dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 83
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1658
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie Trawy ozdobne

    Czy ktoś ma ogród trawiasty? Nie chodzi mi o trawę na trawniku a trawy ozdobne. Myślę by obsadzić nimi miejsce wokół tarasów. Ładnie będą szumieć na wietrze. Jakie moga być problemy z pielegnacją traw? Czego się wystrzegać, co zapewnić? Z jakimi roślinami połączyc trawy? Czym urozmaicić?
    Jakie rodzaje, gatunki traw polecacie? Wiem ze duzó pytań zadałam. Bardzo podobaja mi się trawy ozdobne i chciałabym poznać opinie na ich temat osób, któe byc moze miały juz z nimi kontakt lub jakieś doswiadczenie w uprawie.
    Znalazłam kilka ofert w sieci. Oto i one:
    1. Rozplenica japońska

    2.Miskant chiński

    3. Trawa pampasowa

    4. Wyczyniec

    5.Kostrzewa

    6. Kłosówka wełnista

    7.Strzęplica sina

    8.Miscant
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Było. Słowo honoru.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    No to szukam dokładniej
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #84

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ciekawy temat. Dzieuje bardzo Mirku! Ależ tam są piene ogrody trawiaste!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Założyłam oddizelny wątek o trawach ozdobnych ale Mirek mnie tutaj słusznie przekierował
    Piene te trawaiste ogrody. Sama zameirzam taki założyć. Na POŚ i na duzej działce bedzie pole do popisu Może cos mi z tego wyjdzie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #87

    Domyślnie

    Hakonechloa macra 'Aureola' w kompozycji z języczką, niezła zapora dla ślimaków
    Pozdrawiam Duśka

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Fajny wątek, tym bardziej że mam przewidziany w ogrodzie zakątek dla traw. Pierwsze sadzonki przetrwały zimę i odbijają.

  9. #89

    Domyślnie

    No ja tez sobie posadzilem pare gatunkow, zobaczymy jak to sie bedzie prezentowac.

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Podzielcie się sposobem na zapanowanie nad trawą.
    Miałam kilka gatunków które po 3 latach musiałam praktycznie wykarczować bo rozsiały się wszędzie. Te większe posadziłam w wiadrach bez dna i mam nadzieję, że teraz nad niimi zapanuję.

  11. #91

    Domyślnie podzielcie się sadzonkami

    To zdumiewajace, kiedy jedni szukaja sposobu na pozbycie się trawy inni szukają nowych sadzonek. Zakładam ogród i bardzo chetni przyjmę sadzonki, próbowałam juz kilka krotnie wychodować trawkę ozdobna z nasion jednak nie udało mi sie to do tej pory, dlatego prosze moze jest ktos kto bedzie chciał mi oddać trosze od siebie.

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No ja zaczynałam od siania z nasion - trawa to szybki efekt. Podobnie wszelkie bulwy i kwiaty jednoroczne. A teraz w miarę rozrastania się "stałego" ogrodu muszę zacząć ograniczać rozrost co niektórych roślinek. No a trawy są bardzo ekspansywne. Już od kilku lat rozdaję wiosenne ścinki po znajomych

  13. #93

    Domyślnie

    no tak, ja próbowałam już trzykrotnie i nic mi nie urosło z tych nasionek

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    ja próbuję innego sposobu - kupuję kilka sadzonek (np. 4 z planowach 15) i zakładam prywatną szkółkę. Jak mi urosną, podzielę i posadzę.

    Tak samo zrobiłam z hederą, która ma docelowo rosnąć w zacienionym miejscu pod domem. Mam dwa poletka, które przeniosę, jak zrobię porządek z elewacją i odwodnieniem.

    Sposób dla cierpliwych, ale mi akurat nie przeszkadza.

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Sposób z mini szkółką jest bardzo dobry. Ja mam zostawiony kawałek ziemi na ukorzenianie różności. A reszta rozrasta się już na rabatkach - w zastraszającym tempie Kilka lat temu zaczynałam od jednej trawki niedźwiedziej i jednej srebrnej. Teraz mam całe zagony

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa
    Sposób z mini szkółką jest bardzo dobry. Ja mam zostawiony kawałek ziemi na ukorzenianie różności. A reszta rozrasta się już na rabatkach - w zastraszającym tempie Kilka lat temu zaczynałam od jednej trawki niedźwiedziej i jednej srebrnej. Teraz mam całe zagony
    Ewa skoro masz tak dużo trawki, to może miała byś chęć podzielić się ze mną, zwróce za przesyłkę. Wracając do małej szkółka to i ja taką posiadamm ale mam sporo ogrodu do obsadzenia a i roślin mało gatunków.

    Pozdrawiam

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    ewa, kilka lat to dwa-trzy czy osiem-dziewięć?

    PS. Nie na temat, ale się pochwalę - właśnie zakwitła mi magnolia kobus posadzona w zeszłym roku jesienią.

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    5 lat temu miałam jedną kępę niedźwiedziej. 3 lata temu kupiłam jedną błękitną. Teraz mam nimi obsadzone 2 pasy po 10 metrów. Także rozrastają się bardzo szybko.
    Co do wysyłki - ciężkie to jakbym miała pakować z ziemią. Sadzonka kosztuje 3 zł.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    sobal1 widze że jestes fachura, mam więc pytanko.

    Na swojej działce mam ok 30 cm humusu, a reszta to glina, czy jest szansa wychodowania na niej dorodbych traw i bambusów?
    [...]Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
    Chyba przegapiłem twoje pytanie - ale lepiej późno niż wcale...

    Bambusy lubią ilaste gleby ale dobrze je trochę 'rozcieńczyć' perlitem lub ew. piaskiem i dodać próchnicy. Myślę, że z gliną pod spodem będą miały idealnie...

    Tylko trzeba uważać żeby nie zrobić "wanny" w glinie która po deszczu wypełni się wodą.
    Można temu zapobiec np. w ten sposób:


    A! podobno pampasówkę trzeba sadzić na lekkim podwyższeniu mrozy wcale jej tak nie szkodzą a tylko zimą gniją korzenie z nadmiaru wilgoci.
    ][
    ][
    ][Sobal
    www.bambusy.pl

  20. #100

    Domyślnie

    Sobal, czy oprocz tego chlopaka z Waszego forum jest w Polsce jakas duza szkolka z szeroka oferta przystosowanych do naszego klimatu bambusow?

Strona 5 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony