dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Jak to zrobić?

    Chciałabym wykonać taką skrzyneczkę z desek lub ze sklejki (nie wiem jak lepiej) o długości 2,4 m szerokości 10 cm i wysokości 30 cm. Przednia ściana skrzyneczki miałaby byc szklana. Skrzyneczka wypełniona będzie żwirem i wisiec będzie na ścianie. Niby proste , tylko jak tą szybę połaczyć z tą skrzynką, i czy taka konstrukcja będzie stabilna. Może ktoś podpowie jak to wykonać? jest jeszcze problem jak to zawiesić. W sklepie metalowym wypatrzyłam tylko takie paskudne białe podpory w krztałcie litery L

  2. #2

    Domyślnie

    Z deski - w desce wyfrezować kanały na szybę - tak ja było w starych kredensach kuchennych z przesuwanymi szybami. Najpierw do pleców (ze sklejki) przymocować boki - bez tego u góry - coś na kształt litery U. Przykręcić to do ściany bezpośrednio przez plecy skrzynki. Wsunąć od góry szybę. Zasypać żwirem. Założyć górny bok. Zaparzyć kawę....

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Tak właśnie zrobię
    Z tymi rowkami wpadłam parę minut po napisaniu posta
    Od gory skrzynka będzie otwarta bo tam nawsadzam gałązek w ten żwir, a szybka bedzie od przodu żeby biały żwirek było widać. Zrosztą co ja bedę gadać, pokaże jak będzie gotowe. A mocowanie-faktycznie można przez tylną ścianke się przewiercić.

  4. #4

    Domyślnie

    Jedna uwaga...
    Taka skrzynka ze żwirkiem będzie ważyła 150 kg...
    Jeśli dno nie będzie zespolone z frontową szybką, to się wygnie i cały żwirek diabli wezmą... To samo z mocowaniem... Kołeczki fi-6 raczej nie utrzymają... No i tylna ścianka musi być wzmocniona.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlowik
    Jedna uwaga...
    Taka skrzynka ze żwirkiem będzie ważyła 150 kg...
    Jeśli dno nie będzie zespolone z frontową szybką, to się wygnie i cały żwirek diabli wezmą... To samo z mocowaniem... Kołeczki fi-6 raczej nie utrzymają... No i tylna ścianka musi być wzmocniona.
    No coś ty, aż tyle będzie ważyć
    Dziś zamowiłam sobe u znajomego stolarza zrobienie tej skrzynki bo sama nie dam rady zrobic tych rowkow. Powiedział że pośrodku da ściankę do wzmocnienia. Ale tymi 150 kg to mnie zaskoczyłeś

  6. #6

    Domyślnie

    24 dm x 3 dm x 1 dm = 72 dm3, czyli 72 litry. Kamyczki są cięższe od wody tak pi razy drzwi 2 razy, więc wychodzi tyle ile wychodzi...
    A może tylko ma wyglądać jak wypełniona żwirkiem ? Albo może być płytsza (węższa) ? Bo wtedy korytko o dnie np. 4cm i wysokości 30 cm. będzie i lżejsze i sztywniejsze, ale i tak trzeba bedzie zespolić dno ze ściankami, bo skrzywienie może być widoczne.
    Jeśli ma tylko wyglądać, to za szybką (ok. 3cm) umieścić drugą przegrodę, za przegrodą gałązki mogą stać nawet w pojemnikach z wodą, albo w piance do kwiatów. A między szybą a przegrodą - kamyczki...
    oba rozwiązania lżejsze o jakieś 100 kg...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    jest to faktycznie jakieś rozwiązanie, tyle że od gory nie będzie to dobrze wyglądać. Może zrobic tak jak mowisz drugą przegrodę i wypełnić ją czymś lekkim- np styropianem a kamyczki na wierzch

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Verunia, a czy ta szkrzynka musi być wypełniona żwirkiem do pełnej wysokości czy wystarczy do połowy?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Verunia, a czy ta szkrzynka musi być wypełniona żwirkiem do pełnej wysokości czy wystarczy do połowy?
    Wolałabym do pełnej wysokości

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Może zamiast robić dodatkową przegródkę zastosować tylko wkładkę styropianową o wymiarach ok. 240x7x27 cm przyklejoną do tylnej i dolnej części skrzynki, a wolną przestrzeń wypełnić żwirkiem.
    Jego masa wyniesie ok. 30 kg.
    Obawiam się tylko czy szyba o długości 2,4m wytrzyma napór żwiru. Może podzielić skrzynkę na dwie części w połowie długości.
    Będzie można zastosować cieńsze, a więc lżejsze szkło.
    Ta szyba o gr. 4mm będzie ważyć ok. 7 kg.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony