dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 75
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1492
  1. #1041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa BRAM Nice? Interesuje mnie przenikalność cieplna, uszczelki, ogólna niezawodność i porównanie do Wiśniowskiego.
    Bramy Nice to zdaje się produkt dosyć młody, mało kto ma taką bramę. Z tego co słyszałem, Nice robi bramy u Krispola. Prawda to?

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał powell Zobacz post
    A jak wygląda sprawa BRAM Nice? Interesuje mnie przenikalność cieplna, uszczelki, ogólna niezawodność i porównanie do Wiśniowskiego.
    Bramy Nice to zdaje się produkt dosyć młody, mało kto ma taką bramę. Z tego co słyszałem, Nice robi bramy u Krispola. Prawda to?
    Tak, bramy dla NICE-a produkuje Krispol. Jest to poziom Wiśniewskiego, tylko zależy jaki napęd dasz, nie kupuj tych najtańszych napędów promocyjnych

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    koledzy a co powiecie o bramie niemieckiej firmy novoferm panele 45mm w piance mam wycene na 5500 z montazem brama 4750/2125 kolor bialy,naped novomatic 553 czy cena nie jest wygorowana?
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Faktycznie, odnośnie nice a konkretnie napędów to ma o nich dobre zdanie. Cały czas pracuje u mnie naped do bramy rozwieranej i poza tym, że farba z niego zeszła i ze wymieniłem zamki z plastikowych na metalowe to od ok 8 lat za nic nie chce sie zepsuć Ale pomalować będą go musiał, nie wiem tylko jak się za to zabrać.

    Więc w nowej lokalizacji tez myślę o nice. A brama będzie pewnie Wiśniowskiego ze względu na insalatorów, którzy sie sprawdzili przy montażu okien.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78konopiel Zobacz post
    Nie wydaje mi się, żeby sprzedaz w marketach była czymś, co jest dyshonorem.
    Sprzedaż w marketach jest dostosowywaniem się do najniższej ceny. A jak wiemy za tym idzie jakość.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Sprzedaż w marketach jest dostosowywaniem się do najniższej ceny. A jak wiemy za tym idzie jakość.
    jasne, totez jesli komus zalezy na gornej polce (dlatego uzylem porownania z krzeslami przeciez) to idzie do autoryzowanego partnera a nie do marketu. market to wybor najnizszej z mozliwych cen. jednak zarzucenie producentowi, ze wypuszcza takze oferte marketowa jest wg mnie nieporozumieniem. reguly gry sa przeciez jasne. w marketach rzadzi cena, jednak nawet w markecie - jesli mialbym w ofercie produkt takiej firmy jak hormann, wybralbym ją, licząc na to, że producent jednak bedzie sie pilnował i nie wypusci megabubla, bo za dlugo pracowal na opinie

  7. #1047

    Domyślnie

    heh, w temacie: jaką bramę wybrać.
    Ciekawostka:

    wlasnie czytam na siecbudowlana, że "Brama garażowa firmy Hörmann uratowała garaż i dom przed spaleniem".

    "Czy bramy garażowe mogą chronić przed pożarem? Okazuje się, że tak. Przedstawicielstwo firmy Hörmann w Gdańsku otrzymało wiadomość, że brama segmentowa LPU 40 w okleinie Złoty Dąb uratowała samochody znajdujące się w garażu oraz dom przed spaleniem.
    Do pożaru doszło na posesji pana Marcina z Chwaszczyna pod Gdynią. Nastąpił samozapłon stojącego obok drewutni kompostownika. Ogień szybko rozprzestrzenił się w drewutni, a następnie zajął się nim styropian w ociepleniu domu i brama garażowa. I to właśnie brama firmy Hörmann, która przez blisko godzinę wytrzymała działanie wysokiej temperatury stała się barierą ogniową. Stopiła się jedynie okleina, ale napęd Supramatic działa w dalszym ciągu. Brama ocaliła przed spaleniem nie tylko znajdujące się w garażu samochody oraz jego wyposażenie, ale także dom"

    całosc pod tym linkiem:
    http://www.siecbudowlana.pl/HOeRMANN...rzed-spaleniem

  8. #1048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sądzisz, że gdyby ta brama miała znaczek innego producenta, to efekt byłby inny?

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sądzisz, że gdyby ta brama miała znaczek innego producenta, to efekt byłby inny?
    Inne bramy nie miały szans na taką reklamę, więc przyjmijmy że na razie Hormann rządzi .
    I już mieszkamy !

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sądzisz, że gdyby ta brama miała znaczek innego producenta, to efekt byłby inny?
    To pytanie do bramy, nie do mnie
    W końcu to nie ja uratowałem garaż przed pożarem, a brama Hormann ))

    pzdr

  11. #1051

    Domyślnie

    Witajcie,

    podzielę się z Wami moim doświadczeniem. Posiadam bramę firmy Hormann 5,5x2,125 m z napedem. Użytkujemy ją już od 2009 roku czyli piąty rok. Działała bez zastrzeżeń do momentu jak jeden z moich czterech synów przycisnął przycisk zamykania podczas wyjeżdzania z garażu. Podczas gdy w saochodzie zbiło się tylko górne światło stopu, to dolny panel bramy wygiął sie niemiłosiernie. I tu pojawił się problem - za wymianę panela i stalowej linki krzyknęli mi 3800zł. Dodam, że za całą bramę z napędem płaciłam 7600zł. Mało tego na wycenę czekałam tydzień, a na naprawę mam czekać 4-6tyg. Nie wiem co robić. Największe mrozy, a my parkujemy na zewnątrz!
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

  12. #1052

    Domyślnie

    Ja bym spróbował wycenić te elementy z usługą u jakiś ich konkurentów. Wtedy będziesz wiedzieć czy sobie lekko pogrywają czy to rynkowa cena

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragonfly Zobacz post
    ..... Największe mrozy, a my parkujemy na zewnątrz!
    O raaaaany, TRAGEDIA !!!! tyle tylko że na własne życzenie.
    Nie tylko u Hormana panele na wymianie uszkodzonych osiągają cenę porównywalną połowę ceny nowej bramy.
    Ciesz się z jednego, że taki panel po kilku latach wogóle możesz dostać i wymienić, że nie musisz zmieniać wszystkich bo został zmieniony i nie pasuje

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niestety - ale to jakaś forma zmowy, bo nie tylko w tej firmie sobie tak życzą za panele. Teoretycznie mówią, że chronią się przed konkurencją by ta nie kupowała u nich paneli i skladała sobie tańsze bramy. Ale to tylko wymówka.
    i jest to powód, dla którego producentów bram nie cenię tak bardzo jakbym mógł.

    Dragonfly,
    zapytaj u jakiegoś innego, mniejszego producenta bram - albo w firmie typowo bramiarskiej - może mają kompatybilne zamienniki?

    A tak w ogóle - skoro panel i tak już do wymiany, to moze mu poprawić z drugiej strony i spróbować to wyprostować by chociaż brama działała..

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    O raaaaany, TRAGEDIA !!!! tyle tylko że na własne życzenie.
    Nie tylko u Hormana panele na wymianie uszkodzonych osiągają cenę porównywalną połowę ceny nowej bramy.
    Ciesz się z jednego, że taki panel po kilku latach wogóle możesz dostać i wymienić, że nie musisz zmieniać wszystkich bo został zmieniony i nie pasuje
    Nie rozumiem twojej agresji. Jeśli piszę o parkowaniu na mrozie to z myślą o moich dzieciach. Sam/sama ich chyba nie masz skoro tego nie rozumiesz. Tak się składa że są chorzy, a gdziekolwiek jadę, muszę ich brać ze sobą. Trochę empatii...
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no ale ja ma pytanie, jak to w ogóle możliwe żeby panel się zgiął? Często gęsto zostawiałem coś na linni zamknięcia i brama tam dochodziła a potem od razu ruszała do góry. Chyba , że ta przypadłość dotyczy bram ponad 5 m, u mnie jest 3,5m.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    no ale ja ma pytanie, jak to w ogóle możliwe żeby panel się zgiął?
    Domyślam się, że to nie od uderzenia od góry panelem w samochód ale od uderzenia poziomo samochodem w bramę (pewnie kierowca nie zwrócił uwagi, że brama się zamyka i jechał dalej).

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    no ale ja ma pytanie, jak to w ogóle możliwe żeby panel się zgiął? Często gęsto zostawiałem coś na linni zamknięcia i brama tam dochodziła a potem od razu ruszała do góry. Chyba , że ta przypadłość dotyczy bram ponad 5 m, u mnie jest 3,5m.
    Łatwo się nie wzruszam, ale teraz łezka mi pociekła z rozpaczy nad stanem świadomości narodu...
    Weź do ręki linijkę plastikową czy drewnianą i spróbuj ja złamać: najpierw pionowo, później poziomo, ok ?

  19. #1059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Faktycznie, odnośnie nice a konkretnie napędów to ma o nich dobre zdanie. Cały czas pracuje u mnie naped do bramy rozwieranej i poza tym, że farba z niego zeszła i ze wymieniłem zamki z plastikowych na metalowe to od ok 8 lat za nic nie chce sie zepsuć Ale pomalować będą go musiał, nie wiem tylko jak się za to zabrać.

    Więc w nowej lokalizacji tez myślę o nice. A brama będzie pewnie Wiśniowskiego ze względu na insalatorów, którzy sie sprawdzili przy montażu okien.
    U nas napęd Nice też bez zastrzeżeń chodzi już 10 lat. Chyba nic go nie ruszy

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragonfly Zobacz post
    Witajcie,

    podzielę się z Wami moim doświadczeniem. Posiadam bramę firmy Hormann 5,5x2,125 m z napedem. Użytkujemy ją już od 2009 roku czyli piąty rok. Działała bez zastrzeżeń do momentu jak jeden z moich czterech synów przycisnął przycisk zamykania podczas wyjeżdzania z garażu. Podczas gdy w saochodzie zbiło się tylko górne światło stopu, to dolny panel bramy wygiął sie niemiłosiernie. I tu pojawił się problem - za wymianę panela i stalowej linki krzyknęli mi 3800zł. Dodam, że za całą bramę z napędem płaciłam 7600zł. Mało tego na wycenę czekałam tydzień, a na naprawę mam czekać 4-6tyg. Nie wiem co robić. Największe mrozy, a my parkujemy na zewnątrz!
    Brama nie jest przeznaczona do tego, że ma zatrzymywać samochód - tak samo jak drzwi, okno czy stalowa brama wjazdowa.
    Niejeden zaliczył spotkanie z taką wjazdówką, na zderzaku ledwie ślad pozostał a brama wygięta w łuk i z posesji wyjechać nie można....
    Każdy panel jest bardzo łatwo załamać, im szerszy tym bardziej podatny, przecież to kawałek prawie płaskiej blachy wypełnionej pianką, więc czego można oczekiwać?
    Sztywniejsze są oczywiście bardziej w całości niż pojedynczo, jednak pod zderzakiem się rozpadną.
    Skąd to wiem? Trochę z wytrzymałości materiałów, bardziej przekonująco z autopsji, niestety.
    Kiedyś jeden złamaliśmy z ciekawości, chcąc się przekonać jaką ma sprężystość i przed zamontowaniem położyliśmy panel 5 m na dwóch paczkach styropianu, następnie został on "poddany" lekkiemu naporowi czterech rąk.
    Panel pękł przy niezbyt mocnym obciążeniu, które trudno dokładnie określić, 40-60 kg, chociaż poprawnie byłoby to wyrazić w kN.
    Jego koszt w zakupie to ponad 3 tysiące, niewiele mniej niż cała płyta nowej bramy, którą zamiast niego kupiłem.
    Taki był koszt zaspokojenia ciekawości.
    Ostatnio edytowane przez stary ; 01-02-2014 o 11:13

Strona 53 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony