dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 40
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 784
  1. #21

    Domyślnie

    Tak, ale z drzwiami to zależy. Ja w nowym mieszkaniu montowałem futryny drewniane regulowane Porty i wszystkim je spokojnie mogę polecić. Takie futryny i drzwi montuje się po kaflach i parkietach. Swoją stroną zazdroszczę trochę etapu zaawansowania prac

  2. #22

    Domyślnie

    Mam stan surowy otwarty (bardzo otwarty bo bez podłogi na gruncie). Za miesiąc planuję rozpoczęcie następnego etapu prac. I tu mam pytanie o optymalną kolejność prac wykończeniowych w domu. Wiem, wiem - podobne wątki były, ale ja znalazłem tylko cząstkowe w stylu "okna przed tynkami, czy tynki przed oknami?". Zależy mi natomiast na jak najbardziej szczegółowej rozpisce wszystkich prac PO KOLEI od stanu surowego otwartego aż do końca budowy wraz z orientacyjnym timingiem. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie ma odważnych ? Czy to już tak bardzo nudny temat? Dla mnie ta kolejność wciąż jest problemem i chętnie słucham opinii. Dołączam się do pytania.

  4. #24

    Domyślnie

    OK. Spokojnie zaraz ktoś się znajdzie. Normalni ludzie o tej porze ida spać.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    1. jeśli okna plastiki to w pierwszej kolejności ! Coby Cię nie odwiedzili zwolennicy cudzej własności,
    2. jeśli okna drewniane to wpierw instalacje. Wszystkie typu : elektryczna, antena, alarmowa, kino domowe, odkurzacz centralny, c.o, podłogówka, woda i co tam jeszcze masz, aby otynkować i zrobić wylewki ( mokra robota ). Wilgoć musi wyjść, aby okna nie powykręcało. No i pilnować jakoś trzeba, bądź wynająć tych coby Cię mieli odwiedzić - sami popilnują.
    3. elektryka przed podłogówką - gdyż kuć trzeba,
    4. lepiej wpierw tynki niż wylewki - bo wylewkę zapaskudzisz,
    5. a piwko po pracy, aby równo wyszło

    CZ.

  6. #26

    Domyślnie

    Do góry.
    Czekam na kolejne rady.
    A może ktoś ma gotowy (sprawdzony lub nie) harmonogramik?
    pozdro
    Dylu

  7. #27

    Domyślnie

    No kochani - proszę!!!!
    To tylko parę chwil.
    W jakiej kolejności instalacje i wykończeniówka? Pliz.
    Aha, dla ułatwienia dodam, że planuję podłogówkę, a dom jest na odludziu, więc jak najkrócej chciałbym mieć rzeczy narażone na kradzież (w razie czego zamieszkam na budowie w przyczepie, ale raczej krótko).

  8. #28

    Domyślnie

    Ja to zrobiłem w kolejności następującej:

    1. Instalacja elektryczna + wszelkiej maści inne przewody typu telefon, domofon, antena TV, sterowanie podłogówką, wyprowadzenie elektryki na zewnątrz itp.
    2. Część instalacji wodnej, która idzie w ścianach
    3. Przygotowanie (przekucie) wszelkich otworów do wentylacji, kanalizacji, ogrzewania kominkiem itp.
    4. Tynki wewnętrzne bez obrabiania okien
    5. Reszta instalacji wodnej, która idzie w podłodze + co + kanaliza
    6. i w tym samym momencie ogrzewanie podłogowe, przygotowanie podejść pod kaloryfery
    7. Wylewka (własnie jest robiona)

    Dalej zamierzam:
    8. Okna i drzwi zewnętrzne
    9. Parapety wewnętrzne + obróbki tynkarskie okien i inne drobne poprawki po dodatkowym kuciu w tynkach
    10. Wykafelkowanie kotłowni
    11. Podłogi

    ...a dalej się zobaczy jak starczy kaski

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki franek.
    Są jeszccze inni szlachetni inwestorzy, do porady skorzy???

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    A moja ekipa doradzila po stanie surowym tak:
    - wszystkie instalacje, za wyjatkiem gazu i czesci ogrzewania(dom schnie),
    - okna i parapety,
    - tynki zew i wew, ocieplenie poddasza,
    - podlogowka i wylewki,
    - dom schnie (przynajmniej dwa miesiace),
    - gaz i montaz kotla,
    - drzwi wew i zew, uruchomienie alarmu,
    - podlogi, malowanie, grzejniki i bialy montaz (teraz zlodziej nie wejdzie, bo sa drzwi i alarm),
    - kafle scienne,
    - wyrownanie terenu w tzw. miedzyczasie,
    - przeprowadzka.

    Jak na razie dobrze im idzie. Ich plan wydaje sie sensowny.

    vonLeeb

  11. #31

    Domyślnie

    Do Dyletanta - jestem chyba trochę za Tobą - na etapie więdźby i pełnego deskowania ( zamówienie) ,ale myślę już zacząć elektrykę. Od razu będę tynkować - chociaż podobno złodziejom to mało przeszkadza. Chcę robić wylewki wyrównujące , a czytałam ,że robi się je po tynkach. Może ktoś jezcze ma sprawdzone pomysły na kolejność prac ?

  12. #32

    Domyślnie

    Oczywiście że wylewki po tynkach.
    Właśnie tak robię. Bo wyobraź sobie że masz łdne proste i zatarte podłogi a tu przychodzi ekipa tynkarzy, stawiają jakieś rusztowania i jeżdżą nimi po nowych podłogach. Ponadto nie jest możliwe tynkowanie bez zachlapania podłogi i wiem że to co spadnie można zebrać ale zawsze coś zostanie i podłoga już nie będzie taka ładna i prosta.

  13. #33

    Domyślnie

    Jesli chodzi o mnie to kolejnosc nastepujaca /startujemy od stanu surowego otwartego/:
    1. scianki dzialowe
    2. okna i drzwi wejsciowe /jednoczesnie/
    3. elektryka
    4. tynki
    5. instalacje CO, wodna, kanalizacyjna, odkurzacz centralny, rozprowadzenie cieplego powietrza od kominka, doprowadzenia powietrza do kominka,
    6. wylewki
    7. ocieplenie poddasza + KG
    8. drzwi wewnetrzne + parapety
    9. szpalchlowanie + cekolowanie
    10. podlogi + malowanie + terakota i glazura
    11. armatura + kociol + grzejniki
    12. ocieplanie od zewnatrz
    13. rynny i podbitka
    i pozostaje tylko mieszkac a moze o czyms zapomnialem
    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Jesli chodzi o mnie to kolejnosc nastepujaca /startujemy od stanu surowego otwartego/:
    1. scianki dzialowe
    2. okna i drzwi wejsciowe /jednoczesnie/
    3. elektryka
    4. tynki
    5. instalacje CO, wodna, kanalizacyjna, odkurzacz centralny, rozprowadzenie cieplego powietrza od kominka, doprowadzenia powietrza do kominka,
    6. wylewki
    7. ocieplenie poddasza + KG
    8. drzwi wewnetrzne + parapety
    9. szpalchlowanie + cekolowanie
    10. podlogi + malowanie + terakota i glazura
    11. armatura + kociol + grzejniki
    12. ocieplanie od zewnatrz
    13. rynny i podbitka
    i pozostaje tylko mieszkac a moze o czyms zapomnialem
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Chcę zamieszkać w tym roku - obawiam się robic tynki po oknach. Może nie wyschnąć . A czytam jak dużo wilgoci w domu ,gdy za szybko się wprowadza . Ktoś u góry pisał, że jak założysz okna drewniane przed tynkami ,to wilgoc spaczy okna- ale to chyba gruba przesada.

  16. #36

    Domyślnie

    A u mnie było tak;
    1)okna+drzwi wewnętrzne+ monaż alarmu, wszysko jednego dnia
    2)wyprowadzenie kabli elektrycznych zewnętrznych
    3)przykręcenie belek pod daszek nad tarasem i gankiem
    4)ocieplenie+tynki zewnętrzne+parapety+podbitka, ta sama ekipa mi robiła
    5)w międzyczasie elektryka w garażu
    6)tynkowanie garażu
    7)montaż bramy
    dokończenie instalacji elektrycznej
    9)instalacja rur do centralnego odkurzania
    na razie tyle
    a będzie jeszcze;
    10)instalacja rur do rekuperatora
    11)instalacja wodna i CO
    12)wylewki-wbrew wszystkim robię je przed tynkami, posypuje się betonik piaseczkiem a potem zmiata i po kłopocie, natomiast widziałem u kolegi jak mu tynkarze gnietli rurki inst wodnej, po tynkowaniu wymieniał prawie wszyskie peszle.
    13)tynki wewnętrzne
    14)drzwi wewnętrzne
    15)glazury+terakoty
    16)kocioł
    17)panele+ klepka

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mialem jak FranekF i uwazam ze dobrze wszystko zrobilem.

  18. #38

    Domyślnie Tynki i wylewki - kolejnosc wykonywania

    Witam

    Mam pewien problem - moralno techniczny. Dom ktory buduje bedzie mial ogrzewanie elektryczne. Termostaty umieszcza sie na scianie w zwyklych puszkach montazowych. Problem polega na tym ze wg. fachowcow i ogolnej zasady budowania tynki wykonuje sie wczesniej niz wylewki - sluszne postepowanie. Tylko jesli otynkuje sciany to zeby podlaczyc kable grzejne wraz z czujnikami podlogowymi bede musial kuc sciany. Z kolei kupowac teraz ogrzewanie elektryczne i je podlaczac tylko po to zeby lezalo w pudlach przy puszkach to bzdura. Myslalem o rozlozeniu juz na gotowo... hmmm ale pomyslalem ze przy tynkowaniu fachowcy moga mi niechcacy uszkodzic... Jak zapytalem fachowcow to powiedzieli zeby tynkowac bo przecie np. kaloryfery tez sie podlacza po otynkowaniu i trzeba czasami wiercic i kuc... Troche szkoda mi kasy na tynki ktore trzeba bedzie troche skuc... Moze ktos z Was tez mial taki moralno techniczny problem ?? [/b]

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    A moze lepiej polozyc kable na scianach, przypilnowac fachowcow zeby nie uszkodzili i zatynkowac na gotowo. Przciez przy tynkowaniu nie powinno byc uszkodzen mechanicznych a kable beda chyba w peszlu.

  20. #40

    Domyślnie

    Na scianie tak... ale w tej chwili mam wylany chudy beton i myslalem ze spokojnie otynkuje a pozniej za jakies pol roku dokupie ogrzewanie i zaczne ukladac podlogi... a jak uloze teraz ogrzewanie na gotowo to tynkarze chodzac po podlodze moga je uszkodzic...

Strona 2 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony