dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 53
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1048
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    do tego dla zrównoważenia smaków - mocna czarna kawa:


  2. #1002

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    co... za małe te porcje?

  4. #1004

    Domyślnie

    Tak mi ślinianki pracują, że rzeczywiście może zabraknąć tych pyszności

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabula
    Tak mi ślinianki pracują, że rzeczywiście może zabraknąć tych pyszności
    Gaba jest żarłokiem, gaba jest żarłokiem!!

  6. #1006

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    no juz sie na mnie nie bocz

    Trochę czekoladki wczesnym popołudniem?


  8. #1008

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo, ale akurat za czekoladą nie przepadam...no,chyba że nie ma już nic innego...

  9. #1009

    Domyślnie

    Przesyłam kilka zdjęć śniadań które mają dzieci w szkołach w Japonii - To się nie tyle je co na to patrzy się podziwia





    dobry sposób na niejadka - na pewno nie zapomni zjeść śniadania w szkole jak będzie się zastanawiało jaki obrazek będzie przedstawiał dzisiaj

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    Przesyłam kilka zdjęć śniadań które mają dzieci w szkołach w Japonii - To się nie tyle je co na to patrzy się podziwia ...
    mamusie w domach przygotowują, kolejny wyścig, kto ma ładniejsze... nazywa się to "obento".

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Aneczkab
    Przesyłam kilka zdjęć śniadań które mają dzieci w szkołach w Japonii - To się nie tyle je co na to patrzy się podziwia ...
    mamusie w domach przygotowują, kolejny wyścig, kto ma ładniejsze... nazywa się to "obento".
    A możliwe.
    Ale chyba lepsze to niż znaleźć w plecaku dziecka 3 spleśniałe kanapki sprzed tygodnia

  12. #1012

    Domyślnie

    Żaden problem robić to u nas, w niektórych sklepach osiągalne są już komponenty do przyrządzania sushi. Aby się tylko komuś chciało, potrzeba trochę zmysłu artystycznego i ... przekonania, że na przerwie dzieciak zje coś takiego (pałeczkami raczej) niż kanapkę z serem przegryzaną jabłkiem. Ooops - w dzisiejszych czasach chyba kanapek z serem przegryzanych jabłkiem już pewnie nie ma, są batony zapijane Colą. Reklamy TV skutecznie propagują taki styl jedzenia

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Żaden problem robić to u nas, w niektórych sklepach osiągalne są już komponenty do przyrządzania sushi. Aby się tylko komuś chciało, potrzeba trochę zmysłu artystycznego i ... przekonania, że na przerwie dzieciak zje coś takiego (pałeczkami raczej) niż kanapkę z serem przegryzaną jabłkiem. Ooops - w dzisiejszych czasach chyba kanapek z serem przegryzanych jabłkiem już pewnie nie ma, są batony zapijane Colą. Reklamy TV skutecznie propagują taki styl jedzenia
    Oj to nie tylko sushi i pałeczki. Ale fakt - wyobraźnia jest potrzebna. Bo misia z ryżu na słodko z jagodowymi oczkami każde dziecko kolorową łyżeczką zje ze smakiem. Tak samo jak ziemniaczki i uszka z kotlecików.
    A batona i cole dzieci wybierają bo mają dosyć jedzenia ciągle i ciągle mdłych kanapek z serem.
    A taki obiadek "obrazkowy" jest z całą pewnością zdrowszy niż kanapka z serem (i nawet z jabłkiem).

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    ... misia z ryżu na słodko z jagodowymi oczkami każde dziecko kolorową łyżeczką zje ze smakiem. Tak samo jak ziemniaczki i uszka z kotlecików...
    widzisz gdzieś na tych zdjęciach ziemniaczki? a założę się, że ten miś nie jest na słodko...

    mają dosyć jedzenia ciągle i ciągle mdłych kanapek z serem
    i tu się zgodzę, kanapka kanapce nierówna. Jak wybieramy się gdzieś w dłuższą podróż samochodem, to preferuję kanapki zrobione przez moją Małżonkę, niż najlepsze hamburgery, czy batony w przydrożnych barach. Jak ona zrobi kanapkę, to nie ma ... we wsi... Ale to też się trzeba przyłożyć.

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Aneczkab
    ... misia z ryżu na słodko z jagodowymi oczkami każde dziecko kolorową łyżeczką zje ze smakiem. Tak samo jak ziemniaczki i uszka z kotlecików...
    widzisz gdzieś na tych zdjęciach ziemniaczki? a założę się, że ten miś nie jest na słodko...
    .
    Ale ja nie mówię że ma się robić kopie tych zdjęć. Ale przecież można zrobić jakąś postać z jakiś bardziej "swojskich" produktów a dzieci też lubią słone rzeczy - i z nich można robić.
    Odbieram wrażenie jakbyś na siłę starał się udowodnić że takie coś w Polsce nie wyjdzie bo jest z góry złe. A przecież dużo jest książek typu 'dania dla dzieci' w których są wzory "figurek z jedzenia" - tylko jakoś nikt nie wpadł na to by dziecku do szkoły dać coś innego niż kanapka - bo kanapka po prostu musi być i basta - i nie ważne że dzieci mogą tego nie lubić albo mają tego po prostu dosyć.
    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Aneczkab
    mają dosyć jedzenia ciągle i ciągle mdłych kanapek z serem
    i tu się zgodzę, kanapka kanapce nierówna. Jak wybieramy się gdzieś w dłuższą podróż samochodem, to preferuję kanapki zrobione przez moją Małżonkę, niż najlepsze hamburgery, czy batony w przydrożnych barach. Jak ona zrobi kanapkę, to nie ma ... we wsi... Ale to też się trzeba przyłożyć.
    Ale nie wziąłeś pod uwagę że "żona" to nie "matka" i to co robi żona musi smakować (przynajmniej przez pierwsze 20 lat ), natomiast matka robi ciągle to samo i zmusza do jedzenia rzeczy mniej dobrych i ciągle robi to samo

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    ... natomiast matka robi ciągle to samo i zmusza do jedzenia rzeczy mniej dobrych i ciągle robi to samo
    jak jest gupia, to niech tak robi.

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Aneczkab
    ... natomiast matka robi ciągle to samo i zmusza do jedzenia rzeczy mniej dobrych i ciągle robi to samo
    jak jest gupia, to niech tak robi.
    Eh - ja bym może nie używała tak poważnych określeń.
    Ja nigdy nie miałam problemów z tematem "co dziś na obiad" - mój Małżonek nawet momentami bywa zły że daje mu "zbyt duży wybór" bo zawsze mam pomysł na coś dobrego ale nie uważam że kobiety które nie mają pomysłu są głupie.
    Człowiekowi czasami brak pomysłu na smaczną odmianę - dlatego podesłałam te zdjęcia. Ty nie robisz dziecku śniadania do szkoły albo jeśli robisz to pewnie Twoje potomstwo może boi się powiedzieć że ma dosyć? (nie wiem, nie wnikam) ale obrażanie kogokolwiek uważam za nie właściwe.
    Tak czy inaczej jeśli nie robisz śniadań albo już nie chodzisz pewnie do szkoły to nie znajdujesz się w żadnej grupie docelowej do której kierowałam propozycje i zapewne nie masz podstaw by ją negować ani w jakikolwiek sposób kwestionować.
    Pozdrawiam

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    ... nie uważam że kobiety które nie mają pomysłu są głupie...
    No już dobrze dobrze, nazwijmy to brakiem wyobraźni. Albo czasu. Zamieściłaś ładne obrazki i cieszymy się z tego i wystarczy, bo dyskusja zajdzie za daleko, a właśnie czasu na dywagacje mi troszkę teraz brak. Pa.

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    he he - dobre te misie....


    juz widze siebie: robiąca rono dzieciom takie sztuczki na śniadanie....oczywiście zakładając że wstane godzinę wczesniej niż zwykle...

    a moje kochane wyjątkowe i wdzięcznie dzieci po kilku przerwach biegania z plecakiem po szkole wyjmą sobie pieczołowicie przygotowywany przez idealna mamusie posiłek idealnie wywazony pod względem odzywczym i estetycznym...
    a po otworzeniu pudełaczka oczka temu misiu odpadna - uszko przesunie sie na miejsce nieodkrytego odbytu, rączki pourywane - jednym słowej różowosina mamałyga...
    i zatęsknią za kanapka z serem...i przaśną normalnością czyli chlebkiem na zakwasie z mazdamerem i ogórkiem kiszonym....
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... no dobra, nie tylko przeca kobiety w kuchni biegają

    ... coś także dla facetów na sobotnie popołudnie do roboty się znajdzie, żeby kolację "na dwoje" własnoręcznie przygotować, flaszeczkę winka do własciwej temperatury schłodzić, a i miast żarówy świece na jadalnym stole zapalić
    produkty łatwo dostępne a wykonanie to zupełna łatwizna

    Gicz wołowa w papryce
    składniki:
    2 kawałki giczy wołowej (około 1/2 kg)
    1 szklanka czerwonego wytrawnego wina
    1 szklanka czystego bulionu warzywnego
    1 szklanka czystego bulionu wołowego
    3 słodkie papryki
    10 dkg grzybów portabello (mogą być pieczarki)
    1/2 średniej białej cebuli
    1/2 średniej czerwonej cebuli
    1/2 główki czosnku
    1 cała suszona cayenne
    2 gałązki świeżego rozmarynu
    3 łyżki oliwy
    1 łyżka masła
    sól i pieprz do smaku



    sposób przygotowania:
    Rozgrzewamy w brytwance łyżkę oliwy i obsmażamy mięso z obu stron na jasno brązowy kolor. Podlewamy na przemian winem i bulionem i dusimy mięso, aż będzie miękkie (około 2 godzin).
    Pod koniec duszenia dodajemy suszoną paprykę i rozmaryn.
    Paprykę kroimy w podłużne paski, cebulę w półtalarki, grzyby na ćwiartki, ząbki czosnku na połowę.
    Rozgrzewamy na patelni pozostałą oliwę z masłem i dusimy pokrajane warzywa przez około 10 minut.
    Dodajemy warzywa do mięsa i dusimy jeszcze razem przez następne 5 - 10 minut.



    ... można podawać z gorącym czosnkowym pieczywem

    Smacznego

    ps - doskonale smakuje do tego zupa cebulowa, na rozgrzewkę i pierwsze danie
    unde venis et quo tendis

Strona 51 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony