dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: macie zmywarkę?

Głosujących
331. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak, mam i sobie chwalę

    180 54,38%
  • nie mam i dobrze mi z tym

    11 3,32%
  • zamierzam mieć

    132 39,88%
  • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję

    8 2,42%
  • mam, ale wolę ręcznie zmywać

    0 0%
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 310
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Mam w domu 8 szklanek. Od rana już wszystkie brudne. I teraz wpada kolega na kawe!!! Uruchamiam zmywarkę i czekam aż się umyją? Stracę kolegę!

  2. #22

    Domyślnie

    Są zmywarki, któych program szybkiego mycia trwa 25 min. Kolega chyba poczeka??

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    On 2003-04-11 16:39, Anonymous wrote:
    Mam w domu 8 szklanek. Od rana już wszystkie brudne. I teraz wpada kolega na kawe!!! Uruchamiam zmywarkę i czekam aż się umyją? Stracę kolegę!
    Przy tak ogromnym zapotrzebowaniu na zastawę proponuję kubeczki jednorazowe

    W moim przypadku zmywarka z pełnym wsadem chodzi od 1 do 4 razy dziennie.

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Inwestor, to kiedy u Ciebie są te imprezki, po których tak się ta biedna zmywarka musi napracowac??? I jeszcze jeden niewątpliwie istotny argument za zmywarką - piękne niezniszczone dłonie potencjalnych zmywających. Kiedy po urlopie wychowawczym wróciłam do pracy, podzieliliśmy z mężem obowiązki domowe: ja - gotuję, mąż zmywa. I nie ma żadnego zostawiania do dnia następnego. Po kilku razach, kiedy to małżonek (muszę przyznać, nad wyraz obowiązkowy) kończył zmywanie o 3 rano - pojawiła się w domu zmywarka. I nie ja ją kupiłam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Luśka
    Nie ma tak dobrze już nie pamiętam kiedy była u mnie "imprezka". Większe zmywania to głównie święta i weekend'y. Wtedy naprawdę można docenić co to jest zmywarka jak jest góra talerzy, półmisków, garów, brytfann itp. do zmywania. W dni powszednie zmywarka pracuje 1 raz czasem 2 razy. Przy pięcio-osobowej rodzinie i gotowaniu obiadów w domu (zupa + drugie danie) do tego śniadanko i kolacja nie ma problemu z zapewnieniem zmywarce takiego przerobu jak napisałem.
    Całkowicie zgadzam się z Tobą że zmywarka bardziej niż jakakolwiek pielęgnacja przyczynia się do utrzymania urody dłoni naszych szanownych Pań domu. Sprawą której również nie można pominąć to znaczący spadek liczby awantur i sporów o to czyja to dzisiaj kolej na zmywanie - wspominałem już o tym pisząc o spadku liczby rozwodów. Przy takich ilościach garów jak wspomniałem jest to naprawdę problem którego nie można bagatelizować.
    Kurcze jest jakaś głębsza myśl w tym co napisałaś, bo u mnie również zmywarka została zakupiona przez brzydką płeć

    Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A jak sobie radzicie z myciem delikatnej porcelany, np. ręcznie malowanej. W zmywarce to szybko by zniszczało. Z tego powodu mój mąż żąda w kuchni dwukomorowego zlewozmywaka z ociekaczem, niezależnie od zmywarki (to zresztą jego domena ). Osobiście nie chcę się zgodzić na takie marnowanie powierzchi blatu...
    Po imprezie rodzinnej nasz ślubny serwis wymaga kilkugodzinnego ręcznego mycia. Może macie jakieś sugestie? Może są jakieś programy zmymarkach na takie okazje?
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Gaga
    Oczywiście, że zmywarki mają programy do zmywania delikatnej zastawy i kryształów. Z mojego skromnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć że zastawa umyta i wycierana ręcznie nie ma żadnych szans ze zmywarką, gdzie dodawane są specjalne środki zmiękczające wodę (eliminuje to białawy nalot) i obniżające napięcie powierzchniowe (eliminuje to ślady kropel). Jak pierwszy raz wyjmowałem wysuszone po myciu kryształowe kieliszki ze zmywarki to nawet mi się nie śniło że mogą one tak wyglądać. Aby ręcznie doprowadzić je do takiego stanu to chyba bym musiał je najpierw osuszać bibułą a potem nie wiadomo ile czasu polerować delikatną ścieraczką. Ręczne mycie przy nowoczesnych zmywarkach naprawdę nie ma szans. Osobiście pamiętam jeszcze jak wyglądały kiedyś, w czasach gdy nie miałem zmywarki osmolone i poprzypalane patelnie była to sprawa nie do wyczyszczenia, aktualnie jestem w posiadaniu 2 szt. patelni teflonowanych które już są używane (intensywnie) od ok. 1,5 roku i poza zadrapaniami od widelca i noża wyglądają jak nowe, bez zmywarki to jest niemożliwe do osiągnięcia. Chcę jeszcze tylko dodać że gdy nie miałem zmywarki typowo patelnia wytrzymywała u mnie max do 1 roku.
    Naprawdę polecam zakup zmywarki, nie znam żadnej osoby która po zakupie byłaby niezadowolona.
    Pozdrawiam

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Inwestor, dzięki za odpowiedź. Dodam tylko, że ja mam już zmywarkę od kilku lat, nikt nie musi mnie namawiać na zakup. Boję się tylko o ten serwis (ręcznie malowany), że po kilku latach ten wzorek zniknie. Dlatego mąż myje go ręcznie - i zniechęca mnie do organizowania licznych imprez rodzinnych . Pytam się o nowe programy, bo moja zmywarka ma ok. 5 lat i może coś nowego jest na rynku?
    A zatem - czy w Waszych nowych zmywarkach nie ścierają się wzorki ręcznie malowane na porcelanie?
    Jeśli tak - to mam ogromną prośbę - podajcie typy zmywarek. Ja uratuję trochę blatu w kuchni, a mój ślubny będzie bardzo bardzo szczęśliwy )
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam BOSHA 4 letniego i ręcznie malowane kubki powolutku tracą wzorki... nie zależny nam na nich bardzo więc myjemy w zmywarce ale widać, że schodzi.
    Tez jestem ciekaw czy ten najnowsze mają coś takiego jak program na delikatne naczynia ?

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamila.tr

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Moi teściowie mają zmywarkę od około roku i zauważyłam, że zniszczyły im się naczynia, szczególnie te z duralexu - zmatowiały i mają biały nalot. Czy to wina zmywarki, czy złego użytkowania? Mój mąż bardzo namawia mnie na zakup zmywarki, ale ja obawiam się tych zniszczeń oraz tego, że mam za mało tależy, aby ją zapełnić. Co Wy na to?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Posiadam zmywarkę f-my Whirlpool ( http://www.whirlpool.pl/)
    Jest to model już ponad 3 letni posiada on jednak specjalny program do mycia delikatnych naczyń. Różnica w tym programie polega chyba głównie na tym, że mycie odbywa się w niższej temperaturze (40oC) i trwa krócej. Wydaje mi się że niszczenie naczyń powodowane jest wyłacznie przez bardzo agresywne chemicznie środki czyszczące stosowane w zmywarkach oraz wysoką temperaturę mycia 60 oC i więcej. Sama metoda mycia w zmywarce nie powinna powodować żadnych uszkodzeń bo jest to poprostu polewanie naczyń strumieniami wody ze środkami myjącymi bez jakiegokolwiek oddziaływania mechanicznego typu szczotka, ostra ścierka itp. Płukanie naczyń również nie powinno niekorzystnie wpływać na naczynia bo to woda + delikatne środki obniżające napięcie powierzchniowe tzw. nabłyszczacze. Sól do zmiękczania wody chyba również nie ma wpływu na niszczenie naczyń, jej zadaniem jest głównie obniżenie twardości wody bo wtedy proszki o wiele lepiej myją i nie osadza się kamień kotłowy na grzałkach. Więc chyba cały problem powinien ustąpić jeśli do zmywania delikatnej porcelany nie będziemy stosować zwykłych proszków do zmywania tylko specjalne płyny lub proszki do naczyń delikatnych. Nie wiem czy w sprzedaży występują takie produkty do zmywarek, jak do tej pory ich nie potrzebowałem. A może by zamiast proszku wlać odrobinę "LUDWIKA" (tylko nie za dużo bo wyjdzie bokami piana)

    Pozdrawiam

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    On 2003-04-14 13:29, Kamila.tr wrote:
    Moi teściowie mają zmywarkę od około roku i zauważyłam, że zniszczyły im się naczynia, szczególnie te z duralexu - zmatowiały i mają biały nalot. Czy to wina zmywarki, czy złego użytkowania? Mój mąż bardzo namawia mnie na zakup zmywarki, ale ja obawiam się tych zniszczeń oraz tego, że mam za mało tależy, aby ją zapełnić. Co Wy na to?
    Kamila biały nalot i zmatowienie może być powodowane złym ustawieniem dozowania soli i/lub nabłyszczacza. Dozowanie nastawia się samemu specjalnymi pokrętłami po zainstalowaniu zmywarki. Chodzi o to aby dozowanie tych środków dostosowane było do twardości wody w Twoim domu. Nie zaobserwowałem na moich naczyniach z tzw. duralexu efektów o których piszesz. Zaobserwowałem natomiast że po pewnym czasie mycia w zmywarce ze szklanych malowanych talerzy zaczyna zchodzić namalowany wzór. Myślę że jest to efekt tego że myje wszystko razem w temp. 70oC bez wnikania i sortowania na naczynia delikatne lub nie. Generalnie naczynia nadające się do mycia w zmywarkach są oznaczane specjalnym znakiem przez producentów. Mycie naczyń nie przystosowanych do zmywarek zawsze niesie pewne ryzyko zniszczenia. Jest wiele róznych rzeczy których nie powinno się w zmywarce myć np. elementy aluminiowe, sztućce z drewnianymi trzonkami itp.

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    mozna kupic zmywarke uzywana juz za 400-600 posiadam taka juz 3 lata i wszyscy moi znajomi tez wszyscy sa zadowoleni ...

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników zmywarek;
    Czy przed włożeniem naczyń do zmywarki spłukujecie je pod bieżącą wodą.
    Spotkałam się z czymś takim i wydaje mi się, że ma się to nijak do oszczędzania wody.
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Generalnie nie, wyrzucam za to resztki i zdarza mi się odkoparzyć garnki z zaschniętego ranciku pozostałego po gotowaniu - zmywam je razem ze wszystkim, nie specjalnym programem i zmywarka z rancikiem sobie nie zawsze radzi, szczególnie w jednym takim stalowym z grubym dnem.

  16. #36

    Domyślnie

    Sporadycznie przepłukuję patelnie, gdy zostało na nich dużo tłuszczu.

  17. #37
    ikke2
    Guest
    ikke2

    Domyślnie zmywarki

    widze, ze temat wrocil; wiec pochwale sie, ze mam 2 zmywarki -jedna na lewo jedna na prawo od zlewu!
    po co?
    ano po to aby uniknąć rozpakowywania! bierzemy naczynia z umytej zmywarki a brudy wrzucamy do drugiej... jak się napełni to włączamy pranie i rozpakowujemy pozostałych KILKA naczyń z tej pierwszej...
    czy nie mądre?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    W 1991 roku zwolniono z pracy moją żonę wypłacająć jej 3 pensje. Zaczeliśmy się wszyscy zastanawiać co robić. "Wpuścić" w dom czyli przejeść, czy zainwestować w mieszkanie. Po długiej dyskusji z trójką dzieci doszliśmy do wniosku, że kupujemy zmywarkę. Działała ponad 12 lat. Dziś dzieci "wyszły" z domu, a my kupiliśmy nową zmywarkę, bo naprawa starej była droższa. Bez zmywarki nie ma życia.
    Delikatną porcelanę myjemy ręcznie. Kolorki niszczone są przez agresywne środki myjące. Program nie ma tu nic do rzeczy.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Ikke2:
    A po co Ci w takim razie zlew?????????

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Myslę, żeby umyć ręce po wstawianiu brudnych naczyń do zmywarek. Ale może się mylę?

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony