dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 75
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1492
  1. #1441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    W projekcie mam niestandardowy rozmiar bramy, chce zmienić na 3m, jaki dokładnie otwór będzie potrzebny? Jak wygląda sprawa z prawidłowym, ciepłym montażem małej bramy przed tynkami? Otynkowane ościeża i sufit? Co z progiem?

  2. #1442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    W projekcie mam niestandardowy rozmiar bramy, chce zmienić na 3m, jaki dokładnie otwór będzie potrzebny? Jak wygląda sprawa z prawidłowym, ciepłym montażem małej bramy przed tynkami? Otynkowane ościeża i sufit? Co z progiem?
    Mówisz o szerokości? Z założenia robisz otwór na szerokość bramy (3metry).
    Nie ma czegoś takiego jak "ciepły montaż bramy". Pojawiają się nowinki typu termoramka z Hormana (wygląda jak plastikowa podkładka pod metalowe prowadnice), widziałem też jakieś filmiki z Krispola na zasadzie ramki styropochodnej (nie znam z bliska) ale założenia są nadal te same: otwór szerokości bramy.
    Z tym, że takie rozwiązanie nie pozwala na lepsze docieplenie wnęk. Tzn. można, ale kosztem światła przejazdu.
    Dlatego warto skonsultować ze sprzedawcą - czasem na bramę 3m wystarczy otwór 3,05m.
    O progu w ogóle się nie wypowiem - to jest zagadnienie dla projektantów. Podłoga w garażu ma sięgać wewnętrznej linii ścian. Tynki być powinny (równa powierzchnia), wylewki też mogłyby być.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #1443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Jaka brama w tej chwili wypada najlepiej w stosunku cena/jakość?
    Biorę pod uwagę krispola i wiśniowskiego. Rozmiar 5000x2250, bez przetloczen, kolor winchester z napędem.

  4. #1444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    U każdego sprzedawca inna To typowy wymiar, wyceń, oceń. Nie ma takich rynkowych hitów dominujących nad konkurencją.

    Jak nie szukasz najlepszego U, to spokojnie zostań przy grubości 40mm. Zwróć uwagę na poprawne mocowanie do sufitu (jeśli nadproże wymaga nietypowych rozwiązań) oraz równe tynki. To podstawa "dobrej jakości" bramy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1445
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    U każdego sprzedawca inna To typowy wymiar, wyceń, oceń. Nie ma takich rynkowych hitów dominujących nad konkurencją.

    Jak nie szukasz najlepszego U, to spokojnie zostań przy grubości 40mm. Zwróć uwagę na poprawne mocowanie do sufitu (jeśli nadproże wymaga nietypowych rozwiązań) oraz równe tynki. To podstawa "dobrej jakości" bramy
    Nadproże mam akurat bardzo wysokie więc tu montaż standard. Zdziwiła mnie tylko trochę cena bramy - 8700zl z montażem (wiśniowski). Czy jest szansa znaleźć coś tańszego i nie odbiegającego jakością?
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  6. #1446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bardzo wysokie to właśnie utrudnienie.. Standard to 30-40cm. Powyżej trzeba kombinować z podwieszeniem.

    8700? Nie mało, ale wszędzie są podwyżki. Jesienią robiłem taki rozmiar poniżej 6 tys. zł z automatem. Tyle że w promocji i wersję woodgrain i malowaną. Okleina kosztowałaby kilkaset - do tysiąca złotych więcej.

    Może ktoś wycenił jakąś grubszą bramę lub wersję z uszczelkami w środku? Bo Wiśniowski ma tam różne kombinacje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1447
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Bardzo wysokie to właśnie utrudnienie.. Standard to 30-40cm. Powyżej trzeba kombinować z podwieszeniem.

    8700? Nie mało, ale wszędzie są podwyżki. Jesienią robiłem taki rozmiar poniżej 6 tys. zł z automatem. Tyle że w promocji i wersję woodgrain i malowaną. Okleina kosztowałaby kilkaset - do tysiąca złotych więcej.

    Może ktoś wycenił jakąś grubszą bramę lub wersję z uszczelkami w środku? Bo Wiśniowski ma tam różne kombinacje.
    U mnie właśnie jest 40cm nadproże.
    Brama unipro czyli 40mm, 5000X2250, bez przetłoczeń, kolor winchester z napędem metro więc to raczej standard prócz tej okleiny. Wersja malowana nie ma koloru winchester tylko złoty dąb (chociaż dla mnie wyglądają te kolory identycznie, przynajmniej na monitorze).
    No i jeszcze jak mi piszesz o cenie poniżej 6 tyś to w ogóle jestem w szoku.

  8. #1448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widocznie takie są teraz ceny... nie ma nic złego w tym, by sprawdzić identyczną bramę u innego przedstawiciela. Jeśli różnica jest wyraźna, a zależy Ci na pierwotnym oferencie, to zawsze można się skontaktować i poprosić o weryfikację oferty (daj mu szansę na "błąd" w obliczeniach, albo "zapomnienie" o rabacie). A nóż się uda..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Widocznie takie są teraz ceny... nie ma nic złego w tym, by sprawdzić identyczną bramę u innego przedstawiciela. Jeśli różnica jest wyraźna, a zależy Ci na pierwotnym oferencie, to zawsze można się skontaktować i poprosić o weryfikację oferty (daj mu szansę na "błąd" w obliczeniach, albo "zapomnienie" o rabacie). A nóż się uda..
    A Ty przypadkiem nie jesteś takim przedstawicielem?

  10. #1450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie, ja Wiśniowskiego nie sprzedaję (jest zbyt duża konkurencja między bezpośrednimi przedstawicielami a tym bardziej punktami detalicznymi.
    W moim przypadku oznaczałoby to, że jest między mną a fabryką pośrednik podnoszący cenę o dobrych kilka %. Dlatego mało mnie interesuje Wiśniowski, chociaż do marki nic nie mam. Ba, nawet ją cenię.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1451
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie, ja Wiśniowskiego nie sprzedaję (jest zbyt duża konkurencja między bezpośrednimi przedstawicielami a tym bardziej punktami detalicznymi.
    W moim przypadku oznaczałoby to, że jest między mną a fabryką pośrednik podnoszący cenę o dobrych kilka %. Dlatego mało mnie interesuje Wiśniowski, chociaż do marki nic nie mam. Ba, nawet ją cenię.
    A czy mógłbyś mi polecić kogoś od wiśniowskiego z moich okolic? Może być na priv. Bo kupić bramę to jedno ale mieć ją dobrze zamontowaną to drugie.

  12. #1452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Panowe, która bramą będzie lepsza.
    1. Hormann z napedem supramatic 6650
    2. Wiśniowski z napędem metro 6600
    3. Krispol z napedem starcus 5900

    Montaż 900 zł.

    Czy między hormannem i krispolem jest jakaś duża różnica?
    Lepszy jest napęd na pasek kevlarowy czy łańcuch?
    Jak z gwarancją u tych trzech producentów?
    Warto dołożyć do fotokomórki? Czy jeszcze w coś powinna być wyposażona brama? Jakieś awaryjne otwieranie ręczne itp?

    Chciałbym złożyć zamówienie jeszcze w tym tygodniu więc proszę doradzcie coś. Nigdy nie miałem do czynienia z bramami segmentowymi więc jestem ZIELONY...

  13. #1453

    Domyślnie

    Każdego z 3 producentów, których wymieniłeś można z czystym sumieniem polecić.
    Ja osobiście przy takich różnicach cenowych wybrałbym bramę Hormanna. Sam mam jednak bramę od Wiśniowskiego (u mnie ta różnica wynosiła ponad 2k na korzyści W. a to już za dużo) i jest jak najbardziej ok.
    Z doświadczeń jakie ja mam z czasów wybierania bramy, sugerowałbym Ci jednak w przypadku Wiśniowskiego czy Krispola zrezygnować z automatów ich marek własnych i wybranie czegoś np. od Nice czy Benninci.

  14. #1454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    Każdego z 3 producentów, których wymieniłeś można z czystym sumieniem polecić.
    Ja osobiście przy takich różnicach cenowych wybrałbym bramę Hormanna. Sam mam jednak bramę od Wiśniowskiego (u mnie ta różnica wynosiła ponad 2k na korzyści W. a to już za dużo) i jest jak najbardziej ok.
    Z doświadczeń jakie ja mam z czasów wybierania bramy, sugerowałbym Ci jednak w przypadku Wiśniowskiego czy Krispola zrezygnować z automatów ich marek własnych i wybranie czegoś np. od Nice czy Benninci.
    O napędzie Nice do Krispola słyszałem ale jeśli chodzi o wiśniowskiego to myślałem, że ma w miarę dobre napędy. A co można powiedzieć o napędach hormanna, supramatic i tańszym promatic?
    Czy brama malowana jest gorsza od bramy w okleinie? Cena między malowaną a oklejaną to prawie 1500zl.

  15. #1455

    Domyślnie

    Napędy własne Wiśniowskiego odradzano mi wszędzie, serio. Nawet te robione we współpracy z Somfy.
    Ja do bramy Wiśni wziąłem sobie właśnie napęd Supramatic P, ale tak szczerze powiedziawszy to raczej fanaberia z mojej strony, choć same napędy bardzo dobre.

    Co do okleiny, to czytałem kiedyś, że w przypadku bram, faktycznie stoi wyżej od "malowanej". Czemu? Nie wiem. Być może chodzi o ew. wytrzymałość na drobne uszkodzenia? Ja mam "malowanke", struktura silkline. Wygląda zacnie.

  16. #1456

    Domyślnie

    Też się podłączę pod ten temat, bo nic nie wiem o wyposażeniu bram garażowych.
    Czy ktoś może krótko wyjaśnić czym są te dodatkowe elementy i czy warto je dokupić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dodatki do bramy.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	454116

  17. #1457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    Napędy własne Wiśniowskiego odradzano mi wszędzie, serio. Nawet te robione we współpracy z Somfy.
    Ja do bramy Wiśni wziąłem sobie właśnie napęd Supramatic P, ale tak szczerze powiedziawszy to raczej fanaberia z mojej strony, choć same napędy bardzo dobre.

    Co do okleiny, to czytałem kiedyś, że w przypadku bram, faktycznie stoi wyżej od "malowanej". Czemu? Nie wiem. Być może chodzi o ew. wytrzymałość na drobne uszkodzenia? Ja mam "malowanke", struktura silkline. Wygląda zacnie.
    Byłem dzisiaj oglądać bramę hormanna i chyba się na nią zdecyduję. Napęd supramatic, kolor antracyt malowany, do okleiny winchester niestety trzeba dopłacić bagatela 1400 zł!
    Cena z montażem 7200 zł.

  18. #1458

    Domyślnie

    Jaka ekspozycja bramy?

  19. #1459
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    Jaka ekspozycja bramy?
    Wschodnia

  20. #1460

    Domyślnie

    To chyba powinno być ok, nie powinna się wyginać. W ofercie dostałeś sugestie dokupienia wzmocnień?
    Pytam z ciekawości bo mi przy Woodgrein tego nie sugerowali ale już przy Silkgrein tak.

Strona 73 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony