dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 120

Temat: kosztorys

  1. #101

    Domyślnie

    Mam pytanie - jeżeli w projekcie nie ma opisu ile jest ścian fundamentowych, ław fundamentowych, ścian działowych i nośnych itp, itd, to czy jestem w stanie (razem z Faciem oczywiście) policzyć to wszystko na podstawie kosztorysu, który SylwekW udostępnia???

    Tak się zdarzyło, że nie mamy w ogóle wykazu materiałów (no oprócz więźby i stali!!!).

    Pozdrawiam

  2. #102

    Domyślnie

    Mam pytanie - jeżeli w projekcie nie ma opisu ile jest ścian fundamentowych, ław fundamentowych, ścian działowych i nośnych itp, itd, to czy jestem w stanie (razem z Faciem oczywiście) policzyć to wszystko na podstawie kosztorysu, który SylwekW udostępnia???

    Tak się zdarzyło, że nie mamy w ogóle wykazu materiałów (no oprócz więźby i stali!!!).

    Pozdrawiam

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Mam pytanie - jeżeli w projekcie nie ma opisu ile jest ścian fundamentowych, ław fundamentowych, ścian działowych i nośnych itp, itd, to czy jestem w stanie (razem z Faciem oczywiście) policzyć to wszystko na podstawie kosztorysu, który SylwekW udostępnia???

    Tak się zdarzyło, że nie mamy w ogóle wykazu materiałów (no oprócz więźby i stali!!!).

    Pozdrawiam
    Jak masz projekt to jest on zapewne w takie skali, ze 1cm to 1m. Tak więc linija w dłoń i mierzymy. Potem mnożymy przez szerokość i wysokość ławy fundamentowej. Znasz juz mniej więcej ilość betonu na ławy.
    A ściany to tez linijka i mnozenie przez wysokość np. 2,70. Analogicznie ściany fundmanetowe.
    Potem trzeba wiedziec ile bloczków, pustaków wchodzi na mkw, ile zaprawy, kleju itp na 1 mkw + robocizna + inne dodatki np. deski szalunkowe i można szacować... Ja w każdym wypadku tak robiłem. Poza tym poprosiłem wykonawcę by podał mi ile kosztowałyby matriały na mój dom. On ma jakieś układy z hurtowniami i była pierwsze wersja budzetu. Później ja pojeździłem po hurtowniach i jest druga wersja budżetu...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #104

    Domyślnie KOSZTORYS

    Cześć Wszystkim,

    właśnie szukam działki i zaczynam latanie po bankach
    czy ktoś może mi przesłać wzorcowy kosztorys ???
    chciałabym się zorientować co mnie czeka

    [email protected]
    AGNIESZKA

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Re: KOSZTORYS

    Cytat Napisał AGNIESZKA90
    Cześć Wszystkim,

    właśnie szukam działki i zaczynam latanie po bankach
    czy ktoś może mi przesłać wzorcowy kosztorys ???
    chciałabym się zorientować co mnie czeka

    [email protected]
    Popatrz tutaj. ja z tego korzystałem..
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...r=asc&start=69
    Może najpierw znajdź działkę, a potem lataj po bankach... Bo oferty banków często zmieniaja się, a działki mozna szukać nawet i 2lata...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #106
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzindzia0

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Kosztorys

    Chyba nie bede zbyt orginalna, ale, ja tez,ja tez, ja tez

  7. #107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patryk.d2

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja rowniez prosil bym o wzor jakiegos kosztorysu !!! [email protected]
    domek ale jaki !!!!

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie koszt

    Witam

    To i ślicznie proszę!!!!!!!!!


    Pozdrawiam

    Aha adres w stopce
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  9. #109

    Domyślnie Re: Kosztorysy

    Cytat Napisał SylwekW
    Nie ma sprawy.

    Tylko chyba nie ma sensu dawać pusty i wypełniony taki sam formularz. Ponieważ ja po otrzymaniu druczku z banku wklepałem sobie go do Excela i potem wypełniłem razem z kerownikiem budowy (właściwie to on wypełnił a ja tylko przeniosłem to do Excela) to podaję link tylko do takiego wypełnionego (każdy przecież może sobie go wykasować - gdyby ktoś nie miał Excela i chciał pusty np ... .pdf to proszę o sygnał.
    Oto link: Wypełniony "Druk na kredyt" z PKO BP

    Natomiast jeśli chodzi i pełny kosztorys oparty w znacznej mierze na faktycznych wydatkach (oraz częściowo na prognozach, które zamienią się w realne liczby jak dojdę do danego etapu budowy) to tu można go sobie pobrać: Mój realny kosztorys
    Tylko uprzedzam, że jest dość złożony - sugeruję pierw dobrze się przyjrzeć zależnościom między poszczególnymi arkuszami oraz polami w arkuszach zanim zaczniecie zmieniać. W razie problemów służę pomocą - GG i email w podpisie.

    Sylwek

    Wielkie dzięki za udostępnienie !!! Ściągnełam sobie kosztorys - bardzo się przyda.
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #110

    Domyślnie Prośba

    Witam All forumowiczów. CZy ja Też Mogę ProsIć O kOsztorys Wzór. Z góry DziĘkujĘ. Pozdrawiam.
    [email protected]

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    to ja tez poprosze o kosztorys.. te ze strony pobrałam..

  12. #112

    Domyślnie

    Witam.


    Zadziwia mnie jak wy chcecie wszyscy korzystać z jednego kosztorysu?.
    Wszyscy budujecie taki sam domek w dodatku w tym samym regionie?.

    Kosztorys to coś bardzo indywidualnego dla danej budowy i nijak się ma do innej.
    Kogoś kto buduje skromnie przestraszy kosztorys jakiejs willi i jeszcze całkiem zrezygnuje z budowy a ktoś kto dostanie kosztorys jakiejś chatki napali się i zacznie budować swą wymarzoną wille i ile wybuduje może fundamenty.
    Jakiś niskąplikowany kosztorys można zakupić za kilkaset zł np 400 i wtedy jest on coś wart bo uwzględni wasz projekt, ceny materiałów w waszej okolicy i ceny robót w waszej okolicy i wszystkie wasze oczekiwania.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  13. #113

    Domyślnie

    profesjonalne kosztorysy pod wybrany projekt domu
    kosztorysant budowlany

    tel. kom. 606809346
    biuro: 022 7153012
    boniek

  14. #114

    Domyślnie Kosztorys

    Czy mógłbym kogoś prosić o kosztorys domu o pow. uż. ok 140m2 i kubatury ok. 530m3.
    Dom jednorodzinny, nie podpiwniczony, z użytkowym poddaszem, dach spadzisty (prosty) oraz garażem jednostanowiskowym.
    Z góry dziękuję.

  15. #115

    Domyślnie

    czy nikt nie jest w stanie mi pomóc??

  16. #116

    Domyślnie

    szafir ale po co komu kosztorys innego domu domy to cos wiecej niz zwykły klocek na działce, to cos jakby rozebrac na elementy skode i kazac mechanikowi z tych samych elementów złożyc opla, jest to moze nie do końca podobny problem ale jednak, najczęściej kosztorysuje domy na 110-125m2 większość z nich jest prawie identyczna ale..., powiem inaczej gdyby pan x wziął kosztorys pana y i poszedł do banku wziął kredyt pod taki domek i firma budowlana albo on sam zakupił elementy wskazane w kosztorysie to ja gwarantuje ci, że zaskoczenie będzie ogromne bo z całą pewnościo coś trzeba by było oddać wymienic albo dokupić koszty nigdy wtedy nie maleją czas goni a siwy włos na skroni tez może sie pojawić, to nie tak prosto zaplanowac budowę domu dlatego właśnie jest ktoś taki jak kosztorysant ma odpowiednie programy zazwyczaj jest projektantem albo inz. budowlanym i z całą pewnością budowa z kosztorysem od profesjonalisty który wszystko wyliczy pod konkretny projekt skończy sie czystym terenem budowy a nie bałaganem bo zostało tego i owego za dużo
    pozdrawiam
    boniek

  17. #117

    Domyślnie

    By się taki i inne wątki nie ciągnęły bez końca, to mogę zaoferować miejsce na serwerku na takie dokumenty. Będą do pobrania dla wszystkich i bez żadnych ograniczeń czasowych. Jeśli ktoś mi podeśle, to wrzice to na serwerek.

    Pozdrawiam

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Beata Zygmunt

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Jeśli to możliwe to też by mi się bardzo przydał. [email protected]
    Pozdrawiam

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bond

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cholera, ja też nie mam z czym iść do banku, please o przykład kosztorysu dziekuje!!!!

  20. #120

    Domyślnie

    Nie zapomnij o mnie, też proszę o kosztorys. Widzę, że rozchodza się jak ciepłe bułeczki.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony