dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101

    Domyślnie Piwnica z max porotherm+ izolacja??

    Witam! 5 maja wjeżdża nam koparka i kopie piwnice i mam pytanie czy możemy piwnice zrobic z maxa porotherm+tynk+Abizol? Dodam że piwnica jest cała w ziemi.(sama glina) Pytam ponieważ mamy już zakupione pustaki a jak pytam innych to mówią że w ziemie TYLKO BLOCZKI BETONOWE!! I mamy dylemat więc proszę o radę czy np. można zrobić z tych maxów i zainwestować w dobrą izolację nie zakupując bloczków?

  2. #102

    Domyślnie

    a nie masz tam jakiś desek? może zrobić piwnicę drewnianą?

    tylko beton - kiedyś murowało się co prawda z pełnej cegły ale obawiam się, że obecne cegły mogłyby nie dać rady - toż to rozpada się samo w rękach

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    nie masz projektu i kierownika budowy

  4. #104

    Domyślnie

    Projekt zakupiłam bez piwnicy dopiero później na adaptacji architekt dorobił piwnice,ale nie napisał z jakiego materiału maja byc zrobione...a co do kierownika budowy to sądzi że może byc porotherm+dobra izolacja....i dlatego pytam innych którzy maja dom z piwnicą i podpowiedzą jak robili...
    To dopiero początek..wszystko jeszcze przed nami..

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    az wydaje sie niemozliwe... architekt dorysowal sobie piwnice nie robiac zadnych obliczen? przeciez to jest sciana fundamentu, przeciez na nim spoczywa caly ciezar budynku....
    Slyszalem w teorii o scianach piwnic z gazobetonu, tyle ze przy tak chlonnym materiale izolacje przeciwwodne trzeba robic 3x dokladniej niz normalnie....
    Wg mnie nie przejdzie.... bloczek betonowy, tylko co zrobic z nadwyzka maxa. A tam gdzie kupowalas nie powiedzialas ze dokupujesz na fundamenty??? Nikt nie doradzil??
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #106

    Domyślnie

    No własnie taki do du.. architekt..na adaptacje projektu gotowego czekaliśmy 2 mieś!!(a miało być 2 tyg..). No ale wracając do tematu to chyba lepiej będzie kupic bloczki betonowe i spać spokojnie,bo przecież to się na całe życie robi...Dzięki bardzo za sugestiePozdrawiam.
    To dopiero początek..wszystko jeszcze przed nami..

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anecia2103
    Projekt zakupiłam bez piwnicy dopiero później na adaptacji architekt dorobił piwnice,ale nie napisał z jakiego materiału maja byc zrobione...a co do kierownika budowy to sądzi że może byc porotherm+dobra izolacja....i dlatego pytam innych którzy maja dom z piwnicą i podpowiedzą jak robili...

    zmień kierownika budowy
    jesteś jeszcze pod ziemią
    ciekawe jakie numery odstawi wyżej

  8. #108
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anecia2103
    ... później na adaptacji architekt dorobił piwnice,ale nie napisał z jakiego materiału maja byc zrobione...
    niech dopisze teraz

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony