dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 634
  1. #21

    Domyślnie galaktyka III

    witam wszystkich
    no w końcu coś się zaczęło dziać w tym wątku i to mnie cieszy. My kupilismy działke we wrześniu 2006r., w grudniu kupiliśmy projekt Galaktyki i teraz staramy się o pozwolenie. Najprawdopodobniej w okolicach kwietnia jakieś koparki powinny wjechać . W projekcie prawie nic nie zmenialiśmy: usunęliśmy jeden balkon... a w środku jeszcze sie zastanawiamy...
    Chętnie z kimś podyskutuje o projekcie.
    pozdrawiam
    maciek

  2. #22

    Domyślnie Galaktyka III bez garażu

    Witam na forum
    Ja co prawda stawiam Galaktykę I ale myśl, że to w niczym nie przeszkodzi.
    Budowę zaczęliśmy w lipcu 2006. Dzisiaj dom jest zamknięty, stoją ścianki, rozprowadzone przewody instalacji elektrycznej, zaczęte tynki wewnętrzne. Garaż wytynkowany w całości bo musiałem zamontować wrota. ja w moim projekcie trochę pozmieniałem na dole. moim zdaniem to zwiększyło funkcjonalność.
    Pozdrawiam Jurek.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    To jednak są już tacy, co budują i bardzo dobrze,że się ujawniają.Gdyby jeszcze dzienniki zaczęli prowadzić!
    Jurek, Ty masz w tej chwili najwięcej, więc powinieneś nas wszystkich oczarować fotkami z realizacji. Dałoby się może jakoś opisać co pozmieniałeś na dole?A może też fotka z rzutu parteru lub jakiś szkic?
    Ja też potrzebuję garażu, ale kombinuję jak mogę, aby zmieścić go w wersji bezgarażowej.Niektórzy powiększają powierzchnię, ja ją zmniejszam.Wstępnie "wcisnęłam" garaż na miejscu pokoju i łazienki z wjazdem od elewacji lewej. Niestety jest bardzo mały 15 m2.Łazienkę przeniosłam w miejsce schodów, a schody z kotłowni.Kotłownia będzie w piwnicy, bo potrzebuję piwnic. Tam tez chcałam umieścić garaż, ale różni doradcy odradzają,że niby trudno wjechać itp.Poza tym wjazd do garażu w piwnicy zepsuje front Pięknej galaktyki.Wolę już "zepsuć" jej bok.Jeszcze się zobaczy, bo nie widział tych zmian adaptator, czy są wykonalne i funkcjonalne, niestety nie wpłyną korzystnie na estetykę domu.Co myślicie?
    Jeszcze jedno pytanie do Jurka.Czy jakoś podwyższałeś poddasze?Adaptator mówi, że tak będzie funkcjonalniej.
    Pozdrawiam Wszystkich.

  4. #24

    Domyślnie

    O kurcze nieźle poprzerabiałeś tą Galaktyke
    też czekam na odpowiedź Jurka, może cos podpowie ciekawego.. póki jeszcze nie zaczęlismy
    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie Galaktyka

    Witam wszystkich.
    Bardzo wiele pytań zadaliście, ale postaram się jakoś odpowiedzieć.
    Kabeda – trochę mnie dziwią te zmiany, które masz zamiar wprowadzić. Jeżeli zrobisz garaż na dole to co tam zostanie?????. Góra galaktyki jest dość mała, a jeszcze bez garażu tym bardziej – same skosy. Wybierając projekt z garażem (ja np. poszerzyłem go o 1m. bo nie robię piwnicy), który jest dość duży (w moim przypadku jest to 30m2 ) zyskujesz powierzchnię na ewentualną graciarnię bo dochodzi pomieszczenie nad garażem. Garaż i góra nie wliczana jest do powierzchni użytkowej.
    Pokażę wam swoją adaptację:
    (niestety nie opanowałem jescze wklejania obrazków więc do mathiasso wysłałem na e-mail, do kabedy niestety brak adresu).
    Może kilka słów wyjaśnienia mojej koncepcji.
    Kuchnia miała zostać całkowicie oddzielona od salonu niestety powstał problem z wejściem do niej więc postanowiliśmy oddzielić ją łukowo zakończonym murkiem(jak dowiem się w jaki sposób na forum umieszczać zdjęcia to go pokażę). Ze względu na to, że w kotłowni raczej będzie stał piec na ekogroszek (cena!) więc kotłownię postanowiłem wydzielić tak aby nie wchodzić do niej z mieszkania tylko z garażu. Wiąże się to z mały przestawieniem komina, ale dzięki temu przestawieniu możliwe było położenie jednakowego stropu na całości (TERIVA). W projekcie jest nad kuchnią i salonem TERIVA, a nad pokojem, kotłownią i łazienką wylewany betonowy – kłopot z podparciem belek stropowych. Dlatego te zmiany wprowadziłem długo kombinując i przestawiając ściany działowe. Dzisiaj już wiem jak można było zrobić oddzielne wejście do kuchni no ale już trochę za późno.

    Maćku jeśli chodzi o twoje pytania.
    Pierwszą masz wyżej.
    Jeżeli chodzi o koszty i kosztorys, który dodany jest do projektu – to raczej się nim nie sugeruj. Ja buduję tzw. systemem gospodarczym czyli mam dobrą ekipę murarską (przynajmniej jeszcze tak myślę) i innych fachowców, którzy wykonywali poszczególne etapy. Zwłaszcza trzeba mieć dobrych cieśli do wywiązania dachu – jest to naprawdę łamigłówka. Bardzo duże przekroje belek więc żeby trochę zmniejszyć ciężar dałem drewno świerkowe. Przykryłem dach dachówką BRAAS romańska w technologii CISAR kolor mało spotykany – kasztan. Z tego względu nie mogłem zaoszczędzić na przekroju belek więc dach jest drogi – około 56tyś. Buduję w Wielkopolsce w miejscowości Turek (kopalnia węgla brunatnego Adamów).
    Jeśli chodzi o koszty, to radzę porównać ceny kilku hurtowni i negocjować!!! W ten sposób można urwać około 15%, ale z tego co widzę ceny które płaciłem są niższe niż to co jest dzisiaj
    Tyle na razie.
    Pozdrawiam.[/img]

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabeda
    Hej Monika.
    Dyskutować na ten temat to ja też lubię, bo własny dom to moje marzenie.Oglądam tą galaktykę i wyobrazam sobie już gotową. Projektu jeszcze nie kupiłam, bo ciągle zastanawiam się, czy nie za duży dla mojej mikrej rodzinki.No i o koszty oczywiście się rozchodzi.Ty jak rozumiem masz juz projekt. Napisz która wersję i jakie zmiany wprowadzasz.
    Witam,
    Nie zakupiłam jeszcze projektu. To z powodu, że sprawy sądowe nie przesądzone. Usilnie czekam na ich rozstrzygnięcie.
    Projekt od pierwszego rzutu się mi podobał. Teraz staram się zbierać jak najwięcej inf. na jego temat.. Widze, że rozruszało się towarzystwo
    i można podyskutować. Mójemu przyszłemu architektowi (kolega) jakoś ten projekt nie przypadł do gustu??? Mówi, że adaptacja będzie troche skomplikowana. Namawia mnie na indywidualny. No i, że te spadki w kieleckim to roche nie te.

    Co do zmian to myślałam o zamianie łazinki z kotłownią.
    Napisałam do gościa by zrobił mi szybką wycenę wen. mech do tego projektu.
    Zrobił i jak sam stwierdził 2 kominy do wywalki. Zostaje 1, ten w nowym co. (łazienka na part.), który może współpracować z kominkiem Jeśli jesteście zainteresowani wen. mech to napiszczie, bo ja tylko taką mam zamiar robić. Teraz spadam do miasta, ale za 2 godz. będe.Nara

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabeda
    Witam Wszystkich.
    Wstępnie "wcisnęłam" garaż na miejscu pokoju i łazienki z wjazdem od elewacji lewej. Niestety jest bardzo mały 15 m2.Łazienkę przeniosłam w miejsce schodów, a schody z kotłowni.Kotłownia będzie w piwnicy, bo potrzebuję piwnic. Tam tez chcałam umieścić garaż, ale różni doradcy odradzają,że niby trudno wjechać itp.
    O kurcze, co ty kombinujesz Ha ha. To zrób na piętrze ten garaż...


    To takie żarty , bez obrazy

    Poważnie chcesz go wcisnąć tam. Ciekawe jak to wyjdzie?

  8. #28

    Domyślnie

    Przykryłem dach dachówką BRAAS romańska w technologii CISAR kolor mało spotykany – kasztan. Z tego względu nie mogłem zaoszczędzić na przekroju belek więc dach jest drogi – około 56tyś
    Hej!
    Dzięki za szczegóły.Nie przypuszczałam, że ten dach jest aż tak drogi i to po "dawnych"cenach.Szok.Ponownie pytam czy dach był podnoszony wyżej (nie wiem, czy dokładnie się wyraziłam), aby podnieść funkcjonalnośc poddasza, bo taki zabieg sugerował gośc od adaptacji.A jeśli chodzi o zamiane pokoju na garaż- ja potrzebuję niedużego domku, a Galaktykę wybrałam dla jej uroku.Ten urok niesty sporo kosztuje, dlatego zapewne niewielu jest Galowiczów.Większośc buduje z tanim dwuspadowym dachem. Podoba mi się pomysł z usunięciem dwóch kominów, tez wzięłam to pod uwagę - koszty się zmniejszą.
    Pozdrawiam.Piszcie.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam.
    Ja nie podnosiłem, chociaż tak sugerowali murarze . Z żoną stwierdziliśmy, że powierzchni mamy wystarczająco dużo. Bez podniesienia skosy są duże. Nad strop wychodzą tylko dwie warstwy cegły czyli około 50cm. Przy podniesieniu ściany należy się liczyć z tym, że dom robi się wyższy, a to może zepsuć wygląd. My stwierdziliśmy, że wybraliśmy ten projekt ze względu na wygląd domu. Dlatego z zewnątrz nic nie zmieniamy, chociaż żona chciała rezygnować z balkonu na elewacji tylnej, ale ja stwierdziłem, że to niewielka oszczędność, a te balkony naprawdę zdobią. Dach jest drogi głównie ze względu na ilość drewna i jego przekroje, ale dzięki temu konstrukcja nie podpiera się na stropie więc nie przeszkadzają żadne belki. Przy pokryciu blachą można trochę zaoszczędzić bo przekroje mogą być mniejsze. Jeśli chodzi o kominy to ja zrezygnowałem z jednego w kuchni, tzn zamiast go murować zastosowałem systemowy kominek BRAAS. Z kolejnych można rezygnować pamiętając jednak o konieczności wentylowania domu. Trzeba jednak przyznać że kominy z projektu zdobią dach. Ja zrobiłem kominy z klinkieru czyli proste i teraz nie jestem z tego zbytnio zadowolony .
    Kilka zdjęć z budowy zamieściłem w dziale "Mój dom-galeria zdjęć" oto adres:
    http://www.muratordom.pl/galeria_bud...rie&galeria=75
    Pozdrawiam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Jurku!!!
    Prześlij proszę te fotki również do mnie. [email protected]
    dzięki

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Sorki,
    nie zauważyłam, że masz założony już dzienniczek
    chyba, że masz coś z poddasza.
    Bardzo ładnie się prezentuje..
    I ten podcień nad wejściem jest pokaźny. Nie nakapie na chodniczek. Jurku czy scianka kolankowa ma naprawde w projekcie 50 cm, bo nie mogę tego wyczytać z rys., które mi biuro przysłało? Myślałam, że co najmniej 90. W takim układzie podniesienie jej jest koniecznością - tak jak Ty to zrobiłeś

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kujurek
    Witam.
    Ja nie podnosiłem, chociaż tak sugerowali murarze . Z żoną stwierdziliśmy, że powierzchni mamy wystarczająco dużo. Bez podniesienia skosy są duże. Nad strop wychodzą tylko dwie warstwy cegły czyli około 50cm. Przy podniesieniu ściany należy się liczyć z tym, że dom robi się wyższy, a to może zepsuć wygląd. .
    Wiem, wiem znów wpadka, ale to wynik tego, że właśnie rozmawiałam z os. która podniosła o 2 pustaki

  13. #33

    Domyślnie

    Hej
    Mam robione wg projektu więc jest ok 50cm i dojdzie jeszcze ok 10cm wygłuszenia i wylewki.

  14. #34

    Domyślnie Galaktyka Agnieszki i Jurka.

    Już mi się podoba, chociaż to dopiero stan surowy.Będzie piękny domek.Zamieszczajcie fotki z kolejnych etapów, będę wiernym fanem.Interesuje mnie dlaczego zrobiliście ta studnię, aby mieć wodę na potrzeby budowy,czy może z innych względów? Ja mam mokrą działkę i będą potrzebne jakieś zabiegi, żeby dom nie stał w wodzie.
    To moja skromna opinia na temat domku, którą wyrazilam w Waszym dzienniku. Prosiłabym o odpowiedż na forum na temat studni.Podpisuję się też pod postulatem Moniki o zdjęcia z poddasza, a także może od ogrodu. Wysokość ścianki kolankowej jest rzeczywiście nieduża, ale biorąc pod uwagę całą powierzchnię pokoi nie będzie żle.Moje obecne mieszkanie posiada skosy i wysokość tej scianki to 90 cm,ale masz rację Jurku,że takie podwyższanie zmienia bardzo wygląd zewnętrzny.Porównywałam inny gotowy dom (nie Galaktyka) w wersji oryginalneji "podwyższanej". Duża różnica raczej na niekorzyść.
    Monika pisze o kimś, kto podniósł o dwa pustaki. Czyżby Galaktykę?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Tak, to była Galaktyka. Wizualnie nic nie straciła, ale nie mogę się wypowiadać, bo nie wiem czy krokwie zostały wydłużone czy nie. Dostałam wiadomość na maila, więc nie moge zamieścić zdjęć. Może namówie ich autora na wklejenie ich na forum.

  16. #36

    Domyślnie

    Kilka zdjęć dodałem ale strona będzie aktualizowana prawdopodobnie w poniedziałek. Dam również podgląd na poddasze. Jeśli chodzi o ściankę kolankową to jest tak, że w rzucie poddasza widać drugą dobudowaną ściankę odsuniętą od muru właściwego. Trzeba się dobrze przyjrzeć gdzie jest podparty dach. Wusokość tą dobrze widać w rzucie pionowym. To jest naprawdę 50cm i tak jak pisałem będzie jeszcze 5cm styropianu na wygłuszenie poddasza i ok. 5cm posadzki. Ja pod skosami będę dawał ciągi ogrzewania od kominka więc trochę (ok 30cm) się od ściany odsunę więc odzyskam te 10 cm wysokości z posadzki. Zwróćcie uwagę na dane z projektu ile jest mniejsza powierzchnia urzytkowa poddasza w stosunku do parteru przy tej samej powierzchni pdłóg.
    Jeżeli chodzi o studnię. Zjednej strony potrzebna jest do budowy bo jeszcze nie jestem podłączony do sieci. Dość nagle zapadła decyzja o budowie, a do pozwolenia potrzebne jest tylko "zapewnienie o dostawie". Szybciej więc zrobiłem studnię (i taniej!) niż bym zorbił przyłącze do sieci. Przy budowie wody potzreba bardzo dużo bo i do murowania i polewania - stropy fundamenty itd. więc sądzę, że ta inwestycja szybko się zamortyzuje. A potem jeszcze podlać ogródek, umyć samochód, spłukać chodnik czy podjazd... napewno się przyda. Czerpiąc z wodociągu to muszę jeszcze dodatkowo zapłacić za ścieki - bo płaci się za tyle ile zużyto wody.
    Jeszcze sprawa piwnic o których ktoś pisał. Sądzę, że zrobienie garażu i zyskanie poddasza nad nim będzie tańsze niż zrobienie piwnic. Trzeba przecież zrobić stropy na całości dobrze wycieplić i jeszcze patrzeć czy czasem woda nie nachodzi.
    Pozdrawiam Jurek

  17. #37

    Domyślnie Galaktyka

    Tak nasza galaktyka wygląda dzisiaj
    Okna w garażu i drzwi wejściowe są tymczasowe czyli zastępcze.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.
    Jurku napisz jaki problem był z oddzieleniem kuchni od reszty?Ja zamierzam to zrobić i patrząc na rzut nie widzę żadnego problemu.Co jest nie tak?
    Dzięki za kolejną fotkę.Coraz lepiej.

  19. #39

    Domyślnie

    jak miło popatrzeć na tętniące życiem forum....
    ja nic wewnątrz w projekcie nie zmieniałem, bo układ jest bardzo fajny, domek ma bardzo fajne gabaryty....ale pewnie też komfort mieszkania dopiero wyjdzie w praniu
    czytam te wasze odpowiedzi i musze stwierdzić że nie wszystko rozumiem, jestem totalnym laikiem w sprawach budowlanych (znam się na księgowości i takich tam rzeczach), ale myśle że koledzy budowlańcy będą wszystko rozumieli. Dlatego też nie wiem o czym jest mowa gdy piszecie o: "ściance kolankowej"?
    a domek rzeczywiście fajnie już wygląda pomimo stanu surowego, szkoda że Jurku że ta budowa jest tak dalek od Krakowa bo chętnie bym zobaczył środek, szczególnie właśnie góre. Jak możesz to zdjęcia poddasza prześlij mi na maila. z góry i z dołu dzięki

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa to pionowa ścianka, na której opiera się dach. Im wyższa tym bliżej możesz podejść "pod dach", a co za tym idzie, większa powierzchnia użytkowa i lepsza ustawność. Wyższa ścianka kolankowa zmniejsza różnicę między powierzchnią użytkową pomieszczenia a powierzchnią mierzoną po podłodze. Np. aby ustawić przy samej ścianie biurko, ścianka kolankowa musi mieć min 80 cm ale do wygodnej pracy przy tym biurku potrzebne będzie znacznie więcej (120 cm - 140 cm). Oczywiście ważny jest też kąt dachu - im większy, tym lepiej.

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony