dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 31
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 610
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gegawa

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chyba sie kopne do Gorzowa do tych Chwalecic. Dzialke mam juz prawie kupiona wiec trzeba sie rozejrzec, a babie lato nam sie podoba - poki co
    Gegawa ze Szczecina
    GG: 2999227

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tati

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    cześć! kupiliś my projekt"Babie lato",zaczynamy załatwiać wszystkie formalności,planujemy postawić fundamenty jeszcze w tym roku.robimy minimalne zmiany:wejście do garażu z domu,kosztem garderoby,powiększajem łazienkę o wnękę w witrolapie.i tez myślimy o zamianie 4 malych okien na 2 większe.pozdrawiam!
    tati

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tati skąd jesteś?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Tati, ja też chciałabym wiedzieć skąd jesteś?
    Pozdrawiam wszystkich fanów Babiego i Kreski.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tati

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!jestem z Legnicy woj.dolnośląskie
    tati

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Oj Tati to strasznie daleko, Bikosa ma do ciebie jeszcze dalej...
    No ale co robić.

  7. #47

    Domyślnie KRESKA -budowa

    KRESKA -buduje się w Redzie k Trójmiasta
    Stan surowy zamknięty - niezły projekt i niezle wykonanie

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie Babie lato

    Kupiłem projekt Babie Lato i przymierzam się do postawienia stanu surowego zamkniętego do końca października.działka o wymiarach 45x30 przy drodze powiatowej,dom frontem do drogi przy dłuższym boku działki.Zrezygnowałem z poddasza-tylko strych użytkowy-wejście na strych po spuszczanych schodach.Niestety trzeba było przeprojektować fundamenty(błędy w projekcie-radzę zwrócić na to uwagę).Co do reszty będę informować na bieżąco-jestem na etapie doradztwa w zakupie materiałów budowlanych.Dom powstaje w Korzystnie niedaleko Kołobrzegu.Po zakończeniu chętnych zapraszam do oglądania

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja.Zapomniałem dodac,że zrezygnowałem z zadaszenia na kolumnach z tyłu domu oraz przerobiłem wykusz w jadalni tak żeby można przez niego wychodzić na zewnątrz(strona południowa).Dom jest w odbiciu lustrzanym w stosunku do oryginalnego projektu-garaż po prawej stronie.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Lich możesz napisać dokładniej o tych błędach, na czym polegały itp.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim, byłam w Chwalęcicach obejrzeć Kreski (my planujemy Babie Lato). Do jednej jako, ze jest to stan surowy otwarty udalo mi sie wejsc do srodka. moja uwage zwrocila zamknieta klatka schodowa od wejscia na poddassze- to poroniony pomysl- strasznie zmnijesza hall-wyglada jak korytarz w bloku a sadzac po braku polaciowek nie jest tam planowane poddasze w pelni uzytkowe.Wielkosci pokojow. no coz salon nie jest najwiekszy ale da sie zyc. Obie kreski maja zmiany. okna sa biale pcv, duze i bez szprosow- musze przyznac, ze odbioera to domkom cala urode dworka, chyba lepiej bylo by wybrac bardziej nowoczesny projekt a tak to az szkoda. w obu domkach kolumny nie sa profilowane tylko jak kołki- przez to oba domki traca ale na dodatek w jednym sa nieproporcjonalnie grube w stosunku do daszku i domku w vcalosci. (aha, znalazlam producenta ladnych kolumn z polfabrykatow w markach pod warszawa ale bede szukala blizej, ceny nieznane?). Nad wejsciem na scianie ganku w jednym przypadku zrezygnowano z okna i nic w zamian, w drugim dano bonie ze styropianu w ksztalcie polrozety co wyglada nawet, nawet. to tyle jesli chodzi o przemyslenia.

    bardzo potrzebuje wiedziec o co dokladnie chodzi z tymi fundamentami- moze trzeba by zwrocic uwage w biurze aby oni sami usuneli usterki. my jeszcze nie kupilismy projektu wiec moglibysmy sprobowac to wyegzekwowac- do tego musze jednak znac szczegoly.

    aha- i tez myslalam na rezygnacja z krytego tarasu z tylu- a ile on ma w projekcie metrow kwadratowych??

    czekam na szybka odpowiedz

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie Babie Lato

    Witam wszystkich entuzjastów Babiego Lata i Kreski
    Jeśli chodzi o ławy fundamentowe to w oryginale są poprzerywane i zbyt wąskie-przy adaptacji projektu najprawdopodobniej każdy architekt zwróci na to uwagę i poprawi,zaś szerokość ław zależy od podłoża-ale lepiej dmuchać na zimne i dać szersze bo to żaden koszt(u mnie wyszło ok 900zł więcej za beton).Na początku września zaczynam budowę więc będę informował na bieżąco co i jak,a być może umieszczę zdjęcia na forum
    Pod Kołobrzegiem w Budzistowie oglądałem Kreskę w stanie surowym zamkniętym(zbudowaną z bloczków keramzytowych) i wygląda nieźle.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Właśnie skończyliśmy się urlopować (Ciechocinek i okolice Torunia) i niestety, żednej Kreski lub Babiego lata. Za to na obrzeżach Torunia znaleźliśmy Zacisze (taka Kreska tylko mała - zobaczcie na http://www.apa-domy.com.pl/zacisze_g/projekt2z.htm ) Włąściciel bardzo miły i już mieszka i co nas miło zaskoczyło pozwolił obejrzeć wnętrze. Bardzo ciekawie poprzestawiał ścianki między pokojami i zrobił przejście do garażu. Ogólnie zrobiło się miło tylko ten pokój dzienny - jak dla mnie trochę mały. Więc jednak Babie lato.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    no to czas do pracy. o moich wrazeniach z kresek juz przeczytales. za 12 dni wybieramy sie do notariusza i dzialeczka bedzie nasza. wtedy pozostaje zamowic projekt babiego. a narazie ciagle jeszcze podwojna pozdrawia ciebie i zone. trzymajcie kciuki i dajcie znac jak kupicie projekt.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    My na razie z braku planu zagospodarowania przestrzennego walczymy z urzędami o wydanie WZiZT już ponad 3 miesiące. Jak to zwalczymy to dopiero możemy ostatecznie porozmawiać z architektem. Powoli zaczyna mnie to wnerwiać...

    Pozdrawiam

    PS. Od grudnia nas też będzie więcej Mam nadzieję, że Ala będzie miała braciszka, ale to tylko moje marzenie, zresztą Alka to taki chłopak (z charakteru). Żona jest ciekawa co będzie, a ja chcę się dowiedzieć dopiero w szpitalu...

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Kurcze, z tymi planami zagospodarowania to sie narobilo bigosu. Trzymam kciuki aby udalo sie wszystko zalatwic i na wiosne zaczniemy razem Tak, czy inaczej dzialke macie tak piekna ze wam to czekanie wynagrodzi!! Na tej dzialce do której zmierzamy na szcześci juz zostały wydane warunki zabudowy- pozostanie nam tylko zmienic wlaściciela i wystąpić o to samo- pytalam w gminie, ponoc nie bedzie problemu. Obok nas 2 wlascicieli dostało juz zgode na budowę i nawet wylali fundamenty. beda wiec krok do przodu. szkoda, ze tak się pospieszyli bo od "naszej" strony maja garaż (a my od ich strony) wiec mozna by sie dogadac i poprzersuwac sie blizej granicy. no ale trudno. Jak podpiszemy u notariusza dam znac- chyba ze dzidzia nie pozwoli. Bardzo się cieszę, że bedzie was wiecej. Trzymam kciuki- u nas ma byc synek- za braciszka. Ale w sumie aby zdrowo to bedzie super.
    pozdrawiam ag

  17. #57

    Domyślnie

    Jestem prawie na etapie fundamentow (Kreska), po rozmowie z murarzami; wszyscy twierdzili ze lawy fundamentowe powinny byc ciagle i chyba tak zrobie

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Właśnie o tym pisałem poprzednio,że ławy są poprzerywane,ale ponadto w miejscach w których nad ławami nie będą stały ściany i między kolumnami archtekt dołożył mi w ławach po 2 pręty w celu zapobieżenia przegięciom i pękaniu ław,radzę zwrócić na to uwagę.W chwili obecnej zalewam ławy fundamentowe pod Babie Lato.Stan surowy otwarty/z kompletnym dachem w połowie listopada /.

  19. #59

    Domyślnie

    Mam juz fundament. Murarze zmienili troche projekt ale zaakceptowal to kierownik budowy ( jeszcze przed wykonaniem). "Ławy" zostały wykopane na głębokość 70 cm i szerokość 45 cm i zalane do poziomu gruntu, potem bloczki! Oczywiście wieniec na fundamencie tez zrobiłem!

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    "Ławy" na głębokość 70cm,do poziomu gruntu???,a bloczki fundamentowe powyżej gruntu??To co ty stawiasz-wieżowiec?

Strona 3 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony