dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Przedstawiam wzór wniosku do Urzędu Skarbowego w sprawie zaniechania ustalania i poboru zaliczek na poczet podatku dochodowego. Od 3 lat składam w US taki wniosek wraz z rocznym zeznaniem osiągniętego dochodu ...... czyli roczną deklaracją PIT i nie mam żadnych problemów z otrzymaniem decyzji pozytywnej.
    Oczywiście, jeśli rozliczenie roczne już nastąpiło wcześniej to należy zmodyfikować wykaz załączników. W zestawieniu faktur zrobionym w excelu podaję tabelarycznie: datę wystawienia faktury, nr faktury, kwotę brutto, wystawcę faktury, jego nr NIP .
    Acha, należy dołączyć (nakleić) znaczek opłaty skarbowej za 5 zł. Warto podać także nr telefonu (w tym komórkowego) jeśli coś będzie budziło wątpliwości to urzędniczka przeważnie dzwoni a nie wzywa pisemnie do osobistego stawienia się.
    ------------------------------------------

    Miasto, dnia .................
    Nazwisko i imię (mąż)
    NIP ........................
    Nazwisko i imię (żona)
    NIP ........................
    adres...................
    ..............................
    tel. . ..............................

    Urząd Skarbowy
    w .........................
    ul. ...............................

    Proszę o wydanie decyzji w sprawie zaniechania ustalania i poboru zaliczek na poczet podatku dochodowego w roku podatkowym 2003
    W roku 2002 ponieśliśmy udokumentowane wydatki związane z tzw. „dużą ulgą budowlaną” w wysokości ................. zł. (tu wpisać kwotę brutto zgodnie z posiadanymi fakturami)
    Dotychczas Urząd Skarbowy wydały następujące decyzje w sprawie zaniechania i ustalania poboru zaliczek na podatek dochodowy:
    z dnia ............ 2000 r. zwolnienie do kwoty ........... zł od kwoty wydatków ............ zł
    z dnia ............ 2001 r. zwolnienie do kwoty ........... zł od kwoty wydatków ............ zł


    Proszę o wydanie decyzji o zaniechaniu poboru zaliczki w stosunku do moich dochodów osiąganych u płatnika:

    (nazwa i adres zakładu pracy wnioskodawcy oraz koniecznie nr NIP pracodawcy)
    Dotyczy .... % kwoty zwolnienia.

    oraz ...... % kwoty zwolnienia w stosunku do dochodów małżonki osiąganych u płatnika:
    (nazwa i adres zakładu pracy wnioskodawcy oraz koniecznie nr NIP pracodawcy )



    Proszę o pozytywne ustosunkowanie się do niniejszego wniosku




    Załączniki:
    1. Zeznanie roczne PIT .....
    2. Kserokopie formularzy PIT 11 dla .......... (żona)
    PIT 11 PIT 8B dla ............ (żona)
    3. Kserokopie faktur na kwotę .............. zł brutto
    wraz z zestawieniem (dot. tzw. dużej ulgi budowlanej)
    4. Kserokopie faktur i innych dowodów z których
    kwoty poniesionych wydatków wyszczególniono w deklaracji PITO


  2. #2

    Domyślnie

    Ja też pisałam podanie w podobny sposób, dodam tylko, że za wniosek płaci się 5zł + 0,50 zł za każdy załącznik opłaty skarbowej (przynajmniej tyle płaciłam rok temu )

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    UFF..... Alanta, ja płaciłem tylko 5 zł za dokument główny. Mam nadzieję, że w żadnym US nikomu nie przyjdzie do głowy traktować jako osobny załącznik każdej faktury z osobna ...

  4. #4

    Domyślnie

    A mnie tak właśnie podliczyli , na szczęście miałam tylko dwie duze faktury...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony