dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 669
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 13371
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    canna, to tylko nr słupa, czym tu sie tak ekscytować? moze juz za bardzo jestem zdołowana...

    Jak tak patrzeć to obie jesteśmy same samiuteńkie. Tylko Ty na szczęście jakąś wiedzę posiadasz -co mam nadzieje uda mi sie w przyszłości wykorzystać...
    No ale już nie ględzę

  2. #42

    Domyślnie

    czym tu sie tak ekscytować?
    Trzeba starać się zobaczyć szklankę w połowie pełną
    A poza tym, to mnie rozbawiło , bo u nas nie ma chyba czegoś takiego (chociaż nie jestem w 100% pewna).
    Czym tak się dołujesz? a może tak masz? znam taką dziewczynę, przesympatyczną zresztą, która zawsze szuka sobie powodów do "doła", bo lubi go mieć a jak nic nie znajdzie, to sobie wymyśli....
    ale wszyscy o tym wiedzą i nie traktują poważnie.
    No chyba, że masz poważne kłopoty - a na kłopoty: Forum
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Przez pewien czas jak wchodziłam na forum, to tylko ból głowy mi się wzmagał. Teraz już przeszło.
    teraz moja szklanka jest pół na pół

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    wiolasz
    co słychać
    mamy taką piękną wiosnę tej zimy

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Weź nix nie mów
    Nie wiem co myśleć wogle o tych anomaliach....jak nic przydałoby mi się w taką pogodę kopać studnię, ale moi panowie geodeci od mapki spóźniają sie bardzo i nie wiem, gdzie tą studnię zaplanować ani nic...
    dziś mam spotkanie z panem budowlańcem, dowiem sie co i jak. ..

  6. #46

    Domyślnie

    Wiolasz
    jakoś nigdzie nie widziałam żebyś się "chwaliła" waszymi rzutami
    może coś ciekawego tam poprzestawiałaś
    mój domek -narazie sie robi u architektów - to taki uboższa wersja truskawek z garażem
    Z większych zmian u mnie w stosunku do oryginału to:
    brak wykusza,
    kotłownia w garażu,
    kuchnia - ok 12 m (ale spiżarka też jest)
    na górze 3 pokoje + duża łazienka (z garderoby zrezygnowaliśmy)
    schody w całkiem innym miejscu
    zadaszony taras z wejściem tam gdzie był wykusz

    pisałaś że masz problemy z piwnicą - na czym staneło?
    pozdrowionka

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Mam oryginalne rzuty z projektu, zmiany opisałam wcześniej, ale zanim umieszczę rzuty po przeróbkach to trochę minie. Jak tylko bede miała kiedy, to wkleję te zruty z projektu.
    Chyba podobne będą nasze domki

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Życzę Ci nadziei,
    własnego skrawka nieba,zadumy nad płomieniem świecy,
    filiżanki dobrej, pachnącej kawy,piękna poezji, muzyki,
    pogodnych świąt zimowych,
    odpoczynku, zwolnienia oddechu,
    nabrania dystansu do tego co wokół,
    chwil roziskrzonych kolędą,
    śmiechem i wspomnieniami.
    Wesołych Świąt!

  9. #49

    Domyślnie

    Na te Święta co nadchodzą,
    Życzę ciepła i miłości.
    Niech Cię ludzie nie zawodzą,
    I niech uśmiech w sercu gości.



    canna
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za życzenia
    Trochę z opóźnieniem zaglądam u mnie na razie cisza i nic nowego..
    Jak tylko zacznie się wiosna i skończą pozwolenia, od razu łapię za klawiaturę i piszę.
    Optymizmem ode mnie wieje

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    MaEmi pytanie do Ciebie za 100 pktów: którą wersje "Truskawek" przerabiacie?
    co do piwnicy, chodzi o to, ze u naszych przyszłych sąsiadów-kto ma piwnicę-na wiosnę po opadach stoi w piwnicach po kolana wody. Tak sąsiad mówił. Sam z piwnicy zrezygnował. I przeliczyliśmy, że za te pieniadze zrobimy ciut większy garaż tak, aby mój mąż miał kątek dla siebie. Wcześniej chciał zrobić sobie swoje pomieszczenie do majsterkowania w piwnicy, teraz przeniesie sie do garażu. Nie wiem czy wyjdzie dużo taniej. Zobaczymy.

  12. #52

    Domyślnie

    Wiolasz
    ale przysnęłam - ale jakoś mi umknęło
    My przerabiamy truskawki 2 - dwuspadowy dach + garaż
    Muszę kogoś poprosić na forum o ocenę tego co dają nam architekci - ale na razie coś innego zaprząta nam głowę
    nasze truskawki są skromne - bez wykusza i lukarny - będą połaciowe na górze
    ala za to taras zadaszony przy salonie
    kominek jest na ścianie między kuchnią a salonem
    po lewej stronie od wiatrołapu mamy łazienkę póżniej schody,

    Wiolasz jak zmiejszyłaś ilość pokoj na górze to pewnie zlikwidowałaś ten środkowy? - wkomponowali ci słupy w ściany?

    na jakiej wysokości masz okna (na parterze) - u mnie zaznaczyli 80 cm

    czy będziesz wstawiała wentylację w mniejszym pokoju na dole i tym nad nim na piętrze - u mnie architekt o tym zapomniał

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    MaEmi

    Jeśli masz kominek na ścianie między wejściem do kuchni a wyjściem z salonu, to układ jak w projekcie z czterospadowym. Sami tak chcieliście?
    Ja jestem uradowana kominkiem narożnym i cieszę się, że w projekcie też taki był. Choć w katalogach jest błąd. Co do wentylacji to nie jestem pewna co i jak bo to sprawy już poważniejsze i nie znam się kompletnie. Typowo technicznymi zajmuje sie mój mąż. No ale chyba powinna być.
    "Truskawki" nie mają lukarn. Tak mi się wydaje

    Na górze w obu powiększonych pokojach słupy będą jako ozdoba też. Pomyślałam sobie o pomalowaniu jednego na ciemny brąz a drugiego na biało i do nich będę dekorowała pokoje.

    Na jakim etapie juz jesteś?

    Czy masz może rysunki, jak będzie wyglądał Twój taras zadaszony? Jestem ciekawa bo niezły to pomysł...

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Zapomniałam o wysokości okien. Z tego co wiem, to w większości projektów zaznaczane są na wys. 80 cm. Nasz wykonawca juz nam zapowiedział, ze robimy 85 ze względu na szafki kuchenne. Jeśli zrobilibyśmy na 80 to okno w kuchni sie nie otworzy bo bedzie przeszkadzać kran. A chyba nadal chcę kran pod oknem...Tak więc resztę dopasujemy do tego jednego. No i poszerzamy okno w kuchni, to od strony wejściowej, a jeśli poszerzymy w kuchni to i w kotłowni, bo jak to będzie wygladac, jedno takie a drugie takie...

  15. #55

    Domyślnie

    kominek przemieścił się bo chcieliśmy zamknąć się w 3 kominach na dachu
    a przy kotłowni poza główną bryłą domu trzeba było kombinwać

    sprawy służbowe trochę ograniczają nasz czas, mamy wstępną adaptację przed oczami ale specjalistą od spraw informatyczno-cyfrowych jest mój mąż, dla niego wklejanie i obrubka zdjęć to normalka - dla mnie to głębsza filozofia
    - syndrom żony informatyka
    co do lukarn - to chyba trochę zakręciłam - chodziło mi o to że w naszych planach elewacja ogrodowa - jest prosta, nie ma balkonu na piętrze ale jest taras z zadaszeniem. Taras "okala" salon, zadaszenie nad tarasem jest począwszy od krawędzi dachu i kończy się mniej więcej na wysokości ściany działowej między salonem i 2 pokojem na dole. Zadaszenie stanowić ma przedłużenie dachu z lekkim załamaniem. Zadaszenie będzie "wystawało" poza krawęć dachu na ok 2.5 metra. Tak aby zmieścił się tam stolik z krzesłami

    odnośnie etapu -to ciągle praca nad projektem, fakt że nie poświęcamy się w tej chwili na 100 % budowie wynika z nagromadzenia innych ważnych dla nas spraw

    Jak znajdę chwilę to bardzo chętnie pokażę rysunki ale to może jeszcze chwile potrwać, ewentualnie na priv podaj mi swój email to postaram się coś przesłać
    pozdrowionka

  16. #56

    Domyślnie

    o wysokość okien to pytałam się też pod takim kontem -co z kaloryferami
    szfagier kazał nam na to zwrucić uwagę - jest hydraulikiem- coby później pod oknami zmieściły się standardowej wysokości kaloryfery - taniej

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    MaEmi
    kliknij na żółty prostokącik z napisem email pod moimi postami

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    A jakie są standardowe wysokości kaloryferów?

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    tego to jeszcze nie zdefiniowałam
    w domu z centymetrem polatam

Strona 3 z 669

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony