dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 31
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 610
  1. #601

    Domyślnie babie lato

    Vera78 a moge wiedziec ile cie wyniosl stan surowy zamkniety?
    pozdrawiam

  2. #602
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vera78

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niestety dość sporo - ok 250 000 PLN. Mamy trochę zmian w projekcie, działkę z dość dużym nachyleniem terenu więc trzeba było wylać ogromne fundamenty z jednej strony. Poza tym, na elementach konstrukcyjnych postanowliśmy nie oszczędzać wiedząc, że jak coś skopiemy na tym etapie - odwrotu już nie będzie. Budowałam z maxa, fundamenty megasolidne (kiepski grunt na działce), kominy system Schiedla (dodatkowy ciąg spalinowy z poziomu poddasza żeby podpiąć tam kiedyś kozę lub kominek), super zazbrojony strop monolityczny, dachówka ceramiczna angoba szlachetna. Planuję wykorzystać całą powierzchnię poddasza - strych nad garażem to u mnie piękny 40-metrowy pokój, jasółki na poddaszu też wykorzystam - mam tam część tzw.graciarni, a w drugiej kącik "roślinny" w łazience na górze-układ poddasza też zmodyfikowaliśmy. Mam nadzieję że wykończenie będzie trochę tańsze...
    PZDR

  3. #603
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasjusz

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pogratulować. 250 tys. za Babie Lato na tym etapie i w tym standardzie to niezły wynik. Ja stawiam Kreskę i mój wykonawca za stan surowy półzamknięty (bez stolarki) zażyczył sobie 280 tys. Pewnie z marginesem na negocjacje. Po tym jak go wyśmiałem, rozpłakał się i stwierdził, że oszczędzając na: więźbie, dachówce, stropie i od ust swoim dziatkom odejmując chleb na który nie zarobi, zrobi to ze szczerej dla mnie życzliwości za jakieś 260 tys. Po czym wsiadł do pick-upa za 200 tys. i odjechał, dając mi łaskawie czas bym docenił tę wspaniałomyślność. (( Nie bardzo wiadomo czy się śmiać, płakać czy podejść do sprawy charytatywnie i zlecić mu tę budowę ..

  4. #604

    Domyślnie babie lato

    witam,
    ja wybudowałem babie lato pod poznaniem.
    z projektu jestem zadowolony. wydaje mi sie ze realizacja jego bez robienia poddasza mija sie z celem ..pewnie koszmakrnie drogo za m2 wychodzi.
    co do kosztorysu pracowni to sporo się róznił od nakładów faktycznych.
    stan developerski wyszedł mi 550 kzł (budowałem 2006-2007) 260-270 m2 razem
    - solidne fundamenty (troche przedrożyuło)
    - ceramika porothermu 25 cm + wełna 20 cm
    - dach ceramika + 25 cm ocieplenia - wełna
    - instalace (co na prąd + piec zgazowujacy + 2000 l. akumulatory) ( reku mistral 650 + gwc)
    - okna drewno, drxzwi drewno ( z 25 kzł )

    nie pytajcie czy to dużo czy mało ....
    ale wiem jedno można było by to zrobić znacznie taniej idą po kosztach ... tania stolarka, styropian - pewnie w 400 kzł by się zamknęło.

    pozd
    t.

  5. #605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasjusz

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    zgadzam się. bez góry to się mija z celem. może nie tyle z uwagi na koszty ile na fakt, że dom jest rozpisany tak naprawdę na dwa poziomy. bez góry trochę brak miejsca. prawdziwy dramat to brak przestrzeni gospodarczej. ja się podnieciłem oszczędnościami na parterówce, a w konsekwencji, gdy okazało się, że jestem skazany na grzanie LPG bo ziemnego mi nie podłaczą to skończyło się decyzją o budowie budynku garażowo-gospodarczego, tak by pomieścić piec na pellet. dodatkowo jakieś 50 tys. PLN. i tak się wychodzi na oszczędnościach ... gdybym zdecydował się od początku na użytkowe poddasze to może bym tę kotłownię wcisnął do środka.
    ps. co to jest "kzł" ?

  6. #606
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Hej, witam budujących.
    Dawno mnie nie było i pewnie za późno jeśli chodzi o info nt. ocieplenia poddasza ale dla potomności My daliśmy 18cm między krokwie plus 5 cm na.i niestety zimą na górze jest chłodniej a latem nieco za ciepło. Wynika to jednak także z obecności okien połaciowych. od kiey zamontowaliśmy rolety z warstwą aluminium i są one zasłoniętę, co stanowi całkiem niezłą wartstwę izolacyjną, to jest lepiej.
    Co do zagospodarowania góry. Wydaja mi się, że realizacja projektu jest zbyt kosztowna, w szczególności dachu, aby korzystać z tak małej przestrzeni jaką stanowi parter. Dodatkowo, tak jako wspominał poprzednik, na dole jest zbyt mało pomieszczeń gospodarczych.
    mieszkamy od 2005r, za kilka dni minie 4 lata. Dziś na pewno zamurowalabym wejscie do pokoju przy schodach (u nas to gabinet/biblioteka) a zrobiłabym dwuskrzydłowe przejscie z salonu. To powiększyłoby salon a i schody mogłyby być mniej strome.najmądrzejszą decyzją było też podniesienie o 20cm parteru.
    Wersja kombinowana kolumn to zrobienie prostych a następnie nałożenie kształtek styropianowych - rafałek wspominał o takim rozwiązaniu. my mamy kolumny nie w pełni zgodne z projektem ale bardzo zbliżone. Kupowaliśmy je w firmie KBB w Kołobrzegu.
    Co do kosztów, zgodzą się, że zależa od lokalizacji. rafałek budował w tym samym czasie i chyba za połowe ceny...
    Pozdrawiam i życze powodzeni w realizacji projetu.
    ps. A na marginesie warto się zastanowić na stylistyką wnętrz nawiązującą do bryły domu.

  7. #607

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich fanów babiego lata... Jestem na etapie wyboru projektu i o zgrozo muszę przyznać, że jest to baaardzo trudna decyzja. Trafiłam na projekt babiego lata i pod względem funkcjonalnym i układem pomieszczeń bardzo nam ( mi i mojej familii ) odpowiada.
    Działka już kupiona a teraz papierki. Myślę, że rozpocznę wczesną wiosną. Budować będę pod Brzegiem woj. opolskie (w połowie trasy Opole-Wrocław) i byłabym rada znaleźć babie lato do obejrzenia w okolicy. Ale jeżeli byłaby możliwość obejrzenia domku gdzieś dalej to też chętnie zrobimy sobie wycieczkę...
    Pozdrawiam
    Anetka

  8. #608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KKrzysiek
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej, hej. Też mnie dawno nie było. Ja sie nie śpieszę i robię powoli. Wręcz ślamazarnie w porównaniu do inwestorów stawiających dom w rok - dwa. Moge po latach od wyboru projektu potwierdzic, ze jest wspaniały i nic bym w nim nie zmienił. Rzeczywiscie schody sa strome [tez podniosłem strop o 1 PH] ale poza tym na prawde świetny projekt. Wadą oczywiście są finanase... Jak ktoś zacznie z "wysokiego C", kupując np ładną dachówkę, potem stylowe okna, no i drzwi... zaczyna sie pułapka "najsłabszego ogniwa". Wnętrza nie mam gotowego, ale na prawde warto przemyśleć całość zewnętrznej części domu. Kupując drogie okna i drzwi np brama garażowa musi do tego pasować... Potem podbitka, kolumienki i detale elewacji. Niestety, moze naraże się na krytykę, ale każde oszczędzenie na podejściu do wykończenia zewnętrza domu po prostu widać. Sugeruję, aby wszystko było w jednej i tej samej klasie od A do Z. Dla mnie niedoścignionym ideałem jest dom inwestora z pólnocy Polski http://www.dopierala.com.pl/aktualno...s/photo43.html
    Odpatrzyłem np zamurowanie okienek nad kolumnami z tej realizacji.
    W zasadzie z zewnatrz zostały mi tylko schody i taras. Bułka z masłem ... Mam obłożoną klinkierowymi płytkami podmurówkę i wszystkie kominy. Na prawde, jakby nie patrzył jak ulał pasują na schody i taras elementy z klinkieru i "kampinoskami". Wygląda pięknie... niestety cena powala z nóg. Zobaczyłem w sklepie ze to kupuje sie na sztuki a nie metry. A sztuka w Paradyżu to 40 zł... Wiec mam schody z betonu póki co
    Wszystkim budującym polecam ten dom. To dom na lata - dla dzieci i wnuków [może nas kiedyś przygarną ] Wg mnie warto. Pozdrawiam,

  9. #609
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek66107

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem się wam pochwalić moją 'Kreską', którą budujemy już 3 rok Jesteśmy już w końcowej fazie realizacji projektu.
    Załączam zdjęcia domu i czekam na opinie.

    http://img263.imageshack.us/i/zdjcie001yx.jpg/
    http://img233.imageshack.us/i/zdjcie025sj.jpg/
    http://img526.imageshack.us/i/zdjcie028z.jpg/
    http://img233.imageshack.us/i/zdjcie034u.jpg/
    http://img24.imageshack.us/i/zdjcie029e.jpg/

  10. #610
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wlodek525

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem w trakcie budowy domu Babie Lato
    Czy ktoś może buduje ten dom w okolicach Konina-Kalisza jeśli tak to bardzo proszę o kontakt
    I jeszcze jedno pytanie do budujących Babie Lato: jakie dokonaliscie zmiany w projekcie?

Strona 31 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony