dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 53
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1048
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja też zgłaszam moją skromną osobę na jurora.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    No. To grono jurorów mamy kompletne. Czas zacząć zawody. Zawodnicy na start!

  3. #23

    Domyślnie

    Nie ma sprawy , popisy kulinarne to moja specjaność ( mam to chyba po swojej Mamie ). Uwielbiam denerwować nimi swoje koleżanki i kuzynki specjalizujące się w zamawianiu pizzy i organizowaniu wycieczek do burger-dajni ). Oczywiście podstawowym warunkiem zasiadanie w dostojnym jury niech będzie podniebienie niewypalone smakiem hamburgerów, gotowych papierowych zupek i tym podobnych "frykasów"...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Hi, hi. Fastfooty zjadają moje dzieci w nagrodę 2 razy do roku
    Ja jakos nie mogę. Uwielbiam kuchnię śródziemnomorską ze wskazaniem na francuską. Kołdunami litewskimi też nie pogardzę
    Mam nadzieję, że na jurora się nadam.
    Paskudna pora dnia na mówienie o pysznościach

  5. #25

    Domyślnie

    A ja nie znoszę garów. Nienawidzę gotowania a muszę robić to codziennie, bo wszyscy domownicy już od progu drą paszcze: jeeeeeeść!!!!! PROTESTUJĘ w kwestii wykorzystywaniu mnie w dziedzinie garów.!!! Marzę o tym, żeby ktoś mi podał GOTOWE żarło. Nie musi być wykwintne, byle gotowe.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Czy grilowanie to też kulinaria
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #27

    Domyślnie

    Hejka
    kgadzina zapomniałeś o mnie do jury wybadałoby i mnie zaprosić niejako to ja załozyłam ten wątek hihhihihii

    To jak tam z pieczeniem bab na święta ???
    I jakać dziczyzna by się zdała coooo???

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Oj i ja lubię garkotłuczyć.
    Dużo w tym improwizacji.Ścisłe przepisy mnie denerwują.
    Ale takie ciasto to wiadomo-co do grama.Tyle,że w ciastach jestem cienka dość.
    Pasztet-to moja specjalność.Ale wzięłam rodzinę na odwyk,bo dziecko nie je, a nam przybywa centymetrów.Ale z chrzanem,ćwikłą,ogórami......Co,słabo?
    Drożdżowe ciasto-nie dla mnie-rączki mi się męczą.Może znacie łatwe przepisy bez przemęczania rączek?

  9. #29

    Domyślnie

    opal, co słabo??? Pasztet jest pycha ale ja robię go "od święta" bo zbyt pracochłonny. Nam najlepiej wchodzi z grzybkami marynowanymi ( własnoręcznie zbieranymi i przyrządzanymi - to takie moje kolejne hobby ), ale chrzanikiem też nie pogardzę.
    Co do ciast drożdżowych to też sie długo przekonać nie mogłam. Ale znalazłam na zupkowo-kupkowym forum jeden dobry przepis - może się jednak namówisz. Jeśli jesteś chętna to jutro przyniosę (przepis oczywiście ). A jeśli się nie przekonzsz to babę można też zrobić z ciasta ucieranego ( tak jak to ja w tym roku planuję ).

  10. #30

    Domyślnie

    Hejka
    U mnie już szyneczki powędzone i kiełbaski.
    Teraz czas na ciasta.
    No i na sałatki
    Jakie sałatki robicie na święta może jakieś ciekawe to poproszę o przepisik na priva

  11. #31

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie wiem jaką zrobię, ale Tobie mogę polecić takie:
    1 pierś z kurczaka - ugotować, pokroić drobno
    1 puszka ananasa
    1 puszka kukurydzy
    garść rodzynek
    po trochu majonezu i jogurtu naturalnego
    Chyba wiesz co z tym zrobić? Wychodzi tego duuuża kopiasta micha

    Albo taką:
    duża puszka szparagów
    mała puszka groszku
    średnia puszka kiełków sojowych
    natka z pietruszki ( pociapać )
    sos-j.w.
    Tej znowu wychodzi mało i do tego trochę droga - ale też pycha.

    A może taką:
    kiełki z rzodkiewki ( i/lub rzerzucha )
    2 jaja na twardo ( w kosteczkę )
    trochę twardego sera żóltego ( w kosteczkę )
    mała puszka groszku
    majonez

    Na priva wysyłam jeszcze przepis na sałatkę z selera i ananasa oraz na śledzia pod pierzynką. Wszystkie przepisy przeze mnie wypróbowane. A może Ty byś poleciła coś ze swoich sałatek. Bo ja lubię na święta zaskakiwać rodzinkę czymś nowym...

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Z tym gotowaniem świątecznym to u mnie jest tak. Cała rodzina w liczbie 17 głów zjeżdżają do nas.
    - Tato ma upiec 3 lub 4 kaczki z farszem i jabłkami, przywiezie również brusznicę, grzybki marynowane, pyszne kompoty
    - Mama piecze babki, i bułki drożdżowe / w Święta nie jemy normalnego pieczywa
    - siostra - piecze wszelkie ciasta /serowce, makowiec, mazurki itp/
    - szwagierka - schab ze śliwkami, zabezpiecza również różne wędliny
    - teściowa - pasztet, tort orzechowy
    - kuzynostwo - sałatki /w duzych ilościach.

    I jak Wam się podoba "urządzanie" Świąt u nas w domu?

  13. #33

    Domyślnie

    Mi się nie podoba bo trzeba sprzątać a ja robie wszystko byleby NIE MUSIEĆ SPRZĄTAĆ

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Sprzątanie załatwia tzw. młodzież. Do ich obowiązku należy: nakrywanie do stołu, podawanie i sprzątanie /wsadzenie do zmywarki i jej włączenie/. Młodzież jest w wieku 15, 14, 11, 10 lat - to są dziwczyny, panowie w wieku 7 i 6 lat dbają o serwetki, odpowiednią ilość krzeseł, zapalenie świeczek itp.
    Ja nadzoruję

  15. #35

    Domyślnie

    Majka, z wyrazami uznania, jesteś doskonałą organizatorką .

  16. #36

    Domyślnie

    Wielkie Słowa Uznania dla Majki
    Majeczko jak będzie zlot Forumowiczów to może Tobie powierzymy podzielenie co kto ma przynieść ???

  17. #37

    Domyślnie

    Z sałatek oprócz tej typowej wielowarzywnej robię takie:

    duży por w plasterki, puszka kukurydzy, 5 jabłek startych na dużych oczkach, 4 jajka pokrojone w kostkę, majonez.

    Kapusta pekińska na plasterki, papryczka czerwona i żóta na kosteczkę, cebulka na kosteczkę, ogórek zielony na trójkąty lub kiszony, majonez lub sosik sałatkowy kwaśny.

    Buraki ugotowane na dużych oczkach starte, jaś fasola ugotowany, seler konserwowy, cebulka w kosteczkę, majonez (a na wigilię dodaję śledzie pokrojone na paseczki)
    Smacznego

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wy zoorganizujcie zlot, a ja zajmę się podziałem prac

  19. #39

    Domyślnie

    Dla zajetych mam szybki i latwy mazurek:
    1. upiec kruchy blat
    2. przygotowac bakalie (zblanszowac i obrac migdaly, pokrajac skorke pomaranczowa, sliwki suszone, figi itp)
    3. rozgrzac w mikrofalowce (chwila!) czekolade (gorzka od Wedla) z lyzka swiezego masla
    4. wylac mase na blat, ulozyc bakalie
    5.gotowe!

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Ja dla odmiany podam przepis na najłatwiejszy mazurek dla łakomczuchów. Od razu uprzedzam że jest słodki, i to bardzo. Ale przepyszny.
    Spody do mazurka - wiadomo, każdy ma swój ulubiony przepis. Na to daję kajmak (smak toffi) i ozdabiam świątecznie.A kajmak uzyskuję gotując przez 2 godziny dwie puszki mleka skondensowanego słodzonego. Puszki zamknięte! i całkowicie zanurzone w wodzie. Po dwóch godzinach otwieram i zawartość przelewam (jest dosyć gęsta) na ciasto. Jest to porcja na normalną blachę do pieczenia.

Strona 2 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony