dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy jest tu McGyver?

    Ewentulanie może być Słodowy.

    Powiedzcie, czy tylko naoglądałam się Vandamów i innych Segali, czy też w warunkach domowych mogę sobie wykonać jeden malutki spaw?

    Odspawał mi się pręt od suszarki do prania. Super glue okazał się bardziej super niż glue. No i kołacze mi się w głowie, że jakby tak nasypać siarki z zapałek, z czymś jeszcze pomieszać i podpalić, to że by się całkiem przystojnie zespawało. Tylko nie wiem z czym to trzeba pomieszać.

    Macie jakieś pomysły?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy jest tu McGyver?

    Cytat Napisał bratki
    No i kołacze mi się w głowie, że jakby tak nasypać siarki z zapałek, z czymś jeszcze pomieszać i podpalić, to że by się całkiem przystojnie zespawało. Tylko nie wiem z czym to trzeba pomieszać.
    Macie jakieś pomysły?

    No tak to rzeczywiscie tylko McGyver
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Idz do Ery...
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy jest tu McGyver?

    Cytat Napisał bratki
    Odspawał mi się pręt od suszarki do prania. Super glue okazał się bardziej super niż glue. No i kołacze mi się w głowie, że jakby tak nasypać siarki z zapałek, z czymś jeszcze pomieszać i podpalić, to że by się całkiem przystojnie zespawało. Tylko nie wiem z czym to trzeba pomieszać.
    najlepiej z benzyną, to oprócz dużego "pierdut !!" będzie całkiem fajny pożar


    a na poważnie
    z prętem suszarki nie wiadomo, tam jednak występują spore - jak na taką konstrukcję - obciążenia
    przy mniejszych może dałoby radę to jedynie zlutować


    ale są w handlu różne cuda i holajzy

    takie np. uszczelniacze do rur - dwa składniki międli się w palcach, po czym zalepia jak plasteliną; ponoć trzyma

    http://www.sciaga.pl/tekst/14058-15-klejenie_metali

    http://www.univarpoland.pl/kleje_przemyslowe.php




    McGyver zamknięty w celi do współwięźnia:
    - Ty, masz sznurówki ?
    - Nie...
    - Cholera.... nici z helikoptera.....
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie Re: Czy jest tu McGyver?

    Cytat Napisał bratki
    Ewentulanie może być Słodowy.

    Powiedzcie, czy tylko naoglądałam się Vandamów i innych Segali, czy też w warunkach domowych mogę sobie wykonać jeden malutki spaw?

    Odspawał mi się pręt od suszarki do prania. Super glue okazał się bardziej super niż glue. No i kołacze mi się w głowie, że jakby tak nasypać siarki z zapałek, z czymś jeszcze pomieszać i podpalić, to że by się całkiem przystojnie zespawało. Tylko nie wiem z czym to trzeba pomieszać.

    Macie jakieś pomysły?
    Myślisz zapewne o tak zwanym termicie, czyli mieszaninie pyłu aluminiowego i tlenku żelaza (Fe2O3). Obawiam się, że tym nie zespawasz. Jeśli już, to lutowanie twardym lutem. Potrzebny drut mosiężny i boraks. + oczywiście palnik.
    Doraźnie możesz zlepić poxipolem robiąc dość dużą "klopę".

  7. #7

    Domyślnie

    Ponury,

    dziękuję! Zrujnowałeś mi pomysł na rozrywkę , ale z rad skorzystam. Lutownicę odrzuciłam w przedbiegach, bo cyna miękka a tam wręcz dźwignia się tworzy.

    Spróbuję Epidianem podrzuconym w linku (nawet gdzieś w domu mam, tylko odkąd skleiłam sobie nim palce, to mało entuzjastycznie po niego sięgam )

    No i... znalazłam link, gdzie jest przepis na coś co mi chodziło po głowie, choć raczej z magnezu niż siarki (z siarki też jest, ale bardziej skomplikowany, i chyba niższa temperatura). Nie podaję adresu, bo tam dużo treści, które chyba nie powinny za bardzo krążyć.

    A pelerynę batmana lecę kupić już

  8. #8

    Domyślnie

    Tomku,
    rozminęłam się z Twoim wpisem - termit (termita?) też znalazłam, choć o trochę innym składzie. Nie będę urozmaicać życia sąsiadom. Będzie Epidian czy poxipol i duża klopa

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jest jeszcze taki poxipol w formie plasteliny. Nie pamiętam w tej chwili jak się nazywa. Będzie lepszy od poxipolu z tubki w tym przypadku. Spróbuj związać przed nałożeniem masy łączone elementy drutem.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja zrobiłem tak:
    owinąłem obydwa druty suszarki miedzianym drucikiem dosyć solidnie, powstała taka "kieszeń" na drut suszarkowy. Trudno to opisać trochę, obwiązałem po prostu wszystko drutem i całość zalutowałem lutownicą. Trzyma się i działa. Przy okazji zalutowane końcówki drutów suszarki nie korodują i nie ma szansy na spaskudzenie suszonych rzeczy rdzą. Trochę roboty, ale działa.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Warto końcówkę pręta zagiąć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #12

    Domyślnie

    Panowie, jestem pod wrażeniem! Dziękuję za wszystkie rady.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony