dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No właśnie! Gdzieś o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć. Jest podobno jakiś przepis (pewnie przeciwpożarowy), że dom musi stać minimum 8 metrów od lasu.
    Zna ktoś może podstawę prawną?
    Czy ten przepis dotyczy lasu w sensie prawnym (oznaczonego jako las w rejestrze gruntów) czy też zasadzonego prywatnie?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Z reguły jest to od 6 do 20 metrów. Lepiej sprawdź w gminie, abyś nie miał problemów. Ja miałem 20 i musiałem zmienić na 8. tylko się pospiesz bo w Unii jest 30 i jest on raczej restrykcyjnie przestrzegany

  3. #3

    Domyślnie

    W nowej ustawie o zalesianiu gruntów rolnych jest napisane, że las należy sadzić 3m od granicy działki. To znaczy , że jak dom (istniejący) będzie stać na granicy działki to będzie 3m od lasu. A leśniczówka w środku lasu, ile metrów jest od lasu ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No tak, wszystko pięknie, ale ta działka jest działką budowlaną, a las(ek) został zasadzony przez właściciela i nie istnieje jako las w ewidencji gruntów. W takim razie jakie przepisy stosować? Chyba nie te dotyczące zalesiania gruntów rolnych, bo nie jest to grunt rolny...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Igła

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wg. przepisów p.poż, 24m dla budynków z dachami przenoszącymi ogień. Gmina może zastosować odrębne przepisy ale powinna to określić w warunkach zabudowy. (wygrzebane w Muratorze)

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Tylko, że gmina nie wie o tym lesie bo nie istnieje on w ewidencji gruntów. Jest to po prostu dziki lasek.
    Dostałem już Warunki Zabudowy i tam nic nie ma o drzewach, jest tylko linia zabudowy 8 metrów od drogi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony