dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 40
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 784
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LouZack

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    2

    Domyślnie KOLEJNOŚĆ PRAC WYKOŃCZENIOWYCH po SSO

    Mam bryłę w stanie surowym otwartym (beton kom.) ale z wykończonym dachem. Na podłogach wibrowany piach, wokół domu prowizoryczne ogrodzenie tymczasowe, działka w stanie "z grubsza czysto". Jaką zaproponowalibyście modelową (oczywiście mogą bywać niuanse konstrukcji budynku) kolejność wykonywania następnych prac? Z zewnątrz mam dać styropian 2*5cm i tynk na siatce + elementy (wstawki) oblicówki. Na części podłóg na parterze ogrzewanie wodne, na górze grzejniki. Miło byłoby wkomponować instalację odkurzacza centralnego.
    Na tym etapie nie jestem pewny "w co ręce włożyć". Z góry dziekuję za podpowiedzi.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ja ale podkreslam ja bym zrobil tak:
    - instalacje odkurzacza centralnego (glowny pion)
    - elektryka
    - tynki
    - c.o.
    - wylewki
    Ocieplenie scian zewnetrznych mozesz zrobic niezalenie od prowadzonych prac wewnatrz budynku ale tu bym zrobil tylko do stanu ocieplenia + siatka +klej tynk na samym koncu po zakonczeniu brudnych prac mogacych zakurzyc czy ubrudzic elewacje.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Uważam, że powinieneś zacząć od podkładów na posadzki, a więc chudy beton gr co najmniej 10 cm, następnie mozesz sobie w miedzy czasie wykuć potrzebne bruzdy w scianach (odkurzacz i inne). Kolejnym etapem powinny byc warstwy posadzki, a więc: izolacja pozioma (np. 2 x folia), izolacja cieplna(np. 10 cm styropianu), instalacja C.O (podposadzkowa - ogrzewanie podłogowe) oraz wszelkie instalacje które idą pod posadzką, a więc np. elektryczne(po co kuć bruzdy w scianach na kable np. do gniazdek lub telefonu, jak mozna lable ułożyć pod posadzką no i ... posadzka cementowa gr 4 cm (mozna ją zbroić śiatkami), należy pamiętać o dylatacjach. Później można zająć sie układaniem instalacji elektrycznej tam gdzie jest ona przewidziana "w scianach" , osadzić puszki itp. , instalacja odkurzcza centralnego.... zamurować wykute bruzdy. Jeśli przewidujesz na scianach gładzie gipsowe to jest na to pora po wykonaniu tych prac (nie zapomnij o oknach) i drzwiach. Elewację zostawiłabym na sam koniec. Czy o czymś zapomniałam?

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam tak się rozpisałam, że wygasła mi strona, ale przynajmniej upewniłam się, że o niczym chyba nie zapomniałam. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was robił najpierw strop drewniany + płyty kartonowo- gipsowe (poddasze nieużytkowe), a potem tynki na ścianach? W większości publikacji mówi się o wykańczaniu poddasza po wykonaniu tynków.Czy taka kolejność powoduje utrudnienia?

  6. #6

    Domyślnie

    Płyty G/K powinno się montować przy ograniczonej wilgotności inaczej mogą się zniszczyć, a w czasie tynkowania wilgoci nie da się uniknąć!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Dodatkowe utrudnienie: na otynkowanych ścianach lepiej się przykręca profile przyścienne, poza tym tynkarze wszystko schlapią

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tynki przed g.-k., jesli juz to wylewki po g.-k.

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej przykleić płytu g-k do ściany. Uniknie się wtedy wilgoci.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dla mnie plyty g.-k. na scianach to zlo konieczne.

  11. #11

    Domyślnie

    Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że najpierw tynki.
    Dzięki

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    intergips

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    płyty g-k na scianach to nie zło konieczne jest to najtansze rozwiazanie z mozliwych wszyscy wiemy jakie sa koszty robocizny tynk tradycyjny ,gladz i jest to wydłuzone w czasie ,
    a zabudowa z plyt g-k jest o wiele szybsza ( budynek sredniej wielkosci to kilka dni)i orzymujemy gladka powierzchnie pod malowanie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Intergips - jak nazwa i emalia wskazują maczasz palce w gipsie, więc chyba jesteś trochę zaślepiony. U mnie tynk mineralny nawet z porządną gładzią są o wiele tańsze, a w dodatku bardziej praktyczne. G-k tylko na podbicie dachu.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Popieram, papierowe sciany i ten stukot to dla mnie chore i w uzytkowaniu irytujace.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Mam do wykończenia zupełnie nowy dom. Będę musiała:
    - położyć parkiet lub inna podł. drewnianą częściowo łączoną z glazurą ( zachodzić będą na siebie w„ząbki&#8221
    - zamontować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne
    - położyć glazurę
    - wybudować kominek (na razie jest tylko wylewka)
    - zamontować rolety zewnętrzne
    - pomalować ściany
    - zamontować schody (u dołu schodów płytki)
    Stąd pytanie: w jakiej kolejności to zrobić. Czy malować na samym końcu? (bo jak parkiet to przecież cyklinowanie)? Czy najpierw płytki a potem parkiet czy odwrotnie? Czy najpierw schody a potem dopiero glazura czy też schody „wbija się” w glazurę? Czy najpierw kominek a potem opłytkować dookoła?

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Nie doszedłem jeszcze do tego etapu ale mogę powiedzieć coś na ten temat z doświadczenia kilku znajomych. Zaczynaj robić najpierw wszelkiego rodzaju glazury i terakoty. Następnie połóż parkiet, potem pomaluj ściany jeden raz, następnie wyszlifuj parkiet i polakieruj. Potem przykryj okolice ścian folią i pomaluj drugi raz. Kominek najpierw obsadź, a potem obuduj i wykończ przy podłodze.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy powinnam najpierw wstawić okna / PCV / czy zrobić ogrzewanie podłogowe i szlichtę , a okna potem
    Czy w styczniu wstawiać okna?
    Czy wpierw okna czy tynki wewnętrzne?
    Chcę ocieplic podłogę na poddaszu wełną mineralną / mam bardzo nierówną podłogę / jaka grubość będzie optymalna?
    Z góry dziękuję .

  18. #18

    Domyślnie

    Kolejnosc prac, czy najpierw okna, tynki czy ogrzewanie podlogowe z technologicznego punktu nie ma znaczenia. Ale pamietaj, ze:
    1.Jesli najpierw wstawisz okna, a potem bedziesz tynkowac, to tynkarze moga poniszczyc okna.
    2.Jesli polozysz ogrzewanie podlogowe, a potem bedziesz tynkowac, to tynkarze moga podeptac ogrzewanie podlogowe.
    3.Jesli nie bedziesz miala zamknietego domu, a polozysz ogrzewanie, to beda lakomym kaskiem dla zlodzieja.

    Tak "madrowac" mozna jeszcze troche, sama zdecyduj co jest najlepsze. Ja ze swojej strony, nie polecalbym Ci wykonywac prac tynkarsko-wylewkowo-murarsko-szlichciarskich w okresie zimowym. A okna mozesz wstawiac w styczniu bezproblemowo.

  19. #19

    Domyślnie

    jeśli chodzi o grubość warstwy wyrównawczej - min 3,5 cm betonu

  20. #20

    Domyślnie

    Witam
    Mam:
    - okna
    - końcowe wylewki
    - tynki
    Jaka powinna być następna kolejność prac?
    - drzwi wewnętrzne,
    - piec i grzejniki co,
    - płytki,
    - malowanie,
    - parkiety,

Strona 1 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony