dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1

    Domyślnie Czy to prawda o cyrkulacji?

    Witam.
    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to prawda że cyrkulacja wychładza wodę w zasobniku ,podobno jest to zmora posiadaczy kotłowni (piec I funkcyjny plus zasobnik,cyrkulacja).
    Ja prawie juz się zdecydowałam na takie rozwiązanie ale teraz to juz sama nie wiem co mam robic.
    PZDR
    Płebla

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    To chyba logiczne
    Skad niby ta ciągle ciepła gotowa woda ma się wziąść w całym obiegu ??
    Przecie od promieniowania słonecznego się nie nagrzewa.

    Było 10000razy. Poszukaj
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście, że wychładza.
    Dlatego stosuje się:
    1. dodatkowe docieplenie rur cwu i cyrkulacji
    2. włączanie pompy cyrkulacyjnej nie na stałe - np. włącza się w ustalonych porach i tylko wtedy, gdu nie jest uzbrojony alarm
    3. inne patenty - był o tym całkiem spory wątek
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: Czy to prawda o cyrkulacji?

    Cytat Napisał płebla
    Witam.
    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to prawda że cyrkulacja wychładza wodę w zasobniku ,podobno jest to zmora posiadaczy kotłowni (piec I funkcyjny plus zasobnik,cyrkulacja).
    Ja prawie juz się zdecydowałam na takie rozwiązanie ale teraz to juz sama nie wiem co mam robic.
    PZDR
    Płebla
    Jaka tam zmora,
    wygoda i tyle.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Oczywiście, że wychładza.
    Dlatego stosuje się:
    1. dodatkowe docieplenie rur cwu i cyrkulacji
    2. włączanie pompy cyrkulacyjnej nie na stałe - np. włącza się w ustalonych porach i tylko wtedy, gdu nie jest uzbrojony alarm
    3. inne patenty - był o tym całkiem spory wątek
    Bigbeat
    Dzieki wielkie za odp.
    Ja dopiero zaczynam na tym Forum.Nie zdążyłam jeszcze przeczytac wszystkich wątków.
    Twoja odp.bardzo mnie satysfajcjonuje.
    Gdybyś mi jescze napisał czy to dodatkowe ocieplenie rur cwu i cyrkulacji to jakis duzy koszt.
    PZDR.
    PŁEBLA

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy to prawda o cyrkulacji?

    Cytat Napisał płebla
    Witam.
    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to prawda że cyrkulacja wychładza wodę w zasobniku ,podobno jest to zmora posiadaczy kotłowni (piec I funkcyjny plus zasobnik,cyrkulacja).
    Płebla
    Jak rury do ciepłej wody są ocieplone standardowo to rzeczywiście się szybko wychładza. Rurki trzeba niestety ocieplić ponadstandardowo, dać jak najgrubszą otulinę.

  7. #7

    Domyślnie

    Dodatkowe ocieplenie, czyli osłony z pianki zamiast tradycyjnego peszla: proponuję nie oszczędzać specjalnie na grubości, ja dawałem bodaj 9mm - ok. 2.5...3 zł/mb
    Kupowałem byle gdzie - za mało mb potrzebowałem, żeby szukać najniższych cen.

    Oczywiście te wszystkie rozwiązania tylko zmniejszają (dość znacznie) stratę ciepła - przy cyrkulacji straty zawsze będą. To po prostu cena luksusu
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał płebla
    Cytat Napisał Bigbeat
    Oczywiście, że wychładza.
    Dlatego stosuje się:
    1. dodatkowe docieplenie rur cwu i cyrkulacji
    2. włączanie pompy cyrkulacyjnej nie na stałe - np. włącza się w ustalonych porach i tylko wtedy, gdu nie jest uzbrojony alarm
    3. inne patenty - był o tym całkiem spory wątek
    Bigbeat
    Dzieki wielkie za odp.
    Ja dopiero zaczynam na tym Forum.Nie zdążyłam jeszcze przeczytac wszystkich wątków.
    Twoja odp.bardzo mnie satysfajcjonuje.
    Gdybyś mi jescze napisał czy to dodatkowe ocieplenie rur cwu i cyrkulacji to jakis duzy koszt.
    PZDR.
    PŁEBLA
    Koszt ocieplenia rur niewielki, tak samo jak zakup sterownika do pompki cyrkulacyjnej (mój kosztował 16 czy 18 złotych).
    Praktycznie pomijalny przy całkowitych kosztach budowy.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał płebla
    Cytat Napisał Bigbeat
    Oczywiście, że wychładza.
    Dlatego stosuje się:
    1. dodatkowe docieplenie rur cwu i cyrkulacji
    2. włączanie pompy cyrkulacyjnej nie na stałe - np. włącza się w ustalonych porach i tylko wtedy, gdu nie jest uzbrojony alarm
    3. inne patenty - był o tym całkiem spory wątek
    Bigbeat
    Dzieki wielkie za odp.
    Ja dopiero zaczynam na tym Forum.Nie zdążyłam jeszcze przeczytac wszystkich wątków.
    Twoja odp.bardzo mnie satysfajcjonuje.
    Gdybyś mi jescze napisał czy to dodatkowe ocieplenie rur cwu i cyrkulacji to jakis duzy koszt.
    PZDR.
    PŁEBLA
    Koszt ocieplenia rur niewielki, tak samo jak zakup sterownika do pompki cyrkulacyjnej (mój kosztował 16 czy 18 złotych).
    Praktycznie pomijalny przy całkowitych kosztach budowy.
    Super.Dzięki Wam za te info.
    Faktycznie koszt minimalny,a zawsze trochę lepiej
    Płebla

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witaj płebla
    Zajrzyj tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic...+w%F3r+bez+dna


    Proponuję dobrze zrozumieć istotę problemu i....
    Założyć na rury standartową izolację, a potem całość obłożyć choćby 5cm grubości styropianem. Nawet jakby w nim miejsce na taką rurę trzeba było dłubać scyzorykiem. Bardzo warto i bardzo tanio. Wymaga to jednak dobrze przemyślanych tras dla rur, żeby tak grubą otulinę schować w ścianach.
    Styropian nie lubi 100stC. Nawet najgorętsza rura otulona standartową pianką do się dotknąć. Dlatego sugeruję dwie warstwy i właśnie takie.
    Zrobisz lub nie.
    Pozdrawiam Adam M.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Dla wygody na pewno warto zrobić cyrkulację, a przy dużych odległościach to nie powinno to podlegać dyskusji... chyba, że lubisz czekanie. A jak się zabezpieczyć przed wychłądzaniem? Rady adama_mk są chyba najbardziej przemyślane.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witaj płebla
    Zajrzyj tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic...+w%F3r+bez+dna


    Proponuję dobrze zrozumieć istotę problemu i....
    Założyć na rury standartową izolację, a potem całość obłożyć choćby 5cm grubości styropianem. Nawet jakby w nim miejsce na taką rurę trzeba było dłubać scyzorykiem. Bardzo warto i bardzo tanio. Wymaga to jednak dobrze przemyślanych tras dla rur, żeby tak grubą otulinę schować w ścianach.
    Styropian nie lubi 100stC. Nawet najgorętsza rura otulona standartową pianką do się dotknąć. Dlatego sugeruję dwie warstwy i właśnie takie.
    Zrobisz lub nie.
    Pozdrawiam Adam M.
    Dzieki Adam.
    Własnie ostatnie dwie godziny poświęciłam na ten wątek co to mi go wysłałes.Nie ukrywam że się mocno zmęczyłam bo techniczna to ja zbytnio nie jestem.A tam tyle o elektronice i innych rzeczach.
    W ogóle to się zaczełam zastanawiac czy robic tą cyrkulację.
    Duża łazienka piętro nad kotłwnią,łazienka dla gości tez góra kilka metrów w bok(pewnie używana sporadycznie,zimna woda przez chwile gościom nie zaszkodzi ) a kuchnia na dole może 10 metrów od kotłowni-bedzie zmywarka.Więc czy warto tą cyrkulacje???? i koszty.
    PŁEBLA

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał płebla
    ...Więc czy warto tą cyrkulacje???? i koszty.
    Warto - naprawde warto. Nic bardziej nie wkurza czlowieka jak czekanie na ciepla wode. A co za klopot po prostu uruchamiac pompke cyrkulacyjna na kilka minut przed kapiela recznie? Od razu automatyka Wtedy strat bedziesz mial najmniej a wygoda ciagle wysoka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał płebla
    ...Więc czy warto tą cyrkulacje???? i koszty.
    Warto - naprawde warto. Nic bardziej nie wkurza czlowieka jak czekanie na ciepla wode. A co za klopot po prostu uruchamiac pompke cyrkulacyjna na kilka minut przed kapiela recznie? Od razu automatyka Wtedy strat bedziesz mial najmniej a wygoda ciagle wysoka
    Ja mam podobnie jak płebla - obok kotłowni mała łazienka, nad kotłownią duża a kuchenka jakieś parę metrów obok kotłowni.
    W przypadki zastosowanie cyrkulacji boję się spadków ciśnienia w przypadku jednoczesnego użytkowania kilku punktów poboru wody. Z tego co się doczytałem w przypadku cyrkulacji punkty poboru powinny być ułożone szeregowo (bez rozgałęzień). Odkręcenie zatem kranu będącego pierwszym w szeregu spowoduje, że komuś używającego dalszego punktu spadnie ciśnienie co raczej nie jest komfortowe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    W przypadki zastosowanie cyrkulacji boję się spadków ciśnienia w przypadku jednoczesnego użytkowania kilku punktów poboru wody. Z tego co się doczytałem w przypadku cyrkulacji punkty poboru powinny być ułożone szeregowo (bez rozgałęzień). Odkręcenie zatem kranu będącego pierwszym w szeregu spowoduje, że komuś używającego dalszego punktu spadnie ciśnienie co raczej nie jest komfortowe.

    nie zauważyłem takiego efektu - ale moze to zalezy od cisnienia dostarczonego

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARKOG
    Cytat Napisał Duży Boban
    W przypadki zastosowanie cyrkulacji boję się spadków ciśnienia w przypadku jednoczesnego użytkowania kilku punktów poboru wody. Z tego co się doczytałem w przypadku cyrkulacji punkty poboru powinny być ułożone szeregowo (bez rozgałęzień). Odkręcenie zatem kranu będącego pierwszym w szeregu spowoduje, że komuś używającego dalszego punktu spadnie ciśnienie co raczej nie jest komfortowe.

    nie zauważyłem takiego efektu - ale moze to zalezy od cisnienia dostarczonego
    No to jak Panowie. robić tą cyrkulacje czy nie????
    Płebla

  17. #17

    Domyślnie

    Oczywiście, że robić. Po pewnych doświadczeniach możesz najwyżej jej nie używać i tyle.
    Nie jest to rozwiązanie tanie w eksploatacji (jednak), ale ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania beż tego rozwiązania.
    Pozdrawiam

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    pewnie że rób,
    co do spadku ciśnienia to napewno będzie w przypadku gdy intalacja będzie miała za małą średnicę, w typwych domach jednorodzinnych (maksymalnie dwie łazienki bez zbytnich szykan) w ciemno można robić instalację cwu rurami 3/4" natomiast sama rura cyrkulacyjna 1/2",
    musi funkcjonować

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Mozna również stosować elektroniczne podgrzewacze przepływowe. Tyle, że droga zarówno inwestycja, jak i eksploatacja (no tu może przesadziłem)
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #20

    Domyślnie

    cyrkulacja to cywilizacyjna koniecznośc dla wszystkich wiekszych instalacji. A dodatkowe koszty sa minimalne przy komforcie dostepu szybko do ciepłej wody: pamietam jak kiedys mielismy w domu piecyk gazowy i zawsze trzeba było czekac na ciepłą wode i zgadywac czy wystarczy taki strumień aby w końcu doszła...
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony