dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 40
Pokaż wyniki od 781 do 784 z 784
  1. #781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Nie problem bo przecież sufitu z KG nie tynkujesz
    No tez tak sądziłem, ale wielu fachowców (przynajmniej za takich się uważają z racji pracy w branży od kilkunastu lat) twierdzi, że trzeba zaciągnąć cienką warstwą całą płytę, inaczej będą widoczne garby na spojeniach.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Ogólnie cały KG zaleca się robić po wylewkach i tynkach
    Nie wiem czy kanały rekuperacji nie lepiej puścić pod dolnym pasem wiązara. Nie będziesz musiał ich izolować.
    Tak właśnie chciałem - sufit g-k po tynkach i wylewkach. Popytam jeszcze co z tą obróbką płyt, czy da się równo zrobić te spojenia aby nie robić gładzi na całej płycie. Płyty zalecają robić nie jedną 12mm ale dwie cieńsze i na mijankę. Ale cieńsze to 9mm x2, więc w sumie 50% grubsze to wszystko będzie, a przede wszystkim cięższe. Nie mam zbyt dużej tolerancji obciążenia wiązarów. To może nie jest jakiś duży ciężar, ale parę kg tu, parę tam na m2 i może być słabo.

    Izolacja kanałów rekuperacji nie stanowi problemu. Pod dolnym pasem wiązarów (hmmm... czy ja mam faktycznie dolny i górny pas?) oznaczałoby, że będą kolidować ze szczytami ścian. Mam wiązary opierane bezpośrednio na wieńcu, a wieniec blisko docelowej wysokości stropów (2,7m). I w ogóle nie mam pewności, czy będą tam jakieś dwa pasy wiązarów. Muszę dopytać, bo na razie nie mam jeszcze ich projektu.

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    No tez tak sądziłem, ale wielu fachowców (przynajmniej za takich się uważają z racji pracy w branży od kilkunastu lat) twierdzi, że trzeba zaciągnąć cienką warstwą całą płytę, inaczej będą widoczne garby na spojeniach.
    Tak, mają racje. Jak chcesz dobrze to musisz pociągnąć całość, inaczej będzie znać spoiny. Ale zaciągasz nie tynkiem tylko gładzią gipsową i szlifujesz.

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Tak właśnie chciałem - sufit g-k po tynkach i wylewkach. Popytam jeszcze co z tą obróbką płyt, czy da się równo zrobić te spojenia aby nie robić gładzi na całej płycie. Płyty zalecają robić nie jedną 12mm ale dwie cieńsze i na mijankę. Ale cieńsze to 9mm x2, więc w sumie 50% grubsze to wszystko będzie, a przede wszystkim cięższe. Nie mam zbyt dużej tolerancji obciążenia wiązarów. To może nie jest jakiś duży ciężar, ale parę kg tu, parę tam na m2 i może być słabo.
    Dwie warstwy dają większą sztywność i jest mniejsze prawdopodobieństwo ewentualnych pęknięć. Ale jak dobrze zrobisz konstrukcję, zgodnie z zasadami (nie oszczędzaj na profilach i rób krzyżowo, nie przykręcaj płyt do profili brzegowych itp) to też będzie ok.

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Izolacja kanałów rekuperacji nie stanowi problemu. Pod dolnym pasem wiązarów (hmmm... czy ja mam faktycznie dolny i górny pas?) oznaczałoby, że będą kolidować ze szczytami ścian. Mam wiązary opierane bezpośrednio na wieńcu, a wieniec blisko docelowej wysokości stropów (2,7m). I w ogóle nie mam pewności, czy będą tam jakieś dwa pasy wiązarów. Muszę dopytać, bo na razie nie mam jeszcze ich projektu.
    Dolny pas to podstawa tego trójkąta który tworzy wiązar. Do niego będziesz mocował sufit podwieszany i chodziło mi, żebyś dał kanały pomiędzy wiązarem a sufitem podwieszanym. Ale jak jest kiepsko z miejscem i kanały ci nie wejdą, a izolacja nie jest problemem to możesz dać kanały na górze dolnego pasa.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Czytając tematy związane z pracami wykończeniowymi nasunął mi się jeszcze jeden wniosek. Proszę o potwierdzenie, czy słuszny.
    Otóż o ile zwykle zalecana kolejność to tynki a potem posadzka, to rozważając tynki gipsowe oraz wylewkę anhydrytową, trzeba tynki chyba wykonać po posadzkach. Inaczej gips będzie chłonąć wilgoć z wylewki.

  4. #784
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tynk gipsowy to nie jest gips. Możesz śmiało robić wylewki po tynkach.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 40 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony