dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 240
  1. #221

    Domyślnie Re: BETON

    Cytat Napisał Janewa
    Zgadzam się z przedmówcami, że beton nie zdobi. Ale działkę ogrodzic muszę, jak większośc z nas liczę pieniądze i chcę wydac jak najmniej, zatem decyduję się na ogrodzenie betonowe, proste, 1,50m. Długośc ogrodzenia 150 m. Wykonanmy to sami, kupuję tylko materiał. Pozdrowienia.
    Większość budujących liczy pieniądze, niestety w Polsce za słabo jeszcze jest wykształcone w społeczeństwie poczucie estetyki i współodpowiedzialność za wygląd otoczenia. Stąd jeśli coś nie jest zakazane, to dozwolone... Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby wpisanie w warunkach zabudowy na terenach mieszkalnych zakazu wznoszenia ogrodzeń betonowych. Wtedy nawet liczący się z wydatkami budujący musieliby szukać innych rozwiązań. A przecież prawie zawsze jakieś ograniczenia są: a to dachy takie a nie inne, wysokość domów, minimalna wielkość działki, nawet kolory elewacji. I nikt się jakoś specjalnie nie buntuje tylko dostosowuje a potem jest dumny z ładnego sąsiedztwa.
    Jeszcze wracając do liczenia się z pieniędzmi - proponuję przeczekać 1-2 sezony z ogrodzeniem tymczasowym, budowlanym i ogrodzić docelowo ładniej niż spaskudzić sobie (i innym) świadomie najbliższą przestrzeń.
    Czy tynkować domu też nie zamierzacie, bo to kosztuje? Połowa Polski budowana w latach 70-80-ych jest wciąż nieotynkowana - ohyda. Połowa polskiej wsi mieszka pod eternitem, bo było najtaniej. I taki jest stereotyp naszej prowincji
    A dlaczego skromne domki na zachodzie czy w Czechach mogą być schludne, zadbane, pomalowane itd... a u nas nie bo ludzie biedniejsi? Nie, bo nie widzą albo nie chcą widzieć, że wolą brzydziej byle taniej.
    A po 5 latach ludzie żałują, że poszli najtaniej, bo teraz to jeż patrzeć coś nie mogą ale wymiana nie wchodzi w grę bo poniesione były i tak duże koszty....
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  2. #222

    Domyślnie

    Ostatnio byłam w okolicy Częstochowy i tam jest masa ogrodzeń betonowych.
    Widziałam kilka "kombinowanych" i były bardzo ładne.
    Np: służyły tylko jako podmurówka, czyli słupki, i dolna cześć układanki (wkopana w ziemie, wystawało około 30cm) i później już było kute ogrodzenie, albo drewniane. Wizualnie naprawdę ekstra, ale to zależy też od doboru "wzorku" na betonowym.

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -iva-
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Generalnie zgadzam się z przeciwnikami betonowych płotów - celowo nie piszę ogrodzeń - bo te ostatnie niektórych firm ( Semmelrock, Jadar, Styl-Bet ) już tak nie godzą w moje poczucie estetyki , niestety są dość drogie .
    Ale .......... jak w każdej kwestii bywają wyjatki czy dylematy .
    Sama mam teraz taki problem w którym jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje sie betonowe ogrodzenie :/
    Otóż mój domek ( wyremontowany ) stoi w odległości 3,5 metra od jezdni i jest jak narazie ogrodzony siatką - przy siatce w odległości ok 1 metra od siebie rosną daglezje - niestety nie na całej długości - jest ich kilka . W tym roku wytynkowaliśmy dom i ....... pewnego pięknego zimowego dnia na białym tynku pojawiły się upaprane błotem i jakimś czarnym paskudzywem plamska - gigantyczne - jakby ktoś sie uwziął upaprać nam dom ! Umyliśmy i owszem i za kilka dni sytuacja się powtórzyła - jednym słowem koszmar :/
    Wandale jakieś się uwzięły i błotem nam w chałupe rzucają ???
    Otóż nie - wyjaśniło się dzisiaj -mimo, ze dom stoi w małej wiosce - to jest ona regularnie odśnieżana i o drogi gmina dba jak może ........
    Tyle tylko że ta "moc" ląduje na naszych ścianach . Posypywanie jezdni z 5 metrowym rozrzutem mokrym żużlem zniszczy nam chatkę w tempie piorunujacym ....
    I co w takim razie poradzilibyście ? Jak ogrodzic dom ? A raczej czym ... siatka nawet porosnięta bluszczem ( niestety tylko w lecie) lub żywopłotem raczej nie zda egzaminu - chyba, że byłyby to rozliny zimozielone i do tego rosnące w tempie astronomicznym . Rozważalismy płot z desek ......no cóz - mało praktyczne - po sezonie zimowym byłby do wymiany ........
    Koszt w miarę przyzwoitych ogrodzeń betonowych na dzień dzisiejszy nas niestety wyklucza z grona ich potencjalnych posiadaczy
    Co w tej sytuacji zrobić ???
    Będę wdzięczna za rady .
    Mam nadzieję, że mój post nie wzbudzi emocji typu - "koszmar , paskudztwo etc..." - nie wszyscy posiadacze betonowych ogrodzeń to pozbawione gustu "buraki" - bywa że wybiera się mniejsze zło ...
    Pozdrawiam

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Mój Inwestor na początku chciał murek (pole za działką) z cegły i obłożyć kamieniem (piaskowcem) po kalkulatorowych obliczeniach kupił najzwyklejszy płot betonowy. Po chyba 4 latach już wogóle go nie widać... posadził pnącza i wszystko zarosło. Od strony pola też ładnie wygląda ale gdyby i od tamtej strony posadzić rośliny dzisiaj byłaby tylko ściana zieleni... I beton można ukryć... A pomiędzy sąsiadami ma zwykłą siatkę powlekaną ok. 1,5m wysokości... już ładniejszy jest ten beton którego praktycznie nie ma...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #225

    Domyślnie Re: BETON

    Cytat Napisał katerhasser
    Większość budujących liczy pieniądze, niestety w Polsce za słabo jeszcze jest wykształcone w społeczeństwie poczucie estetyki i współodpowiedzialność za wygląd otoczenia. Stąd jeśli coś nie jest zakazane, to dozwolone... Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby wpisanie w warunkach zabudowy na terenach mieszkalnych zakazu wznoszenia ogrodzeń betonowych. Wtedy nawet liczący się z wydatkami budujący musieliby szukać innych rozwiązań. A przecież prawie zawsze jakieś ograniczenia są: a to dachy takie a nie inne, wysokość domów, minimalna wielkość działki, nawet kolory elewacji. I nikt się jakoś specjalnie nie buntuje tylko dostosowuje a potem jest dumny z ładnego sąsiedztwa.
    Jeszcze wracając do liczenia się z pieniędzmi - proponuję przeczekać 1-2 sezony z ogrodzeniem tymczasowym, budowlanym i ogrodzić docelowo ładniej niż spaskudzić sobie (i innym) świadomie najbliższą przestrzeń.
    Czy tynkować domu też nie zamierzacie, bo to kosztuje? Połowa Polski budowana w latach 70-80-ych jest wciąż nieotynkowana - ohyda. Połowa polskiej wsi mieszka pod eternitem, bo było najtaniej. I taki jest stereotyp naszej prowincji
    A dlaczego skromne domki na zachodzie czy w Czechach mogą być schludne, zadbane, pomalowane itd... a u nas nie bo ludzie biedniejsi? Nie, bo nie widzą albo nie chcą widzieć, że wolą brzydziej byle taniej.
    A po 5 latach ludzie żałują, że poszli najtaniej, bo teraz to jeż patrzeć coś nie mogą ale wymiana nie wchodzi w grę bo poniesione były i tak duże koszty....
    Ja poszedłbym jeszcze dalej, CAŁKOWITY ZAKAZ GRODZENIA POSESJI, tylko do tego potrzebne jest dobre prawo prywatnej własności.

  6. #226

    Domyślnie Re: BETON

    BETONOWE OGRODZENIA SĄ OBRZYDLIWIE , NADAJ SIE NA SKŁADY PRZYFABRYCZNE LUB WYSYPISKA

    JEŚLI KOMUŚ SIĘ TO PODOBA TO NIECH DLA ZACHOWANIA RÓWNOWAGI MOCY ZAINSTALUJE SOBIE JESZCZE SROCZ NA ŚRODKU TRAWNIKA ... BĘDZIE JAK ULAŁ

    REASUMUAC BETONOWE OGRODZENIE TO MAKSYMALNA WIOCHA W WYKONANU JESZCZE WIĘKSZEGO CZEREŚNIAKA BEZ NAJMNIEJSZEGO POCZUCIA ESTETYKI

    no i sobie pokrzyczałem

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -iva-
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    No cóz .....
    Maksymalna wiocha to jak to opisał przedmówca to poziom przez powyższy wpis reprezentowany .
    Przykro mi kolego Wojtku R - ale prezentujesz sobą to na co tak głośno i drukowanymi literami wykrzyczałeś .
    Ot typowa mentalność osoby której brak kindersztuby .... - niestety dość powszechna nie tylko na tym portalu .
    Komentowanie pozbawione jest sensu - sam sobie wystawiłeś świadectwo .

    Kolego Patos - zakaz grodzenia posesji ???
    Pomysł w polskich warunkach całkowicie pozbawiony zdrowego rozsądku .
    Ogród na którym nie można bez dozoru pozostawić bawiących się dzieci , domowych zwierzaków ( pies czy kot) bo za "płotkiem" z np. aksamitek jeżdżące z dużą szybkością samochody biegające po nieogrodzonych ogródkach wokół psy , inne dzieci , zapijaczeni dorośli , nastoletni wandale - sama radość !
    Chyba , że tekst o którym piszę miał mieć wydźwięk ironiczny ....

    Rom-Kon - dziękuję za normalną i sensowną odpowiedź - jak narazie jedyną w tym temacie .

    Narazie po dyskusji w gminie i Zakładzie który odśnieża i utrzymuje drogi - plam nie ma , ale nie ma również dużych opadów śniegu i lodu na drodze więc kto wie jak długo ......

    I nadal szukam rozwiązań ...

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał -iva-
    No cóz .....
    Maksymalna wiocha to jak to opisał przedmówca to poziom przez powyższy wpis reprezentowany .
    Przykro mi kolego Wojtku R - ale prezentujesz sobą to na co tak głośno i drukowanymi literami wykrzyczałeś .
    popieram

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał -iva-
    No cóz .....
    Maksymalna wiocha to jak to opisał przedmówca to poziom przez powyższy wpis reprezentowany .
    Przykro mi kolego Wojtku R - ale prezentujesz sobą to na co tak głośno i drukowanymi literami wykrzyczałeś .
    Ot typowa mentalność osoby której brak kindersztuby .... - niestety dość powszechna nie tylko na tym portalu .
    Komentowanie pozbawione jest sensu - sam sobie wystawiłeś świadectwo .

    ..
    Czy pozbawione sensu nie wiem .... jest to mój wyraźny głos sprzeciwu przeciwko takiemu szkaradztwu , podajcie powód dla , którego ogradza się posesje tego typu ogrodzeniem ...

  10. #230

    Domyślnie

    ... bo czasem nie ma innej możliwości odgrodzenia sie od złośliwszych, wścibskich sąsiadów.
    A może niektórym sie podoba? O gustach niby się nie dyskutuje.

    PS. Dobrze, że jak na razie mnie ten problem nie dotyczy
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    ... bo czasem nie ma innej możliwości odgrodzenia sie od złośliwszych, wścibskich sąsiadów.
    Dobrze, że jak na razie mnie ten problem nie dotyczy


    ... jest cała masa sposobów odgrodzenia się piękną zielenią

    Plany zagospodarowania przestrzennego powinny wręcz zakazywać stawiania takich ogrodzeń !

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -iva-
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    Cytat Napisał listek
    ... bo czasem nie ma innej możliwości odgrodzenia sie od złośliwszych, wścibskich sąsiadów.
    Dobrze, że jak na razie mnie ten problem nie dotyczy


    ... jest cała masa sposobów odgrodzenia się piękną zielenią

    Plany zagospodarowania przestrzennego powinny wręcz zakazywać stawiania takich ogrodzeń !

    Piękna zieleń potrzebuje czasu - żeby urosła - wówczas nawet betonowy płot zasłoni i go nie będzie widać - a co zanim urosnie ?

    Krytyka nie jest metodą konstruktywną - nie czyni dyskusji ani bardziej sympatyczną , ani twórczą - przeczytaj mój post w całości i spróbuj odpowiedzieć "Na temat" - samo stawianie zakazów i wykrzykiwanie "bo mnie się nie podoba i już" - to nie dyskusja tylko infantylny upór .

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał -iva-
    Cytat Napisał Wojtek R
    Cytat Napisał listek
    ... bo czasem nie ma innej możliwości odgrodzenia sie od złośliwszych, wścibskich sąsiadów.
    Dobrze, że jak na razie mnie ten problem nie dotyczy


    ... jest cała masa sposobów odgrodzenia się piękną zielenią

    Plany zagospodarowania przestrzennego powinny wręcz zakazywać stawiania takich ogrodzeń !

    Piękna zieleń potrzebuje czasu - żeby urosła - wówczas nawet betonowy płot zasłoni i go nie będzie widać - a co zanim urosnie ?

    Krytyka nie jest metodą konstruktywną - nie czyni dyskusji ani bardziej sympatyczną , ani twórczą - przeczytaj mój post w całości i spróbuj odpowiedzieć "Na temat" - samo stawianie zakazów i wykrzykiwanie "bo mnie się nie podoba i już" - to nie dyskusja tylko infantylny upór .
    niestety czasami nie ma o czym dyskutować a szczególnie z brakiego estetyki i czy poczucia piękna ..... dlatego dla jednych ogród to plac do postawienia dostawczaka za betonową zaporą dla innych miejsce wypoczynku , które obsadza się zielenią

    a co do wścibskich sasiadów ... można kupić parę hektarów daleko od miasta i tam się ukryć albo zbudować sobie bunkier z betonowych płyt , najlepiej jeszcze górą drut kolczasty

  14. #234

    Domyślnie o gustach się nie dyskutuje

    ...a mi betonowe ogrodzenia się bardzo podobają! Oczywiście nie takie malowane w cegiełkę, ale zobaczcie np. na takie:
    http://www.pref-bet.pl/betonowe-dwustronne.php
    szczególnie te dwustronne w kolorze piaskowca. Takie ogrodzenie obsadzone krzewami i pnączami jest naprawdę ładne. Jak dla mnie o niebo ładniejsze niż ogrodzenia panelowe, których nie cierpię.
    pozdrawiam

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał pinokio_a Zobacz post
    ...a mi betonowe ogrodzenia się bardzo podobają! Oczywiście nie takie malowane w cegiełkę, ale zobaczcie np. na takie:
    http://www.pref-bet.pl/betonowe-dwustronne.php
    szczególnie te dwustronne w kolorze piaskowca. Takie ogrodzenie obsadzone krzewami i pnączami jest naprawdę ładne. Jak dla mnie o niebo ładniejsze niż ogrodzenia panelowe, których nie cierpię.
    pozdrawiam
    co się komu podoba to sprawa indywidualna.
    Miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami tej firmy na 2 kolejnych budmach (chyba 2012 i 2013) i to co zapamiętałem, to to ze do tanich ogrodzeń to nie należy.

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Akurat takie ogrodzenie można sobie postawić taniej z cegieł klinkierowych - wystarczy wziąć jakąś prostą cegłę z gładkim licem (u mnie to była cegła "Pomerania" za bodaj ok. 2 zł sztuka). To co pomiędzy cokołami to już inwencja twórcza inwestora

    Aha, idę o zakład, że cokoły z klinkieru będą bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i warunki atmosferyczne niż betonówki!

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmalecha Zobacz post
    Mnie nigdy się takie ogrodzenia nie podobały, jeśli już stosować w tym miejscu betonowe rozwiązania to chętnie spoglądałoby się na coś w rodzaju murku, tak jak na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	555.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	287832

    fot. Bruk Bet
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-03-2015 o 18:16

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Czy w tym wątku każdy forumowicz wypowie się czy mu się podobają takie ogrodzenia czy nie ? chyba nie o to chodziło autorowi postu?
    lepiej grodzić betonowym ogrodzeniem niż niczym !!! przynajmniej w Polsce . Nie grodzą Brytyjczycy (co promuje Patos) bo nic w ogródkach nie mają . Wysypują kamyk na całej powierzchni bo nawet nie chce się im kosić trawy, i my tez mamy iść za tymi pomysłami z zachodu. Polacy zawsze grodzili i będą grodzić. Jak niby mam pasa mieć, bez ogrodzenia ? na łańcuchu przy budzie? A dzieci małe jak mają się bawić na posesjach nieogrodzonych przy ruchliwych drogach ?
    ps
    nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba !!!






  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Robiłem prawie 200m/b betonowego ogrodzenia sąsiadowi i nie rozumiem jak można tak oszpecić sobie działkę mimo, że zrobiłem to porządnie ( zalane betonem słupki, a nie na szybko trochę suchego betonu i wio, byle szybko). Wygląda jak getto. Za te pieniądze można się ogrodzić siatką/panelami itp i posadzić zieleń - efekt wg uznania, ale moim zdaniem lepszy.
    Np. thuja brabant gęsto posadzona o wys.ok 60 cm po trzech latach tworzy zieloną ścianę o wys 2m. Mam za tą ścianą nadal siatkę leśną którą ogrodziłem plac budowy. Nie wstydzę się tego, bo wiem że za rok - dwa moje ogrodzenie będzie piękne (nie tylko dla mnie).

    Ktoś pisał że drewno za trzy lata brzydsze od betonu. Tak - jeśli je zapuścisz to takie będzie za ok 5 lat, podobnie jak beton porośnięty mchem i glonami.

    Jak ktoś chce od razu mieć ścianę to ładne i trwałe (wieczne) są gabiony wypełnione granitem. Łupek granitowy jest tani, ja za 9 ton zapłaciłem 1 tysiąc złotych z dostawą w big bagach. To nie jest tak rozpowszechnione, bo betonówy robią już w co drugiej wsi i moim zdaniem tam się to nadaje, do zasłonięcia kupy obornika lub złomowiska. Sam pochodzę ze wsi i mieszkam prawie na wsi, ale trzeba nie mieć za grosz poczucia estetyki by zapłacić za takie coś. Połączone z drewnem jeszcze jakoś wygląda.

    Czemu ludzie to kupują...??? Bo pozornie tanie, bo szybko to stawiają, bo nie mają pomysłu na inne, bo jak nowe to jakoś jeszcze wygląda, a że jest monotonne i surowe to już szczegół. A popatrzcie na jakiś były PGR ogrodzony tymi płytami 20 lat temu. Chcecie mieć takie coś koło domu za 10-15 lat? I co wtedy, wymiana...?

    Do domku z działką wg mnie pasuje tylko drewno i kamień. Beton jest zbyt surowy i typowo przemysłowy.

    No ale każdy ma swój gust.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS Zobacz post
    Mam za tą ścianą nadal siatkę leśną którą ogrodziłem plac budowy. Nie wstydzę się tego, bo wiem że za rok - dwa moje ogrodzenie będzie piękne (nie tylko dla mnie).
    To tylko twoje odczucie piękności

    Mój sąsiad ma właśnie takie ogrodzenie i wygląda to słabo z mojego punktu widzenia ale dla niego jest ok, wygłusza trochę przejeżdżające samochody i chroni przed przedostawaniem się brudu z drogi na posesje .

    Ogrodzenie z siatki lub z paneli + podmurówka i posadzenie tuji + kora + obrzeża to o wiele większy koszt niż takiego betonowego ogrodzenia które te wszystkie funkcje spełnia i dlatego ludzie to stawiają bo ich nie stać na inne

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony