dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 108
  1. #21

    Domyślnie róznica kosztów

    Witam,

    Dziekuję za cenne informacje. Zastanawiam się nad jednym - wykonanie fundamentów też kosztuje około 20 tyś - większość osób które budowały piwnicę pisze, że są to koszty 30 , 35 tyś czy zatem można przyjąć że piwnica to różnica kosztów ? I tak trzeba wykonać solidny fundament po niepodpiwniczony dom więc skoro : fundament bez piwnicy wychodzi 20 tys. a nazwijmy fundament z piwnicą wychodzi 35 tyś więc koszt wykonania piwnicy to 15 tyś. Czy to tak ?
    Silkroad

  2. #22

    Domyślnie

    3 m wysoka piwnica ,czy ja dobrze zrozumiałem ??????????[/b][/i][/u][/quote][/code][/list][/list]
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  3. #23

    Domyślnie 3m

    Wysokość od podłogi do sufitu 3 m. Chyba nie ma w tym nic dziwnego zwłaszcza jak nie zamierzam tam trzymać kartofli tylko pracować
    Silkroad

  4. #24

    Domyślnie

    Sam mam piwnice 2,18 wysoka,ale 3m wysokości?????????Nie wiem czy to jest w ogóle wykonalne.Musiał by zadecydować o tym architekt ,który będzie adaptować projekt
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  5. #25

    Domyślnie

    3 metry dla znanego i cenionego architekta nie było niczym dziwnym. Jeśli mam tam pracować i mają tam przebywać pracownicy na ok. 100m2 to warunki muszą być OK. by jakaś tam komisja nie doczepiła się że trzymam pracowników w lochach
    Silkroad

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    3 metrowa piwnica - będzie już dosyć spore parcie gruntu zatem i odpowienie wymagania - grubość ściany, ściany poprzeczne itd.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #27

    Domyślnie

    parcie gruntu - właśnie ! Bardzo proszę o wskazówki jak wykonać dobry fundament dla takiego parcia gruntu i jeśli można to językiem zrozumiałym ( nie budowlanym ) . dzięki
    Silkroad

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silkroad
    parcie gruntu - właśnie ! Bardzo proszę o wskazówki jak wykonać dobry fundament dla takiego parcia gruntu i jeśli można to językiem zrozumiałym ( nie budowlanym ) . dzięki
    Na boczne parcie gruntu to trzeba zrobić ściane fundamentowa żelbetową. A więc szalunki na cała wyskosc piwnicy do środka zbrojenie ( juz w zależności od warunków jedna lub dwie sietki z [przykład] "drutu fi 10 co 20 cm", zbrojenie zakotwione w ławie i wieńcu stropu, i to wszystko zalać jakimś betonem konstrukcyjnym [czyli raczej grucha niż betoniarka na budowie]. Wielkośc ławy to nie będzie znacząco odbiegać od parterówki chyba żemasz strasznie liche grunty.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: róznica kosztów

    Cytat Napisał Silkroad
    Witam,

    Dziekuję za cenne informacje. Zastanawiam się nad jednym - wykonanie fundamentów też kosztuje około 20 tyś - większość osób które budowały piwnicę pisze, że są to koszty 30 , 35 tyś czy zatem można przyjąć że piwnica to różnica kosztów ? I tak trzeba wykonać solidny fundament po niepodpiwniczony dom więc skoro : fundament bez piwnicy wychodzi 20 tys. a nazwijmy fundament z piwnicą wychodzi 35 tyś więc koszt wykonania piwnicy to 15 tyś. Czy to tak ?
    I tu pomyłka te 30 tys to koszt dodatkowy. A więc 30 +30 to dopiero stan zero. Ten dodatkowy koszt to co pisałam - więcej bloczków, cementu, stali i do tego strop. Materiał na strop (bez betonu tj. pustaki stropowe + belki + zbrojenie) to już koszt ok. 8 do 10 tys. Bez piwnicy wylałbyœ na piasku chudziak z słabszego betonu i po sprawie. A na strop najlepiej beton B20.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witam
    Z bardzo wielu powodów MUSZĘ mieć piwnicę pod całym budynkiem. Myślę, że może też i pod podjazdem. Wychodzi na to, że będę budował więcej metrów pod niż nad ziemią, ale, jak wspomniałem, są powody.
    Koszt tego przedsięwzięcia długo spędzał mi sen z powiek.
    Napór ziemi, czas i koszt budowy itd. itp.
    Buszując po sieci wlazłem na szalunek tracony Techbudu. Wydaje się, że to rozwiązanie w tych warunkach wręcz idealne. Ustawiamy klocki (jak LEGO) i pomiędzy warstwy wkładamy pręty zbrojenia. Tak! po prostu wkładamy. W pionowe kanały wsuwamy przygotowane wcześniej i odpowiednio powiązane zbrojenie. Wołamy gruchę i zalewamy otwory. Na jeden raz zalewamy około 1m wysokości ścian. Ty musiałbyś zalewać na 3 razy (tak co 3 dzień). Wybudowanie piwnicy zajmie Ci więc około 10 dni. Strop to strop. Projektant Ci wyliczy jaki.
    Zalety są niewątpliwe. Żadnych składanych i rozbieranych szalunków. Dowolne kształtowanie ścian i to idealnie poprzewiązywanych monolitycznym żelbetem. Te pustaki to tylko "skórka" w którą lejesz beton o wyliczonych parametrach.
    Nie namawiam ani nie odmawiam. Sugeruję - zajrzyj tu: http://www.techbud.com.pl/
    Może tak?
    Technologia dopracowana tak jak i inne. Są fachowcy i jest gdzie to obejrzeć. Koszt też dość przyzwoity (z czegoś te cholerne ściany musisz wybudować, a każdy materiał kosztuje).
    Ściana piwnicy to nie tylko kształt. To także wytrzymałość na nacisk, zginanie, podsiąkanie wody, termoizolacja, pracochłonność wykonania itp. Jak policzysz koszt całkowity, to może wyjdzie, że tak jest najtaniej.
    Pozdrawiam Adam M.

  11. #31

    Domyślnie

    1. 3 m to wysokosci nie piwnica, tylko pomieszczenie mieszkalne, ulokowane pod ziemia (inaczej sie go opodatkowuje).
    2. Wykonawcy mowia: panie, dolozysz pan pare zlotych i masz piwnice. Prawda! Tylko nie dodaja, ze zazwyczaj trzeba jeszcze ta piwnice wykonczyc: (prad, wentylacja, tynki, podlogi itp) a tych kosztow nie dodaje sie na etapie stanu surowego.

  12. #32

    Domyślnie

    ad

    dzięki za informacje odnośnie Lego - prześledzę uważnie .

    ad

    1. jest jakiś przepis na te opodatkowanie ?
    2. - koszty - owszem ale co powiedzieć gdzie za wynajęte pomieszczenia płacę prawie 1,5 tyś miesięcznie .... i nic z tego nie mam
    Silkroad

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silkroad
    a
    1. jest jakiś przepis na te opodatkowanie ?
    2. - koszty - owszem ale co powiedzieć gdzie za wynajęte pomieszczenia płacę prawie 1,5 tyś miesięcznie .... i nic z tego nie mam
    Ad 1. Do wysokosci 2,20m pomieszczenia sa traktowane jako gospodarcze.
    Ad 2. Nie wiem, co porabiasz, ale wynajete pomieszczenia sa "gdzies" i przychodza tam obcy i zawsze mozna je wymowic. Piwnicy nie zasypiesz, a na dodatek jest pod Twoim domem. Ale rozumiem ten punkt widzenia, daje kontrargumenty z przyzwyczajenia

  14. #34

    Domyślnie

    OK. Szukam przepisu na tą piwnicę 3m - wydaje mi się, że niepowino być problemów czy dodatkowych kosztów. Płaci się za grunt a nie za m2 w domku

    Wymówić można - ale korzystam już 4 lata i obliczyłem że wydałem już na wynajem ponad 50 tyś.
    Więc kalkulacja chyba jasno przemawia.

    Zasypywać nie mam zamiaru najwyżej urządze tam bilard może jakieś spa itp.

    Każdy kto wybudował piwnicę - nigdy tego nie załuje a ci co nie wybudowali - żałują ( albo nie chcą przyznać że żałują ) że jej nie mają ( proszę prześledzić forum
    Silkroad

  15. #35

    Domyślnie

    Dolaczam sie klubu budujacych wysokie piwnice. Wysokosc pomieszczenia piwnicznego u mnie ma miec 2,5 metra, a wiec wykop rowniez bedzie mial 3 metry conajmniej i nie widze w tym nic dziwnego. Zreszta moj architekt tez nie.

    Sciany piwnicy grubosc 36 cm z bloczkow betonowych - wg obliczen konstruktora to wystarcza w przypadku mojego projektu. Grunt gliniasty, wiec jedyne co mnie martwi, to profesjonalne wykonanie izolacji ciezkiej i drenazu opaskowego, a moze i na wszelki wypadek wewnetrznego.


    W piwnicy bede mial pomieszczenie rekreacyjne SPA, pralnie, drugie pomieszczeni rekreacyjne 25 metrow, pomieszczenie na pompe ciepla oraz pokoj 13 metrow jeszcze nie wiem na co. W sumie 100 metrow powierzchni za dodatkowe 30-35 tys. Zatem metr w stanie surowym kosztuje mnie tylko 350 zl.

    Niestety nie moge wybudowac wiekszego domu i miec to wszystko na parterze, poniewaz plan zagospodarowania dopuszcza tylko 20% utwardzenia powierzchni dzialki.


    pawel

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał Silkroad
    a
    1. jest jakiś przepis na te opodatkowanie ?
    2. - koszty - owszem ale co powiedzieć gdzie za wynajęte pomieszczenia płacę prawie 1,5 tyś miesięcznie .... i nic z tego nie mam
    Ad 1. Do wysokosci 2,20m pomieszczenia sa traktowane jako gospodarcze.
    Ad 2. Nie wiem, co porabiasz, ale wynajete pomieszczenia sa "gdzies" i przychodza tam obcy i zawsze mozna je wymowic. Piwnicy nie zasypiesz, a na dodatek jest pod Twoim domem. Ale rozumiem ten punkt widzenia, daje kontrargumenty z przyzwyczajenia
    Witam,
    I co- w Twojej gminie podatek od nieruchomości jest liczony inaczej dla "pomieszczenia mieszkalnego", a inaczej dla "pomieszczenia gospodarczego" ?
    Tak nieśmiało wtrącę, że podatek zależy od tego, czy dane pomieszczenie zalicza się do powierzchni użytkowej liczonej zgodnie z przepisami tj. zależnie od wysokości.
    Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się wszystko do 2, 5m liczy się jako 50% pow.użytk., a powyżej normalnie.
    W podatku od nieruchomości operuje się słowami "powierzchnia użytkowa", a nie "pomieszczenie gspodarcze". Wprowadzasz ludzi w błąd.
    Wracając do wątku, mam piwnice 2,9m wysokości całkowicie zagłębioną w gruncie. Jej budowa nie była wcale tak droga jak tu się czarno przedstawia. Podpiwniczenie jest pod częścią budynku.
    Napór gruntu i tym podobne sprawy załatwia projekt techniczny, tak samo jak strop itp. Powiem jeszcze, ze jak patrzę na wszystkich którzy nie wybudowali piwnicy, a którzy nie mają gdzie upchać sprzętów ogrodowych, to nie żałuję decyzji.
    Btw. Zaraz pewnie padnie argument, że przecież można sobie postawić budyneczek godpodarczy obok i tam trzymać sprzęt i wyjdzie to taniej.
    Otóż za taki budyneczek gospodarczy podatek jest tak o 100% większy niż za coś co jest powiązane z bryłą domu- vide garaż w bryle, a osobno.
    Oprócz tego na taki budyneczek trzeba mieć miejsce, a potem trzeba go zabezpieczyć przed złodziejami.
    Jedyna zaleta takiego rozwiązania to to, że sprzętów nie trzeba znosić po schodach.
    Pozdrawiam,

  17. #37

    Domyślnie

    chmmm, czyli żeby płacić mniej to ile maksymalnie może wynosić wysokość piwnicy ?
    Ja analizowałem temat praktyczności piwnicy na tym forum a postów jest dość dużo i ci co mają to tylko chwalą a ci co nie mają to zawsze podnoszą argumenty przeciw piwnicy, że droga itp.
    Zastanawiam się jeszcze nad materiałami i samym wykonaniem piwnicy - oczywiście w projekcie wszystko będzie poza tym jakich firm materiałów użyć itp. Bo to zależy pewnie od finansów. Jednym słowem chce mieć dobrze wykonaną piwnicę by panowały tam idealne warunki klimatyczne do pracy. Oczywiście będą też okna.
    Silkroad

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.Ja właśnie podpiwniczyłam część domu i muszę przyznać że bardzo żałuję że nie całą. Nasłuchałam się ,że to takie drogie a tak naprawdę różnica w cenie między piwnicą a samymi fundamentami jest naprawdę niewielka. Pozdrawiam.
    agnieszka

  19. #39

    Domyślnie

    No właśnie i to jest dowód na to, że Ci którzy podpiwniczyli nie żałują tego tylko wręcz przeciwnie. Ja zamierzam mieć też piwnicę pod garażem - wiem że trzeba lepszy strop ale co tam. Piwnica to nie jest aż taki duży koszt w porównaniu z domem - myślę że nie przekroczę 15 % stanu surowego zamkniętego.
    Silkroad

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silkroad
    chmmm, czyli żeby płacić mniej to ile maksymalnie może wynosić wysokość piwnicy ?
    Ja analizowałem temat praktyczności piwnicy na tym forum a postów jest dość dużo i ci co mają to tylko chwalą a ci co nie mają to zawsze podnoszą argumenty przeciw piwnicy, że droga itp.
    Jesli wprowadzile w blad podatkami - to przpraszam. Chyba najlepiej wykonac telefon do odpowiedniego urzedu.
    Ja mam piwnice, a1le nie przekonuje wszysttkich, ze jest to super rozwiazanie. Praktyczne moze i tak, ale drogie rowniez... Zamieszczalem na forum info, ze sama piwnica na etapie stanu surowego otwartego kosztowala mnie ok. 30k (+ powiekszone koszty fundamentow). Nie pisze juz o pozniejszym wykonczeniu, bo tego nie liczylem, ale sa to rowniez spore kwot.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony