dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 184
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 3677
  1. #1621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie widać gdzie kończy się krycie wstępne. Gdzie zatem popłyną skropliny? Twój dekarz powinien to wyjaśnić. Łatwo to sprawdzić lejąc wodę na krycie wstępne. Obróbka krycia wstępnego na kominie też nie ciekawie wygląda. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #1622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie widać gdzie kończy się krycie wstępne. Gdzie zatem popłyną skropliny? Twój dekarz powinien to wyjaśnić. Łatwo to sprawdzić lejąc wodę na krycie wstępne. Obróbka krycia wstępnego na kominie też nie ciekawie wygląda. Pozdrawiam.


    Dziękuje bardzo za opinie.
    Krycie wstępne kończy się na pasie podrynnowym. Komin rozumiem, że do poprawki?

  3. #1623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na zdjęciu tego nie widać. Pas podrynnowy powinien być zatem wprowadzony na polać. Czy tak jest? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #1624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Na zdjęciu tego nie widać. Pas podrynnowy powinien być zatem wprowadzony na polać. Czy tak jest? Pozdrawiam.
    Tak jest. Pas podrynnowy wprowadzony jest pod krycie wstępne
    Pozdrawiam,

  5. #1625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1626
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nie potrafie wkleić zdjęcia. Dachówka to braas turmalin jasnoszara. Pomimo faktu, że nie widzieliśmy jej "na żywo" jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6a5379fcb.html
    Ostatnio edytowane przez Justyna P ; 24-07-2012 o 19:58

  7. #1627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No bo wyszło bardzo ładnie. Mam tylko jedną uwagę te rozcinacze nie zablokują śniegu. Tak się czasami zastanawiam co skłania projektantów do projektowania połaci dachowych tak blisko siebie. To galernicza robota dla dekarza. Gdyby choć raz projektant miał wykonać taki dach to by się zastanowił. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1628
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dziękuje Panie Andrzeju. Co do śniegołapów też mnie to zastanowiało i dekarzy równierz - ale ponoć to są właśnie śniegołapy do dachówki płaskiej - tylko takie proponowali i tłumaczyli, że to są do karpiówki i do dachówki płaskiej. Ale nawet na pierwszy rzut oka zastanawia jak to może powstrzymać śnieg.
    Co do bliskości połaci dachu wyszło faktycznie bardzo blisko, Panowie się naprawdę namęczyli żeby to ładnie wykończyć i przede wszystkim zabezpieczyć styk ściany i tego niższego dachu.
    Pozdrawiam, cieszy mnie pozytywna opinia z ust fachowca.
    Ostatnio edytowane przez Justyna P ; 25-07-2012 o 18:31

  9. #1629
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Okno obsadzone chyba na krokwiach. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #1630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Janie to tylko takie złudzenie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1631
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o nasze okna to są między krokwiami. Pozdrawiam

  12. #1632
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ja już dawno jestem pozbawiony złudzeń. Warto je obsadzić na łatach, Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #1633
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domkaz

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czasami z płaską dachówką trudno sobie poradzić. Twój wykonawca nie do końca sobie poradził. Z całą pewnością wyprowadził płaszczyznę połaci natomiast źle rozmierzył łaty (dachówki skrajne montowane są na "styk"). Co dalej z okapem? Będzie zaciekało na podbitkę. Dachówki przy oknach niedopracowane. Obróbka komina teoretycznie poprawna ale estetyka do bani. Można to było wykonać na nokach lub ostatecznie gładkim ołowiem. Przy płaskiej dachówce w okapie wystarczy kratka wentylacyjna (grzebień zbyteczny). Szczyty za wysoko podmurowane. Będzie przemarzanie i folia może ulec uszkodzeniu. Pozdrawiam.
    Witam.

    Ostatnio mam dużo zajęć więc dopiero teraz mogę odpowiedzieć. Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę i proszę o rady co dalej robić. Dopiero teraz do mnie dotarło że nie mam miejsca na deskę która jest montowana na skrajne krokwie. I jestem zmuszony robić obróbkę z blachy. Co do obróbki komina i okien to czy to prawda że przy rynnach tytanowo-cynkowych nie można używać obróbek z blachy miedzianej? Pasowała by mi do obróbki komina i okien jak zasugerował MistrzJan, oczywiście jak już znajdę ekipę koło Wrocławia która mi to fajnie zrobi. Wydawało mi się że okap jest dobrze zrobiony. Dlaczego będzie ciekło na podbitkę? I nie wiem co teraz robić ze szczytami? Membrana praktycznie leży na murze. Od strony domu krokiew jest od muru 1 cm, od zewnątrz od muru do krokwi jest 15 cm. Czy jest możliwość docięcia teraz muru, ile musiałbym ciąć i czym to można zrobić. Mur to pustak ceramiczny o szer. 25 cm. Rozumiem że ta przerwa która powstanie po docięciu pustaka musi być wypełniona materiałem izolacyjnym ze względu na ciągłość izolacji. Przyznam się że dachówka od początku mi się bardzo podobała ale jak bym wiedział że takie z nią kłopoty to bym się drugi raz nie zdecydował. Chociażby dlatego że mogłem kupić jedynie pełne palety i po zakończeniu prac zostało mi 200 sztuk których teraz nie mogę zwrócić. Taka polityka firmy Creaton. Jeszcze raz proszę o cenne rady. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  14. #1634

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do ekspertów, czy co do zasady kominy powinny wystawać ponad kalenicę?

  15. #1635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie musi. Natomiast musi wystawać na dach minimum 60 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał domkaz Zobacz post
    ... czy to prawda że przy rynnach tytanowo-cynkowych nie można używać obróbek z blachy miedzianej?
    Prawda. A co do szczytów to niech się teraz murarz martwi. Dekarz też powinien na to zwrócić uwagę. Niestety żadnemu z nich nie starczyło wiedzy. Tera to tylko od strony dachu albo wyciąć pod krokwiami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1637
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mechu
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Poniżej zdjęcia naszego dachu, dachówka to nelskamp f10 stara czerń.
    Nie podoba nam się ten rowek na pierwszym zdjęciu, a może tak powinno to być wykonane? Proszę o opinie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020535.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	129725Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020542.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	129726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020551.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	129727
    http://www.otreby.eu
    Zapraszamy do sklepu z żywnością naturalną

  18. #1638

    Smile

    Witam!
    Mam prośbę o ocenę tej pracy. Dzięki za wszelkie uwagi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8111149.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	131208   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8131157.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	131209  

  19. #1639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak widać dekarz zastosował oryginalną technologię mocowania blachodachówki nad falą a nie pod falą. Źle rozmierzył łaty. Pomiędzy pierwszą a drugą łatą powinien być mniejszy odstęp niż pomiędzy pozostałymi. Na wykuszu brakuje kawałka pasa nadrynnowego, który powinien podchodzić pod blachę koszową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1640

    Smile

    Witam. Czy mogę prosić o ocenę naszego dachu. Pisałam już wcześniej na stronie 81 ale nie uzyskałam odpowiedzi. Odświeżam temat jeszcze raz.
    Pozdrawiam Monika
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0471.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	131254   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0454..jpg
Wyświetleń:	490
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	131263  

Strona 82 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony