dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie zapytanie

    Dużo leszczyny bo to i pożytek i małe potrzeby żywieniowe, aronię, sosny, świerki, jałowce, modrzew inne wymagają przygotowania dołków /było wcześniej/ i zachodu
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    spotykam sie coraz czesciej z opinia ze kasa na czarnoziem to kasa zmarnowana. A spece od ogrodow mowia inaczej.
    Spece od ogrodów wiedzą co mówią .
    Jeżeli na piach nawieziemy gliny , to efektem będzie klepisko - twarda skorupa . I żadna roślina oprócz chwastów nie będzie tam chciała rosnąć . Jeżeli na glebę piaszczystą nawieziemy torfu , który ludzie mylą często z czarnoziemem to woda z tego torfu szybko przeniknie do piachu i w jego głebsze warstwy . Efekt proch , popiół i pustynia . Oczywiście celowo przesadzam aby uzmysłowić co się stanie . Miejscami bedzie coś na takiej glebie oczywiście z ogromnym trudem rosło . Tajemnica tkwi w tym żeby ten tak zwany czarnoziem wymieszać z tym piachem na działce . Chodzi o to aby gleba była przepuszczalna ale zasobna w składniki organiczne . Najlepszym rozwiązaniem było by zasilenie działki kompostem ale jest to bardzo drogie . No chyba , żę mamy dużą powierzchnie działki i założymy kompostownik albo kilka i sukcesywnie co roku będziemy mieszali to z glebą z działki .
    Wasze spostrzeżenia jeżeli chodzi o trawę , mam na myśli posianie jej na piachu bez czarnoziemu są słuszne . Trawnik może być bardzo piękny na piachu . Ale musi być regularnie zasilany nawozami sztucznymi i nawadniany .

  3. #3

    Domyślnie

    Pytałem starego ogrodnika jak skutecznie posadzić drzewka na glebach piaszczystych.Mówił tak:
    Wykopać duży dół.
    Na dno dać glinę i mocno ubić.
    Wsypać ziemi i posadzić drzewko.
    Tłumaczył,że trzeba zrobić z gliny podziemną misę tak aby woda się w niej dłużej utrzymywała.
    Nie miałem gliny więc wsypałem żyznej ziemi i ubiłem na kamień.
    Na razie (odpukać) się sprawdza.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony