dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 99
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darecki77

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Program jest ustawiony na np 15min pracy w każdej godzinie

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hpanus

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mieszkam w domu jednorodzinnym,też mam problem z grzybem.Zmywanie BORAMONEM za bardzo nic nie daje.Latem w miare spokój ale jak sie zaczyna sezon grzewczy i zimno na dworze to problem wychodzi we wnęce okiennej wewnątrz domu i przy podłodze.Wychodzi na to że jest to na razie powierzchowna sprawa(mozna go zmyć i nie ma śladu )ale po niedługim czasie wychodzi znowu.Rozważam opcję zamontowania nawiewników w ramie okiennej żeby poprawić wentylację ,ale ciekawi mnie czy przez to nie będzie wpadało do domu zimne powietrze

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AgaBonk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Miałam ten sam problem w pierwszym wynajmowanym mieszkaniu,które nie dość że na parterze to jeszcze w starej kamienicy.Mieszkanie narożne,ściany nieocieplone,koszmar.
    Kiedy tam pierwszy raz przyszliśmy,grzyb był mniej więcej na 1/3 wysokości ściany w pokoju i pod oknem w kuchni.Jako młodzi,skuszeni niską ceną wynajmu,zabraliśmy się do walki.Po długich bojach,skuciu ściany do cegły a miejscami dużo głębiej,zaimpregnowaliśmy wszystko antygrzybicznym gruntem.Potem nowy tynk,gładź szpachlowa,grunt i farba.Wystarczyło na pół roku,z zimą zaczęło wyłazić znów to dziadostwo.Okna były stare,miały gigantyczne szpary więc wentylacja nie zawiniła. Szukając sposobu na pozbycie się grzyba,wypróbowałam;ocet,domestos,dwa polskie środki i powtórne malowania.Wszystko na nic.Jedyne co pomagało na dwa,trzy miesiące to Pufas.Ocieplenie ścian nie wchodziło w grę,jedyne co nam się udało to zamontować elektryczne listwy grzewcze wzdłuż całej ściany,pomogło na grzyba "idącego" od dołu.

  4. #64

    Domyślnie Załamana mieszkaniem w zielonej podkowie w żorach

    Kupiłam mieszkanie w nowym APARTAMENTOWCU ZIELONA PODKOWA w Żorach i nie polecam.
    1. Grzyb na ścianie u córki w pokoju mimo to że wietrzyłam pomieszczenia i grzaliśmy cały czas na temp. 21 C.
    2. Wilgoć w mieszkaniu straszna (kupiliśmy pochłaniacz wilgoci)
    3. Śmietnik ak często opróżniają że prawie połowe parkingu zajmują śmieci!!!
    4. Przyszli naprawiać mi ogrzewanie ,,fachowcy" zostawili mi niedokręconą śrube gaz tak walił ze jak przyjechało pogotowie gazowe to powiedzieli że przekroczona jest granica możliwego wybuchu TRAGEDIA
    NIE POLECAM

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g_a_g_a

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek i celina
    Mam grzyba w sypialni na ścianie, chcę potraktować go ACE, zastanawiam się,czy Ace rozcieńczyć z wodą i jak długo powinnam unikać spania w tym pomieszczeniu??
    Witam i podbijam powyższe pytanie. Mam dość "kompaktowe" mieszkanie i małe dziecko: ile czasu po zastosowaniu Domestosa lub ACE trzeba wietrzyć pomieszczenie?

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pier82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ściane, na której wyszedł grzyb, nalezy (po uprzednim jej umyciu) obmyć lub spryskać roztworem wody z solą - wystarczy zrobić silny roztwór soli tj. kilka łyżek soli rozpuścic w małej ilosci wody (takiej zeby tylko sól sie rozpuscila) - tak przygotowanym roztworem kilka razy obmywamy ścianę (nasączamy ją) - grzyb w tym miejscu juz nie powinien sie pojawić - Morze Martwe nie bez powodu tak sie nazywa... :]

  7. #67

    Domyślnie

    Wiem, że w UK na problem z grzybem znane są preparaty Dettol. U nas nie wiem czy są jeszcze te do czyszczenia ścian ale ja używam te do zabijania bakterii i zarazków. Dettol żel do rąk, mydło w płynie czy aerozol do dezynfekcji powierzchni. polecam. a może znajdziecie tutaj coś więcej http://www.dettol.pl/

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikaaa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    na grzyby, bakterie, wirusy najlepsze są produkty biobójcze.
    pozytywne opinie są właśnie tak jak mówisz dla preparatów w aerozolu do dezynfekcji powierzchni dettol...
    podobno
    Aerozol usuwa 99,9% bakterii, wirusów i grzybów z powierzchni różnych sprzętów

    ważne by był skuteczny!!!
    aczkolwiek jestem otwarta na różne nowości
    Ostatnio edytowane przez mikaaa ; 25-01-2011 o 14:52 Powód: błąd

  9. #69

    Domyślnie

    Usuwanie grzyba chemią, to tak jakby 100 letnia babuszka malowała się drogimi kosmetykami.

    Też to przerabiałem. Zrywałem farbę, tynk, osuszałem ścianę, grzałem, wietrzyłem, latem nowy tynk i nowe malowanie a zimą zaczynałem od nowa. W ub roku badanie termowizyjne pozwoliło wyłapać mi słabe punkty ścian. Na ściany poszło 8cm styropianu (było już 5), 5cm na płytę balkonu + dodatkowa izolacja przeciwwilgociowa. Jak na ten moment widząc efekty to warto było.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xero

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    mi grzyb się robi pod prysznicem, czyli standard. niestety nie mam możliwości wietrzenia łazienki (brak okna, a jednocześnie strasznie grzejące rury). próbowałam już masy środków, w tym specjalne grzybobójcze i nic. wciąż robi się w tych samych miejscach. słyszałam o dettolu, ale jako o środku ogólnieczyszczącym, a nie specjalnym na grzyba. niemniej jednak używam tego żelu do rąk i bardzo sobie chwalę, więc może też zrobię eksperyment ze ścianami

  11. #71

    Domyślnie

    nie mozesz dopuszczac do tego,zeby w lazience zalegala wilgoc,inaczej nic nie pomoze
    musisz zostawiac szczegolnie po kapieli otwarte drzwi
    wiem,ze to moze by niewygodne,mozesz przemyslec dzwi suwane
    to na pewno Ci sie odwdzieczy brakiem klopotow

  12. #72

    Domyślnie

    Często jest tak, że walcząc z jakimś wykwitem na ścianie, nie wiemy dokładnie czy jest to grzyb czy pleśń. Różnica niby niewielka. Jednak to ważne. NIe mamy złotego środka jak usunąć grzyb ze ścian, możemy podpowiedzieć co warto wypróbować. Zachęcam do lektury tekstów w muratordom:
    Grzyb w domu. Jak usunąć grzyba? Czy pomogą środki grzybobójcze?
    Grzyb domowy czy pleśń
    Dom po powodzi. Jak usuwać pleśń i grzyby domowe
    Redakcja

  13. #73

    Domyślnie

    Chciałem się przywitać ze wszystkimi pod tym postem.
    Czytając ten wątek musiałem się w końcu zarejestrować na tym forum i wypowiedzieć.
    Nie walczcie z grzybem środkami chemicznymi zanim nie usuniecie przyczyn jego powstawania. Tylko się potrujecie a efektu praktycznie żadnego.
    Żeby grzyba nie było to:
    - musicie mieć sprawną i działającą wentylację - to temat dość obszerny bo nie chodzi tylko o kratki, wentylatorki ale też mnóstwo innych elementów.
    - trzeba się upewnić, czy nie ma przemarzania ścian (wykraplanie się pary wodnej w temperaturze poniżej temperatury punktu rosy )- np. kamerą termowizyjną lub pirometrem z wilgotnościomierzem
    - trzeba się upewnić czy nie następuje zalewanie (na poddaszach i dachach) lub podciąganie kapilarne (przy fundamentach)
    Dopiero po usunięciu przyczyn można przystąpić do usunięcia skutków.

    Wykwity grzybów najczęściej pojawiają się późną jesienią i zimą co niestety często nie pozwala na dokładne zdiagnozowanie i usuniecie przyczyn. Więc doraźnie zaleciłbym zmywanie nalotu wodą z mydłem i dodatkiem domestosa, tak, żeby nie było na wierzchu grzybni. Na wiosnę należy usunąć przyczynę, wszystko dokładnie wysuszyć i dopiero wtedy chemią usunąć skutki.

    No i oczywiście najlepiej zatrudnijcie fachowca, inżyniera, który się na tym zna i niczym detektyw ustali przyczynę lub przyczyny oraz wykona merytoryczną opinię techniczną na ten temat a nie spłodzi bełkot gdzie w treści 80% to przytoczenie przepisów, norm i definicji.
    Ostatnio edytowane przez brunoted ; 06-03-2011 o 19:26

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tesla
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-290
    Posty
    16

    Domyślnie

    Kilka lat temu stosowałem na ścianę, wcześniej zdartą do żywej cegły, jakiś środek na grzyba w takim dozowniku jak płyn do mycia szyb (nazwy nie pamiętam, ale kupiłem najdroższy) i niestety pomimo spryskania całej ściany i jej ponownym otynkowaniu nic to nie dało :/

    Grzyb jak był tak był i po niedługim czasie wyprowadziliśmy się z tego mieszkania. Potwierdzam że nie można takich preparatów stosować przy małych dzieciach i zwierzętach - trzeba się przygotować na 2/3 dni u kogoś, żeby środek dobrze wysechł i dobrze wietrzyć mieszkanie.

  15. #75

    Domyślnie

    Grzyb jak był tak był i po niedługim czasie wyprowadziliśmy się z tego mieszkania. Potwierdzam że nie można takich preparatów stosować przy małych dzieciach i zwierzętach - trzeba się przygotować na 2/3 dni u kogoś, żeby środek dobrze wysechł i dobrze wietrzyć mieszkanie.[/QUOTE]

    cholera nie chciałbym się posuwać do takich drastycznych środków gdy tymczasem higrometr w pokoju pokazuje mi 70-80 % no i wychodzi pleśń na ścianach, do tego drewniane drzwi do łazienki mi się rozpulchniły i teraz ciężko się zamykają po prostu jakiś cyrk

  16. #76

    Domyślnie

    Bardzo często przyczyną powstawania pleśni i grzyba jest brak odpowiedniej wentylacji powietrza,złego ocieplenia itd. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na te elementy.

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    usmiechnieta200

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie.mam problem planujemy z mężem kupić dom. Jeden wyjątkowo nam się spodobał i nawet zaczęliśmy rozmawiać z właścicielem o kupnie. Martwi nas jednak kwestia ścian. Właściciel mówi wprost, że dom nie był ogrzewany 3 lata w ogóle, a 2 lata wcześniej sporadycznie. Ogrzewanie jest do wymiany, z tym się liczymy. Zastanawiamy się jednak czy nie ma tam grzyba. Załączam adres zdjęcia. Mam nadzieję, że się uda.Może ktoś poradzi, co to może być. Mam nadzieję, że nie grzyb.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03593.jpg
Wyświetleń:	974
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	79499  

  18. #78

    Domyślnie

    Natomiast mój problem jest taki, że gdy przychodzi zima czarnieją mi ściany pod oknami. Sądzę, że winne jest tutaj niedogrzanie mieszkania, no ale ciężko to zrobić mając stare, drewniane okna.
    Polećcie mi środek, którym mógłbym traktować przed zimą ściany, aby czarny nalot nie wyskakiwał.

    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Niektórym ręka zadrży używając ten środek ale jest chyba najbezpieczniejszym - i przy dzieciach spokojnie można go używać. A jest to po prostu alkohol - spirytus to droga przyjemność ale wódka po prostu..
    Przy czym nie istnieje środek który zdziała cuda czyli zlikwiduje przyczyny - wszystkie środki tylko na pewien czas likwidują objawy czyli grzyba lub pleśń.

    A co może być przyczyną - to już wyżej wielokrotnie wymieniono we wcześniejszych postach ...

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bellezza_pl

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    W sklepach dostępne są różne środki czy też farby, które mają rzekomo likwidować grzyba, z różnym skutkiem niestety. Innym sposobem jest skucie tynku wysuszenie ściany, położenie tynku na nowo i dopiero malowanie. Ale najlepszym sposobem na pozbycie się grzyba jest ocieplenie ściany, na której się pojawił. To powinno pomóc i powstrzymać odnawianie się grzyba.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony