawiam

  8. #168

    Domyślnie

    "Każdy kosztorys, który składamy w placówce banku ubiegając się o kredyt zostaje dokładnie weryfikowany"????

    bez przesady....

    Już sobie wyobrażam jak "Wielki Bankowy Weryfikator" siedzi przez tydzień z wypiekami na twarzy, nad dokumentacją projektową jednego domu i robi pełny przedmiar i kosztorys (na 300 pozycji), sprawdza ceny robocizny, materiałów, sprzętu i liczy czy dobrze jest wypełniona tabelka bankowa!....

    Jedyne, co zrobi to weźmie kwartalnik np. Sekocenbud lub Bistypu i sprawdza jak się ma tabelka do przykładów z tych publikatorów....zajmie mu to z 5 minut.. i tu się zakończy „dokładne sprawdzanie”

    Z moich doświadczeń wynika, że owszem są odrzucane przez banki tabele kosztów, które wypełnione są „domowymi” sposobami.... ale nie wynika to wcale z tego, że są „dokładnie weryfikowane”....

    Jest kilka typowych błędów oraz „kombinacji”

    Do błędów (da się „dokładnie sprawdzić” w 5 minut) można zaliczyć
    - kwota końcowa jest ok., ale podzielona bez sensu na etapy robót
    - zupełnie z księżyca jest koszt całej budowy.....np. ktoś z góry zakłada ile chce kredytu i potem „wciska” tą kwotę w tabelkę bankową... kwota jest „życzeniowa”, bo ktoś chce np. dopasować się do swoje zdolności kredytowej, ale nijak się ma jego zdolność kredytowa do kosztów budowy domu, jaki sobie upatrzył...
    - kwoty są bardzo ładnie zaokrąglone (z jedną cyfrą i samymi zerami) to budzi „podejrzenia” czujnego „Wielkiego Bankowego Weryfikatora”.....choć takie rzeczy na ogół przechodzą u „WBW”


    Do kombinacji, (można w 5 minuty „dokładnie sprawdzić”) zaliczamy np. to, że kandydat na kredytobiorcę wciska dużo w stan „zero” lub w stan surowy, bo chce w pierwszej transzy jak najwięcej wyrwać od banku (może z myślą o wydaniu na coś tam poza budową)

    To są typowe sprawy, jakie „WBW” „dokładnie” weryfikuje...
    Jest fajna dyskusja o weryfikowaniu kosztorysów dla banku na tym wątku... http://forum.budujemydom.pl/Kosztory...nku-t4402.html

    ________________
    Oczywiście są ważkie powody, dla który warto wykonać rzetelny przedmiar i kosztorys inwestorski ale inwestorzy indywidualni najczęściej uważają że jest im to niepotrzebne.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ymarc ; 02-12-2011 o 23:31
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar bertoldi
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie Kosztorysów ciąg dalszy...

    Ha...wszystko pięknie ładnie...tylko jeśliby to było wszystko takie "proste w 5 minut" to dlaczego klienci przychodzą do nas jako do profesionalnego biura kosztorysowego po poprawki kosztorysów jakie im zrobił domorosły "Janek kosztorysant"?
    Nie jest tak do końca, że patrzą tylko czy stawki się zgadzają z Sekocenbud czy Bistyp... a co gdy są pozycje gdzie jest "kalkulacja własna" czy też "kalkulacja indywidualna"? Fakt, że banki odrzucają nagminnie kosztorysy wykonane przez potencjalnego Kowalskiego starającego sie o kredyt gdy jest on zrobiony w Excelu ( to już wypas ) a zazwyczaj na kartce jako określenie pobożnych życzeń kwotowych na poszczegółne etapy realizacji. I zazwyczaj słyszą jedno zdanie ... ''proszę zrobić poprawny i fachowy kosztorys, który będzie odzwierciedlał kwotę realizacji"
    Tak czy owak... czasem kilka złotych za dobry kosztorys na wstępie może oszczędzić wiele problemów i nerwów gdy w banku usłyszymy NIE .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bertoldi ; 07-12-2011 o 16:20

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał bertoldi Zobacz post
    ...Nie jest tak do końca, że patrzą tylko czy stawki się zgadzają z Sekocenbud czy Bistyp... a co gdy są pozycje gdzie jest "kalkulacja własna" czy też "kalkulacja indywidualna"?
    To się nie zrozumieliśmy. Nie wiem, jakie banki masz na myśli, ale ok. 20 największych banków nie oczekuje kosztorysu szczegółowego - tylko w takich mogą wystąpić pozycje typu "kalkulacja indywidualna" itp. Banki Alior, BGZ, BOS, BPH, BZWBK, Deutsche, DnB, Dominet, eurobank, Fortis, GeMoney, Getin, ING, INVEST-BANK, KredytBank, mBank, Millennium, Nordea, Nykredit, PekaoSA, PKOBP, Pocztowy, Polbank, Raiffeisen, Santander - wszystkie wymienione mają swoje formularze w formacie A4 (jedna lub dwie strony)....takie jak w tym przykładzie http://www.remiz.com.pl/dokumenty/pr...nkuBOSBank.gif W takim kosztorysie nie ma wskazanych podstaw wyceny. Ile czasu Tobie zajmie "sprawdzenie" takiego kosztorysu jak znasz ogólne dane obiektu? 60 sekund? Jak się nie będziesz spieszył to pewnie po 3 minutach powiesz czy jest ok. czy nie.

    Szczegółowe kosztorys (przeważnie metodą uproszczoną) wymagane są do dotacji unijnych. Ale to już inna bajka.
    ...dzisiaj jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy ?

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja robiłam "kosztorys" dla Millenium na oko, na podstawie cen, które podawali forumowicze
    Weryfikator sprawdził, klepnął i już.

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Prostym sposobem na wykonanie szybkiego kosztorysu jest skorzystanie z Kalkulatorów Budowlanych. Są dostępne za darmo, wystarczy podać kilka podstawowych wymiarów domu, zaznaczyć zakres prac, oczekiwaną jakość materiałów i kosztorys gotowy. Można również zapisać go w PDF
    http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/

    Polecamy i zachęcamy do korzystania! Jeżeli macie sugestie co do dalszego rozwoju, chętnie się z nimi zapoznamy na priv., aplikacja jest cały czas rozwijana zgodnie z sugestiami naszych użytkowników.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony