dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 31
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 610
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Szukam osób budujących dom wg projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej - Jarosława Charkiewicza z Białegostoku?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    a jak nazywa sie ta pracownia... zerkne na domki o których mówisz

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Projekty można zobaczyć pod adresem: http://www.apa-domy.com.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć,

    kupiłem "Cztery Kąty II" dwa lata temu. Projekt duży ale podobał mi się parter. Niestety, pomimo otrzymania wszelkich pozwoleń nie wbiłem łopaty. Głównie z powodów życiowych ale też z braku funduszy. Nie znam nikogo kto budował wg projektów APA. Będę wdzięczny za informacje na temat zgodności planów z realiami. Ostatecznie nie zarzuciłem pomysłu własnego domu ...
    Pozdrawiam.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    W DOM-PROJEKCIE w Poznaniu mówili, że trochę osób w Wielkopolsce budowało KRESKĘ. Babie Lato to KRESKA z garażem. Na stan surowy podobno powinno wystarczyć 100 tys ?

  6. #6

    Domyślnie

    Mam projekt "Kreska", w tym roku bede wylewac fundament, nie wiem jak to wyjdzie, chce zmienic material na sciany na silikaty

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie babie lato

    Czesc, ja narazie przymierzam sie do zakupu projektu, pomyslalam ze swietnie wyglada i mozna na poczatek zrobic tylko parter a kiedys w przyszlosci takze poddasze. zastanowila mnie wypowiedz ze stan surowy za 100tys- bylo by dobrze. piszac do pracowni APA mozesz otrzymac kosztorys dla budowy przez firme pod lkucz- po odjeciu kosztow firmy pozostanie faktyczny koszt. oni w materilach zaplanowali okna PCV- czy ktos sobie wyobraza takie okna w domku tak zaprojektowanym??
    ja budowe zacze od wiosny, narazie zaczynam gromadzic materialy i mam watpliwosci silka czy porotherm

  8. #8

    Domyślnie

    Ja juz zdecydowalem , mu mnie beda silikaty 18cm i albo styropian albo wełna

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    silka 18-tka?? tzn, nie bedziesz uzytkował poddasza? ponoc wtedy potrzeba szerszej np. 25-tki. no wlasnie welna czy styropian to kolejny problem. styropian wychodzi taniej i nie chlonie wody ale za to przy kiepskiej wentylacji ma sie termos w domu, grzyb itp bo wogole nie oddycha. na tym etapie, na ktorym jestem w tej chwili chyba bardziej sklaniam sie ku welnie ale...

  10. #10

    Domyślnie

    z 18 spokojnie moge uzytkowac poddasze, z niej mozna budowac budynki o dwoch kondygnacjach a co do grzyba podobno na silikatach go nie ma bo to bloczki wapienne a wapno przeciwdziala grzybom

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    oj, oj w wiekszosci sie zgadzam. a mi buuuu sprzatneli dzialke sprzed nosa no i zaczynam szukac od nowa. po wariacku bo musi mi pasowac do babiego lata i otoczeniem i stronami swiata. trzymam kciuki za budowe. a tak na marginesie- w ktorym regionie kraju budujesz?? ja jestem z zachodniopomorskiego

  12. #12

    Domyślnie

    Ja buduje w Wielkopolsce a dokladnie okolice Konina, masz racje dzialka to podstawa, mozna miec piekny dom ale jak otoczenie nie takie to i uroku brakuje

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Gesiu - jesteś najdalej z budową powiedz - jak oceniasz koszty budowy tego domu?

  14. #14

    Domyślnie

    Rozbawilo mnie ze jestem najdalej , dopiero zamierzam zaczac, w tym roku planuje wylanie fundamentow, na razie nie mam jeszcze pozwolenia na budowe ( mial zalatwic mi kolega w trybie przyspieszonym a ciagnie sie to juz 3 tygodnie- ustawowo wydaja w terminie 1 miesiaca , takze nie polecam zalatwianie spraw przez znajomych, juz nie popelnie tego bledu wiecej!!!). Co do kosztow to w najkorzystniejszym przypadku zamkna sie w 90.000 zl . Oczywiscie stan surowy zamkniety.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    No cóż, fajnie to brzmi- najdalej. :D gdyby nie ta działka też były plany na fundamenty. a tak to pewnie zacznę na wiosnę. bedziesz krok do przodu. na tym etapie to jestes milion krokow dalej bo masz działkę. ja dziś jadę na kolejny rekonesans po działkach. trzymajcie kciuki! ja tez trzymam za pozwolenie na budowę!!

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Bikosa, piszesz, że chcesz się zmieścić w 100k zł. Czy w tym jest uwzględniony nowy VAT?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    rafałek, jeśli tylko uda mi się zakupić działkę i załatwić formalności to jeszcze na jesieni wyleje fundamenty. ale tak, czy inaczej jeszcze w tym roku kupie zapas materiałów budowlanych- oczy tyle na ile starczy finansów i w ten sposób zminimalizuję podwyżkę vatu. wszystkiego na pewno się nie uda ale oby jak najwięcej.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ostatnio przeliczamy z żoną, czy damy radę finansowo postawić Babie lato. Mamy wątpliwości i do tego jeszcze ten VAT. Oglądaliśmy Zacisze też z tego samego biura ale jest mniej funkcjonalne. Może jednak projekt indywidualny ale w stylu Babiego lata? Zobaczymy.

  19. #19

    Domyślnie

    Rozmawiałem z klientem który postawił Kreskę. Twierdzi , że stan surowy zamknięty postawił za 70-80 tyś. ( ale na jego budowie pracowali chyba ruscy). Trochę dalej stoi także Kreska za którą właścicielka - zatr. firmę ) dała 130 tyś ( stan surowy otwarty ) - ale to informacja z drugiej ręki.
    Pozdrowienia
    Tomek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Czyli pojawia się światełko w tunelu. Bikosa - co Ty na to?

Strona 1 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony