Kupiłam domek na wsi. Jest on skanalizowany i posiada szmbo. Poprzedni właściciel twierdził, że jest to szambo 2-komorowe. Sąsiadka (starsza kobieta), która mieszka obok mnie twierdzi, że to nie może być szczelne szambo , bo widziała jak je montowali. Twierdzi ona, że to nie ma dna a na dole są na krzyż zamontowane sączki. Jest to prosta kobiecina i nie wiem co widziała, ale zaintrygowało mnie to, bo kobieta ta daje mi do zrozumienia, że ja łamię przepisy a ona łaskawie nic nikomu nie powie. Poprzedni właściciel twierdził, że jest to szambo betonowe. Na pytanie kiedy będę wiedziała, że jest zapełnione powiedział, że poczuję. On mieszkał tu sporadycznie. Ja od połowy lipca i jeszcze nie "poczułam". Muszę powiedzieć, że staram się nie nadużywać ścieków. Badałam wodę (mam wodę ze studni) i jest bardzo dobra. Nie wiem co o tym sądzić. Poprzedni właściciel jest człowiekiem uczciwym i z zawodu inżynierem. Myślę, że nie oszukałby mnie. Dlatego mam prośbę. Może ktoś wytłumaczy mi jaka jest budowa takiego szamba. Z góry dziękuję za pomoc.