dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 240
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kazdy kto ma ziemie i dom, ma tez prawo robic tam co mu sie podoba,zwlaszcza po tym jak mieszkal w bloku, gdzie nie mogl nic zrobic bez zgody administracji, wspolnoty czy sasiadow. I chyba wlasnie o to chodzi tym, ktorzy sie buduja - o poczucie wlasnosci i prywatnosci!
    [/quote]

    Mbz, troche się rozpędziłeś /łaś/, to że masz własny dom, teren nie zawsze oznacza, że możesz robic co chcesz ani co Ci się podoba. Potrzebujesz przykładu? np. wysypisko smieci i odpadów, chdowlę 10tys kur niosek itp. Żyjemy /mieszkamy/ wśród ludzi, domy które budujemy mają być na lata. Ogrodzenia betonowe już po 2 latach wyglądają fatalnie.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Metal brawo!
    O to chodzi, prawie kazdy na tym forum pisze o wyzszosci mieszkania na wsi niz w miescie, a potem pisze teksty, ze cos jest wiesniackie.

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Trzeba by się zastanowić,co oznacza wieśniackie?
    Czy wiejskie w znaczeniu-tradycjne,pochodzenia wiejskiego,związane ze wsią-jak dla mnie zero powodów do obrazy wręcz powód do dumy
    czy -w znaczeniu-niegustowne,kiczowate,zacofane,nie "trendowe"(co poniekąd ma źródła w tym,że wieś stara się czasem być bardziej miejska zamiast zachować swoją piękną tradycję,której nie rzadko wypiera się,łapiąc nieporadnie wzory "miejskie" przetwarzając je po swojemu)

    No i spróbujmy z dystansem-często używamy skrótów myślowych,bo inaczej się nie da na forum.Może ktoś chciał powiedzieć,że to ogrodzenia są wieśniackie, a nie ich właściciel.

  4. #44

    Domyślnie

    Przecież nikt tu nie dyskutyje o gustach poszczególnych forumowiczów tylko wypowiada własne zdanie na temat ogrodzeń betonowych

    to do mbz, parę postów wyżej

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Krzys1 dnia 2003-04-18 13:08 ]</font>

  5. #45

    Domyślnie

    Anonim
    Jeszcze raz się ustosunkuje do Anonima bo nie chce mi się więcej uprawiać jałowej dyskusji. Piszesz:
    "Skoro się nie dyskutuje,to dlaczego reagujesz tak gwałtownie na nasz gust?"
    Ja gwałtownie reaguję? hm.. to czytaj dalej:
    "Mój gust mówi mi,że te ogrodzenia są:
    -brzydkie
    -tandetne
    -kiczowate
    -i nie mieszczą się w podstawowym kanonie piękna..."
    Tak z pewnością to ja tak gwałtownie reaguję, ale chyba tylko wobec problemu:.."jak Ty uważasz, że np. kolor czerwony jest obleśny to JA TEŻ TAK MAM MYŚLEĆ?!"... wobec którego nie ustosunkowałeś się Anonimie bo mie możesz mieć w tej kwestii nic do powiedzenia!!!.Amen.
    lechu5

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    ktoś powyżej wyjasnił co znaczy wieśniackie, to nie ma nic wspólnego, wbrew pozorom, ze wsią. chodzi o prostacki gust.

    lechu5, powyżej już wyraziłem swoje zdanie na temat właścicieli betonowych płotków, nie będę się powtarzał.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    A juz myslalam, przez pare ostatnich dni, ze na forum nic sie nie dzieje, malo ludzi a tu prosze jak sie ozywilo

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Lechu,
    spokojnie-to nieporozumienie.
    Spójrz wyżej:
    Pierwsza wypowiedź przez Ciebie zacytowana jest moją (wylogowało mnie i podpisałam się niżej)Ale wypowiedź o buraku jest już wypowiedzią anonima z czym nie mam nic wspolnego.

    Pozdrawiam


  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    mbz, krasnale, siding, pomalowane opony i miski w ogrodzie, itd., itp. to też musi byc temat tabu ?

  10. #50

    Domyślnie

    Opal
    To jakieś zamieszanie, nic nie maiłem pod Twoim adresem.

    Anomin
    Wyraziłeś opinię o użytkownikach takich ogrodzeń-zresztą nie związaną z moim zapytaniem (ja tylko analiuję temat ogrodzenia bo narazie buduję), a ja usilnie domagam się żebyś odpowiedział -jeśli możesz-na moje pytanie:"jak Ty uważasz, że np. kolor czerwony jest obleśny to JA TEŻ TAK MAM MYŚLEĆ?!. I doczekam się odpowiedzi czy nie?
    lechu5

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    On 2003-04-18 13:19, Anonymous wrote:
    mbz, krasnale, siding, pomalowane opony i miski w ogrodzie, itd., itp. to też musi byc temat tabu ?
    Przykro mi ale nie bardzo zrozumialam o co ci chodzi z tym tabu. No coz widocznie nie jestem tak inteligentna.
    A tak w ogole chcialabym bardzo, zeby kazdy mogl na forum przedstawic swoj pomysl, swoj punkt widzenia bez narazania sie na chamskie odzywki i niekonstruktywna krytyke
    No coz marzenia czasem sie spelniaja, moze to tez sie spelni...

  12. #52

    Domyślnie

    my jesteśmy konstruktywni...
    snow

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    lechu5, a co ma piernik do wiatraka? kolor czerwony może być ładny w pewnym kontekście a nie pasujący w innym, betonowe ogrodzenie to pomysł fatalny ZAWSZE.

    mbz, a dlaczegóż Ty się czujesz urażona? że ktoś powiedział komuś innemu co mu się nie podoba i czego nie chciałby widzieć w swoim sąsiedztwie? nie przesadzaj.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-04-18 13:25, mbz wrote:
    Przykro mi ale nie bardzo zrozumialam o co ci chodzi z tym tabu.
    chodziło o to, że też nie można wyrazić swojego zdania, jak o tych nieszczęsnych płotkach z betonu.

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    mbz
    przeoczyłam Twoją wypowiedź do mnie.
    Sprostowanie:
    -jestem ofiarą jednego anonima,który dla mnie anonimowy nie jest
    -jeśli czasem się ktoś dodatkowo przyplącze-trudno,będąc na forum biorę to pod uwagę i nie przejmuję się tym,bo taka uroda anonimów.Poza tym ponoć lepiej być zauważonym niż nie
    -nie zgadzam się z tym,że swoją wypowiedzią kogoś obrażam,jestem chamska,czy kogoś nie szanuję-forum jest po to ,abyśmy wynieniali myśli-RÓŻNE myśli.
    -nie ma sensu pisanie,czy ktoś ma prawo stawiać ogrodzenia jakie mu się podoba czy nie-nie ma sporu o to.I mieszanie tego do tej dyskusji swiadczy o niezrozumieniu.Każdy ma prawo postawić co mu się podoba,w granicach prawa,bo pewne ograniczenia są.CHoć rzadko stosowane w praktyce.Nie dotyczą one ogrodzeń betonowych rzecz jasna,choć z latami stan tych ogrdzeń bedzie taki,że może były by przesłanki.
    -siatka jaka by nie była jest przezroczysta i wtapia się w ogrodzenie,czasem pozostaje ledwo widoczna.
    -co do smerfów i krasnoludków to chodzi o wyroby betonowe,które imitują fantastyczne postacie ze świata bajek a często są ozdobą ogrodów (według ich właścicieli,którzy przewaznie umieszczaja je od frontu wcale nie dla własnej uciechy lecz przechodnia)
    Nie jest wykluczony inny-metafizyczny powód ich obecności w ogrodzie.Występują również grzyby (muchomory z kropkami) oraz lwy.Więcej nie pamietam.

    pozdrawiam
    z nadzieją,że lechu jednak nie zakupi tego ogrodzenia

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    znowu wylogowana i znowu w duecie z anonimem



    ps.Są betonowe,ale te najbardziej popularne są lżejsze i nie betonowe.
    Sorki...Się zagalopowałam.




    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-04-18 15:59 ]</font>

  17. #57

    Domyślnie

    dlaczego autor tematu go nie zamknie ucinając rozmowę???
    snow

    ...gust jest kwestią ... gustu??

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-04-18 13:46, opal wrote:
    pozdrawiam
    z nadzieją,że lechu jednak nie zakupi tego ogrodzenia

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    mbz, a dlaczegóż Ty się czujesz urażona? że ktoś powiedział komuś innemu co mu się nie podoba i czego nie chciałby widzieć w swoim sąsiedztwie? nie przesadzaj.
    [/quote]

    O ile dobrze pamietam, ja nigdzie nie napisalam ze czuje sie urazona.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mbz dnia 2003-04-18 14:00 ]</font>

  20. #60

    Domyślnie

    Anomin
    Ojejej, widzę że Anonim ma problemy ze zrozumieniem aluzji pod swoim adresem, a więc postaram się troszkę jaśniej:
    1. Usilnie chesz przekonać innych (nie tylko wyraić swoją opinię)do swoich poglądów tzn. jak Ty tak uważasz, to inni też tak powinni uważać, a jak nie to należy wg Ciebie okrasić go epitetami (tu.słownik) typu np. burak itd. Łatwo się to robi anonimowo-spróbuj w cztery oczy.Nie zauważyłem, żeby ktoś z forum w ten sposób odpowiadał na Twoje zdanie.
    2.A jak ktoś myśli inaczej to się to się wściekasz i sięgasz do primitywnych form..
    3. Tak sobie myślę, żeby z Toba rozmawiać muszę (wg Ciebie)chyba mieć takie samo zdanie jakie Ty przedstawisz -czyli TRZYMAĆ Z CIEMNĄ STRONĄ M0CY.

    lechu5

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony