dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: macie zmywarkę?

Głosujących
331. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak, mam i sobie chwalę

    180 54,38%
  • nie mam i dobrze mi z tym

    11 3,32%
  • zamierzam mieć

    132 39,88%
  • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję

    8 2,42%
  • mam, ale wolę ręcznie zmywać

    0 0%
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 310
  1. #41
    ikke2
    Guest
    ikke2

    Domyślnie bez zlewu ani ani

    aby umyć - duze garnki/mam 4 dzieci/,wok, patelnię, deske drewniana, pojemniki plastikowe, duze, ostre noże /gorąca woda zmywarki-tępi je/, drewniane, ozdobne misy itp...

  2. #42

    Domyślnie

    Po wprowadzeniu się do nowego domu (w czerwcu tego roku) w kuchni pojawiła się zmywarka w zabudowie. Dziś (2 miesiące później) nie wyobrażam sobie jak ja mogłam przedtem żyć bez tego bezcennego urządzenia. Kuchnię mam otwartą na salon, dzieci dwójkę + nas dwójka, a w kuchni porządek, jakby się tam w ogóle nie przygotowywało posiłków. Wszystko wędruje od razu do zmywarki. Jest to zmywarka Candy szer. 45 cm. Chodzi (przy dwu daniowych obiadach) 1-2 razy dziennie. Oczywiście jak nie ma pełnego wsadu to naczynia zostają na dzień następny w zmywarce, wtedy włączam „zraszanie”.
    Nie płuczę naczyń przed włożeniem do zmywarki, ale resztki jedzenia wędrują do kosza.

    Zmywarka zabudowana zaraz przy zlewozmywaku. Przy zmywarce jednokomorowy zlewozmywak jest wystarczający do mycia drewnianych rzeczy i plastików, noży itp.
    http://foto.onet.pl/upload/31/64/_139700_n.jpg

  3. #43

    Domyślnie

    Ciekawe czy większość z Was ma zmywarki zabudowane, czy tzw. wolnostojące.
    Sam oczywiście chciałbym mieć zabudowaną, ale we wszystkich firmach zdumiał mnie parametr głośności - otóż te do zabudowy są najczęściej od ca. 10-12 decybeli głośniejsze. Wydaje mi się to trochę dziwne, mogę tylko podejrzewać, że próby tych ostatnich odbywają się bez zewnętrznej, meblowej zabudowy i ta tłumi dodatkowo hałas.
    Czy mógłby mnie ktoś z Was oświecić???

  4. #44

    Domyślnie

    Zabudowana w całości (bez panelu na zewnątrz) zmywarka po skończeniu zmywania piszczy, żeby dać znać, że to już koniec. Nie wiem jak innym, ale mnie to by strasznie przeszkadzało. Często zmywanie włączamy na koniec dnia i idziemy spać. Zmywarka moich rodziców umarłego by obudziła. Co gorsza zachowuje się jak budzik, jak się jej nie wyłączy, to powtarza.

  5. #45

    Domyślnie zmywarka- prawda i mity

    kto ma zmywarkę
    kto sobie chwali
    czy to potrzebny sprzęt
    czy wyrzucone pieniądze
    czy prawdą jest że do mycia w zmywarce naczynia trzeba opłukać
    czy?

    proszę o opinie
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  6. #46

    Domyślnie

    Wszyscy znajomi, któzy mają chwalą sobie zmywarkę, choć podkreślają, że trzeba się nauczyć korzystać (kilka kompletów naczyń, nie włączać wieczorem bo hałasuje itp.).
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    do zakupu zmywarki zostalem praktycznie zmuszony ( wypadek zony)
    ale dzisiaj nie wyobrazamy sobie domu bez zmywarki ma same zalety ( wad nie zauwazylem ) firma bosch mysle ze byl to dobry wybor.

  9. #49

    Domyślnie

    Mam, bardzo sobie chwalę. Mam 4 lata i żałuję, że nie kupiłem wcześniej. Fakty i mity.... nie zauważyłem znaczącego wzrostu zużycia prądu, zauważyłem mniejsze zużycie ciepłej wody (mieszkam na razie w bloku). Nie jest specjalnie głośna, ale lepiej kupić (tak mam) z możliwością opóźnionego włączenia, by myła jak nas w domu nie ma. Myje najbrudniejsze, przypalone naczynia. Nie myje zaschniętego jajka.
    Candy CD797

    Arek

  10. #50

    Domyślnie

    Jadna z lepszych rzeczy, jakie człowiek wymyślił do kuchni!
    Do życia codziennego potrzeba mając zmywarkę większej ilosci naczyń, ale za to nie marnujesz czasu przy zlewie. Spłukać lub wyrzucić do kosza oczywiście trzeba resztki pozostałe na talerzu a potem naczynka do zmywary, bzyk programik i załatwione

  11. #51

    Domyślnie

    Nie mam ale w nowym domu prawdopodobnie będzie. Po przeczytaniu powyższych opinii jestem pewna,że napewno będzie .Tylko nie wiem jakiej firmy .Proszę o opinie.

  12. #52

    Domyślnie

    Kiedyś wydawała się niepotrzebna. Teraz mamy i będzie strasznie jak się kiedyś popsuje. Płukać naczyń nie trzeba - wystarczy zgarnąć resztki. Używamy praktycznie jednego programu.

  13. #53

    Domyślnie

    Ja miałma taką sytuację: moja kuchnia (meble i sprzęt) nie mają więcej niż 3 lata, ponadto były mało wykorzystywane, więc po przeprowadzeniu się do nowego domu pasowały jak ulał. Tym bardziej , że nawet układ kuchni świetnie wypadł z poprzednim, nie było za dużo przycinania i dorabiania. Pierwsze co wjechało do nowej kuchni to właśnie zmywarka. Mąż miał juz chyba dość wysłuchiwania jęków i narzekań po kaażdym obiedzie i mimo, że reszta kuchni dopiero przyjeżdżała partiami , ja już sobie zmywałam w zmywareczce. Nie ma co mówić,wolę po obiadku się chwilkę położyć i odpocząć niż stać nad zlewem.

  14. #54

    Domyślnie

    Mam Boscha, super, cichuteńko pracuje, nigdy w życiu nie doszłabym do takiej perfekcji czyszcząc szkło

    wady:
    - potwierdzam, nie myje np. przyschniętej jajecznicy
    - nie zawsze dobrze wszystko wypłuka z resztek brokułów, koperku itp
    - szkło (myślę to o szkle ogólnego użytku typu: kieliszki, szklanki) po wielorazowym myciu mogą mieć zarysowania

    Poza tym same plusy

  15. #55

    Domyślnie

    Więc jednak wady jakieś są
    a inne?
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  16. #56

    Domyślnie

    Jeśli cos umila życie to czemu nie. Przyłączam się do zwolenników zmywarek. Obecnie użytkujemy Siemensa a w nowym domku będziemy mieć Boscha. Nie wyobrażam sobie by nie mieć zmywarki. Mam dzięki niej więcej czasu, nie ma kłótni o to kto ma pozmywać. Faktycznie resztki zgarniać trzeba - opłukiwać tylko szczególnie wredne rzeczy np. jajecznicę, czasami resztki warzyw (szczególnie zielonych). Używam głównie jednego programu. Przy świątecznych porządkach czasami używam krótszych programów.
    JEDNYM SŁOWEM - ZMYWARKA POWINNA BYĆ.

  17. #57

    Domyślnie

    Czy ktoś ma zmywarkę o szerokości 45? Tak mam w projekcie kuchni i zastanawiam się czy nie będzie za mała. Nie chodzi mi tu o przepustowość bo gotuję tylko w weekendy ale o jakieś przedmioty, które się nie zmieszczą? Co zmywacie w zmywarkach poza naczyniami?

  18. #58

    Domyślnie

    W nowym domu jak najbardziej.
    Byle dalej od blokowisk !

  19. #59

    Domyślnie

    Szpulka, mam zmywarkę 45 cm, zmywam w niej wszystko, oprócz drewnianej łyżki i deseczki. W związku z tym starałam się zamienić te rzeczy na plastikowe i w efekcie ma m tylko 1 drewnianą łyżkę i 1 dużą drewnianą dechę. Nie posiadam rzeczy do zmywania o gabarytach, które by do zmywarki nie weszły, no nie licząc wysokiego wazonu, ale tu chodzi raczej o jego wysokość, która do zmywarki 60 cm też by nie weszła. Mieści się nawet duży gar do bigosu i duża patelnia (mimo długiej rączki) kwestia odpowiedniego ułożenia. A wogóle to nie wyobrażam sobie kuchni bez zmywarki, szczególnie w domu gdzie jest szambo lub trzeba płacić za wodę. Przy zmywaniu ręcznym zużywa się dużo więcej wody.

  20. #60

    Domyślnie

    szer. 45 cm, Bauknecht - działa bez zarzutów od ok. 4-5 lat, wszystkie domowe naczynia meszczą się do środka bez problemu

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony