dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Temat: piec na owies

  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawka1
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, tak sobie czytam i się zastanawiam nad kupnem takiego pieca. Czy macie jeszcze jakieś doświadczenia odnośnie palenia owsem?

  2. #22

    Domyślnie

    Zajrzyj na topic związany z Granpalem

  3. #23

    Domyślnie

    tak czytałem ten post i patrze że ceny CSI sporo spadły - teraz można go dostać za 12 kółek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajkowski Zobacz post
    tak czytałem ten post i patrze że ceny CSI sporo spadły - teraz można go dostać za 12 kółek
    Już Bardziej CSI nie dasz rady chyba reklamować

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrea31

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wilkołaz
    Kod pocztowy
    23-212
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja palę owsem od 2007 roku, posiadam palnik Agrotec, palnik sprawuje się dobrze, wada tego palnika to brak automatycznego rozpalania, zalety to mała awaryjność, prosta obsługa, szybki montaż i demontaż (po demontażu mogę w piecu palić tradycyjnie co jest przydatne w przypadku awarii palnika czy braku prądu, palnik ma też małe wymagania odnośnie ciągu kominowego). Jeśli chodzi o jakość owsa to trzeba bardzo uważać jeden pali się jak benzyna inny często z bliżej nie określonych powodów pali się słabo, przed zakupem należy wypróbować, ja mimo że uprawiam sam owies nie zawsze udaje mi się zebrać owies najlepszej jakości, wilgotność, zawartość chwastów i ziemi to wpływa na jakość owsa pozatym ważna jest odmiana, sieję odmianę Bolko i drugą Sławko uważam że są dobre do celów energetycznych.

  6. #26

    Domyślnie

    A ja z owsa tylko płatki lubię.
    Nie żal Wam palić zbożem?

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrea31

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wilkołaz
    Kod pocztowy
    23-212
    Posty
    11

    Domyślnie

    A czy nie szkoda ścinać dębów i buków, czy też zanieczyszczać powietrza spalając węgiel. Owies to źródło ciepła w pełni odnawialne, co roku wyrasta nowy, pochłonie tyle dwutlenku węgla lub więcej, co sam wytworzy podczas spalania, popiół można użyć jako nawóz zawiera potas i fosfor oraz śladowe ilości innych pożytecznych pierwiastków.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Już Bardziej CSI nie dasz rady chyba reklamować
    Widać że to ty promujesz Granpala. Ja przeczytałem że 20 tysięcy kosztował a wiem że teraz można go dostać za 12. Nie można już napisać swojej opinii bo zaraz o kryptoreklame jest sie podejrzanym. Żałosne

  9. #29

    Domyślnie

    Zresztą wystarczy popatrzyć na historie napisanych postów.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja tu z uśmiechem na ustach a tu odrazu takie nerwy.
    Nie ukrywam że zajmuję się sprzedażą kotłów na biomasę ,w tym Grapalami(można zobaczyć w historii).
    Nie muszę posługiwać się alisami uzytkowników by promować kocioł jak to próbuje robić firma X
    Nie muszę sobie nabijać postów na tematach o niczym od października 2010 by się uwiarygodnić --> "Zresztą wystarczy popatrzyć na historie napisanych postów kolego fajkowski."


    Zresztą użytkownicy kotłów piszą na tym forum dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, problemami, rozwiązaniami a nie wałkują 3 tematy
    Jaki fajny kocioł X bo ma zapalarke
    Jaki fajny kocioł X bo ma zapalarke, i wspołpracuje z pogodówką
    Jaki fajny kocioł X bo ma zapalarkę i może pracować na ekogroszku.

    I kto tu jest żałosny?

  11. #31

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że jesteś przewrażliwiony na temat innych kotłów i tylko jeśli ktoś napisze coś na temat kotła którego nie sprzedajesz to posądzasz go o cele marketingowe. Zaglądam tutaj żeby się oderwać troche od pracy i czasem może pisze jakieś pierdoły ale to moja sprawa.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak na marginesie i poważnie pisząc to nie ma w Polsce (polskiej produkcji) lepiej dostosowanego do spalania biomasy (owsa w tym) kotła niż Granpal i tu muszę się z kolegą Kroitzem zgodzić. I nie mówię dlatego, że sam mam taki, ale takie są fakty. 90% kotłów na naszym rynku to kotły z retortą robioną pod węgiel, do których później dorobiono możliwość palenia owsem, reszta to typowe kotły z podajnikiem wrzutkowym na pellet, producentom Granpala od samego początku przyświecała myśl palenia wszelkiego rodzaju biomasą począwszy od pelletu poprzez różnego rodzaju zboża, kukurydzę, pestki np. wiśni, torf, wióry w zasadzie wszystko co przez podajnik przejdzie
    Pozdrawiam Jacek

  13. #33

    Domyślnie

    a czy ktoś pestkami śliwek palił? czy nie sa za duże do granpala?
    Ostatnio edytowane przez zientas ; 11-03-2011 o 18:36

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    a czy ktoś pestkami śliwek palił? czy nie sa za duże do granpala?
    Chyba istnieje możliwość zablokowania podajnika , choć nigdy nie stosowałem
    Pozdrawiam Jacek

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Temat stary wiec pewnie znajdę tu doświadczonych użytkowników pieców na owies.
    Proszę podzielcie się doświadczenie i poradźcie jaki piec jest najlepszy do tego typu paliwa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony