dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Jestem na etapie wystepowania o warunki zabudowy. I mam zgryza - najfajniej byłoby wybudowac się w granicy działki - tylko podobno teraz wg nowych przepisów nie wolno? Granicze z terenem spółdzielni mieszkaniowej - jakieś krzaki tam są potem droga i dopiero blok. Może wyjściem byłoby wykorzystanie istniejącego teraz na mojej działce budynku który stoi własnie w granicy? Może nie występować o budowę a o rozbudowę?
    Wojtek

    PS A swoją drogą to i tak totalna bzdura (jak dla mnie) - aby uzyskac warunki mam podac co tam chcę wybudować i gdzie. A potem z tymi warunkami dopiero do architekta i robić projekt. Gdzie tu logika?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    mozna wybudowac dom w granicy tylko jest to troszke utrudnione trzeba pisac do ministerstwa infrastruktury o odstepstwo
    a swoja droge to jest chore !!! co takiego ministra obchodzi ze pan x chce wybudowac dom w granicy dzialki jak pan y wyrazil zgode ? moze wystarczyl by starosta powiatu ? albo wojewoda ? nie oni sa za chyba za glupi musi zgode wydac sam minister !!! szkoda ze nie prezydent albo prymas

  3. #3

    Domyślnie

    drogi anonimie - poczytaj sobie "prawo budowlane" i "warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki"...
    znajdziesz tam m.in, odpowiedz na swoje pytanie czemu nie można budować w granicy działki...(np. war.tech - paragraf 10-13)

    jeśli masz problemy ze znalezieniem tych przepisów, proszę:

    http://www.republika.pl/prokom_/aktyprawne.htm

    jeżeli masz problemy ze zrozumieniem przepisów i co ważniejsze powodów dla jakich zostały wydane...po proistu sie spytaj...

    snow

    PS. starosta ma do powiedzenia w kwesti budowania dlatego żeby tewój sąsiad nie musiał wąchać smrodów z twojej wentyjacji albo komina... bo są za blisko jego działki...





  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Mozna w granicy jezeli to wynika z decyzji o warunkach zabudowy... Znaczy sie decyzja jest wydawana na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jezeli plan ten uwzglednia takie inwestycje to decyzja winna to jasno stwierdzac ze mozna,
    jezeli plan nie uwzglednia takich inwestycji to tu wlasnie lezy pies pogrzebany gdyz
    - co w sytuacji gdy decyzja az tak szczegolowo nie stwierdza ze mozna w granicy ? ... generalnie zgodnie z zasadami prawa obowiazuje wtedy wspominane rozporzadzenie ... ale
    Ja mam problem taki ze chce sie nadbudowac wyzej niz istniejacy sasiad. O sytuowaniu nie moze byc mowy gdyz oba budynki juz sa sytuowane... w decyzji napisano mi ze zamierzenia moje sa zgodne z przepisami prawa i miejscowymi warunkami ale napisano takze ze powinienem do art12 i innych z rozporzadzenia sie zastosowac... stwierdzilem wiec pewna sprzecznosc a jako ze teraz dzielnica wydaje pozwolenie na budowe (pewnie ci sami ludzie) to teraz maja zagwostke. A urzednicy mieli przeciez wszyskie informacje (zalaczylem plany mapy szkice ....wiecej niz wymaga sie) aby stwierdzic ze moja nadbudowa wzbije sie wyzej niz sasiad.. zreszta stan istniejacy tez troche wyzszy i inny niz sasiad ...
    Sprawe mam przedstawic kierownikowi wydzialu w dzielnicy jak rowniez mozna sprobowac w Departamencie Prawnym w Glownym Urzedzie Nadzoru Budowlanego...
    moim zdaniem przed wydaniem decyzji o warunkach trzeba troche podreptac do wladz aby warunki byly zgodne z naszymi oczekiwaniami ... a pozniej jak zycie pokazuje i tak wszystko moze sie zdarzyc...
    Generalnie na razie bym poszukal co plan zagospodarowania przewiduje, popytal ludzi ostatnio sie budujacych jakie decyzje dostali, podreptal do urzednika i zapytal co o twych planach
    mysli.
    Badz zawsze dobrej mysli.
    Pozdrawiam
    Iktorn

  5. #5

    Domyślnie

    iktom - masz racje - warunki i plan zagospodarowania przestrzennego decydują...
    ale w przypadku gdy sąsiad ma obok swój dom i nnie spodoba mu się pomysł wybudowania domu w granicy lub blizej niż pozwala rozporządzenie 'war.techniczne...' - może pomysł storpedować...bo wyrazić zgodę na budowę musi na pewno...
    oczywiście są okoliczności gdy budowa w granicy jest możliwa - ale to wymada już dreptania to urzędów...
    generalnie rzecz biorąc...iktom masz racje

    swoja wypowiedz wczesniejsza kierowałem do anonima głównie bo gadka w stylu 'co starosta ma do tego...' pokazała tylko że pan anonim nie zna przepisów ogólnych...

    snow

  6. #6

    Domyślnie

    Drogi Rydzu,
    żeby uzyskać warunki zabudowy i zagospodarowania, musisz napisać że chcesz wybudować np. "dom wolnostojący z użytkowym poddaszem i garażem w bryle", albo "dom parterowy i garaz wolnostojacy" i określić z grubsza wymiary domu. Potem gmina na podstawie miejscowego planu odpowie ci czy twoje plany są wykonalne.
    I dopiero potem do architekta - bo byłoby głupio gdybyś mu wcześniej zapłacił za cały projekt, a potem się okazało że tego zaprojektowanego domu na Twojej działce nie można postawić, prawda? Nie wszystkie przepisy są głupie.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-16 12:27 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony