dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 75
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1492
  1. #241

    Domyślnie

    nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim )
    Zamierzam, mam zamiar... )

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim )
    masz rację, ale firmy wykorzystają efekt psychologiczny

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim )
    Ale jeżeli ktoś dołoży ekstra 4-5% rabatu za płatność 100% to już jest to rozsądna propozycja.

  4. #244

    Domyślnie

    ja bym poczekał miesiac dwa. duzo firm ma własnei wtedy promocje zimowe i jest okazja kupic to samo za lepsza cene.ale w grudniu lepiej juz zamów bo nie wiadomo co to bedzie z tymi vatami .
    co do amatora na pomiarach to smiem sie nie zgodzic bo amatorzy nie przyjezdzaja z laserowymi dalmierzami niwelatorami i poziomica laserowa.gosciu strzelił laserem linie poustalał wysokosci powiedział co i dlaczego tak bedzie .co i jak bedzie wygladało i jak dla mnie było pozadnie i pierwsza klasa. a pozatym miałem proste mury wiec nie było tragedii to nie wiem dlaczego 1,5 h czy 2h dla ciebie to duzo

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Promocja na EUROstyle (i nie tylko) jest właśnie teraz i nie podejrzewam by zimą była lepsza cena.

  6. #246

    Domyślnie

    Witam

    Objeździliśmy firmy które handlują bramami. Brama 2500x2250 złoty dąb z automatem oraz robocizna

    hormann 4400
    krispol 4000 złoty dąb ale jest promocja na kolor orzech za 3200 za bramę automat z dwoma pilotami 4 kanałowymi oraz robocizną
    normstahl 4200
    zgadnijcie która jest naszym faworytem.
    Promocja na krispola jest w bramsterze w białymstoku oraz ełku

  7. #247

    Domyślnie

    nie ma krispol takiej promocji wiec ktos tu nie mówi całej prawdy moze maja taka brame na stanie bo złoty dab jest równie standardowym kolorem jak orzech przy bramie z krispola. brama pewnie clasick E czyli sprezyny naciagowe silnik musi wychodzic ok 700-800 zł wiec nie masz nice'a anie marantecka a szyna pewnie z łancuchem .wiec zamiast oszczedzac bo najtaniej to wez krispol( dla mnie to najlepsze bramy),ale z prowadzeniem typu N, szyna z paskiem , i silnik nice albo marantec c220.jesli pan który robił wycene dał wam taka cene na taka brame to ja tez od niego chce .wyliczajac model z tym co wymieniłem wyjdzie wam ok 4tys ale daje wam słowo ze jesli ci dobrze zamontuja .bedziecie bardzo zadowoleni.
    odrazu powiem w czym róznica .
    prowadzenie typu E to sprezyny naciagowe które ida w takich plastikowych korytkach nad prowadnicami bramy i nie ma co sie oszukiwac z kazdym ruchem bramy to troche słychac ,typ N to dwie sprezyny skretne zamontowane do nadproza które sie odpowiednio nawijaja i rozwijaja i tu macie zero hałasu.co do szyny to róznica jest ok 100zł i chodzi tylko o odgłos przy zamykaniu i otwieraniu bramy(mozna naginac troszeczke szyne i naciagnac mocniej łancuch ale zawsze cos bedzie słychac) a co do silników to juz nie ma co sie az tak strasznie wywodzic ale te polecam

  8. #248

    Domyślnie

    Ja przecież napisałem ze promocja jest w bramsterze na bramę krispola Pani z salonu twierdziła ze oni są w jakiejś grupie i maja lepsze ceny i co jakiś czas dostraja dany kolor taniej. Pojechałem jeszcze raz do firmy która sprzedaje hormana(są tez ich serwisantem)pogadałem z Panem i cena spadła do 3900 (200zł mniej za montaż, 100 za napęd oraz 200 za bramę) wiec różnica na jednej bramie to już tylko 700 zł. A horman ciszej się zamykał oraz szybciej wiec cos jest w tym co piszesz wiec chyba jednak padnie na Hormana również dlatego że znajomi polecili mi tego Pana że słowny, konkretny oraz bardzo cierpliwy.
    Dzięki ketiw86 za rozjaśnienie sprawy skąd wzięła się ta cena w krispolu
    Pozdrawiam

  9. #249

    Domyślnie

    nie ma za co
    a pani która mowi ze jest w jakiejs grupie to wciska kit i bym jej podziekował bo krispol nie ma takich grup.sa partnerzy oraz przedstawiciele.partnerzy maja najlepsze warunki i to koniec atrakcji
    horman? hmm tez dobry .krancówki na szynie silnika jedynie mi sie nie widza ale tak ogólnie to te dwie bramy Krispol i Horman bym osobiscie wybierał i polecał z małym plusem na krispol
    jesli z niczego 700zł mniej to ładnie chcieli cie skasowac

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A ktoś ma doświadczenia z bramami Novoferm?

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nic szczególnego. Bramy przeciętne a współpraca z producentem fatalna (moja opinia po przykrych doświadczeniach).

  12. #252

    Domyślnie

    nawet o takiej nie słyszałem

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Novoferm?
    Pięć lat temu jeden z moich bardzo dociekliwych kllientów wybrał tą firmę. Widziałem tą bramę także u jego znajomego. Ale że w owym czasie się bramami nie interesowałem, to więcej nic nie powiem

  14. #254

    Domyślnie

    Jak to jest z tą gwarancją u Hörmann - faktycznie jest te pełne 10lat? Waham się pomiędzy nimi, a Wiśniowskim który ma 2 letnią gwarancję.
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przeczytaj warunki gwarancji Hormanna na ich stronie. To nie jest prawdziwe 10 lat gwarancji na bramę.

  16. #256

    Domyślnie

    Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...
    Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

    Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.
    Ostatnio edytowane przez michal2280 ; 24-09-2010 o 10:16
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2280 Zobacz post
    Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...
    Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

    Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.
    Jeżeli cenowo podobnie, to nie wiem nad czym myślisz. Hormann to zdecydowanie inna (czytaj lepsza) liga.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  18. #258

    Domyślnie

    takie wzmocnienie to jak 5m przekroczy sie stosuje wiec nie masz sie co bac

  19. #259

    Domyślnie

    Do wyboru dołączył Normstahl .. właśnie dostałem ofertę - wersja euro również w podobnej cenie...
    Wiśniowskiego polecał mi znajomy, a ich ciemny dąb jest identyczny z oknami i drzwiami wejściowymi - stąd się waham.
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  20. #260
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Wybieraj między Normstahl a Hormann, ja ostatecznie wziołem to drugie - zadecydowała ostateczna róznica w cenie około 700zł na korzyśc Hormanna.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

Strona 13 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony