dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie taras zadaszony czy nie ?

    Tak sobie myślę, że chyba będzie ciemniej w domu jak będzie zadaszony. a z drugiej strony to zadaszony może bardziej praktyczny. Czy ktoś wymyślił jeszcze jakieś inne wyjście ? Albo orientuje się czy taki dach nad tarasem zabiera rzeczywiście tak dużo światła ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zadaszenie można zrobić z poliwęglanu - półprzeźroczysty materiał będzie i światło w mieszkaniu i dach nad tarasem.
    Czy jesz najtańsze jedzenie z hipermarketu? Kupujesz najtańsze ubrania? Nie?
    Ale dom to chcesz wybudować jak najtaniej? Niestety. Cena=Jakość

  3. #3

    Domyślnie

    Mó mąż też coś takiego wymyślił ale nie bardzo mi się to podoba. Bo to trochę za "plastikowe " dla mnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Rozwiązanie jest dość proste - częsciowo zadaszyć - kwestia kompromisu.

    Pozdrawiam

  5. #5

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Mój taras jest w całości zadaszony i to, ze ten dach faktycznie zabiera trochę światła absolutnie minie przeszkadza. Powiem więcej. Jest nawet atutem. W minione upalne lato w domu nie było gorąco, a dostateczną ilośc potrzebnego (ale juz bardziej rozproszonego, bo zachodniego) słońca zapewnia wykusz na drugiej ścianie.

    Rozwiązania z poliweglanu, markizy tudziez inne bajery to rozwiązanie "zamiast".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    Mój taras jest w całości zadaszony i to, ze ten dach faktycznie zabiera trochę światła absolutnie minie przeszkadza. Powiem więcej. Jest nawet atutem. W minione upalne lato w domu nie było gorąco, a dostateczną ilośc potrzebnego (ale juz bardziej rozproszonego, bo zachodniego) słońca zapewnia wykusz na drugiej ścianie.

    Rozwiązania z poliweglanu, markizy tudziez inne bajery to rozwiązanie "zamiast".
    Masz rację , latem jest to atut - w ziemie jednak fajnie dogrzewają się pomieszczenia od południa a w Twoim przypadku to juz odpada.

    Pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Masz rację.

    Tyle,ze to kwestia wyboru. Jakos łątwiej dogrzać pomieszczenie zimą niz ochłodzić latem.

  9. #9

    Domyślnie Re: taras zadaszony czy nie ?

    Cytat Napisał moni89
    Tak sobie myślę, że chyba będzie ciemniej w domu jak będzie zadaszony. a z drugiej strony to zadaszony może bardziej praktyczny. Czy ktoś wymyślił jeszcze jakieś inne wyjście ? Albo orientuje się czy taki dach nad tarasem zabiera rzeczywiście tak dużo światła ?
    My taras będziemy mieli bez zadaszenia, za to zaopatrzymy się chyba w jakiś duży parasol ogrodowy. Na zimę, gdy słońce potrzebne - parasol wyląduje w graciarni.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie - to dobry pomysł - taras zadaszyć i mieć jeszcze inne źródła światła w salonie. I tak planujemy tą część dzienną mieć jak najbardziej przeszkloną.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    uważam że jest jeszcze jedno fajne rozwiązanie. należy zrobić stelaż drewniany albo jakąś metalową konstrukcję po której będzie piął się winogron. latem cień a zimą (brak liści) nasłonecznienie. dodatkowo pod winogronem można zamontować płyty faliste z poliwęglanu żeby można było siedzieć nawet w deszczowe dni (grill i te sprawy hehe ). ja mam takie rozwiązanie i jest super. w dodatku na zimę demontuję płyty bo wtedy nie korzysta się z tarasu i niepotrzebnie by niszczały. ponadto co roku z winogronu robię sobie winko. jak widzisz same korzyści .

  12. #12

    Domyślnie

    Tak - to zdecydowanie najlepszy pomysł ! Wielkie dzięki ! No i to winko !

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziarutek

    Masz rację , latem jest to atut - w ziemie jednak fajnie dogrzewają się pomieszczenia od południa a w Twoim przypadku to juz odpada.

    Pozdrawiam
    Zimą słońce jest duuuużo niżej na niebie,pomieszczenia od południa ze względu na kąt padania promieni słonecznych dogrzewają się przyzwoicie

    Taras zadaszony ma swoje plusy
    -nie pada na czerep
    -w czasie deszczu jest gdzie grila przenieść
    -latem jest cień,jesienią i wiosną można się powygrzewać w promieniach pierwszych /lub ostatnich ciepłych dni.
    - i jeszcze pare innych rzeczy które akurat mi nie przychodzą do głowy
    Minusy?
    - Koszt wykonania /zwiększona powierzchnia dachu/
    - praktycznie ciężko uzyskać ciekawy efekt wizualny tarasu zamkniętego przy dachach dwuspadowych lub dachach o dużym kącie nachylenia

  14. #14

    Domyślnie

    i ja jestem za zadaszonym, popieram tu przedmówcę ( przedpisacza?), że niskie zimą slońce doświetla wnętrze, nic nie pada na głowę, w lato daje miły cień.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ile bym dała za zadaszony taras. A tak - mam południową patelnię, z której praktycznie nie daje się korzystać. We wrześniu dopiero zamontowaliśmy markizę, ale u nas strasznie wieje, więc często jest zwinięta.
    Zadaszajcie ludziska tarasy. A południowe koniecznie....

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode
    i ja jestem za zadaszonym, popieram tu przedmówcę ( przedpisacza?), że niskie zimą slońce doświetla wnętrze, nic nie pada na głowę, w lato daje miły cień.
    I jedyny problem to wiatr. Dlatego posadziłem, bez i leszczynę. Jak wyrosną to osłonią od wiatru.
    Link do zdjeć tarasu poniżej.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  17. #17

    Domyślnie

    Z premedytacja wybralismy projekt domu z zadaszonym tarasem.

    Teraz mieszkam w domu, w ktorym nie ma takiego miejsca, a raczej do niedawna nie było... Zrobilismy zadaszenie z płyt poliwęglanowych i jest ok gdyby nie np deszcz padajacy nocą, gałązki spadające na ten dach, żołedzie... To jest tragedia. Hałas potworny

    Podsumowując, rób od razu konkretny taras. O innych plusach, już wymienionych przez poprzednie osoby, nie wspomnę

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    też szukaliśmy projektu ,w którym byłaby możliwość zadaszenia tarasu ....nasz zadaszony taras ma dł ..6m i szerokość 3,30 m ........mógł być szerszy conamniej o metr

    teraz myślimy o zaporze przeciwietrznej -zachodnie wiatry okrutnie dokuczają -i tu rada dla przyszłych budowniczych tarasów -szukajcie takiego projektu ,w którym taras byłby usytułowany w uskoku budynku - bardzo umili życie brak przeciągów na tarasie

  19. #19

    Domyślnie Taras południowy - zadaszać?

    Witam, dom będzie miał taras południowy i północny. I tak sobie wykombinowaliśmy, że w upały wykorzystamy północny, a wiosną południowy. W związku z tym nie przewidzielismy zadaszenia, ale słyszę zewsząd, że południowy taras powinno się zadaszyć. Myślałam ewentualnie o jakiejś lekkiej drewnianej konstrukcji porośniętej zielskiem ale bez dachu.
    Podzielcie się proszę doświadczeniami.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    no jak macie dwa tarasy....to może i nie trzeba..., ale z doświdczenia wiem, że taki taras to patelnia, nie dasz rady tam siedziec w słońcu, moze wczesna wiosną i późna jesienią....pomieszkaj to zdecydujesz sam, co Ci odpowiada
    Ania
    ignavis sepmer feriae

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony