dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 278
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Domek zapowiada się pięknie W ogóle ładna i czysta budowa, u nas był zawsze straszny bajzel
    Z tym kominem to mnie zaskoczyłaś..............u nas nic nie naoliwiano
    Pozdrawiam ciepło

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa.
    Oczywiście chodzi o naoliwienie płytek. Zakupiłam dzisiaj taką oliwkę
    1 l- 22 zł

  3. #23

    Domyślnie Ładny dom

    Bardzo ładny dom - gratulacje.
    Pamietam, ze zwróciłem uwage na ten projekt jak szukałem projektu dla siebie. Potem tak "wyszło", ze kupiłem działke z gotowym fundamentem i projektu nie musiałem juz wybierac.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Pokażę jeszcze jaki kolor będzie miał komin
    Ciekawe jak będzie prezentował się z dachówką. Wypięknieje też po naoliwieniu (dla tych co nie wiedzą, bo do dnia dzisiejszego ja też nie wiedziałam, komin się naoliwia )


    Na forum jest dużo pytań o wykończenie kominów systemowych. U nas komin do kominka z 1 wentylacją jest obłożony tylko płytkami, a drugi od pieca gazowego z dodatkowymi wentylacjami z silki będzie ocieplony, otynkowany i płytki.
    PRZESTRZEGAM PRZEDA TAKIM ROZWIĄZANIEM JA TAK ZROBIŁEM Z KOMINAMI I PO ROKU ZACZEŁA MI WODA LECIEC MIEDZY PŁYTKAMI I PO NICH DO DOMU SKOŃCZY SIE TO ODBICIEM PŁYTEK I TYNKOWANIEM KOMINA W KOLORZE ELEWACJI

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVID
    PRZESTRZEGAM PRZEDA TAKIM ROZWIĄZANIEM JA TAK ZROBIŁEM Z KOMINAMI I PO ROKU ZACZEŁA MI WODA LECIEC MIEDZY PŁYTKAMI I PO NICH DO DOMU SKOŃCZY SIE TO ODBICIEM PŁYTEK I TYNKOWANIEM KOMINA W KOLORZE ELEWACJI
    Trochę nie moge sobie tego wyobrazić. Może miałeś kiepski klej do płytek. Woda musiałaby lecieć pod płytkami. Gdyby ten komin był robiony tak jak drugi z ociepleniem i tynkowaniem i płytki to też jeżeli płytki by odpadły, albo klej nie trzymał mogłoby być tak samo. Możesz napisać jaki klej i jaką fugę miałeś. Czy wykonawca był solidny?

    Tadzik07 diękuje za wpis.

  6. #26

    Domyślnie

    WSZYSTKO BYLO MAPEYA A WYKONAWCA HMMMM NIE WIEM BO NIE WCHODZIŁEM NA DACH ALE KILKA OSOB JUZ TAK MIAŁO WIEC.........

  7. #27

    Domyślnie

    No cóż, komin zrobiony, a więc okaże się jak to będzie
    Dzisiaj jadę na działkę, może będą nowe zdjęcia, lecz niestety dachem nadal nie mogę sie pochwalić

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Cześć,

    Budowa wzorowa - co tu gadać...
    Ja na razie jestem na etapie fundamentów, ale przy kontynuacji takiej pogody, to kto wie? Też będziemy stawiać ściany z silikatów, więc tym chętniej podziwiam twoją budowę. Myślę też o kominach Presto - jak wypadły wam cenowo? Wklejej dalej!

    Trzymam kciuki i pozdrawiam,

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aussie
    Cześć,

    Budowa wzorowa - co tu gadać...
    Ja na razie jestem na etapie fundamentów, ale przy kontynuacji takiej pogody, to kto wie? Też będziemy stawiać ściany z silikatów, więc tym chętniej podziwiam twoją budowę. Myślę też o kominach Presto - jak wypadły wam cenowo? Wklejej dalej!

    Trzymam kciuki i pozdrawiam,
    Dwa kominy po 8,25m, jeden z wentylacją, drugi bez( dodatkowe kanały wentylacyjne z silki) za 3750 zł.

    Zdjęć nie zrobiłam, za bardzo nie ma co pokazywać

  10. #30

    Domyślnie Kometa

    Ożesz! Co za rudera!
    Żartowałem. Widać, że domek wyrósł w oczach. Teraz Cię czeka niestety mniej efektowny proces zapełniania ścian i otworów instalacjami i urządzeniami, tłumy fachowców (bo na razie był jeden/dwóch). Ale pociesz się, niedługo wiosna.
    Z pozdrowieniami Noworocznymi szwagier.

  11. #31

    Domyślnie

    OOOOOOOOO!
    Cześć szwagier, teraz odetchnąłeś po budowie to pokaz swój dom w Galerii zdjęć domów Formuowiczów.
    Ja będę tutaj systematycznie wstawiać zdjęcia i czekam na opinie te dobre, no i te mniej

  12. #32

    Domyślnie Kometa

    Własnie mam w planie zamieszczenie zdjęć. Co mi tam, niech społeczeństwo wie. W weekend coś wybiorę. Miłej budowy! Żeby wreszcie przykryli dachówką, to juz prawie możesz się wprowadzać.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnDzik.

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Domek jest ładny, prace szybko postępują do przodu. Czytam ,oglądam i troche zazdroszcze bo my z mężem budowe zaczynamy wiosną i dopiero teraz dociera do mnie co mnie czeka. Pozdrawiam

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    Fajnie to wymyśliłaś z tymi zdjęciami. Mniej czytania a więcej oglądania. Domek rośnie i nabiera wyglądu. Ale co tu dużo gadać czeka Was jeszcze mnóstwo roboty. Trzymam kciuki za postępy.

  16. #36

    Domyślnie Komin

    Patrząc na ostatnie zdjęcie z widokiem komina w salonie mam pytania. Czy masz kanał wentylacyjny z kominka? Wydaje mi się, że powinna być wentylacja w okolicy kominka. Czy planujesz rozprowadzenie ciepła z kominka? Jeśli powietrzne z dmuchawą gdzieś na strychu to już teraz pomyśl jak je przeprowadzisz na górę. Na piętrze komin idzie pomiędzy pokojami i jest dość ciasno na przeciągnięcie grubej, ocieplonej rury. Poza tym trzeba sie przebić przez strop i to w miejscu, które nie naruszy zbytnio zbrojenia. Wiem, bo u siebie nie wszystko przemyślałem w odpowiednim momencie i potem musiałem nieźle nakombinować, żeby uzyskać to co chciałem. Generalnie warto pomyśleć o wentylacji, np. okap w kuchni. Tu tez kombinowałem, ale to trzeba zrobić koniecznie przed instalacjami i tynkami.

  17. #37

    Domyślnie

    Jest kanał wentylacyjny przy kominku (majster o tym pomyślał), dziura w stropie do rozprowadzenie powietrza z kominka jest, mniej więcej wiemy jak te rury będa przebiegać. Wentylacja w kuchni jest, czy potrzebny drugi kanał do okapu?

    AnDzik, CAEN i komarek dziękuję za wsparcie

  18. #38

    Domyślnie

    Kawałek dachu. Dachówka ceramiczna Pfleiderer Terra Harmonica Classic

    Powstaje też taki domek
    Ostatnio edytowane przez e.kala ; 12-06-2012 o 22:34

  19. #39

    Domyślnie

    Bardzo ładna i czysta budowa szczególnie podobały mi sie fundamenty,ławy i ten ciągły porządek

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Jest kanał wentylacyjny przy kominku (majster o tym pomyślał), dziura w stropie do rozprowadzenie powietrza z kominka jest, mniej więcej wiemy jak te rury będa przebiegać. Wentylacja w kuchni jest, czy potrzebny drugi kanał do okapu?

    AnDzik, CAEN i komarek dziękuję za wsparcie
    Wydaje mi się (do sprawdzenia), że do czegoś takiego jak okap, gdzie jest wymuszona wentylacja (silnik i dmuchawa), musi być osobny kanał wentylacyjny. Jeśli zatem już wiesz, gdzie będzie kuchenka i ma być okap to trzeba pomyśleć co z wentylacją. Ja mam osobno wkuty w ścianę kanał wentylacyjny, bo w kominie zabrakło miejsca
    Co do dachówki, bardzo ładna. Jeśli zdjęcie nie przekłamuje to taka wpadająca w kolor kasztanowy/bordowy.
    Pytanie: nie masz obróbek blacharskich na skrajach dachu? Mnie to robili przy kryciu dachu.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony