dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: macie zmywarkę?

Głosujących
331. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak, mam i sobie chwalę

    180 54,38%
  • nie mam i dobrze mi z tym

    11 3,32%
  • zamierzam mieć

    132 39,88%
  • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję

    8 2,42%
  • mam, ale wolę ręcznie zmywać

    0 0%
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 310
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam,
    W ciągu majbliższych 5 lat nie będzie u nas kanalizacji.w takim razie czy jest sens kupowac zmywarke?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka ?

    Może uściślisz swoje wątpliwości.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Zmywarka pochłania wiecej wody, przynajmniej tak mi sie wydaje.
    A wtedy - wywóz szamba co pare dni?

  4. #4

    Domyślnie

    Jest dokładnie odwrotnie. Zmywanie w zmywarce na cały wsad to 10-15 litrów wody. Gdyby chcieć umyć taką ilość garów pod bieżącą wodą to zużycie byłoby 4 krotnie większe. Nie wahaj się ani przez chwilę!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    No cóż. Można myć ręcznie naczynia nad wyraz oszczednie. Można i "rozrzutnie" wykorzystywać zmywarkę np. napełniając ją statkami do połowy pojemności. Ale generalnie zmywarka nie pobiera więcej wody niż podczas typowego mycia ręcznego.
    To, oraz oszczedność energii i przede wszystkim czasu jest argumentami przemawiającymi za zakupem. Nie bez znaczenia jest też "prawie, że wyparzanie naczyń"
    Czy nie zastananawiałaś się nad biologiczną lub korzeniową oczyszczalnią ścieków? Jest wiele wypowiedzi na ten temat na forum. Wiele rad miast/gmin dofinansowuje takie indywidualne inwestycje.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    przedmowca ma racje, zmywarki sa ekonomiczniejsze

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, a jakie zmywary Wy macie?

  8. #8

    Domyślnie

    Iwonko oczywiście że zmywarka jest świetna. Proponuję zastanowić się tylko nad rodzajem. My mamy taką Simensa z możliwością zmywania połowy wkładu. W ciągu tygodnia zmywa jeden kosz a w weekendy i jak są goście wtedy oba kosze. Co prawda taka zmywarka kosztuje około 3tys. ale naprawdę warto. Zmywanie z jednego kosza to oszczędność na proszku i głównie na wodzie. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Nie polecam żadnego konkretnego typu, ale przy sprawdzaniu oferty zwróć koniecznie uwagę na głośność podczas pracy. Głośna zmywarka potrafi być uciążliwa. Nasza zmywarka niestety pracuje tak że trzeba zamykac drzwi od kuchni. Znajomi mają Bosha który jest cichszy od lodówki.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam Whirpool tez z funkcja 1/2 kosza. Rodzina trzyosobowa - przez 4 lata użyłam funkcji półkosza 1 raz żeby sprawdzić jak działa.
    Prawie zawsze mam pełny wsad do mycia. Jeżeli nie- nie robię dramatu i załączam zmywarkę następnego dnia.
    Jak będę kupowała nową to raczej jestem gotowa dopłacić za wyższe temperatury niż 1/2 kosza. Tak samo wydaje mi się nieporozumieniem zmywarka małogabarytowa tzn. mniej niż 60 cm szerokości.

  11. #11

    Domyślnie

    Faktycznie dużo funkcji podnosi koszt (różne temperatury, pół wkładu). Ale warto. Np. przy dwóch osobach i niegotowaniu codziennie obiadu tych naczyń nie ma zbyt wiele. Ale nawet i tych niewielu nie ma komu zmywać. Co do zmywania co drugi dzień - to nie dla mnie. Nie lubię jak brudne naczynia zostają z dnia na dzień. Poza tym jeszcze jedno - przy zmywarce trzeba mieć więcej naczyń. Co do odgłosów zmywania - może i któreś hałasują ale nasza tylko cichutko "szmerzy" - naprawdę jest niezła. Słyszałam od znajomych, że są również zmywarki które nie tylko hałasują ale i "spacerują". Nie widziałam tego jednak na własne oczy!!!

  12. #12

    Domyślnie

    1.przy codziennym gotowaniu w domu dla rodziny 4 osobowej zmywarka 60 cm szer. jest akurat.
    2.Polowa wsadu chyba tylko przy mniejszej liczbie osob.
    3.Uzywam tylko jednego programu i jestem zdania, ze wiecej to po prostu dojenie klienta.
    4.zuzycie wody spada o polowe z chwila zainstalowania zmywarki
    5.NIE MA ZYCIA BEZ ZMYWARKI!

  13. #13

    Domyślnie

    Ja używam różnych programów. Prawda, że najczęściej jest jeden w użyciu, ale szkoda mi porcelanowej zastawy torturować na 60 stopni - więc korzystam z programu do delikatnych naczyń ( chyba 50 stopni i trwa ok. 40 minut)- co w przyopadku obslugiwania gości w liczbie powiedzmy 12 jest bardzo praktyczne.
    U mnie standartowy program trwa na pewno sporo powyzej godziny.
    A jeżeli chodzi o wysokie temperatury - garnki, patelnie "odrzywają; jak je od czasu do czasu mocniej potraktować.
    Duzo w tym racji, ze ilosc naczyn nie zalezy tok bardzo od jednej czy dwóch osób wiecej ale przede wszystkim, czy sie w domu gotuje.
    Każdy wybierze, to co mu odpowiada. Myślę, że urok tego forum polega na poznaniu różnych "punktów widzenia na miejsce patrzenia" Pozdrawiam, i życzę wielu przyjemnych chwil (także w czasie gdy zmywa zmywarka)

  14. #14

    Domyślnie

    coż to za życie - być patelnią ale jeżel już to "odżywają" sorki

  15. #15

    Domyślnie

    Zmywarka, poza tym że oszczedza wodę (fakt!), oszczędza MNÓSTWO twojego cennego czasu.
    Ale ma też jeszce jedną zaletę, pozaekonomiczną: masz w kuchni porządek! Brudne naczynia wkładasz prosto do zmywary, gdzie czekają zamknięte na wieczorną rundę mycia. Zwłaszcza przy otwartej na pokój kuchni jest to nieoceniona zaleta!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-10 15:06 ]</font>

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jeszcze jest jedno czego nie lubię a jest to:
    mycie zlewu po myciu naczyń

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję, przekonaliście mnie. Kupuję zmywarke !!!
    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Używam zmywarek (w róznych mieszkaniach) od ponad 8 lat i NIE WYOBRAŻAM sobie życia bez niej. Nawet jeśli miałaby pobierać więcej wody i energii (a tak akurat nie jest) to i tak bym ją miał, bo OSZCZĘDZA CZAS !
    Rodzaj zmywarki należy dobrać do warunków panujących w domu:
    - ilość członków rodziny (ilość brudnych naczyń dziennie)
    - częstość wizyt gości (jak wyżej tylko okazyjnie)
    - miejsce zmywarki (jeśli kuchnia otwarta na salon to musi być cicha, jeśli kuchnia zamknięta to głośność nie ma znaczenia)

    Ja zamiast funkcji połowy wsadu wolę zraszanie. Przy połowie wsadu pod koniec dnia włączam zraszanie i na drugi dzień dopełniam i wtedy włączam odpowiedni program. Używamy dwóch, do mocno brudnych i słabo brudnych naczyń.

    Zgadzam się z tym kto powiedział, że BEZ ZMYWARKI NIE MA ŻYCIA !!!

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Ma i Maco
    MAJĄ BEZAPELACYJNIE CAŁKOWITĄ RACJĘ.
    Zmywarka to najważniejszy sprzęt AGD w domu !!!
    Użyawana jest najczęściej ze wszystkich sprzętów no oczywiście z wyjątkiem lodówki. Czy wiecie że zmywarki poza swoja podstawową funkcją uratowały nie jedno małżeństwo od rozwodu ???

    Pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jeszcze tylko małe przemyślenia o rzeczach które wypadałoby brać pod uwagę przy wyborze zmywarki to:

    -cicha praca
    -możliwość zasilania ciepłą wodą
    -możliwość mycia przy temp. 70 oC lub więcej
    -możliwość mycia 1/2 wsadu
    -włącznik czasowy załączający maszynę w taryfie nocnej prądu
    -małych zmywarek raczej nie polecam nie mieszczą się w nich duże elementy jak np. : ruszt od kuchni gazowej, suszarka na talerze, półki i szufladki z lodówki itp. Pamiętajcie że w zmywarce można myć nie tylko naczynia, powyżej to tylko kilka przykładów. Szkoda tylko że moja mikrofala się nie mieści do zmywarki bo chętnie bym i ją w niej mył
    -polecam zmywarki z programatorami elektronicznymi (bez części mechanicznych) z uwagi na praktycznie nieograniczona trwałość.
    -niezły jest również samoczyszczący się filtr

    Pozdrawiam



Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony